DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 635 z 675
  • 1
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 637
  • 675
 #989973  autor: kudlaty801
 21 kwie 2018, 15:19
Witam

Zabrałem się za zrobienie porządku z telefonami które posiadam.
Chciałbym się dowiedzieć co jestem w stanie ugrać od Orange.

Posiadam numer w Orange na abonament, który do dzisiaj był na mojego ojca. Dzisiaj przeniosłem z ojca na siebie. Umowa kończy się na początku września. Jak tylko dostanę potwierdzenie przeniesienia numeru na mnie planuję złożyć dyspozycję przeniesienia do T-Mobile na kartę.
Dodatkowo na dniach planuję przenieść numer żony na siebie. Żony numer jest w Orange na kartę.
Czy mając jeden numer w abo a drugi na kartę jestem w stanie otrzymać na te dwa numery abonament o którym była w tym temacie mowa w wysokości 24zł za oba numery i 3 mies gratis??
Czy na ten numer na kartę jak już przepiszę na siebie też przydało by się złożyć dyspozycję przeniesienia do T-Mobile? i czy da się to zrobić z na ten sam dzień co ten na abo ?
 #989997  autor: jack77
 21 kwie 2018, 19:53
Cześć.
Złożyłem dzisiaj dyspozycje przeniesienia moich trzech numerów na kartę w T-mobile.
Po ok trzech godzinach dostałem sms od T-mobile, że mój obecny operator wyraził zgodę na przeniesienie numerów na xx dzień.
Czy tak to powinno przebiegać? Odezwie się jeszcze DUK Orange, żeby wycofać przeniesienie?
 #989999  autor: lary504
 21 kwie 2018, 20:06
jack77 pisze:Cześć.
Złożyłem dzisiaj dyspozycje przeniesienia moich trzech numerów na kartę w T-mobile.
Po ok trzech godzinach dostałem sms od T-mobile, że mój obecny operator wyraził zgodę na przeniesienie numerów na xx dzień.
Czy tak to powinno przebiegać? Odezwie się jeszcze DUK Orange, żeby wycofać przeniesienie?
możesz sam zadzwonić do DUK. Do kiedy masz umowę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 #990002  autor: perdos1
 21 kwie 2018, 20:30
gulises pisze:Ponoć nie ma rabatów na orange love ?

Pozatym 2x20% rabat na telefon z pakietem love daje kwote 9.99 czy ja coś źle licze?
Nie ma rabatów na love. Ma 2 numery+neostradę. Z jednego numeru i neostrady robi love z łączną opłata 80 zł/miesiąc. Drugi przedłuża jako standardowy z rabatem 2x20% z DUK. Źle liczysz. 49,99(cena standardowa)*0,8(pierwszy rabat)*0,8(drugi rabat)-10(rabat za zgody marketingowe i efakture)-20(rabat za łączenie usług - love + abonament mobilny)=`1,99 zł.

@kudlaty801 Za przejście z karty na abonament nie dostaniesz rabatu. Na swoim numerze max co wyciągniesz to Abonament 21,99 zł/miesiąc+3 miesiące gratis.

Numer żony możesz przenieść do innej sieci, skorzystać z jakiejś promocji (fatk mobile/Plush) i potem przenieść numer do orange. Dostaniesz to co na stronie, czyli 3 miesiące gratis i abonament 20 zł/miesiąc (po rabacie za łączenie usług).

Ogólnie oferta bez szału, 42 zł za 2 numery. Ja bym uciekał do innej sieci z dwoma numerami.

@jack77 Nie czekaj tylko dzwoń sam pod *220.
 #990016  autor: kudlaty801
 21 kwie 2018, 21:59
perdos1 pisze: @kudlaty801 Za przejście z karty na abonament nie dostaniesz rabatu. Na swoim numerze max co wyciągniesz to Abonament 21,99 zł/miesiąc+3 miesiące gratis.

Numer żony możesz przenieść do innej sieci, skorzystać z jakiejś promocji (fatk mobile/Plush) i potem przenieść numer do orange. Dostaniesz to co na stronie, czyli 3 miesiące gratis i abonament 20 zł/miesiąc (po rabacie za łączenie usług).

