DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #945807  autor: Michu
 18 sie 2017, 09:44
Hej,

Mam kilka pytań odnosnie oferty Stan nielimitowany Duet (bez telefonu).
Do rzeczy:

1. Czy w ramach usługi jest dostępna usługa Wifi Calling?
2. O co chodzi z karta grupowa i kartami dodatkowymi? 3x czytalem regulamin i nie rozumiem.
3. W roamingu w ramach tej oferty jest około 4GB. Czy FUP zliczany jest dla konkretnego nr czy konta abonenckiego?
4. Czy obie karty muszą być na te same dane żeby mogły działać w ramach tej oferty?
5. W jakim terminie trzeba numery przenieść i dodać do SN. W sensie czy to trzeba od razu obie czy jak?
6. Jakie macie doświadczenia w roamingu EU? Jak działał net? Ktoś dostał juz maila odnośnie FUP?

Z góry dzięki
 #945839  autor: Karlos20
 18 sie 2017, 11:12
Michu pisze:1. Czy w ramach usługi jest dostępna usługa Wifi Calling?
Jest jak najbardziej. Zależna od telefonu, który posiadasz. Obecnie wszystkie Samsungi z Androidem 7.0 mają tą opcję aktywną w ustawieniach połączeń. Inne modele mogą wymagać oprogramowania z Play.
Michu pisze:2. O co chodzi z karta grupowa i kartami dodatkowymi? 3x czytalem regulamin i nie rozumiem.
Karta grupowa to karta w której są odpalone usługi, które będą współdzielone z dodatkowymi kartami należących do grupy, np. masz na nr głównym aktywny no limit rozmów, SMS/MMS, to będzie to też dostępne na dodatkowej karcie w ramach grupy. Grupa cała należy do jednego konta Abonenckiego.
Michu pisze:3. W roamingu w ramach tej oferty jest około 4GB. Czy FUP zliczany jest dla konkretnego nr czy konta abonenckiego?
4GB jest współdzielone na każdą kartę. Po ich wykorzystaniu opłata to 4gr/1MB, zliczane jest to na jeden rachunek w ramach całej grupy, np. Ty na nr głównym zużywasz 1 MB, a karta dodatkowa 10MB, wówczas do rachunku Play dopisze 44gr za 11MB w roamingu UE poza pakietem.
Michu pisze:5. W jakim terminie trzeba numery przenieść i dodać do SN. W sensie czy to trzeba od razu obie czy jak?
Najlepiej od razu, Play daje czas na taki ruch, lecz lepiej numery warto dołączyć do grupy w jednym terminie (jeśli numer nie zostanie przeniesiony do 6m od zawarcia umowy wówczas numer tymczasowy będzie tym stałym).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945843  autor: Michu
 18 sie 2017, 11:46
Karlos20 pisze:
Michu pisze:
Michu pisze:3. W roamingu w ramach tej oferty jest około 4GB. Czy FUP zliczany jest dla konkretnego nr czy konta abonenckiego?
4GB jest współdzielone na każdą kartę. Po ich wykorzystaniu opłata to 4gr/1MB, zliczane jest to na jeden rachunek w ramach całej grupy, np. Ty na nr głównym zużywasz 1 MB, a karta dodatkowa 10MB, wówczas do rachunku Play dopisze 44gr za 11MB w roamingu UE poza pakietem.
Michu pisze:5. W jakim terminie trzeba numery przenieść i dodać do SN. W sensie czy to trzeba od razu obie czy jak?

Najlepiej od razu, Play daje czas na taki ruch, lecz lepiej numery warto dołączyć do grupy w jednym terminie (jeśli numer nie zostanie przeniesiony do 6m od zawarcia umowy wówczas numer tymczasowy będzie tym stałym).
Ad.3
W tym pytaniu bardziej mialem na mysli zliczanie czasu kiedy nr jest w pl a kiedy zagranicą. Czy ma to jakieś znaczenie ze jeden numer bedzie caly czas w PL a drugi będzie 2mc w pl a 2 w EU? Czy szansa na dodatkowe oplaty dla numeru podrozujacego beda takie same jak w przypadku ofert SOLO.

