DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #833034  autor: Leo
 03 lis 2015, 18:19
Vieslav: jest akurat odwrotnie niż piszesz. Przy wyłączonej usłudze "Bezpieczny internet" mamy bezpieczny "abonament" i lejek po wykorzystaniu pakietu z abonamentu. Przy włączonej usłudze trzeba się liczyć z dopłatą do abonamentu 10 lub 20 zł, co w gruncie rzeczy jest również bezpieczne dla klienta.
 #833044  autor: Leo
 03 lis 2015, 19:28
To się nie nazywa "wyłączenie schodków" ale wyłączenie "funkcjonalności bezpiecznego Internetu" (tak regulamin). Natomiast w ofercie na swojej stronie Internetowej Orange nazywa to już inaczej:

"Dodatkowy pakiet danych (Bezpieczny Internet w telefonie) odpowiednio do abonamentu pakiet wynosi - 0,7 , 1, 2 lub 5 GB"

Jak widać wyłączenie funcjonalności Bezpiecznego internetu dotyczy faktycznie wyłączenia dodatkowego pakietu danych za 2 x po 10 zł i nielimitowanego w przesyle LTE. Pomijam kwestię pobierania tej samej opłaty to jest 10 zł tak za 0,7 GB i za 5 GB (niesprawiedliwe). Tak więc kto chce mieć stały abonament i nigdy go nie przekraczać musi paradoksalnie wyłączyć "Bezpieczny Internet" a kto z kolei chce mieć max potrójny pakiet z abonamentu i dalej nielimitowane w danych LTE pozostaje z włączonym "Bezpiecznym Internetem".
 #833084  autor: jackq
 03 lis 2015, 22:08
Loguje sie na konto w orange online, wchodze w pakiety i ustawienia -> ustawienia -> internet i mam opcję "LTE bez limitu do 5 Mb/s bezpłatnie"
Nielimtowane LTE po przekroczeniu podstawowego pakietu danych z maksymalną prędkością do 5 Mb/s
Ile to kosztuje:
- aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
Jak to jest faktycznie, bo to co tu czytam to jest nieźle zagmatwane.
Mam net w abonamencie 10GB, po wykorzystaniu limitu przy włączonej usłudze wspomnianej wyżej będę coś płacił dodatkowo za internet czy nie?
 #833131  autor: KR2615
 04 lis 2015, 08:08
Ja sobie właśnie tak zrobiłem, tj. wyłączyłem Bezpieczny Internet i aktywowałem to LTE do 5mb/s. Zbliżam się do końca pakietu więc już niedługo dam Wam znać jak z tym jest.
 #834620  autor: Vieslav
 12 lis 2015, 16:30
Wyłączyłem usługę "nie chcę schodków" = włączyłem "bezpieczny internet". Czyli dopłacę 10zł + 10zł za dodatkowe pakiety i 100GB w LTE.
Też jestem ciekawy usługi "Nielimitowane LTE do 5 mb/s". Mam nadzieję, że kolega da znać.
 #835037  autor: KR2615
 15 lis 2015, 18:49
Dzisiaj wykorzystałem dostępne 2,5GB. Prędkość tnie do tych 5mbps choć dość nieprecyzyjnie. Internet działa płynnie, YT nawet w 720p. Kwota jaka widnieje na Orange.pl to wiąż 17,69 PLN

Obrazek
 #835044  autor: zielony71
 15 lis 2015, 19:11
Opłaty na koncie często aktualizują się z opóźnieniem. Prawdopodobnie po zakończeniu sesji (rozłączeniu i ponownym połączeniu). Wiem bo już mi nie raz kasę z prepaida zjadło;-)
Ale to że przycina do 5mbps dobrze rokuje. Dzięki za info, jeśli możesz to potwierdź jeszcze jutro, że na pewno nic nie doliczyło.
 #835128  autor: KR2615
 16 lis 2015, 12:05
Minęło trochę czasu i wgląda na to, że nie nalicza opłat:

Obrazek

Mówicie, że w nielimitowanym LTE z limitem do 5mb/s jest lmit 100GB? Jeśli tak, to gdzie to sprawdzę ile już wykorzystałem?
 #835133  autor: perdos1
 16 lis 2015, 12:16
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, posiadam Smart Plan LTE za 89,99 zł, włączam usługę "nie chce schodkow". Czy po wykorzystaniu pakietu 5GB dostanę lejek 64Kb/s w 3G i 5MB/s w LTE?
 #835142  autor: zielony71
 16 lis 2015, 12:33
VIP-Card pisze:...

