DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 512 z 624
  • 1
  • 510
  • 511
  • 512
  • 513
  • 514
  • 624
 #979577  autor: sql
 23 lut 2018, 15:29
Czy to oferta na 24 miesiące bez urządzenia i warunki nie zmieniają się po przejściu na czas nieokreślony ?
 #979992  autor: tomeck
 26 lut 2018, 09:54
Takie małe ostrzeżenie.

Przedłużyłem umowę 4 miesiące przed zakończeniem obecnej. Zgodziłem się na większy abonament. z 70 na 90. Niestety ten większy radośnie włączyli mi od razu. Czyli efektem jest dużo wyższa faktura na dzień dobry. I to sporo bo z 70 skoczyło mi na 110 PLN. Namotali tak, że teraz muszę wyjaśniać z konsultantami, którzy nic nie kumają.

Niestety skończy się chyba odstąpieniem od umowy :(
 #979994  autor: hana80
 26 lut 2018, 10:21
moja oferta na przedłużenie z dzisiaj umowa prywatna abo na 24 m
P 9lite 2017 w abo 65zl za 140zl ( koniec listopada pocztek grudnia moja mama w tym abo dostała za 49zl- przedłuzala w salonie )
P 9 lite 2017 w abo za 75 zł cena wyjsciowa 99zl moze zostac z rabatowana do 4gr z inych huawey jest tylko smart innych nie mają
 #979997  autor: mloddy
 26 lut 2018, 10:31
małe ostrzeżenie? raczej głupota. jak się przechodzi z nizszej na wyzsza taryfe to chyba logiczne ze pierwsza faktura bedzie wyzsza bo jest proporcjonalne rozliczenie abonamentu. nic w tym dziwnego
 #980000  autor: arasel
 26 lut 2018, 10:42
tomeck pisze:Takie małe ostrzeżenie.

Przedłużyłem umowę 4 miesiące przed zakończeniem obecnej. Zgodziłem się na większy abonament. z 70 na 90. Niestety ten większy radośnie włączyli mi od razu. Czyli efektem jest dużo wyższa faktura na dzień dobry. I to sporo bo z 70 skoczyło mi na 110 PLN. Namotali tak, że teraz muszę wyjaśniać z konsultantami, którzy nic nie kumają.

Niestety skończy się chyba odstąpieniem od umowy :(
Ale kogo i przed czym Ty ostrzegasz? To o czym piszesz to jest zupełnie normalna sprawa i na pewno konsultant o wszystkim tym Cię poinofrmował, a dodatkowo od razu na maila dostałeś komplet dokumentów gdzie wszystko jest wyjaśnione. Jakby tego było mało, wraz z pierwszą fakturą otrzymujesz infografikę z łopatologicznym wyjaśnieniem dlaczego faktura ma taką a nie inną wysokość. (dzień podpisania aneksu w danym cyklu dzieli ten cykl na część przed aneksem po starej cenie i część po aneksie, czyli 90 - dodatkowo, abonament komórkowy płacony jest z góry, nie dołu, stąd taka wysokość pierwszej faktury).
Myślałeś, że nowe warunki umowy wchodzą w życie od momentu zakończenia starej umowy? Gdyby tak miało być, to telefon byś otrzymał również w tym momencie, czyli za 4 miesiące - już by tak fajnie nie było, nie?
Warunki wchodzą od razu (24h-72h) i trwają do końca obecnej oraz całą nową umowę, czyli u Ciebie 28 miesięcy i o tym dowiadujesz się w czasie trwania rozmowy - nie ma opcji, że nikt Ci nie powiedział, najpewniej po prostu nie przykładałeś uwagi i nie słuchałeś co mówią. :wink:

Sugeruję być bardziej skupiony podczas podpisywania/przedłużania jakichkolwiek umów, a jeśli czegoś nie rozumiesz, to warto dopytać od razu przy okazji negocjacji, bo potem dzieje się tak jak teraz, czyli wielkie zdziwienie i post na forum, który wprowadza jedynie niepotrzebne zamieszanie, tak jak to się dzieje przy okazji postów o ratach na fakturze w stylu "PRZEDŁUŻYŁEM UMOWĘ I NA FAKTURZE KAŻĄ PŁACIĆ JAKIEŚ RATY! OSZUSTY, CO TO MA BYĆ, ODSYŁAM TO HURR DURR". :roll: :roll:

