DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 16 z 36
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 36
 #953143  autor: Kryniczanin
 28 wrz 2017, 06:15
Trzeba zawsze wysyłać sms na początku okresu rozliczeniowego i awanturować się.
 #953554  autor: johnykasz
 30 wrz 2017, 22:03
Witam. Sam się skusiłem na przejście 3x Play > 3x Plush. Niezłe jaja się okazały bo jakoś nikt z Plush nie informuje że cała procedura przeniesienia numeru zaczyna się w momencie kiedy kurier dostarczy do Polkomtela podpisaną przeze mnie umowę! To że złożycie zamówienie w sklepie Plush to nic nie znaczy jeśli chodzi o rozpoczęcie procedury przeniesienia numeru.

W play umowa mi się kończy w październiku a okres rozliczeniowy to 1 (pierwszy) dzień miesiąca. Dopytałem w Play i potwierdzili - Jak wpłynie żądanie z Plusha jeszcze we wrześniu to od 1 listopada zwalniamy numer. No to zrobiłem zamówienie w Plush i na koniec suprajs:

"Wybrany tryb przeniesienia numeru:

Proces przeniesienia numeru rozpocznie się od dnia dostarczenia do Polkomtel
sp. z o.o. podpisanych przez Państwa dokumentów: wniosku o przeniesienie
numeru oraz pełnomocnictwa udzielonego Polkomtel sp. z o.o. w tej
sprawie (dokumenty te zostaną Państwu doręczone przez kuriera w ramach
realizacji zamówienia). Data rozwiązania dotychczasowej umowy i migracji
numeru zostanie wyznaczona przez obecnego operatora w ten sposób, aby
zachowany został obowiązujący w umowie okres wypowiedzenia"

No więc kurier wpadnie w tygodniu czyli już w październiku, czyli 30 dni aby zachować to dopiero od grudnia jestem w Plush. Jakby nie można było zrobić opcji - wydrukuj Pan umowę i podpisz i prześlij na maila? A oryginał zanieś do salonu lub wyślij pocztą?

No ale spoko - już przeboleje fakt, że z 4 numerów w formuła rodzinna unlimited wypowiedział 1 numer "do internetu" a tak faktycznie numer główny. Wypowiedzenie wejdzie w życie od listopada. Z racji tego że wypowiedziałem ten numer to już nie mam jakby 1 umowy z 3 numerami ale 3 umowy każda po 1 numer. No w konsekwencji będę płacił listopad drożej.

Następne "spoko" jest takie że od Plusha dostanę numer tymczasowy. Co to znaczy? Że dostanę numer który jest mi w ogóle zbędny bo mam jeszcze działający w Play! Nie będę się bawił w jakiegoś mafioza i rozsyłał tymczasowego numeru do 400 osób a za miesiąc znowu napiszę że już mi przenieśli stary numer i znowu stary jest aktualny.

Kolejna ciekawostka - 3 miesiące gratis + 3 miesiące gratis Youtuba. Jak już pisałem optymistycznie w Plush z prawdziwym numerem który używam od chyba 10 lat będę od grudnia 2017. ALE jako że dostałem łaskawie od Plush numer tymczasowy - którego w ogóle nie użyję, chyba że znajdę 3 telefony extra i będę chodził z podwójnymi telefonami :) - to ten numer widmo ZEŻRE mi już 2 miesiące gratis! http://plusforum.pl/viewtop... Czyli faktycznie nie da się skorzystać z 3 pełnych miesięcy gratis - chyba że wypowiecie umowę z dnia na dzień wliczając w to konsekwencje u starego operatora. W sumie nie wiem czy to nie lepsze rozwiązanie bo przynajmniej od razu macie faktyczny numer w Plush a nie durnotę w postaci - faktyczny numer w Play a w Plush tymczasowy.

Nie wiem po co w ogóle zabawa w numer tymczasowy - po co on komu potrzebny? Chyba tylko do handlowania jakimś kiepskim towarem - daje w ogłoszeniu numer tymczasowy wiedząc że za 2 miesiace nikt się nie dodzwoni :)
 #953578  autor: johnykasz
 01 paź 2017, 00:13
A dlaczego nigdzie nie ma informacji że REALNE rozpoczęcie przenoszenia numeru rozpocznie się po dostarczeniu papirów do Polkomtela? Sądziłem że jak elektronicznie zawieram umowę to w XXI wieku nie będzie problemu - no ale bez kwita ani rusz.

