DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #813233  autor: Karlos20
 21 lip 2015, 13:03
Witajcie! Postanowiłem coś dla Was przygotować.
PORÓWNANIE OFERT ABO "NO-LIMIT na wszystko" bez telefonu. Szybkie, wygodne, na czasie.

Zaczynamy.
----
stan z dnia 21/07/2015
1. HEYAH SMART
> MINUTY KOM+FIX za 19,99
> SMS/MMS
> FACEBOOK
> INTERNET BEZ LIMITU 2G/3G/LTE za 0 zł przez 3 miesiące, potem 19,99 zł/mies. (warunek: używanie tylko z telefonu/smartfonu, tethering zabroniony)
> kwota bazowa abo 29,99/mies.
ŁĄCZNY KOSZT: 49,98 przez 3 miesiące, potem 69,97 zł/mies.
KOSZTY NA START: 1 zł + pierwszy niepełny + pełny kolejny abonament (ok 50-70 zł na start). UWAGA NA EFV i ZGODY, bez nich abo wzrasta o 9,98 zł/mies.
UMOWA NA 30 DNI PRZEDŁUŻANA AUTOMATYCZNIE.



2. RED BULL MOBILE ENERGY / PLAY
> MIESIĄC BEZ LIMITU: minuty/SMS/MMS + 2 GB (3 miesiące za 9 zł) za 30 zł/mies.
> 3 GB (łącznie otrzymujemy 5 GB) net działa na 4 zasięgach! Po wykorzystaniu neta, prędkość redukuje się do koszmarnych 8 kbit/s.
> STAN DARMOWY W PLAY
> kwota bazowa abo: 9 zł/mies.
> świat Red Bulla za darmo (m.redbullmobile.pl)
ŁĄCZNY KOSZT: 9 zł przez 3 miesiące, potem 39 zł/mies.
KOSZTY NA START: Aktywacja 49 zł + pierwsze niepełne abo + 1 pełne abo 9 zł (ok 60 zł na start).
UWAGA NA EFV i ZGODY, bez nich abo wzrasta o 10 zł mies.
UMOWA NA 30 DNI PRZEDŁUŻANA AUTOMATYCZNIE.


3. NJU BUZZ
> w opcji JEDEN ZA WSZYSTKO otrzymujemy minuty/SMS/MMS i max 2 GB neta
> gdy nie korzystamy z usług opłata minimalna 9 zł
> płacimy cennikową stawkę za korzystanie z usług, po osiągnięciu 39 zł, nie ma innych ekstra opłat
> nieprzyjemny lejek 16 kbit/s po przekroczeniu 2 GB
> możliwość zmiany opcji na DO KOMÓRKOWYCH za max 19 zł, na stacjonarne 10 zł albo rozszerzenia pakietu netowego do 10 GB za 29 zł (opcje wykluczają się, a inne aktywności rozliczają się do cennika, gdzie max opłata za SMS/MMS to 9 zł).
ŁĄCZNY KOSZT: zależny od opcji. Najkorzystniejsza to JEDEN ZA WSZYSTKO za max 39 zł/mies.
KOSZTY NA START: pierwsze niepełne abo + pierwszy pełny (minimum 9 zł, max 39 zł lub zgodnie z cennikiem, czyli max 57 zł - zależy jakie opcje ustawimy).
UWAGA NA EFV, w przypadku jej dezaktywacji, Orange obciąży Abonenta kwotą 200 zł za aktywacje oferty, w innym wypadku nie ma ekstra opłat.

UMOWA NA 30 DNI, PRZEDŁUŻANA AUTOMATYCZNIE.

4. T-MOBILE - JUMP GO!
> MINUTY/SMS/MMS bez limitu
> 1024MB (uwaga, po przekroczeniu pakietu, BLOKADA TRANSMISJI)
ŁĄCZNY KOSZT: 29,99 zł w JUMP GO!
KOSZTY NA START: AKTYWACJA w JUMP GO! to 1 zł + pierwszy niepełny oraz pierwszy pełny abonament (ok 35-40 zł).
UMOWA NA 6 MIESIĘCY, POTEM PRZEDŁUŻONA NA CZAS NIEOKREŚLONY Z WYPOWIEDZENIEM NA 30 DNI (Abonament wzrasta o 10 zł).
UWAGA NA EFV: w przypadku jej dezaktywacji, abonament wzrasta o 5 zł.