Ad.5
Przejrzałem jeszcze raz i nie zauważyłem zależności odnośnie rabatów... chyba, że masz na myśli czas na korzystanie z tidala/showmaxa itp
 #945849  autor: Karlos20
 18 sie 2017, 11:55
Michu pisze:W tym pytaniu bardziej mialem na mysli zliczanie czasu kiedy nr jest w pl a kiedy zagranicą. Czy ma to jakieś znaczenie ze jeden numer bedzie caly czas w PL a drugi będzie 2mc w pl a 2 w EU?
Ma znaczenie, bo w ramach 20 GB współdzielonych w Duecie zawarty jest pakiet 4 GB w roamingu UE, więc korzystanie z neta w UE pomniejsza limit GB na szybszego neta w PL. I odwrotnie.
Michu pisze:Przejrzałem jeszcze raz i nie zauważyłem zależności odnośnie rabatów... chyba, że masz na myśli czas na korzystanie z tidala/showmaxa itp
TIDAL jest płatny po 24 miesiącach, SHOWMAX po 12m. Play będzie SMSem informował o końcu okresu bezpłatnego dostępu do usług.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #945884  autor: Michu
 18 sie 2017, 15:06
Karlos20 pisze:
Michu pisze:W tym pytaniu bardziej mialem na mysli zliczanie czasu kiedy nr jest w pl a kiedy zagranicą. Czy ma to jakieś znaczenie ze jeden numer bedzie caly czas w PL a drugi będzie 2mc w pl a 2 w EU?
Ma znaczenie, bo w ramach 20 GB współdzielonych w Duecie zawarty jest pakiet 4 GB w roamingu UE, więc korzystanie z neta w UE pomniejsza limit GB na szybszego neta w PL. I odwrotnie.
Michu pisze:Przejrzałem jeszcze raz i nie zauważyłem zależności odnośnie rabatów... chyba, że masz na myśli czas na korzystanie z tidala/showmaxa itp
TIDAL jest płatny po 24 miesiącach, SHOWMAX po 12m. Play będzie SMSem informował o końcu okresu bezpłatnego dostępu do usług.
Dzięki za wszelkie info. Wprawdzie Pani w salonie [zastepca kierownika] zarzekała się, że pakiet internetowy UE absolutnie nie jest wspoldzielony. Kazdy ma osobny, ale to juz wyjaśniłem z infolinią i regulaminem pod ręką.
Dla mnie ten pakiet współdzielony jest kluczową kwestią, dla której chce migrować z nju do Play
 #945892  autor: Karlos20
 18 sie 2017, 15:22
Michu pisze:Dla mnie ten pakiet współdzielony jest kluczową kwestią, dla której chce migrować z nju do Play
Jest współdzielony, ale limit GB w UE jest też zależny od podstawowej kwoty abonamentu, w którym jest pakiet netowy krajowy zawarty. Im wyższy abonament, tym większy pakiet neta w UE.
W nju za 48 zł na dwie osoby jest 20 GB w kraju w tym niemal 2 GB neta w UE.
PLAY STAN NIELIMITOWANY DUET: 80 zł/mies., 20 GB +lejek 1 mega w kraju w tym 4 GB neta w UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #946137  autor: Michu
 20 sie 2017, 09:20
Ok dzięki.

A ma ktoś jakieś spostrzeżenia odnośnie roamingu? Dobrze działa? Ktoś już dostał jakieś info o zwyżkach cenowych?
 #946138  autor: piotrzet
 20 sie 2017, 09:23
Właśnie w Play z tym roamingiem jest najgorzej patrząc na ilość komentarzy na forach, fb itd to jest najwięcej skarg. W jakiej cenie masz ten duet? I co w nim masz może konkurencja ma coś lepszego

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #946140  autor: Michu
 20 sie 2017, 09:34
40zł za duet i co najważniejsze... pakiet danych w roamingu jest współdzielony. Wychodzi 40zł za nielimitowane wszystko, showmax i Tidal + net, z którego może korzystać 1 karta (a ma na to ponad 4GB).
 #946143  autor: Michu
 20 sie 2017, 09:40
Sorry, niedokładnie napisałem - przed kawą jestem :P

