DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 15 z 22
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 22
 #964611  autor: piotrzet
 06 gru 2017, 15:17
Jeśli ktoś dzwoni do mnie z Niemieckiej komorki na komórkę Polską w Polsce to płaci tylko osoba która do mnie dzwoni czy ja też?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #964612  autor: f0ku5
 06 gru 2017, 15:21
Oczywiście, że tylko ta, którą dzwoni ;)
 #964613  autor: piotrzet
 06 gru 2017, 15:25
To jak ktoś jedzie do Niemiec to niech kupi kartę Lebary za 19,99 euro ma 5000 min do Polski na komórki i stacjonarne więc bardzo tanio

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #968944  autor: Robin560
 29 gru 2017, 19:13
ktoś wie jak będzie od 1 stycznia ? interesuje mnie nju internetowy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 20:09 przez Robin560, łącznie zmieniany 1 raz.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #968959  autor: piotrzet
 29 gru 2017, 19:56
Na razie żadnych informacji nie ma więc to traktuje jako bzdury i proponuję jak nie masz dowodów żebyś nie robił plotek

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #970060  autor: Rhode4321
 04 sty 2018, 21:24
Witam
Jestem za granicą i w grudniu dostałem wklejonego poniżej smsa. Słyszałem, że operatorzy próbują ukrócić nadmierne korzystanie z internetu w roamingu UE ale myślałem że dodatkowe opłaty są nakładane za nadmierne korzystanie a nie za niekorzystanie z internetu. Już wyjaśniam o co chodzi. Od końca listopada przebywam w USA gdzie w ogóle nie korzystam z polskiej karty sim choć mam ją w telefonie i jestem zalogowany do sieci. Czyli zgadza się to co piszą w smsie że karta w kraju jest nieaktywna. Ja już zgłupiałem, czy ta opłata jest za to, że nadmiernie korzystałem, czy za to że moja karta jest poza krajem. Raczej za to drugie, bo będąc poza krajem w Europie nawet nie wykorzystałem swego miesięcznego limitu, a będąc w USA nie korzystam wcale, bo i tak nie mógłbym bo jestem poza UE
I teraz mam pytanie. W połowie stycznia będę z powrotem w Europie, ale nie w kraju. Normalnie w ramach abonamentu powinienem mieć 4 GB do wykorzystania. Czy korzystając z internetu będą pobierali ode mnie 0,04 zl/MB czy będę miał 4 GB free tak jak mam w umowie abonamentowej?

,,..W ramach Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu UE, w okresie 05.12.2017 - 18.12.2017 nie zaobserwowalismy zmiany sposobu korzystania z usług w Roamingu Regulowanym. W dalszym ciagu obserwujemy nieaktywnosc karty SIM w Polsce oraz poza Roamingiem Regulowanym. W zwiazku z tym od 19.12.2017 dla uslugi transmisji danych w Roamingu Regulowanym rozpoczniemy naliczanie dodatkowej oplaty roamingowej 0,04 zl/MB. Wiecej na plus.pl/roaming...,,
 #970233  autor: Solos
 05 sty 2018, 19:08
Witam,

Od 1 stycznia 2018r. ulegla obnizeniu cena 1MB w roamingu w UE. Operatorzy umiescili nowe cenniki na stronach. Mam abonament w T-Mobile (bez telefonu), gdzie place co miesiac 79,94zł. Do konca 2017r. mialem w tej cenie abonamentu paczke 4,1GB w UE - zgodnie z cennikiem na stronie http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... ty#roaming. Od 1 stycznia 2018r. rozumiem, ze powinien obowiazywac nowy cennik z tej samej strony, wg ktorego powinienem miec 5,2GB w UE. Tak sie jednak nie stalo. Wciaz mam 4,1GB. Zadzwonilem wiec do T-Mobile i poinformowano mnie, ze do konca trwania obecnej umowy bede mial 4,1GB. Dopiero po podpisaniu nowego aneksu pakiet ulegnie zwiekszeniu do 5,2GB.

Czy ktos sie orientuje czy to jest zgodne z prawem? Nie mialo byc tak, ze te pakiety mialy byc dopasowywane dla wszystkich abonentow?