Ogólnie oferta bez szału, 42 zł za 2 numery. Ja bym uciekał do innej sieci z dwoma numerami
[/quote]

Tak właśnie mi się wydawało, że to tyle może wyjść. Ale chyba jestem w stanie to 42 zł osiągnąć bez przenoszenia numeru żony do innej sieci, bo na drugi numer i tak by było tylko 20 zł rabatu za łączenie usług. no chyba że to 3 miesiące gratis by nie weszło.

A co jestem w stanie w innych sieciach na dwa numery wywalczyć i do jakiej sieci proponujesz? Ewentualnie jakieś linki do poczytania bo jestem nowy i nie szukałem jeszcze nic co jestem w stanie zyskać przy zmianie operatora?
Tylko wadą takiego rozwiązania będzie to, że do innego operatora będę mógł się przenieść dopiero we wrześniu a teraz jak przeniosłem numer na siebie to dojdzie mi 20 zl do abo bo wcześniej na ojce było jeszcze neo i stacjonarny wiec był rabat.
 #990065  autor: jack77
 22 kwie 2018, 10:22
Cześć
Na dwa numery mam wyznaczone przeniesienie na 23 maja, a główny na 14 czerwca. Dzwoniłem wczoraj pod *220 i jeszcze ponoć nie widzą rezygnacji. Miła Pani na początek zaproponowała mi abonament za ok 65zł. Gdy powiedziałem jej, że dzień wcześniej zaproponowali mi to samo za 49 zł zmieszała się i stwierdziła , że jednak widzi w systemie taką propozycję.(zgodnie z sugestią forumowiczów gdy usłyszałem głos kobiety powinienem się rozłączyć :D :D . Jak widać coś w tym jest). Suma sumarum staneło na standardowym 20%. Będę próbował dalej, chociaż uparcie twiedzą, że nie ma juz rabatów 2x20%.
 #990095  autor: _karolka_
 22 kwie 2018, 12:45
Hej umowa kończy mi się 12 maja niestety żadne wypowiedzenie nie zostało jeszcze złożone. Nie bylo nawet kontaktu ze strony orange z nową ofertą. Jak czytam wypowiedzenie już nie wystarczy żeby dostać fajną ofertę. Czy żeby przenieść numer do innej sieci muszę napisać im jakieś specjalnie wypowiedzenie czy mogę złożyć tylko zlecenie na stronie innej sieci ? I czy nie jest za późno na przenoszenie numeru ?
Czy jest jakiś inny numer do duk? Ponieważ mieszkam za granicą numer *220 nie działa.
 #990104  autor: perdos1
 22 kwie 2018, 13:09
Jak chcesz zlecić przeniesienie numeru przebywając za granicą?
 #990117  autor: _karolka_
 22 kwie 2018, 14:14
perdos1 pisze:Jak chcesz zlecić przeniesienie numeru przebywając za granicą?
Osoba na którą jest numer przebywa w Polsce ;) ja jestem tylko użytkownikiem.
 #990128  autor: perdos1
 22 kwie 2018, 15:01
Też miałem z tym problem. Najlepiej jakby ktoś z Polski zadzwonił. Ewentualnie spróbuj przez Wifi Calling, może już działa.
 #990212  autor: PBArtek
 23 kwie 2018, 10:27
_karolka_ pisze:Czy jest jakiś inny numer do duk? Ponieważ mieszkam za granicą numer *220 nie działa.
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było zadzwonić do biura obsługi (501 100 100) i poprosić o przełączenie do DUK. Kiedyś mi się zdarzyło nawet, że konsultant stwierdził, że on najpierw musi przedstawić mi ofertę. Szybko przedstawił. Powiedziałem, że mi ona nie pasuje i przełączył do DUK ;)
 #990214  autor: mk5891
 23 kwie 2018, 11:00
Witam. W weekend złożyłem wnioski na przeniesienie 3 numerów do T. Długo trzeba czekać na kontakt z orange, czy samemu dzwonić i walczyć o ofertę?
 #990216  autor: perdos1
 23 kwie 2018, 11:34
Po co czekać? Zadzwoń sam wtedy kiedy ci pasuje.
 #990244  autor: kwiatek
 23 kwie 2018, 13:39
PBArtek pisze:
perdos1 pisze:@PBArtek, 3 to za mało :) . Czasami trzeba rozmawiać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Mała rada, jeśli odbierze kobieta - rozłącz się, zaoszczędzisz dużo czasu :) .
