DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #9017  autor: Irek
 20 lip 2005, 20:51
W sieci Idea od 20.07.2005 r. dostępna są oferty nielimitowanego dostępu do Internetu w oparciu o technologie EDGE lub GPRS dla klientów indywidualnych - LicencjaEDGE oraz LicencjaGPRS - bardzo atrakcyjnych cenach. Licencja EDGE i Licencja GPRS to wygodny dostęp do Internetu w dwóch prędkościach za stałą miesięczną opłatę. Ponadto sieć Idea oferuje największy zasięg superszybkiego Internetu mobilnego w Polsce.

Oferty oparte są na nowym planie taryfowym DATA bez opłaty abonamentowej. Umowa zawierana jest na okres 24 miesięcy. Opłata za aktywację wynosi 50 zł z VAT, a za korzystanie z usługi odpowiednio:
LicencjaGPRS - 59,78 zł z VAT
LicencjaEDGE - 120,78 zł z VAT

W ofercie LicencjaGPRS dostępna jest karta PCMCIA Sony Ericsson GC 75 w cenie 239 zł z VAT, a w LicencjaEDGE - karta PCMCIA Sony Ericsson GC 85 w cenie 269 zł z VAT.

W ramach usługi "LicencjaGPRS dla klientów indywidualnych" możliwy jest także zakup opcjonalny zakup usługi HotSpot Idea za 30 zł bez VAT. Natomiast usługa "LicencjaEDGE dla klientów indywidualnych" ma tą usługę wliczoną w abonament miesięczny.

 #9019  autor: WitekT
 20 lip 2005, 20:55
Uuu... Nie czytamy wiadomości na TELEPOLIS... ;)))

 #9022  autor: Irek
 20 lip 2005, 21:05
Ah Witek, nie byłem dzisiaj na głównej stronie. Zresztą byłem tak zajęty tym wszystkim co się działo na forum, że przeczytałem gdzieś indziej, a skoro już taki post to może ludziska włączą się do rozmowy na ten temat!

 #9024  autor: WitekT
 20 lip 2005, 21:12
Spoko. ;)

 #9067  autor: koralowiec1
 21 lip 2005, 10:22
Moje pytania brzmią:
1. Oferta jest dostępna z modemem GPRS do laptopów. A ja w komputerze stacjonarnym nie mam takiego portu, żeby podłączyć taki wynalazek. Ale w zasadzie kupuje się kartę SIM, która jest przecież najważniejsza w tym zestawie. Czy można po prostu podłączyć jakiś telefon z GPRS/EDGE pod stacjonarne pudło (PC), wsadzić SIM i surfować sobie bez problemów? Na chłopski rozum jest to przecież możliwe, ale nie wiem jak spece z Idei do tego podeszli.
2. Jeśli odpowiedź na pyt.1 jest twierdzące, to czemu nie ma samej opcji kupna karty SIM? Lub jeszcze dalej... Czy będąc abonentem Idei można po prostu sobie samą usługę GPRS/EDGE wykupić? Po co mi dwie faktury do opłacania? ;)

 #9070  autor: Irek
 21 lip 2005, 10:36
koralowiec1 pisze: 2. Jeśli odpowiedź na pyt.1 jest twierdzące, to czemu nie ma samej opcji kupna karty SIM? Lub jeszcze dalej... Czy będąc abonentem Idei można po prostu sobie samą usługę GPRS/EDGE wykupić? Po co mi dwie faktury do opłacania? ;)
Trzeba podpisać osobną umowę. Powinno być tak, że abonent Idei może sobie zamówić tą usługę na promocyjnych warunkach!

 #9311  autor: koralowiec1
 25 lip 2005, 17:11
Odpisali mi z BOK Idei...
Faktycznie trzeba podpisać nową umowę. Czyli miałbym już dwie faktury do płacenia.
W związku z powyższym poszedłem do Plusa, a tam niespodzianka. Mają modem na usb, który łatwo wykorzystać w biurkowym PC. Warunki identyczne, nie potrzebuję kupować żadnych adapterów.

Wnioski:
Wolałem z Ideą podpisać umowę, ale teraz mi się nawet nie chce. Koszt adaptera równa się 2 miesiącom abonamentu, więc po co? Czekam aż wygaśnie umowa z TP i się przełączam na PlusGSM.

 #9316  autor: Irek
 25 lip 2005, 18:38
Teraz masz Neo?

UPDATE:
Wiesz jaka jest dokładna nazwa tego modemu? Jak możesz rzuć link!

 #9329  autor: koralowiec1
 25 lip 2005, 21:44
http://www.e-mem.pl/index2.html - to strona informacyjna o modemie...
Poczytaj także regulamin Internet Plus 3 na stronach plusa. Modem kosztuje 179 zł z abonamentem za 60 zł.

A ja narazie podłączony jestem przez SDI. Jeszcze tylko pare dni.

 #9341  autor: Irek
 25 lip 2005, 23:06
Dzięki!

 #9342  autor: Vinkler
 25 lip 2005, 23:07
Sorki za to ze nic nowego nie wnosze do tematu, ale czy koralowiec1 nie masz u siebie w Bydgoszczy czasem Netii albo Dialogu, bo za ta cene to w np. netii mialbys sporo lepsze lacze i bez limitow :)

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9356  autor: koralowiec1
 26 lip 2005, 09:23
Nawet nie wiem. Netia chyba jest. Ale nie obchodzi mnie dostęp stacjonarny, bo w ciągu pół roku będę się wyprowadzał z miasta, a umowy dostępu do internetu trzeba podpisywać przynajmniej na rok. Tak mam problem rozwiązany.
A że łącze nie takie szybkie... Cóż, do www, emaili powinno wystarczyć. A ściąganie filmów z netu i tak nie ma sensu na czymś wolniejszym niż 512 kbps.

 #9359  autor: Vinkler
 26 lip 2005, 12:48
No tak w tym wypadku to jedyne racjonalne wyjscie.

Nowy Dwór Gdański
blog