DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 624 z 675
  • 1
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 626
  • 675
 #979752  autor: reggie
 24 lut 2018, 14:49
rekin01 pisze:Dzisiaj dzwoniłem do DUK i dalszym ciągu nie ma mowy o rabacie 40%.
Na przykładzie moim oraz Dominiq widać, że rzeczywiście nie ma już jednorazowego rabatu -40%, więc nie dziwne, że takiego rabatu nie dostałeś. Teraz jest (o czym pisałem szczegółowo) dwukrotnie liczony rabat -20%, czyli tak naprawdę -36% w Planie Standardowym.
Rabat taki na pewno funkcjonuje w DUK - nawet wczoraj potwierdziła mi to ich konsultantka, kiedy zadzwoniłem zapytać o kuriera z aneksem na przedłużony trzeci numer.

Arerox - obydwa rabaty -20% są za przedłużenie umowy, tylko niestandardowo zostało to zapisane w aneksie (przeczytaj moje poprzednie wypowiedzi, to zobaczysz o co chodzi). Kwota do zapłaty jest jednak najważniejsza i tutaj wszystko się zgadza.

Może część z Was źle podchodzi do rozmowy od razu rzucając rabatami i żądając -40%.
Do negocjacji należy być przygotowanym - ja np. zawsze operuję kwotami zamiast rabatami, trzeba trochę blefować, kombinować i próbować do skutku. Ale jak widać na forum można.
W moim przypadku dwa numery w styczniu załatwiłem za pierwszym telefonem do DUK.
W lutym na trzeci numer było trochę trudniej, bo potrzebne były aż trzy połączenia na *220. :)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2018, 14:54 przez reggie, łącznie zmieniany 2 razy.
 #979753  autor: Arerox
 24 lut 2018, 14:51
reggie pisze:
rekin01 pisze:Dzisiaj dzwoniłem do DUK i dalszym ciągu nie ma mowy o rabacie 40%.
Na przykładzie moim oraz Dominiq widać, że rzeczywiście nie ma już jednorazowego rabatu -40%, więc nie dziwne, że takiego rabatu nie dostałeś. Teraz jest (o czym pisałem szczegółowo) dwukrotnie liczony rabat -20%, czyli tak naprawdę -36% w Planie Standardowym.
Rabat taki na pewno funkcjonuje w DUK - nawet wczoraj potwierdziła mi to ich konsultantka, kiedy zadzwoniłem zapytać o kuriera z aneksem na przedłużony trzeci numer.

Może część z Was źle podchodzi do rozmowy od razu rzucając rabatami i żądając -40%.
Do negocjacji trzeba być przygotowanym - ja np. zawsze operuję kwotami zamiast rabatami, trzeba trochę blefować, kombinować i próbować do skutku. Ale jak widać na forum można.
W moim przypadku dwa numery w styczniu załatwiłem za pierwszym telefonem do DUK.
W lutym na trzeci numer było trochę trudniej, bo potrzebne były aż trzy połączenia na *220. :)

Dwa rabaty 20%, to jest 20% za przedłużenie a drugie 20% za co?
 #979764  autor: rekin01
 24 lut 2018, 15:46
reggie Czyli w końcu ile wychodzi abo za numer? Mi proponowali jeden standardowy, a drugi optymalny, żeby telefon był w lepszej cenie.
 #979768  autor: reggie
 24 lut 2018, 15:59
rekin01 pisze:reggie Czyli w końcu ile wychodzi abo za numer? Mi proponowali jeden standardowy, a drugi optymalny, żeby telefon był w lepszej cenie.
Nie wypowiadałem się odnośnie Planu Optymalnego, bo mnie nie interesował, więc nawet o to nie pytałem. Kiedyś chyba zielony71 pisał, że nie słyszał żeby (wówczas) ktoś dostał -40% na Optymalny, dawali tylko -20%, więc może i teraz więcej na Optymalny nie dostaniesz.
Natomiast w Planie Standardowym przy rabacie 2x -20% wychodzi abo 31,99zł - 10zł (rabat za e-fakturę i zgodę marketingową) - 20zł (rabat za łączenie usług w Orange) = 1,99zł / m-c.
Gdyby potwierdziło się z Optymalnym, to teoretycznie max co możesz teraz dostać to Optymalny za 37,99zł/m-c i do tego Standardowy za 1,99zł/m-c. I oczywiście pierwsze 3m-ce za 0zł.
A z telefonem to sobie dobrze policz, czy aby nie lepiej kupić poza Orange (np. w ratach 0%).
 #979776  autor: rekin01
 24 lut 2018, 16:11
Optymalny za 37 mi proponowali, a do tego standardowy za 9,90 zl
Przydałoby się dowiedzieć jak wygląda sprawa z telefonem, chociaż Mate 10 Lite jest w tej chwili niedostępny.

