DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 37
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 37

 #736833  autor: vaha
 01 sie 2014, 14:18
ciekawy pisze:najpierw piszecie do T, że się nie zgadzacie i rozwiązujecie umowe, jak T wprowadzi zmiany na waszym numerze to najlepiej poczekać aż przejdzie na karte o czym warto napisaćw wypowiedzeniu że chcecie przeniesienia na karte po rozwiązaniu umowy i z karty do innej sieci,

a standardowa procedura w tym konkretnym przypadku może działać a nawet powinna skutkować naliczeniem kar umownych bo nie powiadamiacie T,że się nie godzicie na zmiany, czyli unikajcie tego bo zanim przejdziecie do innej sieci T musi dostać pismo od was, że się nie godzicie na zmiany i dlatego rozwiązujecie umowy, bez takiego pisma jest założenie, że się zgadzacie na zmiany
Kolego, czytaj co było pisane we wcześniejszych postach, a nie mącisz teraz ludziom w głowach. Konsultanci SUK potwierdzają, że nie ma potrzeby wcześniejszego wypowiadania umowy. Dzieje się to automatycznie z chwilą przeniesienia numeru do innej sieci, a w przypadku tych klientów, którzy pismo otrzymali, nie obowiązują kary. Taka adnotacja jest umieszczona przy każdym abonencie, który to pismo otrzymał.

[ Dodano: 2014-08-01, 14:23 ]
lars79 pisze:najbezpieczniej chyba załatwić to zgodnie z propozycją UKE.
A skąd UKE ma wiedzieć jakie T-M ustanowił zasady w tej konkretnej sytuacji. UKE podaje standardowe przepisy jakie obowiązują. Skoro tyle już osób potwierdziło w SUK uproszczoną procedurę to nie widzę powodu, żeby miało być inaczej. Rozmowy są rejestrowane i w przypadku sporu zawsze można powołać się na tą rozmowę. Każdy Sąd uzna wtedy stronę klienta, a nie operatora.

 #736834  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 14:24
mimo tej adnotacji radze wysłać oświadczenie do T o braku zgody na nowe warunki, zawsze jest bezpieczniej kiedy sieć wie że umowa będzie rozwiązana z tego powodu, a rozmowy rejestrowane mają to do siebie, że czasem giną, ulegają uszkodzeniu,itp, jeśli ktoś chce się zabezpieczyć to niech to będzie odpowiedź mailowa konsultanta na piśmie albo odpowiedź papierowa T na oświadczenie o braku akceptacji zmian

 #736844  autor: lars79
 01 sie 2014, 15:06
vaha pisze: [ Dodano: 2014-08-01, 14:23 ]
lars79 pisze:najbezpieczniej chyba załatwić to zgodnie z propozycją UKE.
A skąd UKE ma wiedzieć jakie T-M ustanowił zasady w tej konkretnej sytuacji. UKE podaje standardowe przepisy jakie obowiązują. Skoro tyle już osób potwierdziło w SUK uproszczoną procedurę to nie widzę powodu, żeby miało być inaczej. Rozmowy są rejestrowane i w przypadku sporu zawsze można powołać się na tą rozmowę. Każdy Sąd uzna wtedy stronę klienta, a nie operatora.
Przeczytaj co napisałem - konsultantka z BOK potwierdziła że "prosta" ścieżka jest bezpieczna, ale dla pewności przełączy mnie do SUK i tam mi to potwierdzą - i tu najważniejsze konsultant z SUK stwierdził że "prosta" ścieżka nie zadziała w tym wypadku i TM naliczy karę pozostaje więc droga z wypowiedzeniem i później kontakt z innym operatorem tak jak to komuś poradzono w UKE.
Reasumując BOK jedno SUK drugie, ja nie będę ryzykować......

 #736848  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 15:14
najpierw oświadczenie o braku akceptacji zmian czyli rozwiązanie umowy z tego powodu, jak korzystacie z przeniesienia numeru przez inną sieć T będzie miało podstawy, żeby naliczyć karę umowną bo nie dostało od was papieru z podpisem, że nie wyrażacie zgody na nowe warunki, T jest pazerne na kase i raczej nie odpuści,a póki jest czas na składanie takich dokumentów przez klientów to konsultanci pewnie będą mówić że można normalnie przez inną sieć przenieść numer, jak już to zrobicie i naliczą karę kiedy będziecie w innej sieci i się powołacie okaże się, że jest błąd techniczny albo nagranie zaginęło albo rozmowa nie była rejestrowana i T wtedy dostanie kase jak nie w abonamencie to w karze umownej i wyjdzie na swoje,a wy będziecie płacić,
ja radzę wysłać papier do T i czekać na ich odpowiedź

