DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #837058  autor: KR2615
 27 lis 2015, 16:54
zielony71 pisze:W mój Orange chyba pokazuje całkowite zużycie? ...
Dokopałem się do tego i wyszło, że zeszłego miesiąca zużyłem niecałe 5GB. Nie nadużywałem specjalnie hojności Orange ale pod koniec przyszłego miesiaca i to tez sprawdze i postaram sie dobic do tych 100GB. Dzisiaj wystawili mi fakture na te 17.69 ostatecznie potwierdzajac działanie "Nie chcę schodków"
 #843084  autor: Vieslav
 01 sty 2016, 11:18
Miesiąc temu włączyłem usługę "nie chcę schodków" i enigmatyczną usługę "nielimitowane LTE do 5mb/s". Faktura nie uwzględnia tej drugiej usługi, czyli jest ona bezpłatna. Niestety w ubiegłym miesiącu przetransferowałem tylko 3GB przez komórkę więc nie miałem okazji sprawdzić, jak to wszystko działa (mam łącznie 5GB). Nigdzie również nie mogę znaleźć regulaminu; czyżby usługa-widmo?
 #843395  autor: orson_dzi
 03 sty 2016, 17:52
Vieslav pisze: Faktura nie uwzględnia tej drugiej usługi, czyli jest ona bezpłatna.
Na 99% jest ona płatna. Chodzi o to, że nie faktura, ale system rozliczeniowy nie uwzględnił Ci opłaty. Standard. W większości przypadków uruchamiając tę usługę nie podpina się opłata za nią. Powinno to być 10 zł.

Regulamin:
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 604833.pdf

Żeby było ciekawiej, "Nie chcę schodków" i "Nielimitowane LTE do 5 Mb/s" prawie na pewno powinny się wykluczać, a działają ze sobą w najlepsze.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #843415  autor: Leo
 03 sty 2016, 19:49
W/w regulamin nie dotyczy nowych planów Smart Plan LTE. W poprzednich planach Halo II i Multi II nie można wyłączyć funkcjonalności Bezpiecznego Internetu. Tylko w nowych planach można to zrobić. Zgodnie z w/w regulaminem w poprzednich planach za 10 zł można włączyć promocyjną usługę Nielimitowane LTE z prędkością 5 Mb/s (transmisja od 5-100 GB), która to usługa wchodzi "w życie" po wykorzystaniu pakietu z abonamentu 2 GB + 3 GB za 10 zł (dot. Smart Planu Multi II za 89,90 zł)

W planach Smart Plan LTE w/w usługa (transmisja 15-100 GB) jest bezpłatna i wynika to z cennika: Cennik usług w ofercie Smart Plan LTE obowiązuje od 25 sierpnia 2015 r. do odwołania; Tabela nr 2 – opłaty za transmisję danych w ofercie Smart Plan LTE (fragment dotyczący planu za 105,98 zł):

1. za transmisję danych przekraczającą Pakiet danych dostępny w Kwocie abonamentu tj. powyżej 5 GB do 10 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10zł
2. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale powyżej 10 GB do 15 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10 zł.
3. transmisja danych powyżej 15 GB w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, przy ustawieniach APN: Internet oraz Wap jest bezpłatna, jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do maks. 64 kb/s. Dalszy transfer danych w technologii LTE do wysokości poboru danych 100 GB jest bezpłatny15), jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do 5Mb/s.
Pobór danych w technologii LTE przekraczający 100 GB spowoduje spadek prędkości przesyłu danych do maks. 1Mb/s.


