DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 575 z 675
  • 1
  • 573
  • 574
  • 575
  • 576
  • 577
  • 675
 #954400  autor: Vieslav
 05 paź 2017, 11:32
Pytałem o to samo kilka stron wcześniej. Jeśli złożysz wypowiedzenie a potem dyspozycje na przeniesienie numeru do innej sieci, a ktoś pomyli się o 1 dzień, to stracisz numer. Na moim przykładzie: jeżeli mam datę wyłączenia numeru wyznaczoną na 15 listopada, to kiedy ma trafić do nowej sieci: 15 listopada czy 16 listopada? 16 listopada już będzie nieaktywny, a jak mi przeniosą w nocy z 14 na 15 listopada to zapłacę karę za przedterminowe zerwanie umowy (za jeden dzień :lol: ). Najlepiej złożyć wypowiedzenie w Orange z dyspozycją przeniesienia numeru na kartę a następnie przenieść numer.
 #954410  autor: qaz
 05 paź 2017, 12:18
Ja wczoraj zleciłem przeniesienie do t-mobile z linka zielonego i wybrałem, że chcę przenieść z końcem umowy terminowej, który u mnie wypada na koniec grudnia. Dzięki temu nie musze iść do salonu składać wypowiedzenia. Jeśli orange się opamięta i zaproponuje w końcu jakąś dobrą ofertę to może u nich zostanę, ale na razie się na to nie zanosi. Mam tylko jeden numer i chciałbym iphone 8, ale Orange nie daje na niego żadnego rabatu i jeszcze każe sobie płacić abonament 39,90 gdzie ten sam pakiet w t-mobile mam za 25 zl i do tego 3 msc za 0 zl. U operatorów wirtualnych jest jeszcze taniej... Ta ich nowa oferta to jakiś ponury żart
 #954415  autor: Symulant
 05 paź 2017, 12:25
Vieslav pisze:...Najlepiej złożyć wypowiedzenie w Orange z dyspozycją przeniesienia numeru na kartę a następnie przenieść numer..
Złożenie wypowiedzenia z dyspozycją przeniesienia numeru na kartę skutkuje najczęściej brakiem jakiejkolwiek oferty dla abonenta. Ponieważ pozostajesz w Orange tylko w innej ofercie. Wówczas wiadomo, że zależy Ci na numerze i nie muszą Cię zbytnio kusić żeby Cię przekonać do sieci.
 #954444  autor: qaz
 05 paź 2017, 13:11
Dokładnie, lepiej przenieść numer do innej sieci, a później ewentualnie wrócić. Dla przenoszących oferty zwykle są lepsze.
 #954451  autor: derik
 05 paź 2017, 13:48
Vieslav pisze:Pytałem o to samo kilka stron wcześniej. Jeśli złożysz wypowiedzenie a potem dyspozycje na przeniesienie numeru do innej sieci, a ktoś pomyli się o 1 dzień, to stracisz numer. Na moim przykładzie: jeżeli mam datę wyłączenia numeru wyznaczoną na 15 listopada, to kiedy ma trafić do nowej sieci: 15 listopada czy 16 listopada? 16 listopada już będzie nieaktywny, a jak mi przeniosą w nocy z 14 na 15 listopada to zapłacę karę za przedterminowe zerwanie umowy (za jeden dzień :lol: ). Najlepiej złożyć wypowiedzenie w Orange z dyspozycją przeniesienia numeru na kartę a następnie przenieść numer.
Dzięki :)
 #954485  autor: mariuszsc
 05 paź 2017, 16:57
dzien dobry
w zwiazku z tym ze jestem nowy na forum i zbliza mi sie koniec umowy abonamentowej, prosze o informacje czy rozwiazanie umowy na koniec okresu oznaczonego z dyspozycja przeniesienia nr do oferty na karte nalezy zrobic w czasie 30 dni -0 czy wczesniej przed 30 dniami. w salonie mi powiedziano ze w ostatnim okresie rozliczeniowym ( czyli 30-0) a wczesniej moge ale nr zostanie wylaczony. Przy innych wypowiedzeniach ( tv, internety) zawsze musial byc zachowany jeden okres przed koncem umowy. nie chce wtopic.
