Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Postprzez rekin01 » 14 mar 2018, o 20:17

Potwierdził mi konsultant na czacie, że tak ma być jak było umówione. Wysłałem czat na maila, myślę, że powinno wystarczyć w razie ewentualnej reklamacji.
W mojej ocenie może faktycznie tych rabatów nie być, bo uzyskanie go nie było proste.
Zastanawia mnie jeszcze czy trzeba anulować jakoś to przeniesienie, bo nic nie mam napisane na aneksie.
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 14 mar 2018, o 20:48

rekin01 napisał(a):W mojej ocenie może faktycznie tych rabatów nie być, bo uzyskanie go nie było proste.

Przecież jedno przeczy drugiemu - gdyby nie było rabatu 2x20%, to byś go wcale nie uzyskał.
rekin01 napisał(a):Zastanawia mnie jeszcze czy trzeba anulować jakoś to przeniesienie, bo nic nie mam napisane na aneksie.

Wszystko jest w aneksie, wystarczy dokładnie przeczytać ten dokument (a to raptem 3 strony).
Ja też już o tym pisałem na forum. W aneksie jest zapis (paragraf 7 punkt 4), że: Zawarcie aneksu anuluje złożony przez abonenta wniosek o rozwiązanie umowy, w tym wniosek o rozwiązanie umowy z przeniesieniem przydzielonego numeru.
Poza tym po kilku dniach od podpisania aneksu, dokument wraca do Orange, które załatwia anulowanie wniosku o przeniesienie numeru z tym drugim operatorem i wysyła na każdy z przedłużonych numerów SMS, w którym potwierdza anulowanie procesu przeniesienia.
Ostatnio edytowano 14 mar 2018, o 21:14 przez reggie, łącznie edytowano 1 raz
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez rekin01 » 14 mar 2018, o 20:57

Sprawdzę jeszcze raz, może faktycznie przeoczyłem.

Zgadza się, jest taki zapis, przeoczyłem.
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Shande » 15 mar 2018, o 15:17

No i zadzwoniła Pani z duk tak jak się umawialiśmy, pościemniałem jej trochę o nierównym traktowaniu klientów i max co mogła dołożyć to 3 miesiące gratis dla tych 2 przenoszonych numerów do tmobile. Zapierała się rękami i nogami, że 2x20% nie jest w stanie dać. Podziękowałem za telefon i powiedziałem, że rezygnuję ze współpracy z orange:)
Shande
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 15 mar 2018, o 17:07

Shande napisał(a):max co mogła dołożyć to 3 miesiące gratis dla tych 2 przenoszonych numerów do tmobile.

Czyli już zdobyłeś kolejny punkt w negocjacjach z DUK.
Jeszcze trochę uporu i cierpliwości i powinno się udać także z rabatem 2x20%.
Shande napisał(a):Podziękowałem za telefon i powiedziałem, że rezygnuję ze współpracy z orange:)

Prawidłowo. Konsekwentnie próbuj dalej.
Z tego, co kojarzę masz chyba przeniesienie na 2 maja, więc jeszcze bardzo dużo czasu. Dodatkowo chcesz przedłużyć też inne usługi, więc jak trafisz na dobrego konsultanta, który wyczuje premię za aneks na kilka różnych usług, to może uda się zgarnąć maxa co najmniej na te dwa numery komórkowe, a na kończące się w przyszłym roku ostatecznie pojedynczy rabat 20% (bo pewnie i tak będzie to opłacalne). Choć ja bym złożył także wnioski o przeniesienie tych pozostałych dwóch numerów z końcem obecnej umowy (nie szkodzi, że to dopiero w przyszłym roku, ważne żeby DUK miał je w systemie, co umożliwia w ogóle walkę o rabat 2x20%).
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Shande » 15 mar 2018, o 20:01

reggie napisał(a):Z tego, co kojarzę masz chyba przeniesienie na 2 maja, więc jeszcze bardzo dużo czasu.