Dzisiaj dowiedziałem się, że rabat 2x20% jest możliwy tylko wtedy, jeżeli zadzwoni DUK.
Konsultant stwierdził, że on mi nie może tego dać, ale między nami mówiąc (rozmowy są nagrywane), sprawa wygląda jak wyżej. To jest ich ostatnia linia.
 #979930  autor: reggie
 25 lut 2018, 18:59
rekin01 pisze:Dzisiaj dowiedziałem się, że rabat 2x20% jest możliwy tylko wtedy, jeżeli zadzwoni DUK.
Czyli po pierwsze - otrzymałeś potwierdzenie, że DUK może aktualnie taki rabat przyznać.
A po drugie - uważam, że to ściema, że tylko wtedy można ten rabat dostać gdy zadzwoni DUK (nie było tak w styczniu kiedy to ja dzwoniłem do nich i dostałem wówczas maxa czyli -40%).
Ale żeby był "wilk syty i owca cała" to zawsze można powiedzieć po otrzymaniu propozycji rabatu -20%, że to jednak trochę za mało i chcemy się jeszcze zastanowić po czym umówić kontakt z DUK np. za godzinę. A jak już konsultant zadzwoni, to wtedy kręcimy nosem i stwierdzamy, że to jednak nadal za drogo i wtedy DUK może zaproponować 2x -20% (skoro sam dzwoni do nas). Kombinować trzeba i próbować różnych możliwości :)

rekin01 - jeżeli dzwonisz i od razu domagasz się (albo choćby wspominasz) o rabacie 2x -20% (a do niedawna -40%), to wcale mnie nie dziwi, że go nie dostajesz. Też bym go nie dał takiej osobie. Rabaty, o których tutaj piszemy nie są przecież ogólnodostępne, nawet nie ma ich oficjalnych regulaminów dołączanych do umowy, pozostają one wyłącznie do dyspozycji DUK. Dlatego szanujmy drugą stronę w negocjacjach - oni też nie mogą szastać tymi rabatami i rozdawać ich na lewo i prawo. Lepiej nie pokazywać, że znamy max rabaty, tylko tak prowadzić rozmowę żeby je dostać, ale z inicjatywy konsultanta. Próbować do skutku, w końcu może ktoś się znajdzie, kto taki rabat zaproponuje (choć nie mamy gwarancji, że każdy go dostanie).