Ale zgodnie z przypisem 15 dalsza transmisja po LTE jest bezpłatna jeśli ktoś ma włączoną funkcjonalność bezpiecznego internetu i zapłacił już 20 zł za kolejne 2 x 5 GB. Jeśli ma wyłączoną funkcjonalność w/w pakiet LTE do 100 GB nie powinien działać. Ale jak widać działa za free. :D
 #843663  autor: Vieslav
 05 sty 2016, 10:05
orson_dzi pisze:Na 99% jest ona płatna. Chodzi o to, że nie faktura, ale system rozliczeniowy nie uwzględnił Ci opłaty.
W takim razie gdzie jest należność za tą usługę? Na koncie była opłata za abonament - 53,79zł oraz doładowanie prepaid - 10zł. Nic poza tym.
 #843684  autor: Leo
 05 sty 2016, 12:13
Takiej płatnej usługi nie ma w planie Smart Plan LTE. Nie działa tylko prawidłowo ograniczenie prędkości do 64 kb/s przy wyłączonej funkcjonalności Bezpiecznego Internetu. Przypis 15 w/w cennika:

15) Bezpłatny transfer w technologii LTE dostępny po wykorzystaniu środków w ramach Kwoty abonamentu oraz środków w ramach wszystkich dodatkowo płatnych przedziałów funkcjonalności Bezpieczny Internet w Telefonie. Bezpłatny transfer w technologii LTE nie jest dostępny w przypadku zlecenia wyłączenia Bezpiecznego Internetu w telefonie. Abonent może korzystać z bezpłatnego transferu w technologii LTE tylko za pomocą telefonu komórkowego z Kartą SIM związaną z Umową (lub aneksem do Umowy) zawartą w ramach Oferty.
 #844538  autor: KR2615
 10 sty 2016, 11:14
To tylko błąd pomiaru. Tnie równo do 5mbps ale nie od razu przez co czasami średnia ze speedtestu wyjdzie 10mbps
 #844633  autor: Vieslav
 10 sty 2016, 22:48
Nie wiem na czym to polega, ze speedtestu zawsze mi wychodzi około 10mb/s.
A teraz kolejna zagadka: po wykorzystaniu pakietów otrzymałem smsa od Orange informującego o ograniczeniu transferu danych do 64 kB/s (kilobajtów na sekundę). Regulamin mówi o kilobitach na sekundę. Speedtest wygląda tak:
Obrazek
 #844640  autor: Karlos20
 11 sty 2016, 00:01
Orange ogranicza prędkość do 64 kbit/s (kilobitów a nie kilobajtów), gdyby to były kilobajty, lejek w kilobitach byłby wyższy. Pomiar na speedteście (0,04 mb/s) jest prawidłowy.
Ktoś zaliczył istotną wpadkę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #844656  autor: Vieslav
 11 sty 2016, 07:18
Tnie prędkość i to widać i czuć. Na 5GB składa się pakiet z abonamentu 2GB, pakiety z przedłużenia 1GB + 2GB. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić to LTE.
 #847462  autor: raphal
 26 sty 2016, 17:39
Witam.Jak ida testy?przyszla juz pierwsza faktura po wlaczeniu lte? Pzdr

Aequam memento rebus in arduis servare mentem non secus in bonis
 #848201  autor: Vieslav
 30 sty 2016, 13:02
Testy wyszły pomyślnie. Tak wygląda pobieranie pliku przy dwóch kreskach zasięgu LTE (po przyciętej prędkości):
Obrazek

Nie wiem jakim cudem, ale na zasięgu 3G dało się oglądać youtube bez buforowania :shock: strony bardzo ładnie się otwierały, wcale nie czułem, że mam przyciętą prędkość.

No ale mamy już nowy miesiąc i przyszła faktura: sam abonament, brak opłaty za nielimitowane LTE i to już drugi miesiąc!
 #887609  autor: Ruben
 16 wrz 2016, 17:46
Znajomy ma Smart Plan Wspólny (3 numery) i 10GB do podziału. Niestety ostatnio jest to za mało i przekracza w te progi po 10pln każdy.
Czy możecie poinstruować co należy po kolei zrobić żeby uniknąć tej opłaty 2x10pln i mieć jednocześnie szybki internet?
Telefony wszystkie mają LTE. Czytałem ostatnie strony ale jako, że nie orientuję się w pakietach Orange nie wszystko dobrze rozumiem.
To jak pomożecie? ;)