Jedno przeniesienie mam niestety na 9 kwietnia, tak kończyła się jedna z umów, Pani w tmobile powiedziała ze inaczej nie może:) Chciałbym do końca przyszłego tygodnia ogarnąć to żeby później jaj nie było;p

Mamy 20 lecie Orange, czemu nie ma jeszcze żadnych promocji na stronie?:d
Shande
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez cinek_wwl » 16 mar 2018, o 09:12

Dyspozycję przeniesienia numeru można złożyć nie wcześniej niż na 120 dni przed końcem umowy, w przeciwnym razie operator zablokuje/odrzuci wniosek.
Świeży przykład bo w zeszłym tygodniu złożyłem dwa wnioski o przeniesienie numeru do a2 dwóch numerów - karty SIM już dostałem.
Pierwszy kończy się w maju - wynik pozytywny, SMS od Orange, że im przykro, żebym sie zastanowił, etc.
Drugi umowa kończy się we wrześniu i w odpowiedzi SMS- wniosek odrzucony.

Mam dwa numery głosowe i internet mobilny w Orange, chcę "wyrównać" czas trwania wszystkich umów, ale oferty jakie na razie dostałem (konsultant dzwoni mniej więcej raz w tygodniu, lub ja dzwonie do DUK) to porażka, jeśli nie pojawi się nic konkretnego z małym żalem opuszczę Orange.

Shande w temacie 20 lecia Orange i promocji

Promocja potrwa od 14 marca do 12 kwietnia 2018 roku i dotyczy wszystkich ofert mobilnych - indywidualnych, biznesowych i na kartę.

Aby skorzystać z promocji należy wysłać SMS-a o treści 20 na numer 80820 (bezpłatny). Istnieje również możliwość zdalnej aktywacji pakietu 20 GB na numerach Internetu mobilnego. W tym celu należy wysłać SMS-a o treści 20naNUMER, gdzie numer jest numerem telefonu w standardowym, 9-cyfrowym formacie - np. 20na500123321.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/20-g ... 41706.html
cinek_wwl
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Sony Xperia Z1
Sieć: Orange

Postprzez reggie » 16 mar 2018, o 10:25

Shande napisał(a): Pani w tmobile powiedziała ze inaczej nie może:)

Może, może - we wniosku o przeniesienie numeru abonent może wybrać dowolny dzień przeniesienia numeru (choć oczywiście najczęściej jest wybierany koniec obecnej umowy).
Tak, czy inaczej, masz jeszcze sporo czasu. Zawsze możesz wycofać przeniesienie i złożyć od razu kolejny wniosek wybierając datę przeniesienia 2 maja. Z tym, że to już za dużo niepotrzebnych kombinacji. Lepiej teraz wydzwaniać do DUK w celu uzyskania max rabatów.
Ja miałem w styczniu na dwóch numerach jeszcze około 2 m-ce umowy, a w lutym na jednym numerze ponad 3 m-ce i udało się dostać maxa, więc raczej nie ma zasady, że trzeba czekać do samego końca kontraktu. Zresztą potrzebujesz kilku dni żeby podpisany aneks wrócił do Orange, który dopiero wtedy anuluje proces przeniesienia numeru w T-Mobile.
Shande napisał(a):Mamy 20 lecie Orange, czemu nie ma jeszcze żadnych promocji na stronie?:d

My tutaj dyskutujemy o rabatach, które nawet na 100-lecie Orange nie byłyby oficjalnie promowane na stronie. :mrgreen:
cinek_wwl napisał(a):Dyspozycję przeniesienia numeru można złożyć nie wcześniej niż na 120 dni przed końcem umowy, w przeciwnym razie operator zablokuje/odrzuci wniosek.

A mógłbyś wskazać konkretne przepisy, które o tym mówią?
Gdyż ani w Prawie telekomunikacyjnym ani w Rozporządzeniu z 16.12.2010r. jakoś nie mogę takiego terminu znaleźć.
cinek_wwl napisał(a):jeśli nie pojawi się nic konkretnego z małym żalem opuszczę Orange.