I już pal licho miesięczne opóźnienie. Ale po diabła mi numer tymczasowy który zeżre mi 2 miesiące gratisowego abonamentu? Po normalnemu to 3 miesiące gratis powinny się liczyć od momentu REALNEGO przeniesienia numeru a nie od aktywacji jakiejś protezy o nazwie numer tymczasowy.
 #953666  autor: Jerry_6
 02 paź 2017, 07:28
Na przyszłość. Trzeba najpierw samemu wypowiedzieć umowę u obecnego operatora. Dopiero na tydzień lub dwa tygodnie przed końcem tej umowy wystąpić o przeniesienie numeru. Według mnie to najlepsza opcja. Jeszcze więcej papierologi ale najmniej tracisz.
 #953681  autor: lalas
 02 paź 2017, 09:10
To jaj jeszcze dopytam, też przeniszę nr do Plusha, aktualna umowa z TM kończy mi się 2 grudnia, z Plusa dostałęm już umowę, mam nr tymczasowy etc, czy w dniu z 2 na 3 grudnia nr zostanie przeniesiony do Plusha, czy będą jakieś jaja?
 #953685  autor: habish
 02 paź 2017, 10:05
O ile wszystko ok we wniosku to zostanie przeniesiony.
Jeśli masz Plush Abo na czas nieokreślony to możesz włączyć WAKACJE aby ten numer nie generował opłat.
 #953697  autor: lalas
 02 paź 2017, 11:21
Patryk wakacje włączyłem i jak na razie dostałem fakturę na 4 zł, którą opłaciłem. Zobaczę czy kolejną fakturę dostanę w październiku.
Dostałem także sms-a w stylu: że nr zostanie uwolniony zgodnie z końćem umowy więc wygląda na to, że wszystko będzie prawidłowo.
 #953756  autor: johnykasz
 02 paź 2017, 17:41
Najgłupsza jest ta akcja z nr tymczasowym który zje mi z 3 miesięcy połowę tego okresu - o taki to bonus dla przenoszącego numer :twisted: - jak jest ktoś z Plusa/Plusha to proszę o potwierdzenie tego faktu.

Kolejna sprawa - zaznaczyłem że nie chcę aby mi włączyli ten numer tymczasowy przed upływem 14 dni. Czyli z 14 dniowym opóźnieniem Plush wystąpi do Play o mój numer? Bo gdzieś takie info się przewinęło. Mam jeszcze jeden numer do przeniesienia, ale teraz to się nie spieszę, bo i tak mam miesiąc w plecy.

Raz pojawia się informacja, że mam skserować kurierowi dowód osobisty (jaką mam pewność że gościu nie zgubi danych lub sam ich nie wykorzysta jakoś?) - gdzie indziej że tylko do wglądu. Jak mam się przygotować na wizytę kuriera?

Jaka firma obsługuje dostawę dokumentów? Dzwonią chwilę przed?

Dostanę od kuriera umowę - czy będzie szansa ją przeczytać, czy na zasadzie "masz i podpisz bo nie mam czasu"?
 #955268  autor: torre24
 10 paź 2017, 11:55
Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru do Plusha (z Plus Abo). Dziś konsultant z DUK poopowiadał mi trochę niezbyt zachęcających rzeczy o Plushu, przede wszystkim jeśli chodzi o zasięg - niby nie jest taki sam jak Plusa i karta abonamentowa w Plusie ma priorytet w dostępie do nadajników. Czy to prawda? A jeśli tak to jak to się odbywa? Karta Plusha przełącza się wtedy z LTE np. na 3G?
 #955345  autor: SACZI
 10 paź 2017, 19:17
torre24 pisze:Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru do Plusha (z Plus Abo)....
Jak wyżej, konsultanci mają przygotowaną gadkę na tę okazję i to nie tylko w Plusie.
Byłem salonie TM oraz dzwoniłem do DUK TM i na hasło "Plush" odpowiedź była identyczne i natychmiastowa, że to "virtual-operator".
Oczywiście ich wyśmiałem, bo Plush działa tak samo jak Plus abonament (mam obydwa).
  • Strona 16 z 36
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 36
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 36