Skoro składamy wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci, to bądźmy wobec DUK stanowczy i konsekwentni w swojej decyzji, a nie dzwonimy i od razu rozmawiamy o przedłużeniu umowy. Przecież każdy konsultant od razu wyczuje, że blefujemy z tym przeniesieniem numeru i dlatego właśnie takie osoby nie mają wg mnie szans na max rabaty.
 #979940  autor: rekin01
 25 lut 2018, 19:22
Próbowałem różnych podejść, jak również raz zadzwonili sami i nic z tego nie wyszło. Z doswiadczenia mogę powiedzieć, że moim zdaniem nie ma znaczenia jak się prowadzi rozmowę, to raczej kwestia szczęścia lub dobrych chęci czy możliwości konsultanta.
 #980036  autor: kwiatek
 26 lut 2018, 13:49
Prośba o radę:
Do przedłużenia 2 numery, jeden na mnie, drugi na firmę na teściową. Jak to najlepiej zrobić? Myślałem o cesji nr teściowej na mnie i tu pytania:
1. Ile to kosztuje? Czy konsultant w ramach przedłużania obu nr jest to w stanie zrobić za darmo? Czy można to zrobić mailowo?
2. Jeśli miałbym dwa nr na siebie to przedłużać w ramach Orange Love? (net i tv odpada)
3. Czy potrzebna jest cesja czy mogę przedłużyć nry osobno, ale z max rabatem po wypowiedzeniu umowy?
Dzięki!
 #980043  autor: reggie
 26 lut 2018, 14:13
kwiatek pisze:1. Ile to kosztuje? Czy konsultant w ramach przedłużania obu nr jest to w stanie zrobić za darmo? Czy można to zrobić mailowo?
2. Jeśli miałbym dwa nr na siebie to przedłużać w ramach Orange Love? (net i tv odpada)
3. Czy potrzebna jest cesja czy mogę przedłużyć nry osobno, ale z max rabatem po wypowiedzeniu umowy?
Ad. 1 - Kiedyś za cesję z osoby prywatnej na firmę nie zapłaciłem nic. Teraz z osoby prywatnej na prywatną zapłaciłem 20zł. Proponuję dowiedzieć się choćby na czacie ile kosztuje cesja z firmy na osobę prywatną. Cesję podpisujesz w salonie wraz z tą drugą osobą, od której przejmujesz numer i nie ma możliwości, aby zrobił to konsultant mailowo.
Ad. 2 - A po co Orange Love. Poczytaj 20-30 stron tego wątku wstecz i wtedy będziesz wiedział, co powinieneś zrobić mając już na siebie dwa numery w ofercie indywidualnej.
Ad. 3 - Potrzebna jest cesja, bo musisz mieć obydwa numery na siebie żeby skorzystać z rabatu -20zł za łączenie usług w Orange. Poza tym różne są rabaty w ofercie indywidualnej i firmowej. Odnośnie możliwych maksymalnych rabatów dostępnych w DUK po złożeniu wniosku o przeniesienie numerów do innej sieci (co jest aktualnie lepszym "straszakiem" niż wypowiedzenie umowy) - jw., poczytaj 20-30 stron tego wątku wstecz i wtedy będziesz wiedział co i jak.
 #980053  autor: kwiatek
 26 lut 2018, 14:44
Ad. 1 - Kiedyś za cesję z osoby prywatnej na firmę nie zapłaciłem nic. Teraz z osoby prywatnej na prywatną zapłaciłem 20zł. Proponuję dowiedzieć się choćby na czacie ile kosztuje cesja z firmy na osobę prywatną. Cesję podpisujesz w salonie wraz z tą drugą osobą, od której przejmujesz numer i nie ma możliwości, aby zrobił to konsultant mailowo.
Ad. 2 - A po co Orange Love. Poczytaj 20-30 stron tego wątku wstecz i wtedy będziesz wiedział, co powinieneś zrobić mając już na siebie dwa numery w ofercie indywidualnej.
Ad. 3 - Potrzebna jest cesja, bo musisz mieć obydwa numery na siebie żeby skorzystać z rabatu -20zł za łączenie usług w Orange. Poza tym różne są rabaty w ofercie indywidualnej i firmowej. Odnośnie możliwych maksymalnych rabatów dostępnych w DUK po złożeniu wniosku o przeniesienie numerów do innej sieci (co jest aktualnie lepszym "straszakiem" niż wypowiedzenie umowy) - jw., poczytaj 20-30 stron tego wątku wstecz i wtedy będziesz wiedział co i jak.
Dzięki reggie, właśnie Twoje posty mnie natchnęły do działania!:)
Z tą opłatą za cesje to mam rozbieżne informacje, bo jeden konsultant powiedział, że zrobi mi za darmo w ramach Orange Love i że muszę tylko wypełnić formularz, który de facto mi przesłał mailowo i mu odesłać (!) i nie muszę nic osobiście robić, a drugi, że z firmy na osobę indywidualną opłata wynosi 123 zł...:/
 #980060  autor: reggie
 26 lut 2018, 15:11
kwiatek pisze:Z tą opłatą za cesje to mam rozbieżne informacje, bo jeden konsultant powiedział, że zrobi mi za darmo w ramach Orange Love i że muszę tylko wypełnić formularz, który de facto mi przesłał mailowo i mu odesłać (!) i nie muszę nic osobiście robić
Tak to już jest z tymi konsultantami w Orange.
Z prawnego punktu widzenia cesja jest umową pomiędzy dwoma osobami (na którą w naszym przypadku Orange musi się jeszcze zgodzić), więc jeżeli dopuszczają możliwość zawarcia takiej umowy przez formularz, to tylko pogratulować.
kwiatek pisze:z firmy na osobę indywidualną opłata wynosi 123 zł
Gdyby tak miało być, to proponuję najpierw zmienić dane w systemie Orange u teściowej z firmowych na indywidualne (co nic nie kosztuje) i dopiero wtedy zrobić cesję - wówczas opłata wynosi 20zł (ja tyle zapłaciłem w tym miesiącu).
kwiatek pisze:Dzięki reggie, właśnie Twoje posty mnie natchnęły do działania!:)
Nie ma za co! Życzę powodzenia w negocjacjach i proszę się pochwalić efektami na forum. :)
 #980186  autor: martinoxxl
 27 lut 2018, 11:46
Proszę o poradę.
1 Złożyłem deklarację przeniesienia jednego z moich nr do tmobile
2 Mam 5 numerów w orange
3 chcę dobrać dodatkowo światłowód i internet mobilny

