DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #958208  autor: Dere531
 28 paź 2017, 15:21
Witam.
Piszę w tym dziale, ponieważ chciałbym na dniach (tj. najlepiej w końcówce tego tygodnia/na początku przyszłego) zmienić sieć. Jest to niejako związane z problemami z obecnym telefonem i koniecznością zamiany na coś innego. Ze wszystkich sieci najbardziej do gustu przypadł mi Play. Jednak sprawdzając i porównując ofertę z tą T-Mobile nabieram wątpliwości i pytań. Otóż w Playu zaoferowano mi w abonamencie za 70 zł - stan nielimitowany, który ponoć dotyczy internetu (to prawda? czy ściema i jakieś ukryte schodki?), nielimitowane rozmowy i smsy. W T-Mobile tymczasem za taką samą kwotę mam nielimitowane wszystko za wyjątkiem internetu (5GB). Przekłada się to o dziwo na cenę poszczególnych modeli telefonów, które są tańsze niekiedy o 100/200 zł. Myślicie, że warto zrezygnować z tego internetu kosztem zaoszczędzenia stówki, może dwóch na konkretnym urządzeniu? W obu sieciach najbardziej do gustu przypadły mi takie telefony jak:
- Samsung Galaxy S7
- LG G6
- Xperia XZ
- Honor 9

I ich ceny niekiedy kształtują się bardzo podobnie, a niekiedy na korzyść T-Mobile.
 #958209  autor: piotrzet
 28 paź 2017, 15:24
Nie ma nielimitowanego internetu z telefonem w żadnej sieci. Play ma limit 10 GB a później lejek 1 Mb/s chociaż zasięg i ogólnie internet net w play jest taki że trudno więcej czasem niż 10 Mb/s osiągnąć do tego w T-Mobile masz w tej ofercie zapewne jakieś aplikacje bez limitu. Jeśli play u ciebie działa dobrze i nie przemieszczasz się to dobry wybór natomiast jak nie to o wiele lepiej sprawdzi się T-Mobile.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #958314  autor: JFK2016
 29 paź 2017, 08:45
Nie wiem jak obecnie jest w T-Mobile? Ale wcześniej za przejście na abonament z innej sieci był rabat przez 6-m-cy abonament za 1zł.
 #958315  autor: piotrzet
 29 paź 2017, 08:52
Niestety na ten moment nie mam jak sprawdzić bo strona nie działa ale było tak jeśli była to oferta T-Mobile 1 to można wybrać albo na całą umowę rabat 10 zł na abonament albo 4 miesiące za 1 zł natomiast jeśli chodzi o ofertę T2 to tam faktycznie było 6 miesięcy za 1zł. Jak zweryfikuję to napiszę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #958348  autor: SACZI
 29 paź 2017, 12:00
Dere531, nie wiem o jakie problemy z O chodzi, ale TM w ~90% powierzchni kraju pokrywa się z Orange (mają wspólną sieć 3G i chyba LTE).
Zatem może się okazać, że zamieni stryjek siekierkę na kijek.
Po drugie, ja Playa zdecydowanie skreślam w każdym przypadku, bo w tej chwili korzystanie z roamingu krajowego i ograniczanie w nim transferu do 3MB, czy nawet 1MB/s to kpina ...
Żadne superoferty nie zmienią mizerii sieci!

TM - strasznie wredna sieć!
Jak se pozwolisz na marketing, to "od telefonów z ofertami garczków" się nie odgonisz.
Blokada marketingu to do abo +5 PLN/m-c (Play życzy sobie z kolei za to 10PLN/m-c).
Tyle narzekania.
TM ma jedną z najlepszych sieci w PL i jest jednym z najlepszych technicznie operatorów, więc umowa z nimi, przynajmniej pod względem technicznym jest dobrym wyborem (w przypadku ogólnym).
Jeżeli chodzi o ofertę, to nie rozumiem dlaczego upierasz się na abo 70PLN?
Przeanalizowałem S7 z T2 5GB (70PLN) i T2 smartfonową za 100PLN/mc (net no limit).
Za przeniesienie numeru masz abo przez 6 m-cy za 1 PLN.
Koszty umów to 2700 i 2500 dla droższego abonamentu (do obydwóch abonamentów +120 PLN za blokadę marketingu).
[Trzeba się jeszcze upewnić, czy przez te 6 m-cy nie płaci się raty sprzętowej, ale najprawdopodobniej jest tylko 1PLN (nie pamiętam).]
Wydaje mi się, że wybór jest jasny.

Natomiast jeżeli chodzi o porównaniu kosztów umów, to policz sobie np 24x 25-30 PLN/mc u jakiegoś "wirtuala" (np Plush, NJU, Heyah) i dodaj cenę telefonu z wolnego rynku.
Dla Plusha wychodzi około 2400-2600PLN w zależności za ile S7 kupisz.

Playa nie analizuję, bo się na nich "nie znam".
Wybór należy do Ciebie.
 #958368  autor: darekka
 29 paź 2017, 14:26
Głupoty gadasz ze spamem(lub zgody na spam wyrażałeś w innych jeszcze miejscach niż u Operatora) od T-mobile-na 7 numerach mam wyrażone zgody marketingowe T(jako operatora jak i jako Banku) i zaręczam, że sporadycznie zdaża się jakiś telefon i to nie w sprawie garów a w sprawie oferty Banku TMUB lub operatora telekomunikacyjnego.
Nie dzwoni nikt spoza tego Banku lub Operatora więc nie taki wilk straszny...

