DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #927607  autor: adziu82
 24 maja 2017, 14:46
Witam,

Jako, że mam problem z uzyskaniem informacji od BOK-u Orange, może ktoś z Was rozmawiał z jakimś kumatym konsultantem i pomoże.
Pytałem na czacie, e-mailowo jeżeli wejdzie ( albo ten obecny ) nowa oferta abonamentowa pod roaming załóżmy dadzą 3-5 GB z abonamentem około 100 zł, to czy będzie jeszcze ta paczka miesięczna, którą mamy np za abonament 105,98 Smart Plan LTE - 5.07 GB?

Posiadamy LTE dla domu, za 59.90 zl z 150 GB w strefie domowej oraz 20 GB
poza strefa.
Chce dokupić druga kartę za 5 zl miesięcznie, będzie ona używana w
Niemczech na 4-5 dni i zjazd do Polski na weekend na 2-3 dni.
1.Karta będzie w smartfonie dual sim, internet włączony w DE, przekraczam
granice i telefon loguje się do krajowego nadajnika, czy muszę wyłączyć
połączenie z internetem aby dane były zliczane z krajowego pakietu? Bo wiem
po karcie która mamy w routerze ze jest źle zliczane, często pobiera z
pakietu 20 GB a karta jest w strefie domowej.
2.Czy jeżeli mając 4 GB w roamingu ( pakiet co miesięczny) i wykorzystując go
w całości, pomniejszony będzie pakiet krajowy? Jak tak to który? Ten 150GB
czy 20GB?

Odpowiedzi od zwłaszcza konsultantek są tragiczne, pisze mi jedna, że wysłała cennik roamingowy, gdzie ja jej także podlinkowałem cennik ten sam, tylko z innego źródła, a pytałem o typową ofertę roamingową już na abonament.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 09:46 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.

RawStyle
 #927610  autor: adziu82
 24 maja 2017, 15:12
Wczoraj pisałem z konsultantem i powiedział mi, że nie mogę tej karty dobranej za 5zł miesięcznie zwrócić, a dziś piszę z drugim i się okazuje, że mogę ją oddać bez problemu.
Ale oni mają informacje.

RawStyle
 #928501  autor: orson_dzi
 30 maja 2017, 09:41
Nie ma czegoś takiego jak oferta roamingowa. Orange nie wprowadził żadnych nowych ofert.
Danych masz tyle, ile jest w cenniku, który już pewnie widziałeś, w zależności od planu taryfowego. Nic innego nie dostaniesz.

Karta do Internetu za 5 zł nie działa w roamingu.

Odpowiedź na pytanie nr 2 masz w cenniku, punkt 9. Obniżany jest pakiet krajowy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928505  autor: adziu82
 30 maja 2017, 09:50
Jak karta ta druga, którą dobiorę (do tej niby głównej z której korzystam obecnie i płacę 59,90zł )za 5zł miesięcznie nie działa, jak dzwoniłem na infolinie, pisałem i mówią mi, że będzie na niej 4GB w roamingu i do tego pakiet 20GB poza strefą domową będzie pomniejszany, bo będę korzystał poza strefą domową.
@orson_dzi chodzi mi o coś takiego
http://www.orange.pl/kid,4002234912,id, ... #przenosze
Gdzie za 49,99 zł czy 84,99 zł jakieś paczki danych/minut/sms-ów, dlatego napisałem ,,roamingowe''.
Czekam z niecierpliwością kiedy dadzą coś nowego, tak samo czekam na T-Mobile.

W sumie masz rację, już jest oferta roamingowa :) więc nic już nie będzie, nie pomyślałem.

EDIT:
@orson_dzi, mam jeszcze pytanie,załóżmy że wezmę ofertę ta biznesową, za 84,99zł mam tam 1GB danych a w cenniku chyba jest 4GB, albo 5GB, to będę miał oba? I jak to będzie zliczane, pierwszy ten z 1GB, czy ten z cennika?

RawStyle
 #928547  autor: orson_dzi
 30 maja 2017, 12:00
Trzeba było od razu pisać, że chodzi o biznes. W takim razie nie mam pojęcia, nie moja bajka.

A odnośnie dodatkowej karty chodziło mi o to: http://www.orange.pl/kid,4002535747,id, ... ticle.html . I ta karta nie działa w roamingu. Albo inaczej, nie działała do końca ubiegłego tygodnia. Wątpię żeby się coś zmieniło.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928567  autor: orson_dzi
 30 maja 2017, 13:43
Zrozumieliśmy się ;)
Nie działa w roamingu. Na tej karcie idzie tylko Internet, połączenia i wiadomości są zablokowane, i działa ona wyłącznie w kraju. Od razu dodam, że tej informacji nie ma w regulaminie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928577  autor: adziu82
 30 maja 2017, 15:43
To ktos klamie, oczywiscie bez urazy. Przed 13-ta na czacie pisalem i zapewniala mnie konsultant, ze karta dziala w roamingu zagranicznym a pakiet 20GB jest pomniejszany o wielkosc zuzyta za granica.
Jeszcze dla pewnisci napisalem e-maila.
Jak bys mial racje, jako dowod mojej obrony moge podac e-maile kiedy pisalem z nimi kiedy bym mial sie sadzic ?
Bo faktycznie nie ma nic w regulaminie. Kiedy zapytalem o ta dodatkowa karte konsultanta, odpowiedzial mi, ze bedzie 4GB na niej. I podal regulamin, ja napisalem ze w regulaminie nie ma nic o tym.
Odpisal mi tylko, ze bedzie dzialac.
A co z glowna karta? Mam na niej 150 GB jak ja wezme za granice, to zadziala?
Wtedy ta dodatkowa bym wlozyl do routera i by lecialo z paczki 20GB?

