DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #931533  autor: biala1991
 15 cze 2017, 06:36
Do ubiegłego roku abonament w TM był pokazywany tak:
Abonament za okres np. 1-31 grudnia
i Connect internet (stała kwota, która jest częścią abo).

W tym roku wygląd faktury w ciekawy sposób się zmienił, przy Connect Internet też pojawił się okres ale o miesiąc wcześniejszy niż reszta abo, czyli mamy:
Abonament za 1-28 luty
oraz Internet za 1-31 stycznia.

Takim oto genialnym w swej prostocie zabiegiem TM cofnął :D naliczenie za internet o jeden okres wstecz i pozornie wygląda jakby brakowało jednego naliczenia, na co pewnie większość klientów po wprowadzeniu tej innowacji nie zwróciła uwagi więc zdziwią się po rozwiązaniu umowy kiedy dostaną fakturę z "zaległą" opłatą za rzekomo brakujący okres.
U mnie akurat ta kwota nie jest duża ale podejrzewam, że dotyczy to wszystkich klientów ze starymi taryfami (nie wiem jak jest w nowych T) a przy abo z droższym Connectem TM zyskuje całkiem spore pieniądze.
Sprytne, bo nawet dostając fakturę "wyrównującą" klient nadal się nie połapie, sprawdzi ostatnią fakturę, może i przedostatnią i dojdzie do wniosku, że jest ok, bo z pozoru tak to wygląda. Żeby zorientować się, że okres rozliczeniowy na internet został sztucznie uwsteczniony trzeba cofnąć się do początku roku :)
 #931542  autor: biala1991
 15 cze 2017, 09:15
Kwota jest drobna ale dla zasady reklamacja poszła, bo jak przypuszczam nie jest to jednostkowy przypadek lecz dotyczy całej masy klientów rezygnujących z umowy (przy przedłużeniu ten "błąd" nie wystąpi :) ).
Tu muszę pochwalić TM, przez dwa lata umowy nie było żadnych problemów i co zabawne właśnie dlatego przeoczyłam manipulację okresami :) Suma do zapłaty na koncie zawsze się zgadzała więc nawet nie otwierałam pdf. Dobrze że faktura z "zaległą" opłatą przychodzi pocztą, bo klient któremu się wydaje, że jest już rozliczony dowiedziałby się o długu od komornika :) (do Mój T Mobile nie ma już dostępu)