Czyli "nie czytałem, nie rozumiem, ale podpisałem i teraz każą płacić" - skandal nie do pomyślenia :D

Uspokajając - wszystko jest w porządku, przejrzyj fakturę, będziesz miał rozpisane co i jak, dlaczego, od kiedy do kiedy, jakie zniżki i korekty oraz wszystkie przysługujące limity.
 #980002  autor: dawzim
 26 lut 2018, 10:48
arasel pisze:
tomeck pisze:Takie małe ostrzeżenie.

Przedłużyłem umowę 4 miesiące przed zakończeniem obecnej. Zgodziłem się na większy abonament. z 70 na 90. Niestety ten większy radośnie włączyli mi od razu. Czyli efektem jest dużo wyższa faktura na dzień dobry. I to sporo bo z 70 skoczyło mi na 110 PLN. Namotali tak, że teraz muszę wyjaśniać z konsultantami, którzy nic nie kumają.

Niestety skończy się chyba odstąpieniem od umowy :(
Ale kogo i przed czym Ty ostrzegasz? To o czym piszesz to jest zupełnie normalna sprawa i na pewno konsultant o wszystkim tym Cię poinofrmował, a dodatkowo od razu na maila dostałeś komplet dokumentów gdzie wszystko jest wyjaśnione. Jakby tego było mało, wraz z pierwszą fakturą otrzymujesz infografikę z łopatologicznym wyjaśnieniem dlaczego faktura ma taką a nie inną wysokość. (dzień podpisania aneksu w danym cyklu dzieli ten cykl na część przed aneksem po starej cenie i część po aneksie, czyli 90 - dodatkowo, abonament komórkowy płacony jest z góry, nie dołu, stąd taka wysokość pierwszej faktury).
Myślałeś, że nowe warunki umowy wchodzą w życie od momentu zakończenia starej umowy? Gdyby tak miało być, to telefon byś otrzymał również w tym momencie, czyli za 4 miesiące - już by tak fajnie nie było, nie?
Warunki wchodzą od razu (24h-72h) i trwają do końca obecnej oraz całą nową umowę, czyli u Ciebie 28 miesięcy i o tym dowiadujesz się w czasie trwania rozmowy - nie ma opcji, że nikt Ci nie powiedział, najpewniej po prostu nie przykładałeś uwagi i nie słuchałeś co mówią. :wink:

Sugeruję być bardziej skupiony podczas podpisywania/przedłużania jakichkolwiek umów, a jeśli czegoś nie rozumiesz, to warto dopytać od razu przy okazji negocjacji, bo potem dzieje się tak jak teraz, czyli wielkie zdziwienie i post na forum, który wprowadza jedynie niepotrzebne zamieszanie, tak jak to się dzieje przy okazji postów o ratach na fakturze w stylu "PRZEDŁUŻYŁEM UMOWĘ I NA FAKTURZE KAŻĄ PŁACIĆ JAKIEŚ RATY! OSZUSTY, CO TO MA BYĆ, ODSYŁAM TO HURR DURR". :roll: :roll:

Czyli "nie czytałem, nie rozumiem, ale podpisałem i teraz każą płacić" - skandal nie do pomyślenia :D

