DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 27 z 36
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36
 #976243  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 12:55
Zlecenie zostało złożone.
Zastanawiam się tylko jak operator sprawdza dane o dowodzie osobistym?
Pytam się dlatego, że z Play miałem umowę na podstawie danych dawnego dowodu osobistego a w między czasie wymieniłem dowód na nowy bo się skończył jego termin ważności.
 #976279  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 15:47
OK, mam na maila potwierdzenie wysłania umowy przez kuriera.
Ciekawi mnie tylko jedna rzecz.
Gdzieś tam przeczytałem, że jak przyjedzie kurier mam mu dać ksero dowodu osobistego a w zawiadomieniu mailem, że mam tylko okazać się dowodem osobistym, więc jak to jest?
Naczytałem się tyle o tych skanach dowodów, że mi włosy na d......... cierpną jak mam komuś dawać skan swego dowodu.
 #976283  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 16:06
Kamień z serca.

Kurczę, teraz mnie nagle telefonami bombarduje Obsługa Klienta Play.
Mają dla mnie - zapewne - cuda na kiju, ale nawet nie odbieram, bo jak powiedziałem A to czas na B.
W tamtym roku, w październiku skończyła mi się umowa i pies z kulawą nogą się mną nie zainteresował co dalej.
A może pogadać? :lol:
 #976303  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 17:10
Czy o tym wiedzieliście?
Ta nowa, tymczasowa karta SIM - trzy w jednej - ma zostać w moim telefonie, bo system zmieni potem numer tymczasowy na mój dawny bez wyciągania karty SIM.
A ja byłem pewny, że jak aktywują mój dawny numer to musze wyciągnąć SIM tymczasowy na SIM stary.
Mam swoje lata i już chyba nie nadążam za tym wszystkim.
Dla innych normalka , dla mnie nowość. :mrgreen:
 #976307  autor: Gregrin
 06 lut 2018, 17:55
Kerimus pisze:Ta nowa, tymczasowa karta SIM - trzy w jednej - ma zostać w moim telefonie, bo system zmieni potem numer tymczasowy na mój dawny bez wyciągania karty SIM.
Nie ma zostać, tylko gdy stara się zdezaktywuje (około północy w date przeniesienia) to należy włożyć nowa (ta którą dostaliśmy) i na nią zostanie przeniesiony/aktywowany nasz numer.
Teoretycznie możesz tez od razu używać nowej karty ale przecież nie ma na niej twojego numeru i jest to po prostu niepraktyczne. Dodatkowo do czasu przeniesienia opłacasz przecież abo w playu a na tym numerze z plusa podobno chciałeś aktywować wakacje żeby nie generowało opłat skoro nie będziesz korzystał. Z tym ze z tego co pamiętam to plus z tymi wakacjami sporo namieszał żeby jednak kasę pobrać.