Co do wspólnej sieci to obaj operatorzy nie mogą być traktowani na równi sobie ponieważ wspólne to mają maszty i sprzęt na nich wiszący(mają też samodzielnie tylko dla siebie), a z LTE współdzielą jedynie LTE1800. LTE800 i LTE2600 mają osobne. Wszystko inne(dosył, trasy, szkielet mają osobne). W jednym miejscu lepszy będzie T-mobile , a w innym Orange nawet mimo faktu, że wiszą na tej samej stacji mogą być duże różnice w szybkości neta, jakości połączeń itp.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #958370  autor: piotrzet
 29 paź 2017, 14:37
Ja mam tak samo zgody marketingowe w T-Mobile i nigdy nie miałem innych telefonów niż T-Mobile jak sie podaje nr nie wiadomo gdzie to tak jest

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #958374  autor: Marens
 29 paź 2017, 14:47
SACZI pisze:(Play życzy sobie z kolei za to 10PLN/m-c)
Sprostuje +5zł

Osobiście stosuję zasadę, że zawsze i wszędzie daje sprzeciw marketingowy. Oszczędność 5zł nie jest warta późniejszych telefonów z zawracaniem gitary.
 #958378  autor: Cobretti
 29 paź 2017, 15:19
Dere531 pisze:Jest to niejako związane z problemami z obecnym telefonem i koniecznością zamiany na coś innego. Ze wszystkich sieci najbardziej do gustu przypadł mi Play.
Każda zmiana z czegokolwiek na play będzie gorsza. Nie patrz tylko na pieniądze ale też na sieć, bo możesz potem bardzo narzekać na playa. Ja odradzam.
Poza tym po co abonament? Tyle atrakcyjnych ofert prepaid na rynku do tego telefon z wolnego rynku który i tak wyjdzie taniej niż od operatora.
SACZI pisze:Dere531, nie wiem o jakie problemy z O chodzi, ale TM w ~90% powierzchni kraju pokrywa się z Orange (mają wspólną sieć 3G i chyba LTE).
Nie pokrywa się i nie mają "wspólnej sieci 3G" ani LTE. Mają współdzielone pasmo dla U900 i 15MHz wspóldzielonego pasma L1800. Pozostałe zasoby mają własne i każdy je sobie sam eksploatuje.
Są lokalizacje tylko O i takież same tylko T-m.
 #958388  autor: SACZI
 29 paź 2017, 16:14
Możecie sobie krzyczeć, jakie to zgody marketingowe są nieinwazyjne, ale treści ich się nie przytacza.
Zatem proszę bardzo:
Chcę, aby opłata miesięczna zawierała rabat 5 zł za zgody marketingowe zwiń



Zgadzam się na otrzymywanie od T‑Mobile głosowych lub wizualnych, w tym tekstowych (np. SMS, MMS, e-mail), informacji marketingowych T‑Mobile lub Partnerów przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących. W odniesieniu do informacji marketingowych T‑Mobile oświadczenie jest niezależne od czasu obowiązywania umowy. Przez Partnerów rozumie się podmioty, z którymi T‑Mobile zawarł umowę dotyczącą pośredniczenia w dostarczaniu informacji handlowych tych podmiotów jego abonentom, w szczególności umowę o dostarczanie na telekomunikacyjne urządzenia końcowe jego abonentów reklam, oraz podmioty, z którymi T‑Mobile nie zawarł takiej umowy, ale które faktycznie, za zgodą T‑Mobile, zlecają rozpowszechnienie ich informacji handlowej podmiotom będącym stronami takich umów.


Zgadzam się na przetwarzanie danych transmisyjnych w celach marketingowych T‑Mobile.


Zgadzam się na przetwarzanie danych transmisyjnych w celach marketingowych Partnerów.


Zgadzam się na gromadzenie, automatyczne analizowanie i zestawianie, przez T‑Mobile informacji o internetowych adresach elektronicznych, z którymi łączyło się wykorzystywane przeze mnie urządzenie końcowe, informacji o rodzaju używanego urządzenia jak również rodzaju i wersji oprogramowania dla celów określania moich preferencji zakupowych wynikających z aktywności internetowej (profil użytkownika) oraz prezentowania mi w oparciu o tak określone preferencje reklam produktów i usług T‑Mobile lub Partnerów. Zgoda nie obejmuje prawa do gromadzenia i analizowania danych wrażliwych. Zgoda obowiązuje przez okres obowiązywania umowy albo do jej wycofania.Odwołanie lub wygaśnięcie zgody skutkuje usunięciem profilu użytkownika.


Zgadzam się na przetwarzanie przez T‑Mobile moich danych osobowych w celach marketingowych Partnerów. Zgoda obowiązuje do zakończenia umowy albo jej odwołania.


Zgadzam się na przetwarzanie przez T‑Mobile moich danych dla celów marketingowych produktów i usług T‑Mobile po zakończeniu realizacji niniejszej Umowy.
Dla mnie te zgody są dyskwalifikujące i nie zgadzam się na nie.
Jak ktoś lubi być analizowany, proszę bardzo, jego sprawa.

Mi akurat skończyła się umowa w T (przeszła na czas nieokreślony) i się zaczęło ...
2x dziennie przez 3 tygodnie tel z BOA. Z żoną rozmawiać nie chcieli, a jak raczyli zamienić słowo, to nie pozwalali dojść do słowa.
Dopiero mail do TM i się uspokoili.