DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 70 z 374
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 374
 #867587  autor: 3G
 24 maja 2016, 13:07
Szkoda, to była "moja" wieża w czasie studiów :-)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #867609  autor: areksz
 24 maja 2016, 16:04
Czy w waszym rejonie (u mnie mazowieckie bez Warszawy) Plus codziennie od godziny 00:24 obniża moc nadajników .
Spada wtedy siła z 100% do 54% a dB wygląda to tak:
przed północą 71~94dBm
po północy 101~108dBm czy jest to spowodowane chytrością PLUSA ?
Ludzie mają bez limitu, właśnie w tych godzinach taryfy.
Czy jest to działanie jednak BTSu?
W tym czasie telefon jest w stanie czuwania bez dzwonienia pobieranych danych.
 #867610  autor: p2225
 24 maja 2016, 16:06
Albo oszczędzają na prądzie po prostu, bo w nocy i tak mało kto używa telefonu/internetu. Ale na jakich technologiach tak jest? Pewnie tylko na LTE i 3G.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #867701  autor: Monsoon
 24 maja 2016, 23:40
Spacedust pisze:Kolejny maszt Plusa skasowany: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomos ... ,10027054/
Nowy maszt już stoi niedaleko na terenie po Hutmenie. Stacja 34252 GSM - only.
Nie wiem po co zbudowana skoro parę metrów obok stoi druga.
T-M też się zamontował z antenami wygląda na komplet pasm nie wiem czy już działa,
bo kilka dni temu stał tam wóz jakieś ekipy.
 #868120  autor: kozien70
 27 maja 2016, 21:42
Spacedust pisze:Jaki powód ?
Nie wiem. Na pewno nie żadne protesty itp. Przypuszczam, że "optymalizacja" sieci. Stacja była z tych starych, z czasów GSM-owych.
 #868216  autor: zajadacz
 28 maja 2016, 21:57
Podobna stacja jest po dziś dzień w Szczecinie na latarni przy Castoramie. Czyste GSM 900, dwa sektory z GPRS, radiolinia jakaś słaba (2x2Mbit). Ciekawe czy i kiedy pójdzie do likwidacji, tym bardziej, że jest to na starej Nokii, bodaj Metro Site. Całość wisi na słupie i nie ma pod nim żadnej szafki.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #868221  autor: Spacedust
 28 maja 2016, 22:18
zajadacz pisze:Podobna stacja jest po dziś dzień w Szczecinie na latarni przy Castoramie. Czyste GSM 900, dwa sektory z GPRS, radiolinia jakaś słaba (2x2Mbit). Ciekawe czy i kiedy pójdzie do likwidacji, tym bardziej, że jest to na starej Nokii, bodaj Metro Site. Całość wisi na słupie i nie ma pod nim żadnej szafki.
Warto wspomnieć, że jakoś w zeszłym roku Plus rozbudował do trzech sektorów stację UMTS900/LTE1800 na Termach Maltańskich gdzie kręcono Celebrity Splash. Wcześniej stał jeden sektor wycelowany do środka i stacja nie miała zezwolenia UKE. Z tego co wiem w tym roku wygasały umowy na najem tych terenów i N! przedłużyło obie swoje stacje full wypas, a Plus pewnie dał sobie spokój, bo zbyt duże koszty, a ruch niewielki.
 #868238  autor: Spacedust
 29 maja 2016, 00:06
zajadacz pisze:Podobna stacja jest po dziś dzień w Szczecinie na latarni przy Castoramie. Czyste GSM 900, dwa sektory z GPRS, radiolinia jakaś słaba (2x2Mbit). Ciekawe czy i kiedy pójdzie do likwidacji, tym bardziej, że jest to na starej Nokii, bodaj Metro Site. Całość wisi na słupie i nie ma pod nim żadnej szafki.
Czy Plus w końcu zabrał się za te starocie z tylko GSM900 ? Jest tona jakiś kompletnie pomylonych lokalizacji gdzie np. GSM900 wisi sobie na ścianie budynku w postaci jednego sektora Katherin, a niedaleko jest stacja full wypas. Coraz częściej takie stacje znikają zupełnie.
 #868242  autor: zajadacz
 29 maja 2016, 00:58
Spacedust pisze:Czy Plus w końcu zabrał się za te starocie z tylko GSM900 ? Jest tona jakiś kompletnie pomylonych lokalizacji gdzie np. GSM900 wisi sobie na ścianie budynku w postaci jednego sektora Katherin, a niedaleko jest stacja full wypas. Coraz częściej takie stacje znikają zupełnie.
Gorzej, że są stacje GSM only, które wręcz muszą zostać, bo bez nich będzie zasięgowa tragedia. W samym Szczecinie takiej stacji nie uświadczysz, ale w dolnośląskim jest sporo. Przykłady: Pławna Dolna, Sosnówka, kopalnia kwarcu "Stanisław" (swoją drogą dość ważny węzeł radioliniowy, z agregatem) i stacje górskie, których jest multum (Stóg Izerski, Hala Szrenicka, Szrenica, Śnieżne Kotły, wodospad Kamieńczyka). Najczęściej w tych samych lokalizacjach jest N! z kompletem pasm (nie mają stacji jedynie przy Wodospadzie Kamieńczyka). Swoją drogą to na Stogu Izerskim i Śnieżnych Kotłach, po tym jak skończyły się pozwolenia radiowe GSM 1800 (stacje działają tylko w tym paśmie), to od co najmniej pół roku nie wykupili nowych. To samo z GSM 900 w Pławnie Dolnej. Bajzel mają taki, że mogli zapomnieć o istnieniu tych stacji, choć pozwolenia na radiolinie są ;)