Pozdrawiam,
Solos
 #970282  autor: Gregrin
 06 sty 2018, 00:02
Przez okres ostatnich 4rech miesięcy sprawdzają statystyki czy:
-ponad 50% czasu logowania karty jest za granica (po tym co piszesz powiedziałbym niejest w pl)
-ponad 50% wykorzystania (minuty/sms/net) jest za granica
U jednych operatorów musisz spełnić oba warunki żeby zaczęli naliczać po stawkach a u innych tylko jeden np. czas. Jak wrócisz do PL to pojedziesz normalnie z pakietu ale w UE wykorzystać go będziesz mógł dopiero po 2mcach przebywania w PL. Do tego czasu w UE płacisz po stawkach 4gr/min odebrania itp.
 #970285  autor: Gregrin
 06 sty 2018, 00:28
Solos pisze:Zadzwonilem wiec do T-Mobile i poinformowano mnie,
Na 99% ktoś nie wiedział i wymyślił takie wyjaśnienie. Nalezy ci się pakiet w UE po nowych stawkach ale nie wiem czy to nie wejdzie w życie od nowego okresu rozliczeniowego albo zwyczajnie na stronie jeszcze źle pokazuje.
Nie wiem czy ktoś tą odpowiedz tak sprytnie wymyślił ale po takim "nastraszeniu" (zamiast przyznania się do błędu) gdy dostaniesz (z opóźnieniem) te 5GB które ci się należny odetchniesz z ulga zamiast złościć się na t-mob :D
 #970290  autor: Solos
 06 sty 2018, 08:39
Właśnie sprawdziłem w aplikacji T-Mobile i limit został zwiększony. Nie wiem czy to na skutek mojego kontaktu z BOK w tej sprawie, ale dziwi mnie podejście konsultanta. Nie wie, więc wciska kit, byle coś powiedzieć. Albo sam dorabia teorię. Nie tak to powinno wyglądać.
 #971233  autor: Rhode4321
 11 sty 2018, 00:42
@ Gregrin
Dzięki za wyjaśnienie. Tylko jak to się ma do uczciwego korzystania? Czyli rozumiem, że mogę wyjechać na 6 miesięcy poza EU, nie korzystać wcale z internetu a i tak mi naliczą stawkę?
Podwyższyłem sobie abonament przy przedłużeniu umowy, aby mieć te 4 GB w roamingu zagwarantowane i okazuje się, że nie mam. Przy podpisywaniu umowy, nie było jeszcze nic mówione od naliczaniu jakichkolwiek opłat czy o uczciwym korzystaniu.
Z internetu w EU korzystałem rozsądnie i nawet nie wykorzystałem swego przyznanego limitu 4GB. Ale widzę, że jednak uczciwość nie popłaca i następnym razem trzeba wykorzystywać dostępny limit roamingowy na maxa bo i tak naliczą opłatę.
Mimo wszystko, po powrocie do kraju przejdę się do Plusa i zobaczymy co oni na to powiedzą.
 #971238  autor: Gregrin
 11 sty 2018, 01:37
Rhode4321 pisze: że mogę wyjechać na 6 miesięcy poza EU, nie korzystać wcale z internetu a i tak mi naliczą stawkę?
Teoretycznie przed wprowadzeniem dopłat operator informuje wcześniej użytkownika ale z tego co czytam na necie to plus oczekuje w tym czasie aby użytkownik zaczął korzystać w PL. http://gsmonline.pl/artykuly/plus-roami ... trzezeniem U innych operatorów widziałem ze będą chcieli jakieś dokumenty ale od obcokrajowców https://www.play.pl/kampanie/roaming/#prepaid
W każdym razie to teoretycznie powinna być "indywidualnie rozpatrywana" sprawa i jest szansa ze jeśli karta była poza UE to operator po otrzymaniu sensownych wyjaśnień nie zacznie naliczać dopłat (czyli korzystać z FUP) bo po prostu nie miał kosztów związanych z RLAH. Pytanie jakie narzędzia maja konsultanci aby wykluczać nas z automatycznie typowanych do dopłat ??

Wiedząc ze będzie się wyjeżdżać ja nie pakowałbym się w umowę... Te przepisy narzuca unia, co powoduje ze w kraju, za minute rozmowy do Niemiec płacimy 2zl ale już np łapiąc czeska siec i mając roaming "jak w domu" do Niemiec (i całej uni) leci za darmo z pakietu (lub po podstawowych stawkach 29gr/min). Dodatkowo niektóre pakiety w PL maja mniej internetu niż w roamingu ;) Rozmawialiśmy o tym w dziale prepaid.
To tyle sprzeczności jakie narzucają te przepisy. Żeby zakończyć optymistycznie napisze o lajt mobile.
Oni wykombinowali sobie w ten sposób, ze ceny ich abonamentów zawierają "zniżkę za brak roamingu w UE". W miesiącu rozliczeniowym w którym skorzystamy z roamingu w UE dopłacamy po prostu 20zl do naszego (dosyć taniego -bo to budżetowe MVNO) abonamentu :)
 #971545  autor: reboot
 12 sty 2018, 16:24
Mnie ciągle zastanawia jak np. w T-Mobile jest liczone korzystanie z VoWiFi - czy jako zalogowanie do polskiej sieci?
Jeśli tak, to będąc za granicą, wystarczy np. poza pracą i nocami korzystać z VoWiFi, a w pracy, gdy trzeba rozmawiać z ludźmi z danego kraju korzystać z roamingu.
W takiej sytuacji można mieć za granicą polski numer i nie podpaść pod FUP.