 #736882  autor: user_delete21
 01 sie 2014, 17:04
vaha pisze:A skąd UKE ma wiedzieć jakie T-M ustanowił zasady w tej konkretnej sytuacji. UKE podaje standardowe przepisy jakie obowiązują. Skoro tyle już osób potwierdziło w SUK uproszczoną procedurę to nie widzę powodu, żeby miało być inaczej. Rozmowy są rejestrowane i w przypadku sporu zawsze można powołać się na tą rozmowę. Każdy Sąd uzna wtedy stronę klienta, a nie operatora.
Bezpieczniej jest z odpowiedzią na maila. Nagranie rozmowy z BOK zawsze może zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach ("problemy techniczne" :D) a w przeciwieństwie do rozmów, w których się coś zamawia operator nie ma bezwarunkowego obowiązku przechowywania i udostępniania ich.

Jeżeli komuś nie zależy na profitach z przeniesienia abonamentu, to najprościej i na 100% bezpiecznie jest wypowiedzieć z migracją do taktaka i później dopiero przenosić.

 #736883  autor: piotrek.gk
 01 sie 2014, 17:10
Po tym co czytam w ostatnich postach postanowiłem jeszcze raz zadzwonić do T-mobile z zapytaniem jak rozwiązać umowę z przeniesieniem do innego operatora bez naliczenia kary za wcześniejsze zerwanie umowy. Nie wiem kto szkolił tych ludzi na tej infolinii, ale ich kompetencje są żałosne. Dziś dla odmiany inna miła pani powiedziała, że jak w moim imieniu rozwiązanie umowy będzie składał nowy operator to naliczą mi karę umowną, bo tak mówi regulamin. Więc na koniec rozmowy poinformowałem panią, że nie dawniej jak dwa dni wcześniej inna osoba twierdziła zupełnie co innego (pisałem o tym wcześniej), na co przeprosiła mnie na chwilę i z kimś to konsultowała. Po minucie przyznała mi rację, że to ona się pomyliła i faktycznie jest tak, że nie ponosi się żadnej kary. Dość mam już tej firmy i chcę jak najszybciej się od nich uwolnić. Przechodzę do RBM. Na infolinii RBM powiedzieli, że nie ma znaczenia czy przechodzi się do nich z abo czy oferty na kartę, bo abonament zawsze jest taki sam. Więc postanowiłem, że jednak złoże im wypowiedzenie z powodu niezaakceptowania podwyżki, przeniosę się do taka tak i potem jak najszybciej zmienię operatora. Niech to trwa troszkę dłużej, tydzień czy dwa, ale za to będę spał spokojnie. Nie mam zamiaru szarpać się z T-mobile, bo nagle okaże się, że jest inaczej niż twierdzą konsultanci.

 #736893  autor: Sig
 01 sie 2014, 17:30
Czy wy ludzie lubicie sobie na siłę robić problemy? Po co zostawiać pole na interpretacje niedouczonych konsultantów i później ewentualnie odkręcać? Przejdźcie na kartę, a stamtąd ewakuujcie się bez żadnego strachu gdziekolwiek chcecie.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #736906  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 17:56
nie dzwońcie po infoliniach, to nic nie da, konsultanci tylko odpwiadają na pytania, oni nie są prawnikami, a to prawnicy radzą sieci czy przysługuje kara czy nie i oni rozwiązują takie problemy,
macie dwie opcje, odpowiedź na piśmie przez maila to tak średnio, a najlepsza byłaby odpowiedź na wasze oświadczenie o braku zgody na zmiane warunków, wtedy wszystko byłoby jasne, na infolini niczego nie załatwicie,

piszcie to co macie niżej, nawet możecie zrobić kopiuj wklej tylko wpiszcie swoje dane i swoje nr telefonów i date pisma od T i wysylajcie to poleconym jak najszybciej bo czas leci,a wasze uprawnienie do niewyrażenia zgody ucieka, a T może grać na czas przez takie informowanie przez konsultantów, jak czas minie to mogą wam piwiedzieć teraz już płacicie kare bo nie skorzystaliście kiedy był na to czas, żeby odejść bez kary,

bierzecie kartke a4 i piszecie, może być wydrukowane z kompa,

Imie Nazwisko
ul.
kod pocztowy miejscowość

na środku

Oświadczenie o braku akceptacji zmian.