Uspokajając - wszystko jest w porządku, przejrzyj fakturę, będziesz miał rozpisane co i jak, dlaczego, od kiedy do kiedy, jakie zniżki i korekty oraz wszystkie przysługujące limity.
No to że konsultanci wprowadzaja w blad to jest chyba nagminne. W zeszlym roku mialem to przy podpisywaniu umowy na 2 numery. Tez dostalem rachunek zawyzony o ponad 50zl na kazdym z tych 2 numerow i to 2 miesiace z rzędu. Wyjasnianie wszystkiego zajelo w sumie 2 misiace, koniec koncow zwrocili mi pieniadze niesłusznie naliczone. Ale ile telefonow i nerwow mnie to kosztowało to tylko ja wiem. Dlatego lepiej 2 razy zapytać jaka bedzie kwota na fakturze i za co.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 #980004  autor: arasel
 26 lut 2018, 11:08
@dawizm, W porządku, jasne, wkradł się błąd i miałeś niesłusznie naliczone opłaty, zdarza się - wtedy reklamacja, korekta i jest OK. Tylko, że to zupełnie inna historia. Kolega tomeck jest zdziwiony tym, że warunki aneksu weszły od razu, i co za tym idzie, cena abonamentu również podskoczyła i w związku z tym "ostrzega na forum". Trochę jakbym zamówił jakiś produkt w ilości 2+2*2 i potem robił aferę w Internecie, że ostrzegam przed oszustami i złodziejami, bo mi przysłali 6 sztuk zamiast 8... :wink:
 #980051  autor: reboot
 26 lut 2018, 14:37
Czy ktoś kojarzy, w którym momencie zniknęła z oferty Międzynarodowa Strefa T-Mobile?

WKS
 #980056  autor: arasel
 26 lut 2018, 15:04
Międzynarodowa Strefa T-Mobile zniknęła przy okazji liftingu taryf T z powodu wprowadzenia zasady Roam At Like Home, bodajże w połowie czerwca 2017. Też jestem tym faktem niepocieszony, bo to jednak korzystniejsza opcja dla osób, które są nieco częściej za granicą niż w kraju jednocześnie nie będąc heavy userem i nie wykorzystując tysięcy jednostek. Warto jednak dodać, że T-Mobile to jedyny operator, który nie zdecydował się (jeszcze?) wprowadzić dopłat dla "klientów nadmiernie obciążających sieć i generujących zbyt duże koszty".
 #980066  autor: piotrzet
 26 lut 2018, 16:17
Bo nawet nie złożyli wniosku o takie dopłaty

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #980150  autor: tomeck
 27 lut 2018, 09:37
arasel pisze:Kolega tomeck jest zdziwiony tym, że warunki aneksu weszły od razu, i co za tym idzie, cena abonamentu również podskoczyła i w związku z tym "ostrzega na forum". Trochę jakbym zamówił jakiś produkt w ilości 2+2*2 i potem robił aferę w Internecie, że ostrzegam przed oszustami i złodziejami, bo mi przysłali 6 sztuk zamiast 8... :wink:
Gadasz tak, jakbyś pracował na infolinii w T-Mobile - dużo słów, mało treści :)

Akurat nie pierwszy raz przedłużam umowę.
Od razu na początku rozmowy ustaliłem z konsultantem: maksymalne opłaty 90 PLN. Pan konsultant przyjął to do wiadomości, bo zapewniał nawet, że po okresie umowy dalej będzie taka sama opłata. Przy okazji sprawdzał warunki dla niższych abonamentów.
Skoro więc umawiamy się na 90 PLN a mam płacić 110 PLN to taka sytuacja wymaga wyjaśnienia.

Były jeszcze dwie inne rzeczy, które się nie zgadzają ale nie będę tu zaśmiecał.

Na razie poszła reklamacja, czekam na wyjaśnienia.
 #980153  autor: MikiQQ
 27 lut 2018, 09:43
Kolego jeżeli aneks wszedł w życie w trakcie okresu rozliczeniowego to się pewnie wszystko zgadza. A to że niektórzy konsultanci oszukują to inna sprawa. Ja też miałem taki przypadek i odeslalem kuriera z dwoma aneksami i telefonami i whcofalem się z przedłużenia.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #980169  autor: reggie
 27 lut 2018, 10:40
tomeck pisze:Od razu na początku rozmowy ustaliłem z konsultantem: maksymalne opłaty 90 PLN. Na razie poszła reklamacja, czekam na wyjaśnienia.
I bardzo dobrze zrobiłeś. Konsultant reprezentuje w rozmowie T-Mobile i jeżeli ściemnił i rzeczywiście tak się umówiliście jak napisałeś, to odpowiedź na reklamację może być tylko jedna, czyli przyznanie racji abonentowi, który został wprowadzony w błąd przez T-Mobile.
Oczywiście wylała się już fala hejtu i mądrości forumowej, ale tym się nie przejmuj - konsekwentnie domagaj się realizacji uzgodnionych warunków przedłużenia umowy.
MikiQQ pisze:A to że niektórzy konsultanci oszukują to inna sprawa.
Ale nie oznacza to, że mamy się na to godzić.

