DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #931434  autor: Solos
 14 cze 2017, 19:21
Cześć,

Czy ktoś się może orientuje jak wygląda kolejność zużycia paczek danych w roamingu w przypadku wyjazdu do kraju z Międzynarodowej Strefy T-Mobile po 15 czerwca? Mam taryfę T3 bez limitu danych. Od 15 czerwca mam więc miesięcznie 4.1GB internetu w UE. Oprócz tego mam w taryfie Międzynarodową Strefę T-Mobile, która daje mi miesięcznie 1GB w niektórych Państwach a później internet bez limitu z lejkiem do 256kb/s. Jak wygląda zużywanie tych paczek? Dla mnie najlepiej byłoby gdyby najpierw schodziło 1GB w pełnej prędkości z Międzynarodowej Strefy T-Mobile, później 4.1GB z paczki RLAH i później internet bez limitu z lejkiem do 255kb/s. Czy właśnie tak to będzie działać?
 #931444  autor: kaspeed
 14 cze 2017, 19:39
Wiedzą wiedzą. 99% szans że najpierw złazi 4gb nastepnie 1gb potem lejek. Wszystko będzie jasne dopiero po 15lipca znając zycie tyle potrwa aż ogarną burdel

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931469  autor: kaspeed
 14 cze 2017, 20:49
Chodzi mi że po 15lipca będzie miesiać od wprowadzonych regulacji i będą zapewne pierwsze reklamacjie itd....Wszystko się do tego czasu ustabilizuje i rozjaśni całkowicie bo na dziś to wszystko ma więcej *

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931817  autor: reboot
 15 cze 2017, 23:22
Heh sam chciałbym to wiedzieć. Będę 24.06 w Czechach, to sprawdzę jaka jest kolejność wykorzystania :) Generalnie w T-M mało co wiedzą.
W ogóle jestem załamany, bo mam umowę 6x1zł + 18*100zł i... przez to obecnie zamiast obiecanych 4,1GB mam 0,55 GB, bo jeszcze kilka miesięcy płacę miesięcznie po 1 zł.

WKS
 #931823  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 23:31
Dasz znać ;) I koniecznie skrobnij speed testa z prędkosciami neta Jeśli mozesz i chcialo by ci się i miał być kartę Orange Free z pakietem 35zł* no limit sms mms,net w kraju tam dają za darmo 1,76gb i jestem ciekaw jak bedzie traktowana prędkosc.Ktoś tu pisze ze Orange mu w Niemczech tak chodzi ze lepiej nie mówić.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932048  autor: ad008688
 16 cze 2017, 20:16
Witam.
Posiadam taryfę T3 z międzynarodową strefą T-mobile. Obecnie przebywam w Niemczech.
Używając internetu zużywam internet w ramach pakietu międzynarodowej strefy T-mobile. Natomiast limit danych UE mam nadal na 100%, tj. 0,55 Gb, ponieważ płacę jeszcze 1zł miesięcznie abonamentu.
 #932070  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:03
Czyli powinno ci zlatywać z tego pakietu 1gb ( międzynarodowa strefa tmobile) O ile kojażę w apce możesz sprawdzić jak to wygląda powinny być dwa subkonta pakietowe a w sumie 3.net w PL drugie strefa tmobile i trzecie UE

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932088  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:44
No to uczciwie:) jak wylecisz do innego kraju który nie jest w strefie tmobile to bedziesz mial dopiero pobierany net z tego UE pakietu.W tej międzynarodowej strefie jest tylko 1gb? jak to wygląda:) bo ciekawi mnie temat

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932102  autor: ad008688
 16 cze 2017, 22:19
Po wykorzystaniu 1 Gb, internet zwalnia teoretycznie do 256 kb/s, w praktyce przeglądam bez problemu strony internetowe, nawet poza miastem, kiedy włącza mi się zasięg konkurencyjnego Vodafone. Prawie zawsze mam LTE. Na razie nie narzekam, poza krótkimi przerwami w zasięgu przy zmianie operatora, ale to się zdarza głównie poza miastem.