Mówicie, że w nielimitowanym LTE z limitem do 5mb/s jest lmit 100GB? Jeśli tak, to gdzie to sprawdzę ile już wykorzystałem?
Jeszcze raz dzięki za info. W mój Orange chyba pokazuje całkowite zużycie? U mnie jak mam nielimitowany transfer nocny to go sumuje z dziennym i pokazuje całość.

Pedros1 - wygląda na to, że tak:-)
 #837058  autor: KR2615
 27 lis 2015, 16:54
zielony71 pisze:W mój Orange chyba pokazuje całkowite zużycie? ...
Dokopałem się do tego i wyszło, że zeszłego miesiąca zużyłem niecałe 5GB. Nie nadużywałem specjalnie hojności Orange ale pod koniec przyszłego miesiaca i to tez sprawdze i postaram sie dobic do tych 100GB. Dzisiaj wystawili mi fakture na te 17.69 ostatecznie potwierdzajac działanie "Nie chcę schodków"
 #843084  autor: Vieslav
 01 sty 2016, 11:18
Miesiąc temu włączyłem usługę "nie chcę schodków" i enigmatyczną usługę "nielimitowane LTE do 5mb/s". Faktura nie uwzględnia tej drugiej usługi, czyli jest ona bezpłatna. Niestety w ubiegłym miesiącu przetransferowałem tylko 3GB przez komórkę więc nie miałem okazji sprawdzić, jak to wszystko działa (mam łącznie 5GB). Nigdzie również nie mogę znaleźć regulaminu; czyżby usługa-widmo?
 #843395  autor: orson_dzi
 03 sty 2016, 17:52
Vieslav pisze: Faktura nie uwzględnia tej drugiej usługi, czyli jest ona bezpłatna.
Na 99% jest ona płatna. Chodzi o to, że nie faktura, ale system rozliczeniowy nie uwzględnił Ci opłaty. Standard. W większości przypadków uruchamiając tę usługę nie podpina się opłata za nią. Powinno to być 10 zł.

Regulamin:
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 604833.pdf

Żeby było ciekawiej, "Nie chcę schodków" i "Nielimitowane LTE do 5 Mb/s" prawie na pewno powinny się wykluczać, a działają ze sobą w najlepsze.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #843415  autor: Leo
 03 sty 2016, 19:49
W/w regulamin nie dotyczy nowych planów Smart Plan LTE. W poprzednich planach Halo II i Multi II nie można wyłączyć funkcjonalności Bezpiecznego Internetu. Tylko w nowych planach można to zrobić. Zgodnie z w/w regulaminem w poprzednich planach za 10 zł można włączyć promocyjną usługę Nielimitowane LTE z prędkością 5 Mb/s (transmisja od 5-100 GB), która to usługa wchodzi "w życie" po wykorzystaniu pakietu z abonamentu 2 GB + 3 GB za 10 zł (dot. Smart Planu Multi II za 89,90 zł)

W planach Smart Plan LTE w/w usługa (transmisja 15-100 GB) jest bezpłatna i wynika to z cennika: Cennik usług w ofercie Smart Plan LTE obowiązuje od 25 sierpnia 2015 r. do odwołania; Tabela nr 2 – opłaty za transmisję danych w ofercie Smart Plan LTE (fragment dotyczący planu za 105,98 zł):

1. za transmisję danych przekraczającą Pakiet danych dostępny w Kwocie abonamentu tj. powyżej 5 GB do 10 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10zł
2. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale powyżej 10 GB do 15 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10 zł.
3. transmisja danych powyżej 15 GB w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, przy ustawieniach APN: Internet oraz Wap jest bezpłatna, jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do maks. 64 kb/s. Dalszy transfer danych w technologii LTE do wysokości poboru danych 100 GB jest bezpłatny15), jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do 5Mb/s.
Pobór danych w technologii LTE przekraczający 100 GB spowoduje spadek prędkości przesyłu danych do maks. 1Mb/s.


Ale zgodnie z przypisem 15 dalsza transmisja po LTE jest bezpłatna jeśli ktoś ma włączoną funkcjonalność bezpiecznego internetu i zapłacił już 20 zł za kolejne 2 x 5 GB. Jeśli ma wyłączoną funkcjonalność w/w pakiet LTE do 100 GB nie powinien działać. Ale jak widać działa za free. :D
 #843663  autor: Vieslav
 05 sty 2016, 10:05
orson_dzi pisze:Na 99% jest ona płatna. Chodzi o to, że nie faktura, ale system rozliczeniowy nie uwzględnił Ci opłaty.
W takim razie gdzie jest należność za tą usługę? Na koncie była opłata za abonament - 53,79zł oraz doładowanie prepaid - 10zł. Nic poza tym.