Konsultantka zaproponował mi
Orange Love (internet + telefon) 79zł
jeden nr z rabatem 2x20% 1,97zł miesięcnie
pozostałem 3 numery z pojedynczym rabtem -20% po 9,99
internet mobilny 50gb 19,99zł (opłata aktywacyjna zniesiona 0zł)
Razem 130,93

Chciałem otrzymac podówjny rabat na wszystkie nr ale nic z tego.
Czy myśłicie, że jest to możliwe?
Jakich obniżek i dodatkowych korzyści mogę jeszcze oczekiwać?
Proszę o szybka odpowiedź.
Z góry dziękuję
 #980300  autor: reggie
 27 lut 2018, 20:08
martinoxxl pisze:Chciałem otrzymac podówjny rabat na wszystkie nr ale nic z tego.
Czy myśłicie, że jest to możliwe?
Jeżeli złożyłeś wniosek o przeniesienie tylko jednego numeru do T-Mobile, to dlatego dostałeś rabat 2x20% tylko na ten jeden numer, a na pozostałe rabat pojedynczy 20%. Żeby mieć szanse na 2x20% na wszystkich numerach, musisz takie wnioski złożyć na wszystkie numery.
martinoxxl pisze:Jakich obniżek i dodatkowych korzyści mogę jeszcze oczekiwać?
Teoretycznie przy złożonych wnioskach o przeniesienie wszystkich numerów możesz otrzymać w DUK rabaty na każdym numerze: 2x20% na abonament i 3m-ce za 0zł. Do niedawna dawali jeszcze zniżkę -5zł na racie za telefon, ale ostatnio nikt się nie chwalił żeby to uzyskał.
Wysil się trochę i poczytaj poprzednie 20-30 stron tego wątku, to będziesz wiedział, co i jak.
 #980393  autor: Shande
 28 lut 2018, 11:17
Lepiej jest złożyć wypowiedzenie umowy czy wniosek o przeniesienie? Co da lepszy rezultat w postaci rabatów w sytuacji przedłużenia umowy?
 #980404  autor: henry84
 28 lut 2018, 11:57
Umowa przedłużona , na 3 numery . Rabat 2x20% na jeden z numerów i 3 miesiące gratis abonament na wszystkie 3. Wybrałem pakiet standardowy dostępny dla przedłużających za 29,99 i 2 razy po 9,99 czyli z rabatem 20% do tego właśnie otrzymałem po negocjacjach wspomniany rabat dodatkowy 20% i 3 miesiące gratis. Ofertę otrzymałem przy przeniesieniu numerów wszystkich 3. Przy rozmowach pytajcie czy widnieje przeniesienie i czy jest coś więcej dla przenoszących . Przy pytaniu konsultanta skąd wiecie o rabacie to mówicie że w ostatniej rozmowie zaproponowali , i mieliście się zastanowić.

Do Orange dzwoniłem około 30 razy w ciągu miesiąca . P.s. Nie chce mi się czekać aż dadzą na 3 numery 2 rabaty po 20% bo mogę już nie dostać takiej oferty . Przeniesienie miałem mieć w marcu.
 #980406  autor: reggie
 28 lut 2018, 12:05
Shande pisze:Lepiej jest złożyć wypowiedzenie umowy czy wniosek o przeniesienie? Co da lepszy rezultat w postaci rabatów w sytuacji przedłużenia umowy?
Już normalnie ręce opadają i piszę w tej kwestii ostatni raz, bo w zdecydowanej większości zapytań wszystko zostało już napisane i wystarczy tylko chcieć samemu znaleźć odpowiedź.
Skoro chcecie otrzymać rabaty za przedłużenie umowy, to znaczy, że zależy Wam na oszczędnościach w domowym budżecie. Skoro potraficie wejść na Forum Telepolis, to znaczy, że wiecie, że można tutaj uzyskać cenne porady w tym zakresie. Wykażcie się wobec tego choćby odrobiną staranności i przeczytajcie co najmniej 20-30 poprzednich stron wątku o przedłużeniu umowy w Orange. Dopiero, jak nie znajdziecie odpowiedzi, to zadajcie pytanie, zamiast zaśmiecać wątek tym samym zagadnieniem, bo robi się wtedy bałagan i nikt na tym nie korzysta.
Ludzie! Wysilcie się choć trochę! Przecież chodzi o Wasze pieniądze!