Teraz, kiedy dodali mi 0,55 GB przetestuje jak wygląda to w praktyce z tym lejkiem. Do 25.06 mam cykl rozliczeniowy, jestem jeszcze parę dni w Niemczech, więc wykorzystam 1GB i zobaczę czy załączy się lejek lub też zejdą dane z tych 0,55 GB. Podejrzewam jednak, że będzie to lejek. 24.06 się wyjaśni, wtedy będę jechał do domu, to zużyje internet do końca i dam znać.

Przeglądałem regulamin i jest tam zapis, że przebywając co najmniej 14 dni w ciągu 2 miesięcy pod rząd, mogą mnie przerzucić do oferty 1GB, czyli wykorzystuje 1GB, a później nie mam internetu. Tzn. mogę go odblokować, ale pojawiają się inne opłaty.
Zdarzyło mi się, że byłem już dłużej i korzystałem z internetu, ale na razie nie przerzucili mnie na tą niższą opcję.

Rzadko, ale jestem w Danii czy na urlopie np. Chorwacja czy inne rejony UE, internet danych UE na pewno mi się przyda.

Natomiast nie wiem jak to będzie z nielimitowanymi rozmowami i sms w międzynarodowej strefie T-mobile, z której korzystam. Jak to będzie, kiedy w ramach polityki roam like at home mnie wyłączą z nielimitowanego roamingu UE.
Mam nadzieję, że w Niemczech nadrzędny jest pakiet roamingowy strefy T-mobile. Dużo odbieram połączeń telefonicznych. Nie dzwonię często, bo w regulaminie jest zapis, że wykonując połączenia głosowe wychodzące przez co najmniej 14 dni w ciągu 2 miesięcy pod rząd, mogą mnie przenieść na ofertę 500 jednostek na połączenia wychodzące miesięcznie(wymienne na sms, połączenia odebrane). Napisałem pytanie do konsultanta o wyjaśnienie zapisu regulaminu i uzyskałem odpowiedź, że przykładowo odbierając połączenia codziennie, pisząc sms, ale równocześnie nie nadużywając połączeń głosowych wychodzących(kiedy to ja inicjuje połączenie) darmowy roaming w strefie T-mobile nie zostanie mi zmieniony na opcję 500 jednostek.

Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, że wyłączą mi darmowy rozmowy w strefie T-Mobile, przy okazji wyłączenia nielimitowanego roamingu UE. W cenniku znalazłem zapis, że pakiety/usługi roamingu mają pierwszeństwo przed "roamingiem UE".
Napisałem do T-mobile o wyjaśnienie tej kwestii, jak dostanę odpowiedź to na pewno ją tutaj zamieszczę.


Przeniosłem numer na tą ofertę po dość dokładnej analizie. Pod względem tego jak używam telefonu, akurat dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Źle by się stało jakby reguły zmieniły się w trakcie trwania umowy. Jestem jednak dobrej myśli.
 #932108  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 22:48
Jesli niedaj boże regulamin sie zmienia to mamy chyba prawo rozwiazać daną umowe;) Dzięki za info lejek i to dosc sensowny:)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932192  autor: reboot
 17 cze 2017, 13:38
ad008688 - daj znać jak to wygląda.
Osobiście chciałbym, aby dało się w T-M ustawić możliwość wyboru sposobu korzystania z internetu w strefie- 1GB_strefa + lejek_strefa + brak korzystania z GB_UE albo 1GB_strefa + internet UE + potem lejek.
Jeśli jadę na tydzień do Chorwacji i wracam do PL, to oczywiście 1GB_strefa + 4,1 GB_UE + lejek są najlepszą opcją.
Jednak jeśli jadę np. do Holandii na tydzień a z Holandii następnie do Hiszpanii, to wolałbym zablokować internet UE i korzystać jedynie z 1GB_strefa + lejek, a po przejechaniu do Hiszpanii mieć pełne 4GB.

