DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 654 z 692
  • 1
  • 652
  • 653
  • 654
  • 655
  • 656
  • 692
 #1005459  autor: Kasiasz88
 29 lip 2018, 09:45
Mąż ma abonament w Play nielimitowany na czas nieokreślony za 49 ja natomiast kończę współpracę z TM abonament, oboje szukamy w jednej sieci. Czy Play ma jakąś fajną propozycję? Proszę o kontakt
 #1005526  autor: niktnikt
 30 lip 2018, 09:38
Witam.
Mam obecnie umowę bezterminową 25 zł/miesiąc wszystko za free + 10 gb z lejkiem.
Pytanie czy jest coś lepszego dostępnego bo inaczej raczej na 100 % uciekam gdzie indziej bo widzę, że skończyły się dobre czasy w Play - np orange free na karte wszystko za free + w sumie 30 gb
 #1005550  autor: Karlos20
 30 lip 2018, 14:00
niktnikt pisze:Witam.
Mam obecnie umowę bezterminową 25 zł/miesiąc wszystko za free + 10 gb z lejkiem.
Pytanie czy jest coś lepszego dostępnego bo inaczej raczej na 100 % uciekam gdzie indziej bo widzę, że skończyły się dobre czasy w Play - np orange free na karte wszystko za free + w sumie 30 gb
Przypomnę, że w Orange nie ma MMSów. W abo Play po 10 GB jest lejek 1 mbps - bez limitu GB. Takiej opcji próżno szukać w prepaidzie (nie wliczam a2mobile, bo po 15 GB jest 0,5 mbps, a w Play abo nadal 1 mbps). Zawsze za 10 zł można przywrócić pełną prędkość na kolejne 10 GB w razie potrzeby. Do tego nie zjadające GB Play Now i opcjonalnie Tidal + Showmax.

Polecam z poziomu Play24 podpiąć kartę płatniczą Mastercard, a zyskasz abo za 20 zł/mies do 7 miesięcy, a fakturki same się opłacą, bez pilnowania doładowań itp.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005551  autor: niktnikt
 30 lip 2018, 14:11
Karlos20 pisze:
niktnikt pisze:Witam.
Mam obecnie umowę bezterminową 25 zł/miesiąc wszystko za free + 10 gb z lejkiem.
Pytanie czy jest coś lepszego dostępnego bo inaczej raczej na 100 % uciekam gdzie indziej bo widzę, że skończyły się dobre czasy w Play - np orange free na karte wszystko za free + w sumie 30 gb
Przypomnę, że w Orange nie ma MMSów. W abo Play po 10 GB jest lejek 1 mbps - bez limitu GB. Takiej opcji próżno szukać w prepaidzie (nie wliczam a2mobile, bo po 15 GB jest 0,5 mbps, a w Play abo nadal 1 mbps). Zawsze za 10 zł można przywrócić pełną prędkość na kolejne 10 GB w razie potrzeby. Do tego nie zjadające GB Play Now i opcjonalnie Tidal + Showmax.

Polecam z poziomu Play24 podpiąć kartę płatniczą Mastercard, a zyskasz abo za 20 zł/mies do 7 miesięcy, a fakturki same się opłacą, bez pilnowania doładowań itp.
W sumie to tylko ten lejek jest fajny ale... w tym momencie po przeniesieniu do Orange Free i uruchomieniu cyklicznej usługi będzie wszystko za free (z wyjątkiem MMS) i internet 15 GB pakiet podstawowy (w każdym kolejnym cyklu +1 gb) i 15 GB bonusu za każde doładowanie 25 zł. W sumie wychodzi na starcie 30 GB (za rok 42 GB itd.) więc i lejek nie będzie potrzebny.

Niestety Play przespał ostatnie pół roku i po 8 latach przyjdzie się pożegnać. :( :( :(
 #1005555  autor: Karlos20
 30 lip 2018, 14:48
niktnikt: OFNK to taryfa internetowa, jeśli chcesz więcej internetu, wybór jest prosty. Jeśli chcesz męczyć smartfona jako router do komputera itd - Twoja sprawa.
Play w taryfie głosowej i tak dużo daje, nawet więcej, niż konkurencja w ofertach głosowych. No i roaming krajowy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005556  autor: iphoneski
 30 lip 2018, 15:15
Może to subiektywne, ale moim zdaniem lepiej mieć mms, play now i ten lejek niż miliardy gb. To cały czas jest internet w telefonie więc do czego potrzebne jest 42 gb w telefonie? Chyba tylko po to żeby mieć tak o, bez potrzeby.
 #1005557  autor: piotrzet
 30 lip 2018, 15:21
Karlos20 pisze:niktnikt: OFNK to taryfa internetowa, jeśli chcesz więcej internetu, wybór jest prosty. Jeśli chcesz męczyć smartfona jako router do komputera itd - Twoja sprawa.
Play w taryfie głosowej i tak dużo daje, nawet więcej, niż konkurencja w ofertach głosowych. No i roaming krajowy.
Czego daje więcej niż konkurencja? I w jakich taryfach dokładnie. Bo nie bardzo wiem. Jakbyś mógł wyjaśnić.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1005559  autor: Karlos20
 30 lip 2018, 16:15
piotrzet pisze:Czego daje więcej niż konkurencja? I w jakich taryfach dokładnie. Bo nie bardzo wiem. Jakbyś mógł wyjaśnić.
Gdybym nie dostał więcej, niż konkurencja daje, to bym już dawno zrezygnował z Playa pod względem taryf głosowych.
> 10 GB z lejkiem to już standard. A ile ma konkurencja na podobnym pułapie usług i opłat?
Plus ma 1 mbps ale przy abo PLUS.60 - reszta wraz z Plushem żałosne 32 kbps. Do tego zabawy w iple, 10 zł rabat w SmartDomy.
Orange bawi się jak Plus - w Love - jest taniej, ale w wyższych opcjach i lepiej mieć u nich jakąś usługę. Alternatywa? NJU, ale co po kilku GB więcej, jak lejek 64 kbps. Mieli Spotify w atrakcyjnych opcjach - wycofali się.
T-Mobile - w kwestii głosowych wygląda żenująco - mało neta, a w opcji z lejkiem 1 mbps abo za 50 zł. Z ceny zejdziesz biorąc więcej kart SIM. Nieźle konkurują z Playem wzgl usług dodanych: Tidal, niektóre stacje radiowe bez zjadania MB/GB, SuperNet Video za dopłatą.

> Play ma możliwość przywrócenia na 10 GB pełnej prędkości, ale dla osób korzystających ze smartfona to i tak niezła sprawa.
> Do tego Play Now nie zjada GB (ostatnio 12 GB mi poszło w ramach tej opcji w tym miesiącu), więc szybszy net nie zwolni do końca miesiąca, do tego Tidal na 24m (T-Mobile ma tylko na 30 lub 90 dni, później płatny 19,90 - i co z tego, że transfer nie zjada GB z pakietu), w Play na 1 mbps spokojnie można słuchać Tidala czy Spotify nie dopłacając do interesu.
> No i roaming krajowy, wiem - do 3 mbps, ale przy lejku 1 mbps też taki net świetnie działa.

> Dodam też promocję - do 7 miesięcy abonament tańszy o 5 zł, za cykliczną płatność kartą Mastercard za faktury, które są śmiesznie niskie. Taki full wypas za 20 zł próżno szukać na kartę, bez zbędnych kombinacji typu 5te doładowanie czy liczenia terminu ważności pakietów.

Szczęśliwcy, którzy przedłużyli w Play umowę przed 25 stycznia 2018 roku - mają swobodny roaming w UE aż 4 miesiące za darmo! + 1,5 GB neta w UE również bez dopłat w opcji 25 zł bez telefonu przy RePlayu.

Prawda jest taka, że wszędzie trzeba powalczyć o dobre oferty na przedłużenie umowy w opcji tylko SIM. Co komu pasuje, jest wybór.
Ja wybrałem Play, bo ma to co chcę i nie mam limitów + nie liczę ważności środków czy nie wbijam ciągle *101#. I najważniejsze: płacę mniej, niż kiedyś. Człowiek uczy się na błędach, to teraz procentuje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005560  autor: iphoneski
 30 lip 2018, 16:26
A teraz jest jeszcze eleven na 3 miesiące za darmo, a na święta było darmowe HBO go.
 #1005561  autor: piotrzet
 30 lip 2018, 16:26
Plus oferta za 50zł to 12 GB z lejkiem jak i oczywiście SMS, MMS i połączenia bez limitu, do tego 120 min do UE czego w Play w ogóle nie ma.
Orange 10 GB później lejek i 100 Min do UE, USA i Kanady.
T-Mobile 10 GB lejek do tego kilka aplikacji bez limitu.
Play samo 10 GB
To porównanie za 50zł.
I porównując to najgorzej wypada Play, a najlepiej Orange jeśli chodzi ogólnie o ofertę. Patrząc przez sam pryzmat ilości internetu to najlepiej wypada T-Mobile gdyż za 65zł jest 10 GB plus supernet video czyli dla większości internet w ogóle bez limitu danych lub za 59,99zł 20 GB z lejkiem 1 Mb/s i kilkoma aplikacjami bez limitu. Do tego w tych sieciach jest normalnie dalej RLAH. Po za tym wcale nie 4 miesiące za darmo, a 2 bo po tylu przychodzi SMS o dopłatach.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 16:57 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1005562  autor: Karlos20
 30 lip 2018, 16:48
piotrzet pisze:Po za tym wcale nie 4 miesiące za darmo, a 2 bo po tylu przychodzi SMS o dopłatach. Jak chce ktoś dokładnie porównanie to zapraszam na pw to wstawię do odpowiedniego watku, a nie będę tutaj śmiecił.
Bzdura, kto przedłużył umowę przed 25 stycznia 2018, korzysta ze starych warunków RLAH. W innym wypadku wielu Abonentów zerwałoby BEZKOSZTOWO umowy z Play, Orange, Plusem czy T-Mobile. PRAWA NABYTE.
Nie bez kozery w Play w taryfie SOLO STAN NIELIMITOWANY w Play24 w karcie Moje Konto salda są bez limitu "minuty w Unii Europejskiej", "SMS/MMS w Unii Europejskiej".
piotrzet pisze:Plus oferta za 50zł to 12 GB z lejkiem jak i oczywiście SMS, MMS i połączenia bez limitu, do tego 120 min do UE czego w Play w ogóle nie ma.
W Play może nie ma minut do UE z Polski, ale abonament 2x tańszy. Trzeba uważać na dodatki typu ipla, czasoumilacz itd. Nie wyłączysz tego od razu, musisz kontaktować się z BOK.
piotrzet pisze:Orange 10 GB później lejek i 100 Min do UE, USA i Kanady.
Opisałem tańszą alternatywę dla drogiego Orange od Planu Optymalnego - NJU MOBILE.
piotrzet pisze:T-Mobile 10 GB lejek do tego kilka aplikacji bez limitu.
Opisałem to w poprzednim poście. A gdy nie chcesz lejka 1 mbps, dokupisz dodatkową paczkę danych na przywrócenie prędkości? Bo ja takiej opcji nie widziałem, a w Play już tak. Lecz ceny i tak są bardzo wysokie. 59,99 w T vs 35/30 zł za identyczną pulę danych w Play.
Przemilczałeś fakt dodatkowego rabatu za płatność kartą, a tego nie oferuje konkurencja.

Widać wyraźnie, że ludziom opłaci się walczyć o ofertę w Play i się udaje. Wielu z nas ma wymarzone opcje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005564  autor: piotrzet
 30 lip 2018, 16:55
Ja porównuję to co jest na stronach a nie rabat jaki jest przyznawany przez sieci. Bo tego każdy nie dostaje. Po za tym z tego co wiadomo i co jest w wątku o przedłużających umowę to w T-Mobile przykładowo za 30zł jest opcja 10 GB i wszystko bez limitu za 40zł 20 GB czyli 55zł i jest 20 GB i supernet video. I promocje dla przedłużających są w każdej sieci tylko trzeba wiedzieć gdzie i co trzeba robić. Oprócz tego co mnie obchodzi jakie oferty były kilka miesięcy temu? Ja patrzę i porównuję co jest teraz. Ja nigdzie nie pisałem o tym że RLAH jest wycofany dla tych co mają podpisane umowy. Tak jak mówię tutaj jest temat o przedłużeniu umowy i warunkach a nie porówywaniu ofert. Zapraszam do wątku o najlepszej sieci i tam możemy dalej dyskutować. Tutaj nie mam zamiaru robić więcej offtopu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1005565  autor: Karlos20
 30 lip 2018, 17:03
piotrzet: to jest wątek o przedłużeniu umowy w Play i mamy prawo porównywać oferty, tak, żeby w Play można było konkurencyjnie na lepszych warunkach przedłużyć umowę. Sam potwierdziłeś jednocześnie, że w T-Mobile kiepsko traktują only simy. Poczytaj ostatni post w wątku T-Mobile "zadowolonego klienta", który myśląc, że dostanie tańszy telefon, przedłużył umowę na 3 lata, lecz dostał abo tańsze o 15 zł niż standardowo. Komedia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005649  autor: P1otr_PL
 31 lip 2018, 14:56
Witam. Synowi się kończy umowa z Play. Dotychczas abonament to 55PLN. Interesuje nas no limit komórki i stacjonarne oraz oczywiście internet. Jest taka oferta przedłużeniowa na 25 m-cy, po 10GB zwalnia do 1MB, a cena to również 55 złotych z telefonem (a jakiś tam chciałem jednak wziąć- wybór padł na LG Q7 dual sim za 549, bo w zasadzie nic ciekawego nie ma, wziąć coś chyba trzeba- niech leży bo lubię jak coś jest w domu "awaryjnego", a on i tak używa iPhone'a 6, za pól roku będzie miał mojego iP8). Powiedzcie mi proszę czy z ceny abonamentu czy też słuchawki można coś urwać? Pytam, bo nie mam doświadczenia z Playem (pierwsze przedłużenie). Oboje z żoną mamy w innej sieci ponad 20 lat i tam jesteśmy biegli. Tu- nie ;) Dziękuję z góry za pomoc.
 #1005660  autor: Karlos20
 31 lip 2018, 15:58
P1otr_PL pisze:Powiedzcie mi proszę czy z ceny abonamentu czy też słuchawki można coś urwać?
Nie za bardzo. To zresztą nieopłacalna opcja, skoro można poza operatorem dokonać zakupu telefonu, a abonament przedłużyć tylko sim w opcji 25/30 zł miesięcznie z no-limitem minut/sms/mms + 10 GB.
Polecam formularz kontaktowy: https://www.play.pl/oferta/formularz-kontaktowy/
albo zadzwonić za darmo na numer 730300300 (opcja 5, a potem 1). Po co płacić więcej? :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005700  autor: Janobr
 31 lip 2018, 23:58
Witam specjalistów :)