henry84 pisze:Umowa przedłużona , na 3 numery. Przy pytaniu konsultanta skąd wiecie o rabacie to mówicie że w ostatniej rozmowie zaproponowali , i mieliście się zastanowić. Do Orange dzwoniłem około 30 razy w ciągu miesiąca.
Brawo. Jak widać można osiągnąć zamierzony rezultat (prawie maksymalny) tylko trzeba chcieć, dążyć do celu, być upartym (30 telefonów - szacun :) ale też bym nie odpuszczał) i samemu trochę pokombinować. Za to można pogratulować.
Czyli jeżeli dobrze liczę, to będziesz miał trzy numery łącznie za 41,97zł miesięcznie i 3m-ce za 0zł. Wychodzi zatem 12,24zł za jeden numer w okresie 24 m-cy aneksu.
Ja bym próbował jeszcze z nimi powalczyć o te dodatkowe 336zł (przy rabacie 2x20% na wszystkich trzech numerach), ale ogólnie najważniejsze, że jesteś zadowolony.
 #980428  autor: henry84
 28 lut 2018, 13:12
Dokładnie 3 numery za 41,97zł. Szczerze to już byłem gotów zmienić sieć , jeśli nie dostałbym w większym stopniu tego czego chcę, przy każdej rozmowie konsultanci informowali, że nie ma u mnie takich rabatów, albo że nie można ich połączyć ( wczoraj dzięki miłej Pani dostałem to co oczekiwałem i dziękuję jej za to ) . Przy tylu telefonach już miałem dość dzwonienia.
Orange tylko raz do mnie zadzwonił w styczniu i to na początku, olanie klienta totalnie.
 #980542  autor: martinoxxl
 01 mar 2018, 01:55
martinoxxl pisze:Proszę o poradę.
1 Złożyłem deklarację przeniesienia jednego z moich nr do tmobile
2 Mam 5 numerów w orange
3 chcę dobrać dodatkowo światłowód i internet mobilny

Konsultantka zaproponował mi
Orange Love (internet + telefon) 79zł
jeden nr z rabatem 2x20% 1,97zł miesięcnie
pozostałem 3 numery z pojedynczym rabtem -20% po 9,99
internet mobilny 50gb 19,99zł (opłata aktywacyjna zniesiona 0zł)
Razem 130,93

Chciałem otrzymac podówjny rabat na wszystkie nr ale nic z tego.
Czy myśłicie, że jest to możliwe?
Jakich obniżek i dodatkowych korzyści mogę jeszcze oczekiwać?
Proszę o szybka odpowiedź.
Z góry dziękuję
Reasumując pragnę pochwalić się co udało mi się wynegocjować :)
Orange LOVE (internet + telefon nr1) 79
telefon nr2 rabat 2x20% 1,97 miesięcznie
telefon nr3 9,99 (3 miesiące z 0zł)
telefon nr 4 9,99
telefon nr 5 9,99
internet mobilny 50gb 19,99 (zniesiona opłata aktywacyjna )
1-3 miesiąca razem 120,94
3-24 miesiąc 130,93

Oprócz tego wziąłem 2 telefony LG G6 i na oba wywalczyłem rabat 120zł (24x5zł).
Podobno konsultanci mają ograniczoną liczbę kodów ( 2 kody dziennie na konsultanta)
Jeden z nich w pakiecie orange love był tańszy 35rat po około 36,36zł (36 rata troche wyższ 50 czy 60zł)
Drugi telefon w planie standardowym 23 raty 67,65 i ostatnie 24 rata coś około 90zł

We wszystkich telefonach nieograniczone połączenia, smsy , mms oraz 10GB internetu (telefon nr 1 który jest w pakiecie orange love ma 5 gb internetu.

Podliczając oszczędności na rabatach jakie dostałem od DUK zaoszczędziłem ponad 1200zł przez całą umowę.
Oprócz tego umowy na pozostałe 4 nr kończyły się od czerwca do sierpnia tego roku (abonamenty od 30 do 40zł) więc suma oszczędności jest jeszcze większa.

Przeprowadziłem 3 rozmowy z przemiłą konsultantką, ostatnia rozmowa finalizująca trwała około 1 godziny, więc trzeba mieć czas na jej przeprowadzenie.

Dziękuję wszystkim za udzielone rady, myślę że więcej ugrać się nie dało. Pozdrawiam
 #980544  autor: harys
 01 mar 2018, 06:40
Umowa na 24 miesiące? Dali normalnie raty na tego g6 na 36 miesięcy?

Wysłane z LePro3
  • Strona 624 z 675
  • 1
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 626
  • 675
  • 1
  • 622
  • 623
  • 624
  • 625
  • 626
  • 675