WKS
 #932199  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 13:54
z Salonu po pierwszych rozmowach z Infolinią techniczną dla pracowników salonów.
Taryfy z pakietami w strefie Tmobile są rozliczane w takiej kolejności:
Jesteś w strefie Tmobile masz z 1gb wyssasz 1gb masz lejek zgodnie z ofertą.Jedziesz do innego kraju spoza strefy T masz liczone z pakietu UE. Myśle że trochę to rozwiązało pytania. A jeszcze kwestia lejka w UE nie ma zastosowania.Lejek jest tylko w strefie Tmobile.Będzie możliwosć aktywacji za 40zł w stefie UE lejka.500mb za 20zł potem lejek za 40zł.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932208  autor: reboot
 17 cze 2017, 14:05
Nie ma lejka w UE, ale można ograniczyć pułap wydatków na transmisję - standardowo jest to 266 zł, a można obniżyć to do "tylko" 10 zł (szkoda, że nie do 0). Jednak wolę przez nieuwagę zapłacić 10 zł niż dostać rachunek na 266 zł, a wiadomo, że przy prędkościach LTE nie jest trudno nabić kilkaset MB/GB przez nieuwagę.
Takie 10 Mbit/s to 4,5 GB na godzinę, a wiadomo jak jest z filmikami na YT :)

Cieszy mnie, że jest lejek, a nie schodzi z pakietu EU.

WKS
 #932214  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 14:10
Lejek w UE jest w pakiecie za 39,99;) do 256kb/s ale dopiero jak wykupisz pakiet 500mb za 20zl.


Klienci T-Mobile będą mogli kontrolować koszty dostępu do Internetu w roamingu, ponieważ przed wyczerpaniem bezpłatnego pakietu danych mogą wybrać sposób dalszego korzystania z transmisji danych w UE. Będą dla nich dostępne trzy opcje: zablokowanie transmisji danych w roamingu, dalsze korzystanie w cenie 4 groszy za 1 MB do wyczerpania pakietu krajowego lub kupienie nowego pakietu danych.
Od 15 czerwca br. T-Mobile będzie oferował klientom dwa dodatkowe 7-dniowe pakiety danych w roamingu w UE: 0,5 GB za 19,99 zł, oraz pakiet Internetu bez limitu danych z prędkością transmisji danych do 256 kb/s za 39,99 zł.
Tak więc podsumując raz jeszcze kwestię Strefy tmobile:

1gb w strefie tmobile wykorzystasz masz lejek.Jedziesz do kraju który nie jest w strefie Tmobile masz pakiet wg swojej taryfy.Po jego wykorzystaniu masz 4 opcje do wyboru:
1. Blokada transmisji danych.
2. Wykupienie 500mb za 20zl na 7dni
3. Zakup ''lejka 256kb/s na 7dni za 39,99
4. Jest też opcja blokady kwotowej* limit kwotowy w UE.
Mam nadzieję że zrozumieliście.
Info uzyskane na infolinii dla salonów Tmobile.


Dodatkowo dostałem cynk że pakiety te mają zostac rownież wprowadzone do taryf karcianych.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932949  autor: robos84
 20 cze 2017, 09:23
@up

mam nadzieję, że tylko źle odczytuję to co napisałeś wyżej, bo zrozumiałem, że jeśli mam 1GB w strefie T-M to po wykorzystaniu nie zaczyna zasysać z pakietu UE z pełną prękością tylko obcina mi lejkiemd do 256kB/s? Przecież to byłoby bez sensu. Jak chcę mieć 1GB ze strefy T-M, potem pakiet UE i ew. lejek, to tak się nie da?
 #932955  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 09:55
Doczytaj proszę.Jestes w.strefie.międzynarodowej wyssasz 1gb zalaczy lejek.JedZiesz do.kraju.ktory.jest.w.ue.Pobiera z.pełna.prędkością potem.ucina.do.lejka tak mam ze szkoleń.info.dla.salonow

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: