DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #950693  autor: Karwan
 15 wrz 2017, 00:06
Witam,

Mogłem niby zapytać w działach o przedłużeniach, ale tutaj mam przedłużenie + nowa oferta.


AD1 - Czemu te 2 firmy?
Bo na PLUS/Orange się zawiodłem (Orange internet i jego zasięg).

AD2 - Czego oczekuję? To co mam teraz + telefon = no limit sms+no limit połączeń + no limit mms + no limit internetu - w Play korzystam bardzo dużo z internetu, ani razu nie załączyli mi żadnego "lejka", więc ten no limit to mi się chyba faktyczny trafił - obecnie płacę 65 pln miesiąc, only sim

I teraz chciałbym mieć to samo co obecnie odnośnie usług (w play mam jeszcze jakieś TV czy coś, ale nie używam) czyli:

- no limit połączenia komórka/stacjonarne
- no limit smsy + mmsy
- no limit internet

Play (Warszawa) - zasięg jestem zadowolony, prędkość w sumie bez szału, ale "chodzi" to jakoś.
T-mobile - nie używałem, nie wiem jak jest, ale dużo osób (znajomych) chwali prędkość internetu oraz zasięg. Baaa powiem więcej, sporo ludzi ucieka z Play-->T-mobile.


I co ważne teraz chciałbym ofertę z telefonem (nie straszna mi wysoka cena abonamentu).

Z tego co widzę po samych stronach internetowych T-mobile strasznie bije cenami telefonu Play (czy może mam zwidy).

T-mobile Note 8:
1600 wpisowe + 20 miesięcy x 180 (4 miesiące za 1 zł widziałem) = 1600 + 3600 = 5200 telefon + usługa na 2 lata = dla mnie ok
Play Note 8:
25x250 = 6250 przez 25 miesięcy, telefon za 1 zł - róznica 1 k PLN jest wręcz straszna

Chyba, że po prostu coś przeoczyłem.
Mam na uwadze, że w DUK Play coś może ugram na cenie telefonu, ale ile? 300 zł? 500 zł? (znaczy mniejszy abonament przez cały okres).

No to nawet 500 zł mniej przez DUK to i tak nadal T-mobile prowadzi


T-mobie S8+:
1059 wpisowe + 20 miesięcy x 180 (4 miesiące za 1 zł) = 1059 + 3600= 4659 telefon + usługa
Play S8+:
To samo co w Note 8 czyli 25*250= 6250 przez 25 miesięcy + to co urwę w DUK (o ile coś urwę)



G6 i U11 widziałem też różnice były kolosalne (chyba, ze źle patrzę, tak jak wspomniałem).


I teraz warto iść do T-mobile?
Internet jest lepszej jakości?
Skąd takie różnie w cenach telefonu?
A może DUK Play da więcej niż zakładam (rabatu)?


Odpowiadając na pytania:

Duży abonament - mi osobiście łatwiej i wygodniej jest w jednym rachunku wykładać 150-250 przez 2 lata za telefon oraz usługę, niż na raz wyłożyć 3000-4500 tysia + płacić abonament only sim 50-60 pln co miesiąc

Telefon - 2 lata, bo nie zmieniam częściej (nawet rzadziej) - flagowiec? Nie lubię przycięć i lagów. Teraz latam na iPhone, ale chciałbym powrócić na flagowe andki (ostatni mój flagowiec androidowy to LG G3) - czemu na Androida? A no nie mam pół domu sprzętu Apple żeby sobie to synchronizować + iOS mnie zaczął denerwować (wszystko przez iTunes + pierdoł jak Bluetooth, appstore) i tak dalej.

G3 swojego czasu modowałem na inne romy (+ Note + Xperie), ale już z tego wyrosłem i mi się po prostu nie chce bawić.

Telefon ma działać i tyle, Apple robi to wyśmienicie, ale za bardzo mnie zaczął denerwować.
Dodatkowo mam okazję korzystać z SGS 7 i robi on na mnie super wrażenie - szybkość, fotki, ekran.

Jednak zatrzymując się na G3, to minął kawał czasu, aby ponownie spróbować Androida.


Ktoś się orientuje co można w DUK wyrwać Playa?
Umowa mi się kończy za 2 miesiące praktycznie, więc powoli się rozglądam.

Dodatkowo jak to jest z tym no limit w T-mobile?
Muszę mieć koło 20GB internetu na LTE co miesiąc.
W Play korzystam jeszcze więcej i te "no limit" faktycznie się sprawdza.
Jedynie co w Play może denerwować, to fakt, że te LTE to raczej LTE tylko z nazwy (nawet Warszawa, czyli tu gdzie mieszkam).


Z góry dziękuje za opowiedzi, przepraszam za ewentualną chaotyczność.
W razie pytań, chętnie odpowiem + liczę na opinie.
 #950720  autor: piotrzet
 15 wrz 2017, 08:42
Zarówno w Play jak i T-Mobile w tych taryfach o których mówisz masz 10 GB internetu a później lejek różnica jest taka że w T-Mobile masz oprócz tego sporo aplikacji bez limitu i możesz dokupić prawdziwy no limit dla aplikacji Video jak Netflix, YouTube itd Różnica w cenie taka jest bo pewnie T-Mobile lepsze ceny telefonów wynegocjował sobie i tak też ma. Oprócz tego w T-Mobile na S8/S8+ masz VoLTE i VoWifi nie długo i Note 8 dostanie. Co do netu to ogólnie lepszy jest T-Mobile ale wiadomo to sieć mobilna i zdarzy się że lepiej wypadnie play. Moim zdaniem warto gdyż dostajesz więcej a telefon masz tańszy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950806  autor: SACZI
 15 wrz 2017, 19:38
Chcesz do TM, a zawiodłeś się na Orange?
Oni w 90% na tych samych nadajnikach pracują.
Play też korzysta z roamingu Orange lub T-Mobile.
Oferty?
Hm, bierz korzystniejszą, a sam piszesz, że w T tak jest.
 #950807  autor: piotrzet
 15 wrz 2017, 19:47
No i co? Jak wiadomo to zasięg orange i tmobile nie jest taki sam. Prędkości też są różne. Moim zdaniem aby miał pewność niech kupi kartę sim tmobile i sprawdzi jak jest u niego

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950812  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 20:15
No ale co tu doradzać? Po prostu wybieraj ofertę jaka tobie będzie bardziej pasować. Z tego, co udało mi się zaobserwować to w Warszawie lte każdej sieci jest tylko z nazwy. Zresztą jak było 3g w sieciach to było podobnie. Masa mieszkańców, masa pracowników przyjezdnych, a do tego dochodzą jeszcze turyści, których w stolicy nie brakuje. Najlepiej Kup sobie kartę w kiosku, dokup jakiś pakiet Internetu i zobacz jak to u ciebie będzie działało.
Słychać głosy, że w t-m obsługa ma klientów w głębokim poważaniu, ale ja tam numeru nie mam już długo długo, także do tego nie będę się odnosił.
 #950814  autor: iphoneski
 15 wrz 2017, 20:30
Najważniejsze, żebyś miał zasięg tam, gdzie przebywasz. Ja musiałem pójść do play, bo lubię spędzać wakacje tam, gdzie zawracają bociany, więc nigdy nie jestem w stanie stwierdzić jaka tam będzie sieć, o ile w ogóle będzie jakaś, a w play zawsze kreskę od jakiegoś operatora uda się złapać.