Niniejszym oświadczam, iż nie wyrażam zgody na wprowadzenie zmian zaproponowanych przez T-Mobile w piśmie z dnia (tu wpisać date która jest na piśmie od T które informuje o zmianie warunków) dla numeru XXX XXX XXX, przez co rozwiązuje umowe bez kary umownej wraz z przeniesieniem numeru do oferty na karte.

miejscowość data - odręcznie po wydrukowaniu
podpis - też odręcznie

skan na maila i dla pewności list polecony, zachować potwierdzenie nadania poleconego, liczy się data czy się zmiescilście w czasie który mieliście na wysłanie takiego papieru jak wam napisałem takiej treści, potem tylko czekacie co odpisze T na to
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 18:15 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #736918  autor: thonka
 01 sie 2014, 18:14
również nie wierzyłbym zbyt mocno w to co mówią konsultanci.
Sieć zawsze może powiedzieć, że prawo jest prawem i jeżeli nie dostali powodu, z którego wypowiadacie umowę to mogą naliczyć kary.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #736924  autor: ukefake
 01 sie 2014, 18:34
lars79 pisze:3. Złożyć u nowego operatora wniosek o przeniesienie numeru, załączyć potwierdzenie wypowiedzenia z T-Mobila *oraz* jako datę przeniesienie wpisać datę zakończenia świadczenia usługi przez T-Mobile.
niby wszystko się zgadza, ALE... poprawcie mnie jeśli się mylę:
załóżmy, że ostatni dzień umowy to 15 września. Jeżeli złożymy wniosek z przeniesieniem numeru na 15. to system może go zacząć przetwarzać w nocy z 14 na 15. numer zostanie przeniesiony w czasie trwania umowy czyli zerwanie umowy w trakcie jej trwania i kara. jeśli natomiast wniosek będzie procedowany w nocy z 15 na 16 to może się okazać, że t-mobile wcześniej ubije numer i Biorca otrzyma odpowiedź o nieaktywnym numerze. W obu przypadkach robi się zamieszanie :(

 #736926  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 18:40
ukefake, w tym co zacytowałeś chodzi o to oswiadczenie, które wam napisałem wczesniej na poprzedniej stronie, chodzi im o to, żeby ich T powiadomić że rezygnujecie z powodu braku akceptacji zmian tak jak wam napisałem dla ułatwienia,

potem jak T będzie miało to co skopijecie z mojego posta wcześniejszego odpowiedzą wam z jaką datą rozwiązują wam umowę

ale podstawa do tego to wasze oświadczenie, które musicie wysłać jeśli chcecie skorzystać z prawa odejścia bez kary,

wysyłajcie te oświadczenia, bez tego nic nie załatwicie

 #736928  autor: user_delete21
 01 sie 2014, 18:43
Ta cytowana procedura wydaje mi się nieprawidłowa. Z tego co pamiętam, robiąc MNP bez pełnomocnictwa składamy wraz z wypowiedzeniem u obecnego operatora (dawcy) zaświadczenie o możliwości przyjęcia numeru przez nową sieć (biorcy) -- stąd wiadomo, że numer będzie przenoszony i nic się nie zepsuje. W punkcie 3 jako załącznik powinno być wymienione potwierdzenie wydane przez T-Mobile kiedy mogą oddać numer.

Ogólnie brakuje tam przed punktem 1 informacji o konieczności wizyty najpierw u nowego operatora.

 #736929  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 18:47
ludzie, to jest nieważne ta procedura, zajmujecie się teraz tym niepotrzebnie,

jeśli T nie ma oświadczenia, że nie akceptujecie zmian i czas upłynie to tracicie prawo do rozwiązania umowy bez kary, a sieć T nie rozwiąże wam umów bo nie ma oświadczenia to nie ma prawa rozwiązać umowy bo wy z tego prawa nie korzystacie choć T was poinformowało, im dłużej się ociągacie z wysłaniem oświadczenia tym bardziej się narażacie że nie odejdziecie bez kary,

chcecie rozwiązać umowe to wysyłajcie oświadczenia i te oświadczenia będą podstawą prawną dla T do rozwiązania waszych umów, bez tego nic nie zrobicie,

a jak od razu pójdziecie do innej sieci to T nie ma dalej oświadczenia od was i naliczy wam kare za wcześniejsze zerwanie umowy bo inna sieć daje znać że rozwiazujecie umowe i ją wypowiada za was ale nie dba inna sieć o to, żebyście nie płacili kary, to wasz interes, jak tak zrobcie to przyjdzie wam kara od T do zapłaty,

najpierw musicie sprawę załatwić w T, poczekać na ch odpiwiedź, a potem możecie sobie zmienić sieć,

zmiana sieci przez inną sieć to standardowa procedura, a rozwiązanie umowy bez kary z powodu zmian nie jest standardem i tu nastąpi kolizja jeśli sami nie wyślecie oświadczeń tylko jeśli sieć za was wypowie umowe
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 19:00 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.
 #736932  autor: usiu128
 01 sie 2014, 18:59
tekst
Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:35 przez usiu128, łącznie zmieniany 1 raz.

