DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #954787  autor: andrre
 07 paź 2017, 13:25
Być może w tym wątku taka odpowiedź na to pytanie już padła, ale nie jestem w stanie przekopać 600 stron w poszukiwaniu odpowiedzi. Wiec pytam:

Dwa tygodnie temu przeniosłem dwa numery z Play do T-mobile. Otrzymałem dwie karty sim z numerami tymczasowymi. Z karty starego operatora wciąż mogę dzwonić. Jak to teraz wygląda od strony technicznej? Czy któregoś dnia karta Play przestanie działać i będę musiał użyć nowej karty na której obecnie jest tymczasowy numer czy też dostanę kurierem właściwą kartę sim?
 #954866  autor: antekwars
 07 paź 2017, 18:39
Dostałeś datę przeniesienia numeru od obecnego operatora tego dnia dokładnie w nocy zazwyczaj około 2 lub 3 to się odbywa obecna karta sim w telefonie straci zasięg nie będzie telefon miał zasięgu wtedy wkładasz kartę tą co dostałeś od nowego i włączasz telefon i powinno wszystko działać od razu. Zazwyczaj tak jest czasami są jakieś problemy że trzeba zadzwonić na infolinię aby coś tam poprawili ale to rzadko jest. Ja np z play jak przenosiłem do plusa pół roku temu to miałem tak że włożyłem nowa karte sim nad ranem telefon działał ja mogłem dzwonić do mnie można było dodzwonić się z wszystkich sieci oprócz playa jak ktoś chciał z playa do mnie dzwonić to mówiło że numer nie istnieje zadzwoniłem do nowego operatora i po kilku godzinach już i playa można było się dodzwonić do mnie. Miesiąc potem także przeniosłem drugi numer z playa do plusa i już było normalnie na starej karcie telefon stracił o 2 w nocy zasięg włożyłem nowa i od razu wszystko działało bez problemu.