DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 624
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 624
 #722013  autor: thonka
 03 cze 2014, 10:48
Nowe taryfy JUMP! , skłoniły mnie do założenia nowego tematu dotyczącego przedłużeń. Jak kogoś interesuje poprzednie ponad 450 stron dyskusji zapraszam TUTAJ

Kolejny ciąg przedłużeń umów w T-Mobile

Wraz z wejściem nowych taryf pozmieniały się również oferty przedłużeniowe.

Po lekturze poniższego postu zachęcam do zapoznania się z ok. 10 ostatnimi stronami tego tematu. Pozwoli to na bardziej szczegółowe i dokładne zapoznanie się z najbardziej aktualną ofertą przedłużeniową.

:arrow: W dalszym ciągu działa Sekcja Utrzymania Klienta (SUK). O ile dobrze pamiętam w tygodniu pracują do 20. Jeżeli ktokolwiek chce dostać coś lepszego niż w standardowym cenniku to należy kierować się właśnie do nich. Dzwoniąc jednak do BOA wcale nie jest powiedziane, że zostaniemy tam przełączeni. Nie pozostaje wtedy nic innego jak wysłuchać oferty (być może będzie taka sama jak z SUK) i ewentualnie podziękować za rozmowę próbując w innym czasie.
Istnieje również możliwość otrzymania warunków przedłużeniowych poprzez e-mail. Należy w tym celu na swoim koncie iBOA przejść do sekcji kontakt i wybrać odpowiedni temat korespondencji.

:arrow: Tak jak poprzednio staż nie ma większego znaczenia. Wspominanie o tym jakiemukolwiek konsultantowi nie robi na nim żadnego wrażenia, bo albo jest się nowym klientem, albo przedłużającym umowę. Owszem może to być argument, dzięki któremu konsultant przedstawi ciekawszą ofertę, ale nie jest to kluczowe.

:arrow: W chwili obecnej w żadnym z abonamentów (po za ofertami specjalnymi) nie można otrzymać rabatu na samą kwotę zobowiązania. Również w kwestii dodatkowych usług jako gratis jest bardzo skromnie. Pamiętać należy, iż sam fakt otrzymania zniżki czy jakiegoś gratisu przez jedną osobę nie musi oznaczać, że taką ofertę może otrzymać każdy.

Praktycznie jedyne co dotychczas udało się uzyskać udzielającym się w tym temacie to:

Jump S - 30 minut w roamingu UE oraz 30 minut międzynarodowych do UE

Wszystkie inne zobowiązania są takie same jak w standardzie.

:arrow: W zależności od abonamentu można również uzyskać rabat na urządzenie od ceny standardowej
Jump S - 150zł
Jump M - 200zł

(inne do zweryfikowania)

:arrow: W cenniku z dostawą do klienta są modele telefonów, przy których cenie widnieje gwiazdka. Cena ta obowiązuje przy zamówieniu tego konkretnego modelu przez iBOA. Często zniżka iBOA jest bardziej korzystna niż ta, którą dają konsultanci. Warto zastanowić się czy mając perspektywę braku jakichkolwiek gratisów do abonamentu nie lepiej załatwić wszystko przez iBOA. Może się również zdarzyć, że iBOA ma akcję promocyjną, która nie jest ujęta w cenniku.

:arrow: Istnieje również alternatywna oferta pod nazwą Jump UP. Jest to obniżony abonament w zamian za droższe urządzenie.

Jump S 39,99zł + 120zł za urządzenie (średnio 5zł oszczędności miesięcznie),
Jump M 54,99zł + 200zł za urządzenie (średnio 6,66zł oszczędności miesięcznie),
Jump L 74,99zł + 350zł za urządzenie (średnio 10,4zł oszczędności miesięcznie),
Jump XL S 99,99zł + 400zł za urządzenie (średnio 13,33zł oszczędności miesięcznie),
Jump XL 114,99zł + 450zł za urządzenie (16,25zł oszczędności miesięcznie),
Jump XXL 149,99zł + 550zł za urządzenie (średnio 27,08zł oszczędności miesięcznie),
Jump XXXL 169,99zł + 700zł za urządzenie (średnio 50,83zł oszczędności miesięcznie).

Przy ofercie Jump UP pamiętać jednak należy, że mając np. zniżkę 150zł z SUK przy standardowej opcji Jump S bardziej się opłaca skorzystać z tej zniżki niż z oferty Jump UP ponieważ do niej nie stosują się żadne dodatkowe rabaty.
Dla przykładu:
Jump S (bez zniżki SUK) 49,99zł x24 + 199zł za urządzenie daje 1398,76zł
Jump S (ze zniżką SUK) 49,99zł x24 + 49zł za urządzenie daje 1248,76zł
Jump S UP 39,99zł x24 + 319zł za urządzenie daje 1278,76zł


Kilka przydatnych informacji:
:arrow: w regulaminach jest załączany harmonogram spłaty rat jeżeli bierze się telefon w promocji z dopiskiem "raty". To żadna dodatkowa opłata. W ten sposób TM rozlicza telefony oraz wylicza rabat na abonament. Kwota ostateczna będzie jednak przez całą umowę taka sama. Raty nie są doliczane dodatkowo i tak jeżeli ktoś ma ofertę Jump S za 49,99zł, a w harmonogramie ma raty za urządzenie w wysokości 35zł to nie będzie w żadnym wypadku płacić 85zł tylko właśnie rzeczone 49,99zł już z wliczoną w cenę ratą.
Ma to oczywiście swoje złe strony - jeżeli zechcemy zakończyć umowę przed czasem to rozwiązaniu ulega tylko umowa na usługi (a te przy Jump S zostały zrabatowane do 15zł, więc przyznane ulgi mogą być spore) ale raty są do spłacenia w dalszym ciągu.

:arrow: Transfer danych w zdecydowanej większości przypadków (no chyba, że ktoś rozszerzy swój pakiet danych do 30GB za ok. 190-200zł) po wykorzystaniu przysługującego limitu jest BLOKOWANY. Nie ma czegoś takiego jak "lejek" ograniczający prędkość transmisji. Po prostu zostajemy odcięci od sieci. Przy wykorzystaniu 80% oraz 100% przysługującego limitu powinna zostać przesłana informacja od operatora zawiadamiająca o tym fakcie oraz propozycja podniesienia limitu transferu.

:arrow: Chcąc dokupić pakiet danych za 10zł wg. tabeli z obowiązującego regulaminu należy mieć na uwadzę, iż za 10zł nie dokupuje się dodatkowych danych o wartość z tabeli, a rozszerza dotychczasowy i tak np. jeżeli w regulaminie Jump M jest zapis 1GB +10zł oznacza, że nie dostajemy +1GB, a rozszerzamy już dostępny pakiet do 1GB.

:arrow: Należy także pamiętać, że ewentualne podniesienie limitu transferu danych (niezależnie w której opcji) skutkuje tym, że będzie on podniesiony na stałe, a więc w następnym miesiącu będzie on również większy z odpowiednio większą opłatą.

:arrow: Istnieje usługa Internet Connect, dzięki której jeżeli ktoś nie potrzebuje pakietu internetowego może z niego zrezygnować obniżając opłatę abonamentową o 10zł. Musi on jednak być dopisany do pakietu internetowego (+2zł) innej osoby. I tak np. jeżeli mamy ofertę z 500MB, a ktoś z rodziny np. sporadycznie korzysta z sieci to możemy taką osobę dopisać do swojego konta, a osoba ta będzie miała niższą opłatę abonamentową. Rozgraniczenie limitu na konkretne telefony - dodatkowe 2zł do opłat.

:arrow: Polecam również przeczytać zwłaszcza koniec regulaminu, gdyż często widnieją tam różne zapisy o aktywacji serwisów typu horoskopy, dowcipy, granie na czekanie itp. które po okresie próbnym są dodatkowo płatne.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2014, 14:58 przez thonka, łącznie zmieniany 10 razy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #722038  autor: Mobo43
 03 cze 2014, 12:20
Trzeba poczekać na regulamin, ale jeśli w SUK ta taryfa JUMP za 49,90 byłaby do osiągnięcia za 39,90 to by była ciekawa opcja, bo za 40 zł byłoby nielimitowane na stacjonarne, komórkowe i SMS. Dodatkowo 250 Mb internetu, według mnie oferta godna zainteresowania. Może wypowiedziałby się ktoś z konsultantów.

 #722049  autor: kowalp5
 03 cze 2014, 12:54
Cieszą mnie nowe taryfy, bo jak już ostatnio pisałem, za wszystko trzeba było dopłacać w najniższej opcji. Spodziewałem się czegoś nowego w okolicach urodzin T.

Mam gorącą prośbę:
czy można by okresowo modyfikować pierwszy post z najbardziej aktualną ofertą SUK?


Tak jak było kiedyś. To znacznie ogranicza ilość postów z bardzo powtarzającymi się pytaniami co można gdzie ugrać. Oraz nie zmusza do czytania wielu stron wstecz, by zasięgnąć cennej wiedzy :)

 #722051  autor: soltek
 03 cze 2014, 13:20
Wlasnie cielawe jakie beda oferty suk ale pakiety danych jak narazie sa smieszne jak na taryfy promujace LTE

 #722053  autor: sunxem
 03 cze 2014, 13:29
Ciekawe jakie będą cenniki słuchawek?

 #722118  autor: henrikko
 03 cze 2014, 15:56
Musimy jeszcze poczekać na ofertę bez telefonu dla klientów indywidualnych, ale patrząc na taryfy biznesowe pewnie obniżka względem opcji z telefonem będzie ~10zł do 20zł.
No i oczywiście co zaproponuje SUK (może większe pakiety dla przedłużających).

 #722238  autor: thonka
 03 cze 2014, 21:52
Bez regulaminów i cenników oraz co najważniejsze - bez nowych taryf - ciężko cokolwiek wyrokować jak będzie. Trzeba czekać do czwartku. Po weekendzie pewnie będziemy mądrzejsi.

Co do aktualizacji pierwszego postu - jeżeli oferta będzie w miarę prosto skonstruowana (na zasadzie -x zł w danym abonamencie za telefon, max. x zł rabatu na abonament) to można coś takiego robić. Ale czy aktualizacja...

Nie obiecuje, bo od tamtego czasu coraz rzadziej mam chwilę, by ogarnąć temat przedłużeń.

Dyskusję na temat samych taryf proponuje jednak przeprowadzać tu www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=75200

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #722321  autor: soltek
 04 cze 2014, 09:06
Dopytywal juz ktos bezpsrednio w TM jak bedzie z ofertami przeduzeniowymi?

 #722359  autor: i-ceum
 04 cze 2014, 11:54
A mnie ciekawi przejście na JUMP dla obecnych klientów.
Niejeden przedłużał umowę w SUK i otrzymał przykładowo 30% rabatu na abonament.
Mam abonament Profirma za 129 netto, z rabatem wychodzi 99 netto.
Czy w takim wypadku będzie można przejść na JUMP za 129 netto, utrzymując przy tym dotychczasową kwotę po rabacie 99 PLN?

 #722372  autor: henrikko
 04 cze 2014, 12:31
i-ceum pisze:A mnie ciekawi przejście na JUMP dla obecnych klientów.
Niejeden przedłużał umowę w SUK i otrzymał przykładowo 30% rabatu na abonament.
Mam abonament Profirma za 129 netto, z rabatem wychodzi 99 netto.
Czy w takim wypadku będzie można przejść na JUMP za 129 netto, utrzymując przy tym dotychczasową kwotę po rabacie 99 PLN?
W takim wypadku myślę, że na 99% nie będzie utrzymania rabatu, tylko przejście na nowych warunkach bez negocjacji. Rozumiem, że bonusem ma być możliwość korzystania z LTE.
Więc każdy będzie to sobie musiał przekalkulować czy gra warta "świeczki" :wink:

 #722374  autor: i-ceum
 04 cze 2014, 12:46
henrikko pisze:
i-ceum pisze:A mnie ciekawi przejście na JUMP dla obecnych klientów.
Niejeden przedłużał umowę w SUK i otrzymał przykładowo 30% rabatu na abonament.
Mam abonament Profirma za 129 netto, z rabatem wychodzi 99 netto.
Czy w takim wypadku będzie można przejść na JUMP za 129 netto, utrzymując przy tym dotychczasową kwotę po rabacie 99 PLN?
W takim wypadku myślę, że na 99% nie będzie utrzymania rabatu, tylko przejście na nowych warunkach bez negocjacji. Rozumiem, że bonusem ma być możliwość korzystania z LTE.
Więc każdy będzie to sobie musiał przekalkulować czy gra warta "świeczki" :wink:
Mnie LTE w nowej taryfie najmniej interesuje, najciekawszy jest pakiet 3GB w roamingu no i rozmowy w roamingu bez limitu też są bardzo interesujące.