 #736935  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 19:02
oświadczenie, czyli wypowiedzenie ale w tej formie musi być w tym przypadku,
czekanie na odp,
numer w karcie,
przeniesienie do innej sieci,

jak chcecie szybko uciec z T to będzie dłużej bo potem będziecie mieć problemy z wyjaśnieniem że nie chcieliście płacić kary kiedy T wam przyśle pisemko ile jesteście winni za wcześniejsze zerwanie umowy, to wcale nie jest szybciej tylko jeszcze więcej komplikacji narobicie
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 19:05 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #736936  autor: macc
 01 sie 2014, 19:04
ciekawy pisze:ludzie, to jest nieważne ta procedura, zajmujecie się teraz tym niepotrzebnie,

jeśli T nie ma oświadczenia, że nie akceptujecie zmian i czas upłynie to tracicie prawo do rozwiązania umowy bez kary, a sieć T nie rozwiąże wam umów bo nie ma oświadczenia to nie ma prawa rozwiązać umowy bo wy z tego prawa nie korzystacie choć T was poinformowało, im dłużej się ociągacie z wysłaniem oświadczenia tym bardziej się narażacie że nie odejdziecie bez kary,

chcecie rozwiązać umowe to wysyłajcie oświadczenia i te oświadczenia będą podstawą prawną dla T do rozwiązania waszych umów, bez tego nic nie zrobicie,

a jak od razu pójdziecie do innej sieci to T nie ma dalej oświadczenia od was i naliczy wam kare za wcześniejsze zerwanie umowy bo inna sieć daje znać że rozwiazujecie umowe i ją wypowiada za was ale nie dba inna sieć o to, żebyście nie płacili kary, to wasz interes, jak tak zrobcie to przyjdzie wam kara od T do zapłaty,

najpierw musicie sprawę załatwić w T, poczekać na ch odpiwiedź, a potem możecie sobie zmienić sieć,

zmiana sieci przez inną sieć to standardowa procedura, a rozwiązanie umowy bez kary z powodu zmian nie jest standardem i tu nastąpi kolizja jeśli sami nie wyślecie oświadczeń tylko jeśli sieć za was wypowie umowe
dobrze pisze nalać mu :occasion5:
 #736937  autor: usiu128
 01 sie 2014, 19:04
tekst
Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:36 przez usiu128, łącznie zmieniany 1 raz.

 #736939  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 19:07
forma prawna oświadczenie jak wam napisałem na stronie 10

 #736943  autor: usiu128
 01 sie 2014, 19:07
ciekawy pisze:a jak od razu pójdziecie do innej sieci to T nie ma dalej oświadczenia od was i naliczy wam kare za wcześniejsze zerwanie umowy bo inna sieć daje znać że rozwiazujecie umowe i ją wypowiada za was ale nie dba inna sieć o to, żebyście nie płacili kary, to wasz interes, jak tak zrobcie to przyjdzie wam kara od T do zapłaty,
nie naliczy kary. Każdy wniosek o przeniesienie numeru/rezygnację z umowy, złożony przed datą 1 września 2014 u klientów których numery widnieją w tej kampanii (podwyżka o 5zł) będą miały naliczoną karę umowną w wysokości 0zł.

 #736953  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 19:31
nie byłbym taki pewien, lepiej skorzystać z bezpiecznego rozwiązania umowy przez wysłanie oświadczenia jakie napisałem wam na stronie 10, żeby później nie trzeba było odkręcać wszystkiego,

kiedy takie oświadczenie dotrze do T to odpiszą czy wypuszczają numer bez kary czy nie bo coś wymyślą, będzie data końca umowy na papierze od T, wszystko będzie jasne, a taka samowolka iść do innej sieci bez wysłania papieru do T może później prowadzić do nieporozumień, będzie szybciej na początku a później mogą być problemy, doradzam tą opcje z wysłaniem papieru do T i czekanie na odpowiedź od T
  • Strona 8 z 37
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 37
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 37