WKS
 #971600  autor: Rhode4321
 12 sty 2018, 19:17
Za dwa tygodnie będę w kraju i właśnie liczę na indywidualne rozpatrzenie sprawy. Choć pewnie czeka mnie ciężka batalia. Dziś pojawiłem się w Norwegii i dostałem smsa powitalnego, gdzie o dziwo jest napisane, że opłaty za połączenia wykonane, SMS i MMS takie jak w Polsce. Miesieczny limit roamingowy na transmisje danych w UE - 4.1 GB za 0zl, kolejne MB 0.03 zl/MB.
Niestety, kiedy wyślę sms aby sprawdzić stan limitu transmisji danych dostaję smsa zwrotnego że nie mam przyznanych żadnych limitów.
I tu już jest niekonsekwencja.
 #971675  autor: Gregrin
 13 sty 2018, 04:54
reboot pisze:Mnie ciągle zastanawia jak np. w T-Mobile jest liczone korzystanie z VoWiFi - czy jako zalogowanie do polskiej sieci?
Nie wiem, ale t-mob nie oferuje w prepaidzie a orange ma w prepaid ale tyko w kraju. O ile jeszcze restrykcje typu "w prepaid nie ma" rozumiem, bo zachęca do korzystniejszego (z punktu widzenia operatora) abonamentu (jest jakby jego wartością dodana) o tyle brak możliwości skorzystania z zagranicy jest chyba właśnie tylko po to, żeby mało dochodowy prepaid nie uciekł od dopłat w UE a tym samym znaczyłoby to ze VoWifi na to pozwala. Kolejnym przemawiającym za tym argumentem jest fakt, ze przy VoWoFi odpadają opłaty dla partnerów roamingowych bo zwyczajnie się z ich sieci nie korzysta. Nie ma kosztów, nie ma podstaw do dopłat. Tyle logiki ;) Pytanie jak z praktyką...
Rhode4321 pisze:Dziś pojawiłem się w Norwegii i dostałem smsa powitalnego, gdzie o dziwo jest napisane, że opłaty za połączenia wykonane, SMS i MMS takie jak w Polsce. Miesieczny limit roamingowy na transmisje danych w UE - 4.1 GB za 0zl, kolejne MB 0.03 zl/MB.
Te sms'y to automat po przekroczeniu granicy chociaż ciekawe ze jest w nim prawidłowa (jak rozumiem) ilość GB w UE.
Rhode4321 pisze:Niestety, kiedy wyślę sms aby sprawdzić stan limitu transmisji danych dostaję smsa zwrotnego że nie mam przyznanych żadnych limitów.
Nie wiem jak jest w plusie ale często można było tutaj przeczytać ze na samym początku ciężko było znaleźć info o dostępnych jednostkach w roamingu (albo nie było takiej możliwości i jedynym sposobem była infolinia a tam nawet liczenie ręczne przez konsultanta -chyba orange ;) albo te kody/smsy nie działały) wiec tez nie wiadomo na ile to już działa i jest wiarygodne ;)
Rhode4321 pisze:I tu już jest niekonsekwencja.
Burdel na kółkach i po pół roku to dopiero zaczyna jakoś działać...
 #974062  autor: piotrzet
 25 sty 2018, 16:58
I jak na razie tylko play. Plus pomimo dostania zezwolenia nie planuje na razie wprowadzić z tego tytułu opłat. Także jak coś na razie tylko odbije się to na play. Moim zdaniem akurat to było dobre posunięcie że wprowadzili RLAH tylko jak to u nas bywa wszyscy szaleli z cenami mimo tego że wiedzieli że takie opłaty będą zniesione.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #974066  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 17:07
Kwestia dni kiedy się rozpocznie. Na początek Plus potem Orange i T.

Roaming pełny owszem, ale w taryfie za minimum 300pln.
  • Strona 15 z 22
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 22
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 22