Pozdrawiam
 #954536  autor: Symulant
 05 paź 2017, 20:29
Musisz złożyć dyspozycję przeniesienia numeru na kartę przed rozpoczęciem ostatniego okresu rozliczeniowego. Inaczej może się okazać, że będziesz miał umowę dłuższą o miesiąc. Czyli generalnie składasz wypowiedzenie/dyspozycję kiedy chcesz nawet drugiego dnia po podpisaniu umowy. Pamiętaj żeby zrobić to co najmniej 31 dni przed końcem umowy.
 #954566  autor: zielony71
 05 paź 2017, 22:30
mariuszsc pisze:dzien dobry
w zwiazku z tym ze jestem nowy na forum i zbliza mi sie koniec umowy abonamentowej, prosze o informacje czy rozwiazanie umowy na koniec okresu oznaczonego z dyspozycja przeniesienia nr do oferty na karte nalezy zrobic w czasie 30 dni -0 czy wczesniej przed 30 dniami. w salonie mi powiedziano ze w ostatnim okresie rozliczeniowym ( czyli 30-0) a wczesniej moge ale nr zostanie wylaczony. Przy innych wypowiedzeniach ( tv, internety) zawsze musial byc zachowany jeden okres przed koncem umowy. nie chce wtopic.
Pozdrawiam
W tym przypadku udzielono Ci prawidłowej informacji. Z tym, że nie czekaj do dnia 0 ;-)
 #954653  autor: Symulant
 06 paź 2017, 12:49
zielony71 pisze:W tym przypadku udzielono Ci prawidłowej informacji. Z tym, że nie czekaj do dnia 0 ;-)
Czy aby na pewno?
Jeśli złoży dyspozycję przejścia na kartę na mniej niż 30 dni przed końcem umowy to czeka go kolejny okres rozliczeniowy do zapłacenia a sama umowy przedłuży się o miesiąc.
I niby dlaczego nie mógłby złożyć wypowiedzenia umowy z pozostaniem w Orange tylko ofercie na kartę wcześniej niż 30 dni?
Ja tak zrobiłem poprzednim razem, składałem wypowiedzenie około 3 miesięcy przed końcem z migracją do oferty prepaid.
 #954676  autor: zielony71
 06 paź 2017, 15:40
Według mojej wiedzy przejście z abonamentu na kartę odbywa się z końcem aktualnego okresu rozliczeniowego. Mnie i jeszcze paru osobom nie chcieli przyjąć dyspozycji przejścia na kartę wcześniej niż 30 dni przed końcem umowy. Dlaczego Tobie przyjęli? Tego nie wiem.
 #954678  autor: Symulant
 06 paź 2017, 15:50
Z tym, że jeśli nie kończysz umowy złożeniem wypowiedzenia lub rezygnacji to jest ona automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Dlatego też jeżeli w trakcie ostatniego okresu rozliczeniowego złoży się dyspozycję zmiany taryfy na prepaid musi upłynąć jeden pełny okres rozliczeniowy zanim przejście na kartę wejdzie w życie. Zatem dostajemy w gratisie jeden miesiąc więcej opłat.
 #954679  autor: Vieslav
 06 paź 2017, 16:26
Informacje są niejednoznaczne. Dwa lata temu wysyłałem wypowiedzenie z dyspozycją przeniesienia numeru na kartę: zostało odrzucone - pisemnie podano, że przeniesienie na kartę możliwe jest nie wcześniej niż 30 dni przed końcem umowy.
Dziś dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i dowiedziałem się, że już mogę składać dyspozycję przeniesienia na kartę (numer zostanie wyłączony 15 listopada, wypowiedzenie wysyłałem chyba w sierpniu), natomiast muszę odstąpić od wypowiedzenia umowy.
Dziś, jutro lub w niedziele wybiorę się do salonu i wam napiszę co ustaliłem.
 #954742  autor: piwko444
 06 paź 2017, 21:40
Witam. Kończy mi się umowa z Orange. Dzwonili dzisiaj z BOK. Proponują abonament za 39 zł z Samsungiem Galaxy s8 za 499 zł + rata 105 zł. Brać czy składać wypowiedzenie? Jest szansa na lepsze warunki?

