DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #931944  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 14:02
pogodabartek pisze:Dzień dobry,

otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące utrudnień w realizacji transmisji danych w roamingu.

Wyjaśniamy, że obecnie trwają utrudnienia w korzystaniu z transmisji danych w roamingu.

Prosimy o sprawdzenie w ustawieniach telefonu czy ma Pan włączoną opcje Internet mobilny w roamingu.

W przypadku występowania nadal problemów prosimy o wyłączenie LTE.

Przepraszamy za utrudnienia.


Pozdrawiamy
NJU Mobile



To moze wyłączyć calkiem telefon i nie bedzie problemu.
A ta odpowiedz jest na poziomie .... przeciez działa transmisja tylko wolno.
To chyba logiczne ze jest włączona transmisja danych w roamingu...
No comment
 #931948  autor: adziu82
 16 cze 2017, 14:09
@jaczewa, a Ty wiesz jaką odpowiedź dostałem 3 lata temu w Orange.
Reklamowałem złe naliczanie minut w roamingu ( 400 miałem wtedy ) dzwoniłem na Polski numer będąc w Niemczech, ale widziałem na bilingu niemiecki numer a nie ten z którym gadałem, za każdym razem był to inny numer niemiecki, jak rozmawiałem np z żoną, która była w Polsce.
Odpowiedź, że nie można dzwonić na zagraniczne numery, to ja, że dzwoniłem na Polski.
Sprawdzili, faktycznie mam rację, następna odpowiedź, NIE MOGĘ DZWONIĆ NA POLSKIE NUMERY, KTÓRE SĄ W ROAMINGU.
Chore, przecież mogę zadzwonić z tej paczki 400minut na każdy Polski numer, gdziekolwiek on będzie, jak w roamingu to on płaci za odebranie.
A najlepsze jest to, że rok później okazało się po rozmowie z konsultantem, że te 400 minut jest także na zagraniczne numer, jak jestem w roamingu.
Taki poziom......

RawStyle
 #931949  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 14:13
No właśnie bo reklamacje powinni robić pracownicy z długim stażem co maja wiedzę i doświadczenie a pewnie jest tak ze robią je nowi ludzie ze znikoma wiedza . Nie umniejszając im oczywiście bo to nie ich wina ale ktoś chyba tam powinien to przemyśleć . Takie odpowiedzi psują wizerunek operatora wg mnie.
 #931951  autor: adziu82
 16 cze 2017, 14:16
Tak samo, jak pytam na czacie o kartę dodatkową w Orange, gdzie mam LTE dla domu 150gb i 20 gb poza strefą.
6 Osób mi odpisuje,mówi, że dodatkowa karta, ta za 5 zł będzie działać w roamingu, mam 4 gb.
Orosn_dzi jako pierwszy napisał mi, że ona nie działa, poszedłem do salonu, aż bym się nie spodziewał, że 50 letnia babcia-konsultant będzie taka ogarnięta i powie mi, że ona nie działa, że muszę wziąć do Niemiec główną kartę.
Ale 6 osób na czacie,e-mailowo czy po rozmowie mówi mi, że ona działa bez problemu.

RawStyle
 #931953  autor: adziu82
 16 cze 2017, 14:24
Dokładnie, zawsze zbieram informacje od kilku osób.
Muszą się pokrywać. Pytam tutaj, zawsze ktoś już używa, przeszedł przez problemy itp i odpowie.

RawStyle
 #931959  autor: reboot
 16 cze 2017, 15:01
kaspeed - poczytaj czym jest roaming a czym są połączenia międzynarodowe :) Tak samo wczoraj wyśmiałeś napisany przeze mnie wzór na obliczanie liczby GB w roamingu :)

WKS
 #931981  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 17:24
Kilku osobników tutaj mysli że będąc w roamingu będa płacić taniej do Np niemiec czy UK. A to nie prawda.Bo będą rozliczani wg cennika jak by w kraju byli i robili międzynarodowe połaczenie.;) EOT.

Wracajac do tematy czyli te spadki neta były chwilowe?
Dzwoniac na Orange powiedzieli że to znane chwilowe problemy na terenie UE

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932036  autor: reboot
 16 cze 2017, 19:48
Ech :(
Połączenie z Polski do UE = międzynarodowe = ok.2zł/min
Połączenie z UE do UE = połączenie z UE do Polski = roaming w strefie Euro = RLAH czyli np. no limit lub np. 29gr/min.