Po latach przedłużania umów z Play na bazie tego co mi zaproponowali, chyba pora to zmienić - Szczególnie bazując na tym co tu przeczytałem, bo wyszedłem na niezłego jelenia :)

Tak na wstępnie, moja sytuacja wygląda następująco, mam dwa numery na jednym "loginie" przy czym mam wątpliwości czy jest to jakaś oferta rodzinna czy nie.

Mój numer:
Umowa do 09.07.2020 (wiem że na razie nic z nią nie zrobie)
Taryfa: SOLO STAN NIELIMITOWANY
Promocja: RePlay STAN NIELIMITOWANY
Płacę 45,00 pln

Drugi numer:
Umowa do 09.08.2018 (trochę późno się za to zabieram, ale o dziwo nikt się ze mną nie kontaktował)
Taryfa: FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED 99,99
Promocja: Super FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED PRO SIM 24 m-ce
Płacę 49,99

I teraz pytanie co można z tym fantem zrobić, oczywiście bardzo chętnie przytuliłbym 25pln wszystko no limit, internet 10gb lejek 1mb (na bezterminowej mi w sumie nie zależy, najchętniej 18 miesięcy ale dłużej też przeżyje).

Kwestia na ile to realne, i jak najlepiej się za to zabrać (jako że do końca umowy zostało raptem 9 dni), czy dzownić do nich, pójść do salonu i złożyć z bomby wypowiedzenie, jaką strategie objąć?

Każda rada, wsparcie zbliżające mnie do 25pln mile widzana :)

P.S. czy może bardziej się opłaca zostawić tak jak jest i zmienić coś jak moja się będzie kończyć? albo inaczej przykombinować.

Z góry dzięki
 #1005701  autor: Karlos20
 01 sie 2018, 00:03
Janobr: na drugim numerze jak najbardziej dostaniesz tą ofertę za 25 zł/mies. Wyślij formularz ze strony https://www.play.pl/oferta/formularz-kontaktowy/ - konsultant do Ciebie oddzwoni za darmo i porozmawiasz o ofercie. Postrasz konkurencją, że mają oferty za 25 zł, ale chcesz mieć tak samo w Play. Bez problemu i bez składania wypowiedzenia w tej sytuacji.
Ja przedłużałem umowę własnie w opcji 18m/25 zł/mies za min/sms/mms/10 GB na 3 miesiące przed jej końcem.
Powodzenia :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1005705  autor: gepard
 01 sie 2018, 01:10
Karlos20 pisze:> Dodam też promocję - do 7 miesięcy abonament tańszy o 5 zł, za cykliczną płatność kartą Mastercard za faktury, które są śmiesznie niskie. Taki full wypas za 20 zł próżno szukać na kartę, bez zbędnych kombinacji typu 5te doładowanie czy liczenia terminu ważności pakietów.
Już wspominałem, że idąc za Play masz pod ctrl+v swoje regułki, szanuję.
Jednak jak już powtarzasz w kółko to czy tamto warto być dokładnym, bo przy płatności kartą zyskuje 5PLN, ale...? Traci 1PLN za płatność, niby niewiele, ale przy 5PLN to już różnica.
 #1005719  autor: zito
 01 sie 2018, 10:09
Ja mam x2 abo w Play (w sumie 60zł)- więc walczę z poqsą odpłynięcia do Plusha gdzie bez napinki:
- 2 dyszki co miesiąc mniej
- więcej netu co miesiąc
- umowa na czas nieoznaczony
  • Strona 654 z 692
  • 1
  • 652
  • 653
  • 654
  • 655
  • 656
  • 692
  • 1
  • 652
  • 653
  • 654
  • 655
  • 656
  • 692