Nie wiem, czego "konkretnego" oczekujesz i co do internetu mobilnego się nie wypowiem, ale możliwe do uzyskania rabaty na numery komórkowe masz szczegółowo opisane w tym wątku. Max co możesz uzyskać w Planie Standardowym bez telefonu to 24zł m-c i 3 m-ce za 0zł, czyli wychodzi 10,50zł m-c za jeden numer. Jeżeli znasz tańszą alternatywę, to zmieniaj sieć. :)
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez cinek_wwl » 16 mar 2018, o 10:36

reggie - ten wątek śledze już długi czas i zawsze do niego wracam

Znam realia i wiem ile mogę ugrać, oczywiście dam znać co wynegocjuje, ale w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.

Jeśli chodzi o termin przeniesienia to odpowiedź od operatora, nie szukałem w regulaminach, ani w zapisach prawa telekomunikacyjnego.

Czego szukam? Niedrogiej usługi, ale takiej która będzie działała sprawnie. W mojej lokalizacji ostatnio pomarańcza ma duże problemy. Zgłosiłem i poprawa ma nastąpić.... w przyszłym roku jeśli dobrze pójdzie. :/
cinek_wwl
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez reggie » 16 mar 2018, o 10:53

cinek_wwl napisał(a):w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.

Wiadomo, że próbują sprzedać coś, na czym mogą więcej zarobić i oczywiście według konsultantów nie ma rabatów, o których tutaj piszemy (mimo, że przecież rabaty te dostajemy).
cinek_wwl napisał(a):Jeśli chodzi o termin przeniesienia to odpowiedź od operatora, nie szukałem w regulaminach, ani w zapisach prawa telekomunikacyjnego.

Ja bym złożył ponownie wniosek o przeniesienie tego numeru do września, a w przypadku odrzucenia - zażądał od operatora podania podstawy prawnej wydania decyzji negatywnej, a jak będą coś ściemniać i kombinować - skarga do Prezesa UKE.

Jako osoba, która śledzi wątek i chce jej się najpierw poczytać (a naprawdę wielu przychodzi to z wielkim trudem) wypowiedzi innych - na pewno sobie poradzisz w negocjacjach z DUK. :)
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez zielony71 » 16 mar 2018, o 11:44

cinek_wwl napisał(a):...ale w chwili obecnej na siłę próbują mi wepchnąć Orange Love z rabatem 20% i nic więcej nie mogą dać, ehh stara śpiewka.
...

20% na Love? Możesz napisać coś więcej? Pierwsze słyszę o rabatach na Love.
Pomagam wyciskać sok z Pomarańczy i wiem chyba wszystko o rabatach w Orange;-)
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com/
zielony71
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: lumia

Postprzez cinek_wwl » 16 mar 2018, o 11:59

zielony71 - Niestety na razie nie mogę potwierdzić warunków, bo konsultant miał z kierownikiem porozmawiac i oddzwonić, ale nie doczekałem się już od niego telefonu.

Wydaje mi się, że popełnił błąd i nie wiedział jak to odkręcić, a że przyjąłem jego ofertę bez entuzjazmu to sobie odpuścił.
cinek_wwl
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Kejcio » 17 mar 2018, o 10:17

Kiedyś widziałem tu cennik telefonów, a teraz nie mogę go znaleźć. Mógłby ktoś jeszcze raz go podlinkować?
Kejcio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez fareboh » 19 mar 2018, o 13:28

Firma Orange ukarana za naciąganie klientów

http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-bi ... range-kara
fareboh
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Shande » 19 mar 2018, o 21:53

No i dzisiaj udało mi się wynegocjować rabat 2x20% na 2 numery, na których był wniosek o przeniesienie do inne sieci.
Trzeci numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc z rabatem 20%
Czwarty numer z umową do lipca 2019 "wyzerowano" i nowa umowa na 24 msc w pakiecie orange love.
Mogłem próbować jeszcze powalczyć o 3 miesiące gratis ale konsultantka zadzwoniła jak zbierałem się do pracy a chciałem mieć to już za sobą. Ogólnie jestem zadowolony. Mam tylko nadzieję, że orange love aktywuje się pierwsze bo inaczej przez pierwszy miesiąc będę płacił abo bez rabatu wynikającego z orange love czyli 60 zł w plecy.

Dowiedziałem się też, że muszę w tmobile wycofać wniosek o przeniesienie do nich numerów. Jak to można zrobić prócz wizyty w salonie?
Shande
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta abonamentowa