5. PLAY FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED (promocja)
> 3 GB + 250 MB bazowe
> no-limit na komórkowe
> STAN DARMOWY W PLAY
ŁĄCZNY KOSZT: 29,99 zł/mies przez 6 miesięcy. UWAGA: po 6m abonament wzrasta o 20 zł za pakiet 3 GB. Kto chce SMS/MMS bez limitu: dopłata 10 zł, również 10 zł dopłaty za no-limit na stacjonarne.
KOSZTY NA START: Aktywacja 19,99 + pierwszy niepełny abonament + pierwszy pełny (ok. 50-60 zł).
UWAGA NA EFV i ZGODY: bez nich, abonament wzrasta o 11,98 zł.
UMOWA NA 6 MIESIĘCY, POTEM BEZTERMINÓWKA Z WYPOWIEDZENIEM NA 30 DNI.


6. PLAY FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED (oferta standardowa tylko SIM 12m)
> no-limit MINUTY NA KOMÓRKI+FIX
> SMS/MMS
> 5 GB
> PROMOCJA. ZA 0 ZŁ NA 6 MIESIĘCY INTERNET NO-LIMIT. Po minimum 10 GB, prędkość jest redukowana do 1 mbit/s, bez limitu transferu. Obejmuje 4 zasięgi. Po promocji opłata to 29,99 zł/mies.
> BONUS: 15 DNI roamingu w UE bez limitu minut/SMS/MMS na całą umowę + 250 MB.
ŁĄCZNY KOSZT: 55,98 zł/mies, po 6m, jeśli utrzymamy neta bez limitu danych, abo wzrasta do 85,97 zł.
KOSZTY NA START: Aktywacja 49,99 + pierwszy niepełny abo + pierwszy pełny abonament (ok. 100-110 zł) SIC!
UWAGA NA EFV I ZGODY: bez nich abo wzrasta o 11,98 zł.
UMOWA NA 12 MIESIĘCY, POTEM BEZTERMINÓWKA Z WYPOWIEDZENIEM NA 30 DNI.



7. ORANGE SUPER SMART PLAN
> opcja za 29,99 zł zawiera no-limit na komórkowe i SMSy, 1 GB (potem 1,5 GB za 10 zł, następnie lejek 16 kbit/s), dopłata za no-limit stacjonarne: 10 zł. MMSy za darmo na 1m, potem +10 zł.
> opcja za 59,99 zł zawiera no-limit do wszystkich sieci minut i SMS/MMS + 2 GB (potem aktywuje się pakiet 3 GB za 10 zł, po których prędkość spada do 16 kbit/s). BONUS: 400 minut + 100 SMS w roamingu UE.
> PROMOCJA: dla przenoszących numer do Orange - pierwsze 6 miesięcy ZA DARMO!
ŁĄCZNY KOSZT: 59,99 zł lub 29,99 (39,99 zł z MMSami) w tańszej wersji.
> KOSZTY NA START: przenoszący numer nie ponoszą żadnych kosztów przez 6 miesięcy (o ile nie przekroczą abonamentu za inne usługi), nowi klienci zapłacą pierwszy niepełny oraz pełny abonament na nowy miesiąc rozliczeniowy (w granicach do 50 zł w tańszej opcji oraz w granicach 70 zł w droższej).
UMOWA na 18, 20 lub 24 miesiące.



Jeśli znajdziecie kolejne ciekawe oferty, proszę je zamieścić w tym temacie.
ważne: w przypadku przedłużenia umów w poniższych ofertach (dotyczy to głównie ofert T-Mobile i Play, nie ponosi się opłaty aktywacyjnej, więc można zaoszczędzić nawet 50 zł i otrzymać lepsze warunki, niż podane powyżej.

