DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #935998  autor: asziatko
 02 lip 2017, 12:19
Witam,

Interesuje mnie przejście do NJU na taryfę abonamentową
Rozmowy - za nie więcej niż 19 zł miesięcznie - nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne oraz 1 GB transferu (w roamingu UE 0,96 GB).
z T-Mobile. Umowa w T-Mobile kończy się 3 września 2017 roku.

Chcąc przejść do NJU przed upływem końca Umowy w T-Mobile to jaki czas T-Mobile ma na przeniesienie mojego numeru (także abonament) do NJU?. Tak żeby nie płacić dwóch abonamentów?.

W Kontakcie,
Artur
 #936017  autor: asziatko
 02 lip 2017, 13:10
Na stronie NJU jest żeby podać numer, później przychodzi SMS i co dalej się dzieje z tym?. Tu właśnie jestem w kropce że nie wiem jak dalej procedura wygląda i jaki czas jest oczekiwania na przeniesienie numeru z T do NJU. Mimo że Umowa w T kończy się 3 września 2017 roku.

W Kontakcie,
Artur
 #936026  autor: Remington
 02 lip 2017, 13:33
Wypełniasz wniosek, przyjeżdża kurier, podpisujesz mu umowę on zostawia Ci kartę SIM. Karta działa od razu z numerem tymczasowym, w którego miejsce docelowo wejdzie przenoszony numer.

Minimalna data przeniesienia jaką możesz podać na wniosku to ok. 2 tygodnie naprzód.

Pamiętaj, że jeśli masz umowę promocyjną, to TM złoi Cię na kasę za tzw. "ulgę".
 #936029  autor: asziatko
 02 lip 2017, 13:52
Remington pisze:Pamiętaj, że jeśli masz umowę promocyjną, to TM złoi Cię na kasę za tzw. "ulgę".
Fakt faktem ten kończący się aneks w TM jest ofertą promocyjną był zawierany na warunkach promocji ale bez telefonu wówczas. To także TM weźmie kasę za tzw. "ulgę"?. Kwoty trzeba szukać na Umowie Aneksu jaka to jest kwota?.
Remington pisze:od razu z numerem tymczasowym, w którego miejsce docelowo wejdzie przenoszony numer
Czy korzystając wówczas z numeru tymczasowego naliczane są opłaty już za to że korzystam z taryfy NJU i także płacę w NJU jak i w TM?.

W Kontakcie,
Artur
 #936237  autor: Remington
 03 lip 2017, 14:06
Kwotę ulgi masz w umowie/aneksie. Upomną się o proporcjonalną część ulgi wg wzoru ulga*X/Y, gdzie:
X - liczba dni licząc od zerwania umowy do końca okresu promocyjnego
Y - liczba dni na jakie była zawarta umowa promocyjna

Czyli jeśli ulga wynosiła 3650 zł, zawarta na rok (Y=365 dni) i zerwiesz ją na miesiąc (X=30 dni) wcześniej, to upomną się o: 3650 * 30 / 365 = 300 zł.

Za nr tymczasowy na pewno są naliczane opłaty za połączenia, ale jak jest z opłatą min. 9 zł to nie wiem.
 #936244  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 03 lip 2017, 14:24
asziatko pisze:Czy korzystając wówczas z numeru tymczasowego naliczane są opłaty już za to że korzystam z taryfy NJU i także płacę w NJU jak i w TM?.
Przenosząc pierwszy numer - korzystasz z czystej taryfy buzz (bez pakietu, płacisz wg cennika, nie korzystasz nie płacisz). Przenosząc numer dodatkowy płacisz od dnia podpisania umowy przy kurierze i uruchomienia numeru tymczasowego (nie daty przeniesienia). Na tymczasowym-dodatkowym płacisz tak jak na już głównym przeniesionym.