Więc proszę nie ośmieszaj się.

WKS
 #932042  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:05
@kaspeed, będąc w VM ( w sumie jeszcze jestem ), jakieś 4-5 miesięcy temu, jadąc do Drezna, czkałem aż wjadę do Niemiec, aby móc zadzwonić na Niemiecki numer za cenę 54gr/minuta.
Więc @reboot wg mnie ma rację, teraz będę dzwonił za 29 gr/minuta, a jak mam no-limit, to nie płacę.

RawStyle
 #932044  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 20:11
Nie no ja słyszałem co innego żeby nie mylić Roamingu z cenami zagranicznymi. Wiec jak to jest? kolejna niewiadoma?? Z tego co ja sie dowiadywałem to:

Wyjazd z kraju do UE np do niemiec skutkuje jedynie roamingiem i cenami tak jak w Polsce do Polskich numerów komórkowych. Zaś inne numery np do niemiec = opłata około 2zł wg cennika jak z PL do DE-->>>

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932047  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:16
Ja piszę wg własnego doświadczenia, na 100% płaciłem będąc w DE 54gr kiedy dzwoniłem na Niemiecki numer.
Teraz będzie 29gr max, w no-limitach w sumie nie będę się wykłócał, ale powinno być jak pisze @reboot.

RawStyle
 #932049  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 20:19
W takim wypadku operatorzy będą ponosić jeszcze wieksze straty.Jeśli to prawda ale spokojnie przecież może ktoś z was napisac do Operatora czy to Orange Czy T i zapytać.Mi na infolinii mowią że płace jak w Polsce czyli 29gr za minutę na polskie numery ale już dzwoniac na numer czeski czy niemiecki płacę wg taryfy międzynarodowej z PL do -->>>danego kraju

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932051  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:26
Widzisz jaki poziom BOK-u :-)
Mógłbym teraz sprawdzić na VM, zaraz koleś karty przerzuci i zadzwonię na Niemiecki, jak będzie na billingu dam znać, ale godzinę temu sprawdzałem na VM apce i nic nie pokazuje mi.

RawStyle
 #932057  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:33
Sprawa wyjaśniona - za 20 sek rozmowy z Niemieckim numerem zapłaciłem 12 gr, czyli naliczanie sekundowe i kwota jak w kraju.
Teraz niech ktoś napisze, jak to się ma z no-limitem, ale będzie jak @reboot pisze.
Karta VM.

RawStyle
 #932072  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:04
No to jest już coś prostego i jasnego;) Czyli moje wątpliwosci też rozwiane zostały.W sumie

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932103  autor: reboot
 16 cze 2017, 22:20
Ale tu nie ma co dywagować.
Przecież nawet w cennikach od dawna są tabele z podziałem na "rozmowy międyznarodowe" oraz na "roaming".

http://www.play.pl/resources/pdf/2017/C ... 062017.pdf
Przykładowo - tabela 10 ze strony 11
Strefa Euro określa kraje strefy Euro hehe

Tabela nr 11 - połączenie z Polski do kraju strefy Euro - 2zł/min

A tabela 12 wyraźnie mówi "roaming do Polski 29gr, roaming do euro 29gr, roaming do strefy 1A 54gr" (1A to np. Szwajcaria, Monako itp. czyli kraje, które od 30.04.16 do 14.06.17 były w Play w strefie Euro za 54gr i w niej pozostały, bo nie załapały się na RLAH).

Określenie "jak w kraju" nie odnosi się do kosztu połączenia z krajem np. Szwecja po stawkach "jak w kraju", tylko, że cena minuty w roamingu wynosi tyle, ile cena minuty krajowej (np. 29gr), a nawiązanie połączenia na terenie innego kraju np. w Niemczech na numer francuski nie jest połączeniem międzynarodowym tylko połączeniem w roamingu, gdyż nie korzystamy z sieci naszeg operatora, tylko operatora roamingowego :)

adziu82 - jest tak, jak mówisz - połączenie z Polski na numer zagranicznej, europejskiej sieci = 2 zł/min, ale rozmowa wykonana z kraju UE w ramach roamingu oznacza ściągnięcie z konta 29gr lub w przypadku posiadania pakietu no limit (ew. pakietu minut) w kraju możliwość korzystania z tych pakietów również w roamingu.

Dlatego właśnie opłaca się obecnie mieszkać przy granicy jeśli chce się gdzieś zadzwonić :) bo lepiej płacić 0 niż 2 zł :)

WKS