DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #930336  autor: Hods
 09 cze 2017, 00:50
Jak wygląda sprawa PLAY NOW przy nowej ustawie abonamentowej? Czy PLAY będzie przekazywał dane abonentów, którzy w swoich pakietach posiadają PLAY NOW do Poczty Polskiej?
Właściwie temat nie tyczy się tylko PLAY NOW, ale również innych operatorów, np. Plusa, który do abonamentów dodaje iplę i HBO GO, czy też Orange - Telewizja Tu i Tam - też jest kilka kanałów bezpłatnych dla klientów.

Załączam cytaty z ustawy:
"2a. Domniemywa się, że osoba będąca stroną umowy o dostarczanie
telewizji płatnej posiada odbiornik telewizyjny w stanie umożliwiającym
natychmiastowy odbiór programu.
Dostawcami usług telewizji płatnej w rozumieniu niniejszej ustawy, są
operatorzy rozprowadzający programy telewizyjne w pakietach dostępnych na
podstawie umów o dostarczanie telewizji płatnej.
9. Umową o dostarczanie telewizji płatnej, w rozumieniu niniejszej ustawy,
jest każda umowa, w ramach której przynajmniej jednym ze świadczeń jest
udostępnianie programów telewizyjnych
rozprowadzanych przez dostawcę usług
telewizji płatnej."
Źródło: projekt ustawy,
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... g/12419535

Zachęcam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 13:21 przez Hods, łącznie zmieniany 1 raz.
 #930525  autor: Hods
 10 cze 2017, 12:09
A przeczytałeś cytaty z ustawy, które wkleiłem?
W umowach z PLAY są zapisy o TV, a ustawa nie precyzuje, czy sposób nadawania ma być przez SAT, kabel, czy internetowo. Ja rozumiem to tak, że niestety klienci z PLAY NOW będą musieli być przez PLAY zgłoszeni do Poczty i płacić abonament RTV, ponieważ jednym z elementów umowy PLAY jest udostępnianie kanałów telewizyjnych.
Ale może ktoś inny niech się wypowie i rozwinie swoją wypowiedź trochę bardziej, niż poprzednik. ;)
 #930756  autor: Hods
 11 cze 2017, 13:18
myk6414 pisze:Ja mam Nc+ i tez nie mam żadnego dekodera. Czyli mnie nie zgłoszą?
Czyli masz samą kartę od nich? Czy jak?
Bo jeśli ustawa wejdzie w niezmienionej formie (a o zmianę walczą m.in. nc+ i Cyfrowy Polsat) to każdy abonent Cyfrowego Polsatu, nc+, UPC i innych operatorów kablowych - będzie "do zgłoszenia". :(

@pakierhakierxd2: w ustawie jest tylko wzmianka, że jeśli częścią umowy jest świadczenie usługi TV, to klient podlega zgłoszeniu, nic nie ma o tym, że musi mieć dekoder, moduł... i jaką TV Lokalną? mowa np. o TVP3 Poznań? :lol:
 #930807  autor: Remington
 11 cze 2017, 15:39
pakierhakierxd2 pisze:tv internetowa to nie telewizja ;)
Dla dywagacji jakie są w tym wątku trzeba zajrzeć do dużej ustawy (tej zmianianej) gdzie są definicje czym jest usługa telewizyjna oraz kim jest operator (czy operator telefonii komórkowej lub platforma typu Ipla pod to podpadają w ogóle).
 #930819  autor: hergar
 11 cze 2017, 16:46
Najbezpieczniej będzie zrezygnować z telewizji dostarczanej przez operatorów UPC, Polsat, NC+, Netia itp. i podłączyć sobie naziemną. Jeśli chodzi o usługi internetowe to sam jestem ciekaw w jaki sposób będą interpretowane sposoby dostarczania. Po drugie wciąż rząd ma zakusy na zmianę, iż odbiornikiem telewizyjnym może być każde urządzenie, które umożliwi oglądanie treści, więc laptop, tablet, smartfon też będą się pisać, jakby coś takiego przeszło.
 #930856  autor: Remington
 11 cze 2017, 21:15
hergar pisze:Najbezpieczniej będzie zrezygnować z telewizji dostarczanej przez operatorów UPC, Polsat, NC+, Netia itp. i podłączyć sobie naziemną.
Kluczem będzie wg stanu na jaką datę operatorzy będą mieli przekazać dane. Bo jeśli każą im wg stanu na 1.01.2017, to żadna rezygnacja nie pomoże. No i trzeba pamiętać, że zrezygnować bez konsekwencji będą mogli tylko ci na umowach bezterminowych.