Telekomunikacja jak na dłoni

Pakiet danych w 1 strefie po 15 czerwca

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderatorzy: darkangel, thonka, Kaczy, Pawrzes, Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Pakiet danych w 1 strefie po 15 czerwca

Postprzez kaspeed » 16 cze 2017, o 17:49

No bo jeszcze szkoleń nie było z nowej oferty. ja daję 30dni na ogarnięcie tych kwestii.(za szybko rozpoczeli wdrażania za długo się ociągali ) U mnie jest klarowne 2 sim abonamentowe komórkowe kazda ma 3gb w roamingu+ no limit. Karta sim głowna Orange Mobilny internet 4,07. karta dodatkowa do internetu wogole nie ma neta w UE działa tylko w PL.Potwiedzone zapewnione inne taryfy będzie zapewne wiecej takich niejasnych spraw jak u kolegii colin;)
folx.com kod polecający:​68678939
1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo.
kaspeed
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 11
Model telefonu: Huawei P8Lite
Sieć: Orange POP,Heyah

Postprzez Leo » 16 cze 2017, o 17:51

Kupić dodatkowego "luzem" nie można ale można zostać z Dodatkowym po zakończeniu umowy Głównego , który staje się numerem "pełnopłatnym" i bez promocji (miesięcznie 40 zł).

Na logikę nie ma potrzeby przyznawania pakietu 1 GB na numer Dodatkowy jeśli ma się główny. Jedno licho, kto z 8 możliwych numerów dodatkowych wykorzysta wspólne 8 GB. Z punktu widzenia operatora nie powoduje to przecież większych kosztów.
Ostatnio edytowano 16 cze 2017, o 17:59 przez Leo, łącznie edytowano 1 raz
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez colin23 » 16 cze 2017, o 17:55

Czyli moje dwa dodatkowe będące na tym samym koncie co aktywny główny powinny dać mi 8,08 do wykorzystania na wszsytkie trzy. Ale faktycznie pewnie za jakiś czas dowiemy się jak to jest w praniu :-)
colin23
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kaspeed » 16 cze 2017, o 18:04

Na rouzumek glowny 8gb to i dodatkowe powinny miec z tego pakietu mozliwosc pobierania.
folx.com kod polecający:​68678939
1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo.
kaspeed
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 11
Model telefonu: Huawei P8Lite
Sieć: Orange POP,Heyah

Postprzez Leo » 20 cze 2017, o 22:44

Niestety ma złe wiadomości dla posiadaczy numerów Dodatkowych. Odpowiedź na zapytanie do Orange:

Dzień Dobry

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pakietu danych w Roamingu przyznawanego dla numerów Dodatkowych w przypadku posiadania również numeru Głównego. Zgodnie z Cennikiem usług w roamingu dla Klientów indywidualnych ofert na abonament z 15.06.2017 numery Dodatkowe otrzymają pakiet 1 GB w momencie, jeśli na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny. Natomiast, jeśli na koncie abonenckim jest aktywny numer Główny to tylko on będzie korzystał ze pakietu przyznanego mu zgodnie z Cennikiem, a numery Dodatkowe będą korzystały z płatnej transmisji danych i taryfikacji 0,04 zł/1 MB. Pakiet dostępny w Roamingu dla numeru Głównego nie będzie współdzielony.

Zgłoszenie zostało rozpatrzone.
Przykro nam, jeśli okoliczności zgłoszenia wywołały Pana niezadowolenie.
Zachęcamy do korzystania z aplikacji na telefon Mój Orange, która ułatwia kontrolę kosztów.

Pozdrawiamy,
Orange
Doradca ds. Klienta

Tak więc numer Dodatkowy+Roaming= 0 GB :smt022
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez zielony71 » 22 cze 2017, o 05:02

Nie siej paniki :-D Obaj wielokrotnie się przekonaliśmy, że w BOK pracują studenci na zlecenie, po tygodniowym przeszkoleniu;-) Ta "oficjalna odpowiedź " warta jest tyle, co papier na którym ją wydrukowano. Mam nadzieję, że w trosce o środowisko (zgodnie z zaleceniami Orange) nie drukujesz takich bzdur? :-D
Orange online pokazuje wyraźnie 1 GB. Wiesz ile mieliby reklamacji gdyby naliczyli choć złotówkę za transfer? A tak ogólnie to moim zdaniem na 99% będzie czerpało ze wspólnego pakietu, ale co ja tam wiem;-)
P.S. Na czym opieram swoje przekonanie? Już dawno zauważyłem, że w Orange tak naprawdę rządzą informatycy. Wszystko u nich działa nie tak jak napisano w regulaminie, tylko tak jak to ustawią Czarodzieje w Systemie;-)
A stawiam na to, że najłatwiej im będzie ustawić to tak, żeby naliczało jak w kraju.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez Leo » 22 cze 2017, o 16:55

Też sądzę od początku, że pakiet jest wspólny ale wiele osób ma wątpliwości więc puściłem test na zasadzie "kto pyta nie błądzi". Konsultantka przeczytała cennik Roamingu na sucho i wyszło jej na zasadzie zaprzeczenia że skoro pakiet 1 Gb jest tylko wtedy kiedy nie ma Głównego to w przeciwnym wypadku jest "pustka". Czekam dwa dni na odpowiedź na drugie zapytanie, które okazało trudniejsze a mianowicie dlaczego w takim razie Główny + Dodatkowy = 1GB a nie 0 GB.
Na razie cisza.
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez Leo » 24 lip 2017, o 22:50

Zgodnie z oficjalną odpowiedzią od konsultanta z Orange na zapytanie o pakiet Internetowy na numerze Dodatkowym, numer ten ma przydzielone 1 GB w roamingu także wtedy, kiedy na koncie jest numer Główny. Taka jest też wersja na Orange Online.

Nie jest to zgodne z cennikiem usług w roamingu, ponieważ w mojej ocenie brakuje w nim jasnego i precyzyjnego zapisu czy określenia wielkości pakietu wtedy kiedy jest na jednym koncie mamy numer Główny i numery Dodatkowe. Zgodnie z regulaminem wszystkie usługi w ramach jednego konta są współdzielone a zatem również pakiet na numerze głównym w roamingu powinien być współdzielony. Nie generuje to oczywiście żadnych dodatkowych kosztów po stronie operatora bo tak naprawdę nie jest istotne, który numer w praktyce wykorzysta wspólny limit przesyłu danych dostępny w abonamencie Głównym w roamingu. Poza tym dodatkowe numery powyżej dwóch czyli od 3-8 są płatne po 20 zł (teraz 15 zł) w starej ofercie a zatem za te 20 zł abonent powinien otrzymać minimum w 2017 r. w abonamencie ok. (2x20 zł - VAT) / 7,7 Euro GB przesyłu danych w roamingu. Czyli ok. 1 GB danych w roamingu.

Dużo mniej bezpieczne dla operatora jest korzystanie przez abonenta z max 8 Dodatkowych numerów jednocześnie za granicą. Usługi głosowe za te numery bez problemu mogą wygenerować koszty po stronie operatora na kilkadziesiąt tys. zł. w ramach oferty "no limits".
Wystarczy aby każdy z tych numerów rozmawiał w roamingu przez 4 godziny dziennie przez miesiąc a rachunek od operatorów zagranicznych przekroczy grubo 10 000 zł.
Leo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poprzednia strona

Powrót do Oferta abonamentowa