Na marginesie - aktualnie w Orange jest to lepiej rozwiązane niż w T-Mobile. Jeżeli np. dzisiaj przedłużamy umowę, to automatycznie skracamy dotychczasową umowę i mamy nowy kontrakt liczony od dnia podpisania aneksu. Tym samym nie płacimy w kolejnych miesiącach starych faktur (jedynie poza ratami za sprzęt, ale to też można próbować anulować). Dodatkowo nowe warunki (abonamentu ale przede wszystkim finansowe nowej oferty) wchodzą w życie od kolejnego okresu rozliczeniowego, przez co nie mamy takich problemów jak w T-Mobile (jakieś wyrównania, itp.).
 #980175  autor: Marens
 27 lut 2018, 11:12
Tylko w T-Mobile w większości przypadków po przejściu umowy na czas nieokreślony warunki pozostają bez zmian, a w Orange znikają rabaty promocyjne tym samym jak uda nam się wynegocjować dobrą promocję to nie musimy się martwić o przedłużenie umowy.
 #980182  autor: MikiQQ
 27 lut 2018, 11:28
reggie pisze:
tomeck pisze:Od razu na początku rozmowy ustaliłem z konsultantem: maksymalne opłaty 90 PLN. Na razie poszła reklamacja, czekam na wyjaśnienia.
I bardzo dobrze zrobiłeś. Konsultant reprezentuje w rozmowie T-Mobile i jeżeli ściemnił i rzeczywiście tak się umówiliście jak napisałeś, to odpowiedź na reklamację może być tylko jedna, czyli przyznanie racji abonentowi, który został wprowadzony w błąd przez T-Mobile.
Oczywiście wylała się już fala hejtu i mądrości forumowej, ale tym się nie przejmuj - konsekwentnie domagaj się realizacji uzgodnionych warunków przedłużenia umowy.
MikiQQ pisze:A to że niektórzy konsultanci oszukują to inna sprawa.
Ale nie oznacza to, że mamy się na to godzić.

Na marginesie - aktualnie w Orange jest to lepiej rozwiązane niż w T-Mobile. Jeżeli np. dzisiaj przedłużamy umowę, to automatycznie skracamy dotychczasową umowę i mamy nowy kontrakt liczony od dnia podpisania aneksu. Tym samym nie płacimy w kolejnych miesiącach starych faktur (jedynie poza ratami za sprzęt, ale to też można próbować anulować). Dodatkowo nowe warunki (abonamentu ale przede wszystkim finansowe nowej oferty) wchodzą w życie od kolejnego okresu rozliczeniowego, przez co nie mamy takich problemów jak w T-Mobile (jakieś wyrównania, itp.).
I tu się mylisz. Do grudnia była opcja skrócenia starej umowy teraz już nie.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #980223  autor: arasel
 27 lut 2018, 14:25
tomeck pisze: Gadasz tak, jakbyś pracował na infolinii w T-Mobile - dużo słów, mało treści :)
Skoro ma to znaczenie, to nie pracuję i nie pracowałem dla T-Mobile. Treści jest wystarczająco, a że dużo słów? Cóż, starałem się opisać to tak jasno i klarownie jak to możliwe, byś nie miał kłopotu z dokładnym zrozumieniem treści skierowanych do Ciebie :wink:
tomeck pisze:Akurat nie pierwszy raz przedłużam umowę.
To o ile poprzednie przedłużenia nie zmieniały wysokości abonamenty, to jak to się stało, że dopiero tym razem podnosisz kwestię proporcjonalnego rozliczenia faktury?
tomeck pisze:Skoro więc umawiamy się na 90 PLN a mam płacić 110 PLN to taka sytuacja wymaga wyjaśnienia.
Na razie poszła reklamacja, czekam na wyjaśnienia.
No i prawidłowo, tak właśnie należy robić. Jeśli to nie problem, to po rozpatrzeniu reklamacji i wyjaśnieniu sprawy bądź tak uprzejmy i wróć tu na forum, i napisz w czym tkwił problem - czy była to faktycznie próba oszustwa czy może jednak była to kwestia nie zrozumienia. OK?
 #980286  autor: st.konsultant
 27 lut 2018, 19:15
piotrzet pisze:Boże kto te bzdury wypisuje nie ma opcji i nie było opcji skrócenia umowy jedynie opcja anulowania rat co nie jest równoznaczne ze skróceniem umowy