Dzięki :)
Próbowałem jeszcze i próbowałem (raz było chyba całkiem blisko, bo konsultant niby poszedł zapytać kierownika)... W każdym razie bez efektu. W końcu sami do mnie zadzwonili - i od razu zaproponowali 2x20% i jeszcze 3 miesiące za zero mimo, że o to nie prosiłem :D
Ważne, że w końcu zaproponowali mi satysfakcjonującą ofertę.
No ja już jestem po około 8-10 rozmowach i nie udało mi się więcej ugrać niż 39,98 zł za 2 numery i pierwsze 3 miesiące za zero zł... Generalnie różnie się toczą te rozmowy, jedni muszą sprawdzać coś, inni pytają kierownika, kolejni dają wszystko jak im się wydaję, albo są mega nieuprzejmi, ale wszyscy dochodzą do tego samego i mówią, że nie ma innej oferty, że nie da się już taniej. Jak się nie podoba to cześć... Tracę pomału zapał... Ale mam pytania:
1) jest sens jeszcze negocjować czy przyjąć te warunki, bo numery zostaną przeniesione do T-mobile z dniem 11 maja?
2) jeśli TAK to kiedy ewentualnie podjąć decyzję, żeby nie było za późno? (mam na myśli czy mogę przedłużyć umowę np. 10 maja czy lepiej wcześniej - kiedy?)
3) czy jak przedłużę umowę to czy muszę coś zgłaszać do T-mobile? Co mam zrobić z kartami SIM (oddaje się)?
Dzięki!!!
 #990250  autor: PBArtek
 23 kwie 2018, 14:36
kwiatek pisze:
PBArtek pisze:
perdos1 pisze:@PBArtek, 3 to za mało :) . Czasami trzeba rozmawiać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Mała rada, jeśli odbierze kobieta - rozłącz się, zaoszczędzisz dużo czasu :) .
Dzięki :)
Próbowałem jeszcze i próbowałem (raz było chyba całkiem blisko, bo konsultant niby poszedł zapytać kierownika)... W każdym razie bez efektu. W końcu sami do mnie zadzwonili - i od razu zaproponowali 2x20% i jeszcze 3 miesiące za zero mimo, że o to nie prosiłem :D
Ważne, że w końcu zaproponowali mi satysfakcjonującą ofertę.
No ja już jestem po około 8-10 rozmowach i nie udało mi się więcej ugrać niż 39,98 zł za 2 numery i pierwsze 3 miesiące za zero zł... Generalnie różnie się toczą te rozmowy, jedni muszą sprawdzać coś, inni pytają kierownika, kolejni dają wszystko jak im się wydaję, albo są mega nieuprzejmi, ale wszyscy dochodzą do tego samego i mówią, że nie ma innej oferty, że nie da się już taniej. Jak się nie podoba to cześć... Tracę pomału zapał... Ale mam pytania:
kwiatek pisze: 1) jest sens jeszcze negocjować czy przyjąć te warunki, bo numery zostaną przeniesione do T-mobile z dniem 11 maja?
Ciężko ocenić. Z własnego doświadczenia (co opisałem w zacytowanym poście) mogę tylko potwierdzić, że faktycznie obecnie samemu wynegocjowanie większego rabatu jest prawdopodobnie nieosiągalne. Jeśli ktoś ostatnio dostał rabat 2x20% podczas kontaktu z własnej inicjatywy z DUK, miło byłoby gdyby dał znać.
Dawno dostałeś potwierdzenie z Orange o przeniesienie numeru? Do mnie zadzwonili z tym największym obecnie rabatem po kilku dniach od SMSa.
kwiatek pisze: 2) jeśli TAK to kiedy ewentualnie podjąć decyzję, żeby nie było za późno? (mam na myśli czy mogę przedłużyć umowę np. 10 maja czy lepiej wcześniej - kiedy?)
Wg strony Orange (https://www.orange.pl/omnibook/anulowan ... u-z-orange):
Anulowanie przeniesienia numeru musimy otrzymać najpóźniej 2 dni robocze przed datą jego przeniesienia.
kwiatek pisze: 3) czy jak przedłużę umowę to czy muszę coś zgłaszać do T-mobile? Co mam zrobić z kartami SIM (oddaje się)?
Na tej samej stronie jest informacja:
Dodatkowo, oświadczenie o rezygnacji z przeniesienia numeru, złóż również u nowego operatora.