Wyjaśniając jeszcze raz kwestie kart sim. Do czasu przeniesienia, dotychczasowy numer jest na karcie u dotychczasowego operatora (play) i on za niego odpowiada/nalicza itp. Po przeniesieniu stara karta jest dezaktywowana i już nic na niej nie można zrobić a operator do którego przenieśliśmy (w tym przypadku plus) staje zarządcą naszego numeru i przypisuje go sobie do karty sim którą od niego dostaliśmy i uruchamia na niej zastępując numer dotychczasowy. Nie przeszkadza mu to jednak we wcześniejszym naliczaniu kasy za numer dotychczasowy, nawet gdy z niego byśmy nie korzystali. Teoretycznie są te wakacje, ale działają chyba z miesięcznym opóźnieniem.
 #976309  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 18:17
Czyli na siłę chcą uszczęśliwić tym tymczasowym numerem.
Szkoda że nie mam jakiegoś nieużywanego telefonu, bo wtedy można by tą nową kartę SIM włożyć i korzystać z niej.
Rozumiem, że na nowej karcie SIM od razu jest uruchomiony ten pakiet za 25 zł więc warto by używać, żeby bezpłatnie wszędzie dzwonić, no ale cóż, nie mam wolnego telefonu.
Trudno, trzeba te początkowe niedogodności jakoś przetrzymać.
 #976310  autor: habish
 06 lut 2018, 18:19
Włączysz wakacje i będzie za darmo.
Daj znać gdy już będziesz miał kartę SIM, sprawdzimy okresu rozliczeniowego oraz termin przeniesienia numeru.
 #976312  autor: Kerimus
 06 lut 2018, 18:39
Dla mnie to nie problem, że przez miesiąc będę płacił 25zł za nic.
Jakoś to przełknę, bo nie jestem człowiekiem biednym (lub sknerą) który łka za każdą złotówką.
Nie mam czasu ani ochoty analizować czy mi wyłączyli czy nie te wakacje, ale dziękuję za dobre chęci pomocy w tej kwestii.
 #976354  autor: PawlusG
 06 lut 2018, 23:28
PawlusG pisze:Siostra po przenosinach do Plusha, już pisze pierwszą reklamację. Zgłosiła przeniesienie numeru 19-11-2017, a kurier z papierami przyjechał 11-12-2017, przeniesienie numeru 13-12-2017. Teraz oczywiście najlepsza część, bo dostała fakturę do opłacenia za okres 20-11-2017 do 16-12-2017, teraz moje pytanie, co oni tam w tym Polkomtelu wyprawiają? Gdyby płatność była za 3-4 dni, to jeszcze by to było zrozumiałe (od 13 do 16), ale została naliczona płatność prawie za cały miesiąc bez kilku dni. Czy oni to robią specjalnie, bo myślą, że ludzie się nie połapią?
Reklamacja rozpatrzona, jest korekta, oczywiście standardowym wytłumaczeniem był tu błąd systemu :)

:)
 #976501  autor: rafmik
 07 lut 2018, 20:42
Kerimus pisze:Dla mnie to nie problem, że przez miesiąc będę płacił 25zł za nic.
Jakoś to przełknę, bo nie jestem człowiekiem biednym (lub sknerą) który łka za każdą złotówką.
Nie mam czasu ani ochoty analizować czy mi wyłączyli czy nie te wakacje, ale dziękuję za dobre chęci pomocy w tej kwestii.

Po naliczeniu opłaty możesz ją reklamować. Piszesz, że w trakcie zamawiania oferty na www nie zaznaczałeś nic, że chcesz aktywować numer tymczasowy, dodatkowo ich własny regulamin mówi, że użytkownik może skorzystać z numeru tymczasowego (a może, to nie musi - czyli jest to opcja).

Ja tak zrobiłem i mi te opłaty za numer tymczasowy anulowali.
 #976653  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 11:34
Wczoraj był kurier i podpisałem wszystkie dokumenty.
Mój okres rozliczeniowy w Play trwał od pierwszego do pierwszego.
Co sie teraz będzie działo?
Play będzie mój numer trzymał do końca lutego i uwolni go w marcu czy co?
 #976654  autor: habish
 09 lut 2018, 11:38
Play będzie trzymał twój numer jeden pełny okres rozliczeniowy czyli do końca lutego + cały marzec.
Do Plusha przejdziesz 1 kwietnia.
 #976664  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 12:23
No cóż, długo trochę to potrwa.
Myślę o kupieniu nowego telefonu i wtedy sensownie będzie zamontować otrzymaną kartę Plusha w nowym, żeby chociaż korzystać z udogodnień nowej taryfy.
Można by też zamontować dwie karty SIM w nowym telefonie (dual sim) tyle że nie chce mi się bawić w ręczne przycinanie karty, ale kto wie, może zrobią to fachowo w jakimś sklepie.
 #976740  autor: Kerimus
 09 lut 2018, 22:01
W sumie wybrałem salomonowe rozwiązanie problemu.
Będę na co dzień używał nowego telefonu a stary będzie sobie leżakował koło komputera z którego loguję się do banku.
Sprawa prosta jak drut a przy okazji wykorzystam "moc" nowego abonamentu za który przecież i tak będę musiał płacić.
 #977840  autor: cibronka
 16 lut 2018, 08:22
Czy Plush ma różne priorytety od Plusa?

Chcę przejść na abo do plusha - bezterminowo za 25 zł (10 GB + no limit).

Play jest tragedią - ciągłe przełączanie pomiędzy roamingiem a Playem przy maks zasięgu na obu mnie wykańcza) i nie wiem czy to dobra decyzja.
  • Strona 27 z 36
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 36