Pytania? Proszę o kontakt - pomogę! :)
Pozdrowienia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #813508  autor: mariananna
 22 lip 2015, 22:56
Uwagi do T-Mobile Jump GO:

- po wyczerpaniu limitu internetu nie ma aktywacji kolejnego za 10zł tylko jest blokada internetu
- zgoda na informację handlową lub jej brak nie ma wpływu na wysokosc abonamentu
- jesli klient nie przedłuzy/wypowie umowy cena abo wzrasta o 10zł
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 007384.pdf
 #813512  autor: Karlos20
 22 lip 2015, 23:32
mariananna: dzięki za sprostowanie, informacja uaktualniona :)

Co do zgody marketingowej, to niestety każda praktycznie sieć stosuje rabat, aby zgodzić się na reklamy operatorskie.

UPDATE: dodałem ofertę ORANGE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #813787  autor: mrozik1990
 24 lip 2015, 11:56
Hej, mam "Play na Kartę Lubię to!" i już szlag mnie trafia z tym zasięgiem 4 sieci, spowolnienia widoczne na Roamingu, pociągiem jadąc nie da się praktycznie nic z neta skorzystać. Szukam oferty abonamentowej bez telefonu z dużym pakietem Internetu tak, abym mógł zapomnieć o Wi-Fi (w tym aktualizacje aplikacji na S6). W oko wpadła mi ta oferta Heyah za 70zł/msc ale jest tam napisane, że zabroniony jest tethering. No czasami w pociągu udostępniam sobie neta na laptopa, więc co, zablokują mi wtedy numer? Co myślicie o ofercie Virgin Mobile? Tam bez umowy jest pakiet 49 zł miesięcznie z NO LIMIT i 10GB neta. Chciałbym w sierpniu zmienić sieć, proszę o poradę ;)

Currently Samsung Galaxy™ S6
Seventy-second phone model
 #813790  autor: Remington
 24 lip 2015, 12:03
Ale Virgin też chodzi na Playu i jego roamingu w TM... Choć dziwne, że Ci się to przycina (masz ręczny wybór sieci?). No i to jest prepaid, choć cykliczny, więc podobny do abo.

Zobacz nju mobile (czyli Orange) z opcją Więcej internetu: 10GB netu 29 zł, rozmowy maks. 29 zł, sms maks. 9 zł = za wszystko maks. 67 zł.
 #813795  autor: Karlos20
 24 lip 2015, 12:21
mrozik1990: rozmawiamy o ofercie abonamentowej, nie na kartę (która ciągle się zmienia).
Jeśli masz problem z działaniem roamingu krajowego, zrób zgłoszenie techniczne, najlepiej telefonicznie i opisz problem, być może masz kłopot z roamingiem T-Mobile lub zasięgiem szczątkowym PLAY.

Remington: tak, 10 GB w nju również w pierwszym poście umieściłem.
Dodam, że wybierając daną opcje taryfową w nju, wykluczają się ze sobą.
Działa to tak:
> masz aktywne 10 GB za 29 zł, wówczas nie można włączyć "nju komórkowe" itp. Z reszty usług korzystasz z cennika (max 29 zł za minuty komórkowe i stacjonarne, 9 zł za SMS/MMS), więc rachunek znacząco się zwiększy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #813800  autor: mrozik1990
 24 lip 2015, 12:37
Ten Virgin to, jak wspomniał Remington, oferta podobna do abonamentowej, dlatego wziąłem to pod uwagę ;)

Co do problemów z siecią - ja po prostu dużo podróżuję pomiędzy takimi miastami, jak Warszawa, Zielona Góra, Toruń, Trójmiasto, Poznań, czasami jeszcze Wrocław i Kraków i po prostu to się widzi jakie problemy są momentami. Dlatego wolałbym jedną sieć i warunki takie, aby nie myśleć o kończącym się pakiecie minut, GB itd. Po prostu płacę jakąś tak kwotę i mam wszystko gdzieś. Myślę, że w sumie nawet i te 10GB miesięcznie by mi wystarczyło, ale chciałbym móc w razie potrzeby udostępnić sobie sieć w podróży, ewentualnie mieć możliwość dokupienia kolejnych GB. Jest coś takiego na rynku? Lub z tego co jest co byłoby najlepszym wyborem? Przyznam, że jestem teraz w małej miejscowości i mam ostatnie mb neta, którego udostępniam, tak to sam bym powertował, żeby nie prosić na ślepo o pomoc :(

Currently Samsung Galaxy™ S6
Seventy-second phone model
 #813826  autor: Remington
 24 lip 2015, 14:52
Karlos20 pisze:Działa to tak:
> masz aktywne 10 GB za 29 zł, wówczas nie można włączyć "nju komórkowe" itp. Z reszty usług korzystasz z cennika (max 29 zł za minuty komórkowe i stacjonarne, 9 zł za SMS/MMS), więc rachunek znacząco się zwiększy.
No to chyba dobrze policzyłem - 67 zł.