Pozdrawiam
 #954763  autor: qaz
 07 paź 2017, 00:39
piwko444 pisze:Witam. Kończy mi się umowa z Orange. Dzwonili dzisiaj z BOK. Proponują abonament za 39 zł z Samsungiem Galaxy s8 za 499 zł + rata 105 zł. Brać czy składać wypowiedzenie? Jest szansa na lepsze warunki?

Pozdrawiam

Warunki bardzo słabe, a wręcz żałosne. Za sam telefon przez 24 msc wyjdzie ponad 3k a do tego jeszcze abonament, gdzie takie, a nawet lepsze warunki można mieć w ofertach na kartę poniżej 25 zł. W oficjalnej dystrybucji S8 można już dostać poniżej 2,5k
 #954765  autor: zielony71
 07 paź 2017, 07:28
Symulant pisze:Z tym, że jeśli nie kończysz umowy złożeniem wypowiedzenia lub rezygnacji to jest ona automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Dlatego też jeżeli w trakcie ostatniego okresu rozliczeniowego złoży się dyspozycję zmiany taryfy na prepaid musi upłynąć jeden pełny okres rozliczeniowy zanim przejście na kartę wejdzie w życie. Zatem dostajemy w gratisie jeden miesiąc więcej opłat.
Próbowałeś? Doliczyli Ci ten miesiąc wpłat w gratisie? Kiedy to było?
Ja ostatnio przenosiłem numer z abonamentu na kartę w lipcu i nic mi w gratisie nie doliczyli.
 #954774  autor: piwko444
 07 paź 2017, 10:13
qaz pisze:
piwko444 pisze:Witam. Kończy mi się umowa z Orange. Dzwonili dzisiaj z BOK. Proponują abonament za 39 zł z Samsungiem Galaxy s8 za 499 zł + rata 105 zł. Brać czy składać wypowiedzenie? Jest szansa na lepsze warunki?

Pozdrawiam

Warunki bardzo słabe, a wręcz żałosne. Za sam telefon przez 24 msc wyjdzie ponad 3k a do tego jeszcze abonament, gdzie takie, a nawet lepsze warunki można mieć w ofertach na kartę poniżej 25 zł. W oficjalnej dystrybucji S8 można już dostać poniżej 2,5k
Czyli składać wypowiedzenie i liczyć na lepszą ofertę? Czy już nic lepszego z Orange nie wynegocjuje?
 #954780  autor: qaz
 07 paź 2017, 12:10
piwko444 pisze:
Czyli składać wypowiedzenie i liczyć na lepszą ofertę? Czy już nic lepszego z Orange nie wynegocjuje?
W takim wypadku lepiej skorzystać z oferty na kartę, a telefon kupić na raty. Oferta orange jest mocno nieatrakcyjna.
Poza tym jak nie złożysz wypowiedzenia to nie ma szans na nic lepszego.
 #954792  autor: Vieslav
 07 paź 2017, 14:14
qaz pisze:Poza tym jak nie złożysz wypowiedzenia to nie ma szans na nic lepszego.
Jak złoży wypowiedzenie to też nie ma szans na nic. Jedyna oferta przedłużeniowa Orange na chwilę obecną to: 3 miesiące abonamentu gratis, 5zł rabatu miesięcznie na racie za telefon, co w przypadku 24 miesięcznej umowy daje zawrotną kwotę 120zł upustu.
Nie ma sensu bawić się w żadne wypowiedzenia, chyba, że komuś akurat taka oferta odpowiada.
 #954794  autor: qaz
 07 paź 2017, 14:20
Vieslav pisze: Jak złoży wypowiedzenie to też nie ma szans na nic. Jedyna oferta przedłużeniowa Orange na chwilę obecną to: 3 miesiące abonamentu gratis, 5zł rabatu miesięcznie na racie za telefon, co w przypadku 24 miesięcznej umowy daje zawrotną kwotę 120zł upustu.
Nie ma sensu bawić się w żadne wypowiedzenia, chyba, że komuś akurat taka oferta odpowiada.
Dlatego ja od razu zrobiłem przeniesienie do t-mobile :D No ale umowa kończy mi się dopiero pod koniec grudnia tak że jeszcze trochę czasu
 #954874  autor: Vieslav
 07 paź 2017, 19:49
Byłem dziś w salonie raz na zawsze rozwiązać kwestie przeniesienia numeru na kartę.

Umowę wypowiedziałem w sierpniu 2017 r., data końca umowy oraz data wyłączenia numeru to: 15 listopad 2017 r. Okres rozliczeniowy mam od 25 do 26.

Dziś jest 7 październik. W salonie nie robili żadnego problemu z przeniesieniem numeru do prepaida. Podpisałem anulowanie wypowiedzenia umowy a następnie dyspozycję zmiany planu taryfowego na prepaid. W moim przypadku zmiana nastąpi 26 listopada, czyli ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego następującego po zakończeniu umowy. Reguluje to par. 7 dyspozycji zmiany planu taryfowego: zmiana nastąpi ostatniego dnia kolejnego okresu rozliczeniowego następującego po zakończeniu umowy na czas określony, po okresie, w którym dyspozycja abonenta została złożona.
Także uważajcie z czekaniem do dnia zero!
  • Strona 575 z 675
  • 1
  • 573
  • 574
  • 575
  • 576
  • 577
  • 675
  • 1
  • 573
  • 574
  • 575
  • 576
  • 577
  • 675