DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #977206  autor: WOJTAS
 12 lut 2018, 21:57
Najlepszy będzie sam plus..
 #977230  autor: pakierhakierxd
 12 lut 2018, 22:43
wszystko zalezy od lokalizacji :)
ja poza domem nie mam zbytnio problemow z zadnym opem :D
niestety w domu slabszy zasieg 2 km od nadajnika grube sciany -100 dbm i wiecej i objawia sie ze czasem musze do okna podchodzic ,jak sie wkurze to gadam przez wifi callling ale i to nie jest idealne :)

Pozdrawiam :)
 #977235  autor: Mar9999
 12 lut 2018, 23:28
Nie wiem czy Plus jest tak do końca stabilny. Mam 3 numery w Plusie, które jeszcze pół roku temu były w Orange (2 numery od 19 i 18 lat), a oprócz tych czwarty (służbowy) w Orange. Plus ma dziwną konfigurację sieci, bo mam 2 bts-y Plusa oddalone około 500 m od domu, jeden U900, U2100, LTE800, drugi GSM900, U900, U2100, LTE1800, ale telefony logują się do stacji LTE oddalonych o ponad 2 km, a często nawet prawie 3 km położonych w centrum Warszawy, gdzie po drodze jest co najmniej kilkanaście stacji. Te blisko mnie nie są obciążone, bo pierwsze logowanie jest właśnie do tych najbliższych i przez pierwsze kilka minut trzymają, i mogę zrobić speedtest, ale potem przerzuca na te oddalone. Natomiast w Orange takie rzeczy nie występują, wprawdzie lata po stacjach, ale po tych najbliższych i zazwyczaj trzyma się tej najbliższej. W normalnym użytkowaniu telefonów w Plusie to nie przeszkadza, tylko się zastanawiam czy nie ma wpływu na zużycie baterii. Jeżeli chodzi o prędkości, to niestety ma to związek z zagęszczeniem lokalizacji bts-ów, bo np. we Władysławowie są tylko 3 bts-y Plusa i problem z dobrym zasięgiem LTE na Szotlandzie (dzielnica Władysławowa), a Networks ma 8 bts-ów i musiałem udostępniać internet z Orange przez wifi na telefon, który był w Plusie. Plus skusił mnie ofertą, ale muszę przyznać, że Orange ma dobry zasięg i pojemniejszą sieć, co się przekłada na większe prędkości. Co do usług głosowych, to rozmieszczenie bts-ów już nie ma takiego znaczenia, ale HD Voice lepiej brzmi w Orange niż w Plusie, bo przetestowałem to na tych samych telefonach w tej samej lokalizacji (bts-y obu operatorów oddalone około 500 m) z kartami Plusa i Orange w różnych połączeniach Plus -Plus, Orange-Plus, Plus-Orange, Orange-Orange.