Zapewne chodzi o ofertę dla Klientów biznesowych. Przez jakiś czas była dostępna opcja dla osób, które podpisując poprzednio umowę, nie brały telefonu. Takie osoby, mogły kilka/kilkanaście miesięcy (przed końcem umowy) zawrzeć aneks, ale tylko biorąc ofertę z telefonem. I tutaj czas nowej umowy liczony był nie od końca poprzedniej (jak się dzieje standardowo), ale od daty aneksu.

W przypadku Klientów prywatnych nic takiego nie miało miejsca w ostatnich miesiącach.
 #980288  autor: st.konsultant
 27 lut 2018, 19:21
tomeck pisze:
arasel pisze:Kolega tomeck jest zdziwiony tym, że warunki aneksu weszły od razu, i co za tym idzie, cena abonamentu również podskoczyła i w związku z tym "ostrzega na forum". Trochę jakbym zamówił jakiś produkt w ilości 2+2*2 i potem robił aferę w Internecie, że ostrzegam przed oszustami i złodziejami, bo mi przysłali 6 sztuk zamiast 8... :wink:
Gadasz tak, jakbyś pracował na infolinii w T-Mobile - dużo słów, mało treści :)

Akurat nie pierwszy raz przedłużam umowę.
Od razu na początku rozmowy ustaliłem z konsultantem: maksymalne opłaty 90 PLN. Pan konsultant przyjął to do wiadomości, bo zapewniał nawet, że po okresie umowy dalej będzie taka sama opłata. Przy okazji sprawdzał warunki dla niższych abonamentów.
Skoro więc umawiamy się na 90 PLN a mam płacić 110 PLN to taka sytuacja wymaga wyjaśnienia.

Były jeszcze dwie inne rzeczy, które się nie zgadzają ale nie będę tu zaśmiecał.

Na razie poszła reklamacja, czekam na wyjaśnienia.
Widać, że chyba nigdy wcześniej nie przedłużałeś umowy w T-Mobile. W TM i jeszcze za czasów Ery, zawsze było tak, że nowe warunki pojawiały się w czasie trwania bieżącego okresu rozliczeniowego. Skutkiem tego są wyrównania na pierwszej FV po aneksie. W przypadku Twoim, przechodzącym z niższej taryfy na wyższą, siłą rzeczy pierwszą FV masz większą. Płacisz nowy abonament za miesiąc z góry + nowy abonament od dnia, kiedy weszły nowe warunki do dnia wystawienia FV. Jednocześnie zwracany Ci jest proporcjonalnie stary abonament.

Działa to w obie strony. Jeżeli ktoś przechodzi z większego abonamentu na mniejszy, to pierwszą FV ma niższą.

Jeżeli Twoja większa FV wynika właśnie z takich wyrównań, to oczywiście reklamacja będzie odrzucona.
 #980352  autor: najs_sc
 28 lut 2018, 04:40
Witajcie,
Umowa kończy mi się w maju i najprawdopodobniej będę czekał do końca na wypowiedzenie, co by otrzymać jak najlepsze warunki. Obecnie płacę wg tmobile miesięcznie średnio 145 zł (błędy młodości i napalenia na flagowce). Wczoraj zadzwonił konsultant i zaoferował iphona 7 32gb za 145 miesiecznie i telefon za 269 zł co daje w sumie niecałe 3800 zł. Oczywiście tak czy inaczej poczekam do końca, jednak zastanawia mnie ile ewentualnie jeszcze dałoby się utargować z ceny telefonu/abonamentu. Pewnie to marketingowy bełkot ale niby od stycznia mam status złotego klienta. Ma to jakiś wpływ na warunki?
  • Strona 512 z 624
  • 1
  • 510
  • 511
  • 512
  • 513
  • 514
  • 624
  • 1
  • 510
  • 511
  • 512
  • 513
  • 514
  • 624