 #722389  autor: thonka
 04 cze 2014, 13:17
i-ceum, przeważnie było tak, że traciło się wszelkie rabaty wynikające z umowy. Dlatego też najbardziej skorzystają tylko osoby, które nie negocjowały i te, które przyszły z ulicy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #722393  autor: i-ceum
 04 cze 2014, 13:19
thonka pisze:i-ceum, przeważnie było tak, że traciło się wszelkie rabaty wynikające z umowy. Dlatego też najbardziej skorzystają tylko osoby, które nie negocjowały i te, które przyszły z ulicy.
:evil:

 #722407  autor: henrikko
 04 cze 2014, 13:44
Komisja Europejska powoli obniża /znosi opłaty roamingowe więc operatorzy wielkiego ukłonu nie robią "dając" minuty do UE czy też transfer danych.
Wkrótce będą do tego zobowiązani prawem i próba obchodzenia tego nakazu będzie zapewne wiązać się z karą.
Zobaczymy jutro jak się wszystko oficjalnie pokaże, co zacznie oferować SUK i będzie można rzetelnie ocenić ofertę :wink:
Dla mnie osobiście tylko ilość danych w abonamentach jest zbyt niska.

 #722424  autor: thonka
 04 cze 2014, 14:24
henrikko pisze:Komisja Europejska powoli obniża /znosi opłaty roamingowe więc operatorzy wielkiego ukłonu nie robią "dając" minuty do UE czy też transfer danych.
no właśnie - opłaty roamingowe.
To, że takowe opłaty zostaną zniesione (jeszcze 1,5 roku o ile termin nie zostanie wydłużony), nie oznacza, że będzie można za granicami kraju macierzystego dzwonić z dostępnego pakietu minut (jakkolwiek duży by on nie był w ramach połączeń krajowych). Nikt nie będzie mógł nakazać wykorzystywania pakietu krajowego za granicą.
Dążenie jest do tego, by rozmowy były tak samo tanie jak w kraju w sensie cennikowym.

To ja wolę jednak te 30 minut w pakiecie, niż mieć nawet stawkę 29gr i dopłacić za nie po za abonamentem :)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #722441  autor: dakoolk
 04 cze 2014, 14:41
thonka pisze:i-ceum, przeważnie było tak, że traciło się wszelkie rabaty wynikające z umowy. Dlatego też najbardziej skorzystają tylko osoby, które nie negocjowały i te, które przyszły z ulicy.
Pewnie tak będzie, tak, czy inaczej właśnie sprzedałem swój stary telefon bez LTE i w piątek (mam nadzieję) zakupię już nowy z LTE (G2 mini od SUK dałem żonie :P). Dlatego będę próbował ich o to atakować - odpiszę na maila z SUK w którym dziękowali za przedłużenie umowy - już tak kiedyś o coś pytałem przy poprzednim przedłużeniu i odpowiadała nadal ta sama osoba z SUK... zobaczymy może coś się uda ugrać.
Szkoda, że nie ma możliwości dokupienia minut do UE i/lub minut w roamingu, tak jak dokupuje się (przymusowo w niektórych przypadkach) pakiety danych po wykorzystaniu limitu...

 #722469  autor: usiu128
 04 cze 2014, 15:52
Jak ktoś chce jeszcze starą ofertę gdzie za 79,99zł ma pełny no limit i 2GB internetu i telefon po starych cenach czyli iphone za 4grosze i inne na które były dobre ceny to niech się śpieszy i podpisuje umowę dzisiaj bo jak zobaczycie nowy cennik to Wam kopary opadną :mrgreen:

Chyba, że przez SUK będzie można dostać ogromną zniżkę - w co wątpię :wink:

 #722472  autor: soltek
 04 cze 2014, 15:58
usiu128 pisze:Jak ktoś chce jeszcze starą ofertę gdzie za 79,99zł ma pełny no limit i 2GB internetu i telefon po starych cenach czyli iphone za 4grosze i inne na które były dobre ceny to niech się śpieszy i podpisuje umowę dzisiaj bo jak zobaczycie nowy cennik to Wam kopary opadną :mrgreen:

Chyba, że przez SUK będzie można dostać ogromną zniżkę - w co wątpię :wink:
Wiesz cos na ten temat?

 #722479  autor: usiu128
 04 cze 2014, 16:11
Nie wiem dokładnie jakie zniżki będą dostępne w SUK - ale podejrzewam, że będzie to jedynie upust na telefon i jakieś groszowe sprawy jeśli chodzi o rabat na abonament (o ile w ogóle będą jeszcze rabatować te abonamenty).
Cennika niestety nie mogę udostępnić - ale ceny są kosmiczne :)

Jedynie co będzie się opłacało to abo za 49zł z no limit i 250mb internet a za 1zł można będzie dostać GALAXY ACE 3 LTE przy umowie na 24 mce :wink:

 #722490  autor: henrikko
 04 cze 2014, 16:21
usiu128, a są abo bez telefonu?
  • Strona 1 z 624
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 624
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 624