DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #989175  autor: marcinkol
 16 kwie 2018, 16:17
Kończy mi się umowa z Orange 30.05 na Smart Plan LTE.
Płaciłem 29 zł za no limit i 5 GB internetu.
Okres rozliczeniowy zaczynał się 19 dnia każdego miesiąca.

Dzwoniłem do DUK to zaproponowano mi to co mam teraz tylko z internetem 10 GB za 39 zł. Nie odpowiada mi to. Chciałbym utrzymać ofertę taką jaką mam z naciskiem na jakiś dodatkowy rabat. Więcej internetu nie potrzebuję i nie chcę płacić więcej niż 29 zł.

W ofertach typu Plush czy NJU Mobile na starcie bez żadnych negocjacji mam lepsze warunki niż to co mi proponują w Orange.

Dlatego nie wiem jak teraz postąpić.
Chcę utrzymać numer, który posiadam.
Jak zachęcić Orange do zaproponowania mi lepszej oferty? Czy powinienem złożyć wypowiedzenie? Czy rozpocząć procedurę przeniesienia numeru do taryfy na kartę jakiegoś innego operatora?
Nie chcę też wpakować się w jakieś problemy. Jeśli dzisiaj złożę wniosek o przeniesienie numeru do Plusha na kartę to już nie musiałbym składać wypowiedzenia w Orange i skoro umowa kończy mi się 30.05 to 31.05 będę już korzystał z numeru u nowego operatora?
Co w przypadku kiedy złożę wniosek o przeniesienie numeru, a Orange zaproponuje mi jakieś dobre warunki pozostania? Co wtedy dzieje się z tym Plushem/Virgin/cokolwiek na kartę gdzie składałem wniosek?

Dodatkowo zapytam co mógłbym ugrać z Orange w mojej sytuacji (mam tylko jeden telefon komórkowy w tej sieci)? Najwygodniej byłoby mi u nich zostać.
Kupiłem teraz telefon ze slotem nanosim, czy Orange przy skutecznym przedłużeniu umowy może przysłać mi nową kartę czy nie ma takiej opcji?

Byłbym wdzięczny za fachowe odpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 #989204  autor: perdos1
 16 kwie 2018, 19:09
Przy jednym numerze nie ugrasz nic lepszego niż oferta Plush na kartę.

Idź do salonu plusa i zleć przeniesienie numery do Plush na kartę z dniem końca umowy. Musisz to zrobić do 18go kwietnia, inaczej przeniesienie wyznaczą dopiero na koniec okresu rozliczeniowego (18 czerwiec) a nie na koniec umowy (30.05). Poza tym nic cię nie obchodzi, wszystko załatwią operatorzy. W plushu na kartę masz to samo co w Orange za 20 zł/miesiąc bez umowy (a przez pierwsze 3 miesiące za 10 zł/miesiąc).

Jeśli wystarczy ci mniejszy pakiet internetu to możesz rozważyć ofertę multimedii. Za 14,99 zł/miesiąc full no limit +5GB, umowa na 24 miesiące, aktywacja 9 zł. Podobną cenę można uzyskać w Plushu ładując w promocjach doładowań, ale nie każdy chce się w to bawić.
 #989247  autor: marcinkol
 16 kwie 2018, 21:51
Jeśli zrobię to dzisiaj/jutro przez stronę Plusha to też się ta machina liczy od momentu składania wniosku przez internet czy tutaj kwestia tego jak się kurier wyrobi (a się nie wyrobi) i szybciej przez salon?
 #989253  autor: perdos1
 16 kwie 2018, 22:33
Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości przeniesienia numeru do Plush na kartę przez kuriera. W każdym razie jak przenosisz przez kuriera to nie ma szans, żebyś zdążył do 18go, bo operator zaczyna działać dopiero gdy dostanie od kuriera podpisane przez ciebie dokumenty. Zawsze najszybciej przez salon.
 #989255  autor: marcinkol
 16 kwie 2018, 22:58
Dziękuję. Sporo mi rozjaśniłeś temat.

Przez moje gapiostwo teraz mam jedynie jutrzejszy dzień na podejście do jakiegokolwiek salonu celem przeniesienia numeru na kartę, abym w razie niepowodzenia w negocjacjach z Orange mógł zmienić operatora już 31.05 czyli na następny dzień po zakończeniu umowy.

Dla swojego spokoju i ciekawości dopytam jeszcze - jutro idę do jakiegokolwiek salonu, przypuśćmy, że do Plusa. Składam wniosek o przeniesienie numeru na kartę (nie abonament). I wtedy dostaję od nich kartę sim z tymczasowym numerem.
Jeśli jednak przedłużę umowę z Orange to żadnych konsekwencji ze strony operatora u którego przypuśćmy, że złożyłem wniosek o przeniesienie numeru już nie będzie? Po prostu karta sim z jakimś tam numerem zostaje mi tak jak bym kupił sobie starter, tak?
Bo co innego jakbym przeniósł numer do oferty z abonamentem i umową na jakiś określony czas, wtedy byłbym związany, ale przy przejściu na kartę i pomyślnych negocjacjach z Orange żadne niespodzianki na mnie nie czekają? Dobrze to rozumiem?
 #989270  autor: Remington
 17 kwie 2018, 08:16
W prepaidzie nie dają karty z tymczasowym numerem, tylko kartę nieaktywną, która aktywuje się po przeniesieniu. Jeśli nie dojdzie do przeniesienia - karta po prostu zostanie nieaktywna.

Nie wiem tylko po co chcesz negocjować z Orange. Skoro jesteś zadowolony z ich sieci, przejdź do Nju i nie będziesz musiał się wiązać umową terminową z karami umownymi.
 #989276  autor: perdos1
 17 kwie 2018, 08:48
Nie dostaniesz w Orange przy jednym numerze nic lepszego niż w Plush, więc negocjacje nie mają sensu. Max co możesz wynegocjować (jest to jednak dość trudne) to 21,99 zł/miesiąc + 3 miesiące gratis, co daje średnio 19,24 zł/miesiąc. W Plush masz to samo za 18,75 zł/miesiąc (średnio), więc jest taniej, bez umowy, a opłatę możesz jeszcze zmniejszyć ładując w promocji doładowań.

Nie ma co się zastanawiać, leć do salonu. Nawet jeśli sieć Plus ci nie będzie odpowiadać to nic ni stoi na przeszkodzie, żeby zmienić operatora, bo nie będzie wiązała żadna umowa.