DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #932051  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:26
Widzisz jaki poziom BOK-u :-)
Mógłbym teraz sprawdzić na VM, zaraz koleś karty przerzuci i zadzwonię na Niemiecki, jak będzie na billingu dam znać, ale godzinę temu sprawdzałem na VM apce i nic nie pokazuje mi.

RawStyle
 #932057  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:33
Sprawa wyjaśniona - za 20 sek rozmowy z Niemieckim numerem zapłaciłem 12 gr, czyli naliczanie sekundowe i kwota jak w kraju.
Teraz niech ktoś napisze, jak to się ma z no-limitem, ale będzie jak @reboot pisze.
Karta VM.

RawStyle
 #932072  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:04
No to jest już coś prostego i jasnego;) Czyli moje wątpliwosci też rozwiane zostały.W sumie

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932103  autor: reboot
 16 cze 2017, 22:20
Ale tu nie ma co dywagować.
Przecież nawet w cennikach od dawna są tabele z podziałem na "rozmowy międyznarodowe" oraz na "roaming".

http://www.play.pl/resources/pdf/2017/C ... 062017.pdf
Przykładowo - tabela 10 ze strony 11
Strefa Euro określa kraje strefy Euro hehe

Tabela nr 11 - połączenie z Polski do kraju strefy Euro - 2zł/min

A tabela 12 wyraźnie mówi "roaming do Polski 29gr, roaming do euro 29gr, roaming do strefy 1A 54gr" (1A to np. Szwajcaria, Monako itp. czyli kraje, które od 30.04.16 do 14.06.17 były w Play w strefie Euro za 54gr i w niej pozostały, bo nie załapały się na RLAH).

Określenie "jak w kraju" nie odnosi się do kosztu połączenia z krajem np. Szwecja po stawkach "jak w kraju", tylko, że cena minuty w roamingu wynosi tyle, ile cena minuty krajowej (np. 29gr), a nawiązanie połączenia na terenie innego kraju np. w Niemczech na numer francuski nie jest połączeniem międzynarodowym tylko połączeniem w roamingu, gdyż nie korzystamy z sieci naszeg operatora, tylko operatora roamingowego :)

adziu82 - jest tak, jak mówisz - połączenie z Polski na numer zagranicznej, europejskiej sieci = 2 zł/min, ale rozmowa wykonana z kraju UE w ramach roamingu oznacza ściągnięcie z konta 29gr lub w przypadku posiadania pakietu no limit (ew. pakietu minut) w kraju możliwość korzystania z tych pakietów również w roamingu.

Dlatego właśnie opłaca się obecnie mieszkać przy granicy jeśli chce się gdzieś zadzwonić :) bo lepiej płacić 0 niż 2 zł :)

WKS
 #932146  autor: uki83
 17 cze 2017, 09:24
adziu82 pisze:Sprawa wyjaśniona - za 20 sek rozmowy z Niemieckim numerem zapłaciłem 12 gr, czyli naliczanie sekundowe i kwota jak w kraju.
Teraz niech ktoś napisze, jak to się ma z no-limitem, ale będzie jak @reboot pisze.
Karta VM.
To sie ma tak z no-limitem jak podała "dziewica" nie wprowadzają no-limit bo ich na to nie stać
 #932201  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 13:56
No i sprawa prosta stawki krajowe i FUP 120minut ;) Odnośnie prędkości internetu w UE.

UK konkretniej irlandia karta a2mobile u sąsiada tankowane 120zł 20zł na pakiet na rozmowy i 100 na net;) sąsiad testuje i prędkosci od 5 do 40mega ;) Ma zamiar jechać z kartą do oporu. Do 10 lipca

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932600  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 19:26
Mam Donosy z Grecji prepaid orange za 35zł no limit* 28zł bo nr przeniesiony przydzieliło podobno 1,76gb.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935894  autor: loker
 01 lip 2017, 18:17
Dwie bliskie osoby jakiś czas temu przeniosłem z Virgin Mobile do Mobile Vikings. Ponieważ czasami te osoby wyjeżdżają za granicę oraz dlatego, że nju mobile dodało do ofert nolimit również stacjonarne, co w przypadku jednej z osób ma znaczenie chce je przenieść do njumobile za 39 zł pierwszy numer i za 9 zł drugi. Pytanie czy się dwa na raz da - są na tą samą osobę zarejestrowane oraz czy nju opłaca się najbardziej czy może pomyśleć o innym operatorze?
 #941341  autor: krystiano46
 26 lip 2017, 13:35
nju bonament dodatkowy Niemcy zn ajduje 3 sieci o2, tmobile, vodafon. loguje się tylko do o2. z pozostałymi dwoma nie można polaczyc. zgłoszone do bok pisza żeby restartować telefon ale bez zmian, kolejne zgłoszenie do bok. Caly czas dziury w zasiegu bo telefon sztywno trzyma się o2. dramat
 #945774  autor: Michu
 17 sie 2017, 23:07
Ostatnio byłem w niemczech i miałem dokładnie to samo. Wpuszczało mnie jedynie do O2. Zasięg tragiczny, pingi/predkosc... speedtest nawet nie chciał się odpalić. Teoretycznie w centrach miast wskakiwało LTE, ale jakość była żenująca. Jak widać Nju za dobrze nie działa.

Posiadam numer z rachunkiem, jak tu wygląda przeniesienie numeru. Muszę zachowywać termin wypowiedzenia czy traktować jak opcję na kartę?