I chyba warto to zrobić, choć wg moich informacji dodatkowe działania raczej potrzebne nie są
 #990253  autor: kwiatek
 23 kwie 2018, 14:47
PBArtek pisze:Dawno dostałeś potwierdzenie z Orange o przeniesienie numeru? Do mnie zadzwonili z tym największym obecnie rabatem po kilku dniach od SMSa.
PBartek, SMSa dostałem jakoś w ten sam dzień, w który złożyłem przeniesienie, tj. 28 marca. Ale chyba nikt do mnie nie dzwonił od tamtej pory (przynajmniej nie pamiętam). Wcześniej, gdy miałem złożone wypowiedzenie, to może były jakieś 3-4 telefony.
Dzięki za rady!
 #990257  autor: emeriks_torun
 23 kwie 2018, 15:13
Witam, właśnie rozmawiałem z DUK. Złożyłem rezygnację w połowie marca, sami zadzwonili po paru dniach, dostałem ofertę ale potem coś namieszali, koniec końców - zrezygnowałem z aneksu...dzisiaj zaproponowali 20% rabatu na abo (twierdzą, że to max.); nie ma już -5pln do raty za telefon. Oferta: 29,99 plan standard + h mate 10 lite = 76,99pln...słabo; nie wiem, gdzie tu zgody marketingowe, terminowe płatności i e-faktury
Jutro zadzwonię ponownie ;)
 #990283  autor: perdos1
 23 kwie 2018, 18:10
kwiatek pisze:1) jest sens jeszcze negocjować czy przyjąć te warunki, bo numery zostaną przeniesione do T-mobile z dniem 11 maja?
Oczywiście, że jest. Masz jeszcze ponad 2 tygodnie na negocjacje. Nie poddawaj się tak łatwo. Przyjmować warunków nie ma sensu, bo to jest słaba oferta. Lepiej przejść na Plush/A2mobile i mieć to samo bez umowy za te same pieniądze (a nawet taniej).
kwiatek pisze:2) jeśli TAK to kiedy ewentualnie podjąć decyzję, żeby nie było za późno? (mam na myśli czy mogę przedłużyć umowę np. 10 maja czy lepiej wcześniej - kiedy?)
Do 9go maja załatw sprawę.
kwiatek pisze:3) czy jak przedłużę umowę to czy muszę coś zgłaszać do T-mobile? Co mam zrobić z kartami SIM (oddaje się)?
Dzięki!!!
Nic nie musisz robić, Orange samo zablokuje przeniesienie, zostaniesz o tym dodatkowo poinformowany smsem. Karty sim do kosza.
PBArtek pisze:Z własnego doświadczenia (co opisałem w zacytowanym poście) mogę tylko potwierdzić, że faktycznie obecnie samemu wynegocjowanie większego rabatu jest prawdopodobnie nieosiągalne.
DUK to DUK i raczej nie ma znaczenia czy ty dzwonisz, czy dzwonią do ciebie. Wszystko zależy od konsultanta na którego trafisz. Tobie akurat udało się przedłużyć jak do ciebie dzwonili, ale jakbyś sam dodzwonił się do tego samego konsultanta to wynegocjowałbyś to samo. Ja kiedyś dzwoniłem kilkadziesiąt razy przez tydzień i dopiero po takim czasie uzyskałem to co chciałem.
 #990289  autor: zielony71
 23 kwie 2018, 18:29
DUK to DUK ale zwykle łatwiej jest coś wynegocjować wtedy gdy to oni dzwonią, bo po prostu dzwonią najczęściej ci konsultanci/wtedy, którzy/kiedy mają problem z realizacją planu ;-)
 #990315  autor: kemot82
 23 kwie 2018, 20:20
Panowie, na ile miesięcy/dni przed zakończeniem umowy w Orange można zlecić przeniesienie numeru na kartę do innego operatora, tak, żeby zarówno dawca (O) jak i biorca (jeszcze nieustalony) nie odrzucili wniosków? Raz czytam, że 4 msc, innym razem 6. Jest jakaś ustalona odgórnie dla wszystkich opów ilość tych dni/msc?
Ech, prawie 2 lata temu, po skanie-wypowiedzeniu pierwszy (jeden, jedyny) telefon z DUK załatwił max. rabaty na tamte czasy (LTE główny wyższy za 22zł/msc z OOE) a teraz jakie schody i kombinacje...
  • Strona 635 z 675
  • 1
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 637
  • 675
  • 1
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 637
  • 675