RawStyle
 #928718  autor: orson_dzi
 31 maja 2017, 12:41
adziu82 pisze:Jak bys mial racje, jako dowod mojej obrony moge podac e-maile kiedy pisalem z nimi kiedy bym mial sie sadzic ?
Nie, w mailu możesz mieć nawet napisane, że ziemia jest płaska i nie jest to żaden dowód.

BOK ma jak wół napisane w swoich instrukcjach, że karta nie działa w roamingu. Poziom obsługi na czacie Orange jest strasznie nierówny, nie każdemu chce się tracić czas na czytanie instrukcji, walą odpowiedzi wedle uznania.

Głowna karta działa normalnie w roamingu.

Nawiązując do drugiego założonego tematu, dodatkowa karta SIM nie jest obowiązkowa, nie trzeba jej brać. A to możesz zrobić tylko w salonie, więc jak zamówisz np. umowę przez Internet, to po dodatkową kartę i tak idziesz do salonu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928722  autor: adziu82
 31 maja 2017, 12:48
@orson_dzi bardzo Tobie dziękuję za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli bym miał już tą drugą kartę i tą główną zabrał za granicę,to czy z tej dodatkowej pakiet będzie leciał z 20GB, czy może ze 150GB?
Problem jest taki, że muszę mieć dwie karty, jedna musi być w domu dla żony, karta będzie w routerze.

RawStyle
 #928779  autor: orson_dzi
 31 maja 2017, 18:59
Jak dodatkowa karta będzie w Strefie Domowej, to ze 150 GB. Poza Strefą leci z pakietu poza strefa, tam jest bodajże 60 GB. Ale to tak na 95%, jutro potwierdzę.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928784  autor: adziu82
 31 maja 2017, 19:37
Piszesz na 95% ale w temacie tych 60GB? Ja mam po staremu, czyli 20GB, teraz jest 60GB poza strefa.
A to, ze jak wloze dodatkowa karte do routera i bedzie leciec z paczki 150GB, to tak juz na 100%?
Jezeli tak, to dobra informacje dla mnie.
Dziekuje bardzo.

Edit:
Przed chwila dostalem odpowiedz e-mail od Orange
W przypadku dobrania dodatkowej karty SIM moge korzystac z pakietu na obu kartach, rowniez w roamingu.
To juz czwarta osoba ktora tak twierdzi.

RawStyle
 #928851  autor: orson_dzi
 01 cze 2017, 11:32
adziu82 pisze:Piszesz na 95% ale w temacie tych 60GB
W temacie strefy domowej. I tak, dodatkowa karta jak jest w strefie, to ciągnie z pakietu 150 GB.

Co do reszty, nie masz szczęścia do konsultantów. Ale weź kartę ze sobą, sprawdź, będziesz mógł reklamować na postawie uzyskanej odpowiedzi.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928858  autor: adziu82
 01 cze 2017, 11:46
Dziękuję @orson_dzi, to mi wystarczy.
Jeżeli jest tak,jak napisałeś,czyli z dodatkowej karty GB lecą w strefie ze 150 GB, to karta dodatkowa idzie do router, a główna za granicę.
Jest mi obojętnie która gdzie będzie.
Ale do granicy z Niemcami, mam 5km sprawdzę tą dodatkową kartę z domu, na 2G spróbuję połączyć się z netem, zobaczymy czy mają rację konsultanci.
Jeszcze raz dziękuję.

RawStyle
 #928938  autor: orson_dzi
 01 cze 2017, 20:13
Aż musiałem to jeszcze raz sprawdzić. Zrzutu ekranu Ci wysłać niestety nie mogę. Na 100% dodatkowa karta nie działa w roamingu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #928942  autor: adziu82
 01 cze 2017, 20:40
To juz nie jest takie wazne, wazne, ze dodatkowa karta bedzie dzialac w routerze i leciec z pakietu 150GB.
Glowna dziala w roamingu wiec to jest wazne.
Ale rodzi sie pytanie. W strefie domowej, chyba miesiac w miesiac gina GB a nie korzystam z karty poza domem, wiec jak to bedzie ze sprawdzeniem, zalozmy pociagne ze 3GB w roamingu, zona bedzie korzystac w domu ze 150GB ale praktycznie zawsze cos ginie z tych 20 GB wiec bedzie problem jak to kontrolowac, kiedy nie bede wiedzial ile w roamingu poszlo i ile zle zliczonych danych bylo poza strefa kiedy zona bedzie korzystac z tych 150GB.
Chyba ze zrobia jakas specjalna rubryke w ,,moj orange" gdzie bede widzial tylko i wylacznie roamingowe GB.

RawStyle