DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #950832  autor: pogodabartek
 15 wrz 2017, 21:52
Witam forumowiczów.

Czy tylko ja mam taki problem,że podczas rozmów w technologi H+ (3G) wyrzuca internet i nie da się nic zrobić-tzn. korzystać z niego podczas rozmowy?

Wtedy także wyrzuca-wyłącza HD Voice i dźwięk jest jak z kibla.

Zgłaszałem już to kilka razy i operator nic z tym nie robi.

Tak samo Nju nie potrafi przełączyć z 3G na 4G podczas aktywnej transmisji danych pakietowych i trzyma się kurczowo 3G-H+ aż do zaprzestania aktywności danych i dopiero wtedy przełącza na 4G.

Taki głupi Play potrafi to płynnie przełączać.

Pomijam fakt,że czasem nawet przy pełnym zasięgu podczas rozmowy,Nju potrafi szarpać urywać dźwięk podczas rozmów.

Wyrzucanie całkowite połączenia-rozłączanie podczas rozmowy,przy próbie dołączenia kolejnej osoby do rozmowy jako rozmowa konferencyjna,to już norma od dawna czasu,choć nie jest to nagminne.

Testowane to w różnych lokalizacjach na Samsung Galaxy s7 i OnePlus 5 oraz 3T i na 3 różnych numerach telefonów-3 różne osoby każda w innej lokalizacji.

Proszę o opinie jak się to u was zachowuje,a jak ten sam problem występuję to prosze skłądać masowo reklamacje,bo tylko tak możemy zmusić operatora do jakiejś naprawy i interwencji w tej sprawie.
 #950859  autor: bed
 16 wrz 2017, 00:36
Rzeczywiście u mnie też nie wiadomo z jakiego powodu w 3G podczas rozmowy czasami wyrzuca transmisję danych - też się zdziwiłem, ale po chwili ona wraca przy wciąż trwającej rozmowie. Musisz sprawdzić czy przy okazji nie przerzuca Cię na 2G, w którym HD Voice może nie być (zależne od ustawień w telefonie).

Natomiast brak przejścia z 3G do LTE w opisywanym przypadku dotyka wszystkich w T-Mobile i Orange - od lat nie mogą się z tym uporać... Play działa wyśmienicie, jeśli chodzi o HO z 3G do LTE.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #950888  autor: marcin19883
 16 wrz 2017, 12:11
A ja jak testowałem Orange kilka tygodni, to telefon ciągle siedział na lte800. Podczas rozmowy zrzucało do 3G, by po rozmowie wrócić za jakieś 10sekund. A zasięg Orange miał kiepski. Hd voice zawsze miałem, zarówno na 2g jak i 3g