80zł za duet, 40zł za osobę.
Obecnie mam dwa nr w Nju po 29zł za os.
 #946144  autor: piotrzet
 20 sie 2017, 09:47
To nie lepiej wziąć T-Mobile? Za tą samą cenę nie masz co prawda tidala i showax ale masz w Polsce lepszy zasięg i internet, aplikacje społecznościowe i niektóre muzycze bez limitu danych, normalnie działający roaming. Obecnie moja znajoma korzysta z innej oferty co prawda bo T3 ale rozmawia miesięcznie za granicą koło 800 min i 500 SMS jest od dnia 17.06 w Niemczech i jak na razie FUP nie został zastosowany. Jest oczywiście VoLTE i VoWifi. Internet działa przyzwoicie w UE. Tylko nie wiem ile GB internetu jest w UE i czy jest osobno na karte czy razem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #946145  autor: Michu
 20 sie 2017, 09:58
GB za granicą to najważniejszy czynnik przy zmianie oferty. Bez tego w Nju jest mi bardzo dobrze. Fakt, że w Niemczech słabo działa internet ale w Czechach jest ok. Myślę, że to może być chwilowe.
Jeśli nie ma sumowanie GB dla kart (a w TM nie ma) to nie opłaca mi się zmieniać. W Nju też jest VoLTE i VoWifi (który działa genialnie).
 #946148  autor: pakierhakierxd
 20 sie 2017, 10:26
40zł to nie tak malo ...
za 25zł po wyslaniu wypowiedzenia bys mial to samo w Solo L -1 nr ;)
ogólnie duet najtanszy w Nju wg mnie
29 +9 ;) - 2 nr :D

Pozdrawiam :)
 #946154  autor: Michu
 20 sie 2017, 10:46
pakierhakierxd pisze:40zł to nie tak malo ...
za 25zł po wyslaniu wypowiedzenia bys mial to samo w Solo L -1 nr ;)
ogólnie duet najtanszy w Nju wg mnie
29 +9 ;) - 2 nr :D
No nie do końca najtanszy biora pod uwagę 4GB w roamingu (w play wspolny, w nju 1.5Gb per nr) a jak mówiłem jest to kluczowe.

PS. Tidal też się przyda, bo obecnie używamy apple music :) a showmax będzie miłym dodatkiem do Netflixa.

Cały pic polega na tym, żeby ten roaming dobrze działał.
 #946178  autor: Karlos20
 20 sie 2017, 12:45
Przypomnę, im wyższa kwota zobowiązania, tym więcej neta będzie w UE, to się tyczy każdej oferty w każdej sieci.
Powtórzę: 39 zł + 9 zł za drugi numer w nju to 2 GB neta w UE, w tym 20 GB współdzielone w kraju. Poszukaj info czy można dokupowywać pakiety netowe w UE, a mi się wydaje, że można.
Play to 80 zł i również 20 GB w kraju, ale 2x więcej GB współdzielonych na 2 numery (bo droższe abo) + dodatki. Szkoda, że to nie oferta z telefonem, bo byłby rabat do 6m na abo (przeniesienie numeru) + 10 zł taniej na całą umowę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #946183  autor: piotrzet
 20 sie 2017, 12:58
Roaming w play działa najgorzej niestety ale taka prawda. Co do Nju i T-Mobile po mimo mniejszych pakietów będą lepiej działać

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #946192  autor: Michu
 20 sie 2017, 13:24
Karlos20 pisze:Przypomnę, im wyższa kwota zobowiązania, tym więcej neta będzie w UE, to się tyczy każdej oferty w każdej sieci.
Powtórzę: 39 zł + 9 zł za drugi numer w nju to 2 GB neta w UE, w tym 20 GB współdzielone w kraju. Poszukaj info czy można dokupowywać pakiety netowe w UE, a mi się wydaje, że można.
To jest dla mnie jasne. Ale tak jak zawsze powtarzam, wszystko rozchodzi się o sposób przydzielania neta. W nju to będzie max 2GB per osoba, a w Play 4GB wspólnie. A o to chodzi najbardziej.
W Nju nie ma dodatkowych pakietów na internet UE. Sprawdzałem.
piotrzet pisze:Roaming w play działa najgorzej niestety ale taka prawda. Co do Nju i T-Mobile po mimo mniejszych pakietów będą lepiej działać
Będę musiał pokombinować. Trochę boję się wpakować do Play na 2 lata ze słabo działającym netem.