Z dwojga złego oczywiście lepsze jest pozostawianie takich zabytków, żeby chociaż zasięg GSM był, a nie likwidacja.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #868328  autor: Spacedust
 29 maja 2016, 22:29
Byłem dzisiaj w celu weryfikacji i żadnej tragedii zasięgowej GSM nie ma ;) Elegancko obszar jest objęty przez aż 4 okoliczne stacje bazowe i sygnał był ciągle maks.

Ja mam na myśli takie dziwolągi:

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... y-Wszyst-P
http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... ajskiego-P
 #868330  autor: zajadacz
 29 maja 2016, 22:40
W Szczecinie tego nie uświadczysz. Takich stacji było pełno w Warszawie i pojedyncze sztuki w innych dużych miastach. Swoją drogą to ciekawe co się zmieniło w planowaniu sieci, że kiedyś stawiano takie stacje, a teraz nie stawia się nowych i demontuje stare.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #868331  autor: Spacedust
 29 maja 2016, 23:17
zajadacz pisze:W Szczecinie tego nie uświadczysz. Takich stacji było pełno w Warszawie i pojedyncze sztuki w innych dużych miastach. Swoją drogą to ciekawe co się zmieniło w planowaniu sieci, że kiedyś stawiano takie stacje, a teraz nie stawia się nowych i demontuje stare.
Zapewne w tych miejscach był znaczny ruch głosowy, ale teraz czasy się zmieniły i Plus coraz chętniej w ogóle nie daje GSM na stacjach. N! z takich małych sektorów odpaliłby zapewne full wypas ;)
 #868339  autor: zajadacz
 30 maja 2016, 02:26
Są takie 2 sektory Orange/N! na ścianach w Szczecinie. Jeden na elewacji budynku przy pl. Rodła (salon formowy). Drugi Partyzantów/Kaszubska. Kiedyś było tam tylko piko i salon firmowy (jeszcze Centertela), ostatnio na dachu powstała pełna stacja i pojawiła się antena nisko na elewacji (nad witrynami). Trudno powiedzieć, czy powstała wcześniej jako rozbudowa pikokomórki, czy może zrobili razem ze stacją na dachu. W każdym razie pozwolenia radiowe w tej lokalizacji są dwa.
Na obu opisywanych stacjach jest faktycznie komplet pasm. Ta druga ma nawet LTE 2600 i agregację.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #868358  autor: plk. Mortimer
 30 maja 2016, 11:28
  • Strona 70 z 374
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 374
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 374