Dzisiaj jeszcze to się zmieniło - wg mnie 5GB spokojnie wystarcza w smartfonie:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/no-l ... 33911.html
 #813828  autor: Karlos20
 24 lip 2015, 14:58
Remington: jeśli oferta pojawi się oficjalnie, wrzucę ją do tematu. :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #815371  autor: Karlos20
 02 sie 2015, 19:57
Plusa nie brałem w tym zestawieniu. Dlaczego? Bo ma najdłuższe umowy bez telefonu w porównaniu od konkurencji (wypada podobnie co Super Smart Plany w Orange).
Ale wrzucam:
Obrazek

Przy abo 49,99 - bonus 120 minut na rozmowy do UE
Od abo 79,99 dodatkowo 150 MB neta w roamingu międzynarodowym w UE.

Dodatkowo:
LTE "no-limit" na 3m bezpłatnie, potem doliczają 10 zł do abo, jeśli włączymy usługę z powrotem, w innym wypadku lejek 32 kbit/s.. W najwyższym abo usługa wliczona w koszty miesięczne. Prędkość lejka dzięki usłudze wzrasta z 32 kbit/s do 512 kbit/s - ALE TYLKO W LTE (APN: plus).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #821041  autor: bulgar_rpk
 03 wrz 2015, 10:53
Karlos20 pisze:LTE "no-limit" na 3m bezpłatnie, potem doliczają 10 zł do abo.
nic nie doliczą, bo po trzech miesiącach on sam się wyłącza

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A
 #821073  autor: Karlos20
 03 wrz 2015, 12:55
Szkoda, że nie dopowiedziałeś, że gdy sami wyłączą, dla chętnych, można tę usługę przywrócić, za 10 zł/mies.
Aktualizuje info.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #826834  autor: Gregrin
 04 paź 2015, 16:00
Jako ze mój i czyjś wcześniejszy post "zniknął" (nie został przeniesiony do kosza) to zapytam u źródła czyli w tym temacie. Dlaczego posty znikają bez żadnego info ?? Te forum nie ma opcji wysyłania użytkownikom informacji w stylu "Twój post (treść) został usunięty/przeniesiony do kosza z powodu (powód) przez (nazwa użytkownika)" tak jak to jest na innych forach ?? Sorry ale takie postępowanie to komuna...
 #826840  autor: Karlos20
 04 paź 2015, 16:31
Gregrin: posty zniknęły, bo były niezgodne z tematem. Mówimy o ofercie z abonamentem głosowym, a nie prepaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #826841  autor: Gregrin
 04 paź 2015, 16:35
No a co z samym mechanizmem usuwania ?? Na tym forum nie ma takiego ?? Nie przenosi się postów do kosza tylko znikają i nikt nic nie wie? Kiedy, co, jak i dlaczego ?? Sam ledwo zauważyłem ze mój post zniknął bo nie pilnuje tego... Moze tutaj powinienem ??

A co do tematu. To np taki nju ma identyczny system na kartę co na abonament (do komórkowych) a nie ma opłaty minimalnej 9zl. Nie warto informować tez o alternatywach (albo wręcz lepszych odpowiednikach) w komentarzach do twojego postu ??
Ostatnio zmieniony 04 paź 2015, 16:43 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #826844  autor: Karlos20
 04 paź 2015, 16:42
O tym to już moderatorzy decydują czy to idzie do kosza lub jest to usuwane bezpośrednio. Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości - zapraszam na PW.
Poza tym usuwanie posta niezgodnego z tematem to chyba najłagodniejsza "kara", inne serwisy banują userów. Nie psujmy tematu.

Piszesz o systemie nju na kartę. Tutaj mylisz się częściowo, bo tylko cennik oraz opcja MIESIO 19 mają tą samą konstrukcje co abonament, lecz abo w nju ma więcej do zaoferowania. W tym temacie piszemy TYLKO O OFERTACH NA ABONAMENT.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