DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 631 z 675
  • 1
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 633
  • 675
 #985438  autor: Pablo70
 24 mar 2018, 23:43
Kurier przyniesie wniosek wraz z nową kartą sim.

U mnie data przeniesienia numeru do TM to połowa maja.Orange na razie nie zainteresowane zatrzymaniem abonenta a gdyby zaproponowali dobre warunki byłbym skłonny przenieść do nich drugi numer.
 #985468  autor: reggie
 25 mar 2018, 10:21
slawkos pisze:Byłem dziś w 2 salonach T-Mobile. Chciałem złożyć wniosek o przeniesienie numeru na kartę od dnia 3 maja. Dostałem odpowiedź, że wniosek mogę złożyć i dostanę kartę sim. Mówię nie chcę karty chcę złożyć tylko wniosek o przeniesienie numeru na kartę od 3 maj. Nie da się wniosek muszą do czegoś mieć podpięty musza wydać mi kartę. Zgłupiałem.
dembol23 pisze:Ale rozumiem że żadnej karty kurier nie powinien przywieść ,tylko sam wniosek do podpisania o przeniesienie numeru?
A czemu tak się boicie tych kart SIM od innego operatora?
Skoro T-Mobile przyjmuje i rejestruje wniosek o przeniesienie numeru, to musi wydać kartę SIM żeby można było na czymś świadczyć usługę od daty przeniesienia, bo przecież (co oczywiste) nie może tego robić na karcie SIM z Orange, a domyślnie nikt nie wie, że taki wniosek jest tylko "kartą przetargową" w negocjacjach z DUK Orange. Gdyby jednak rzeczywiście miało dojść do przeniesienia numeru, to T-Mobile musiałby wysyłać kuriera drugi raz z samą tylko kartą SIM lub wzywać klienta do salonu po jej odbiór, co oczywiście byłoby nieopłacalne, więc robią to od razu.
Poza tym każdy operator ma obowiązek przypisania każdej wydanej karty SIM do konkretnej osoby - zgodnie z obowiązującymi już jakiś czas przepisami.
Najważniejsze jest to, że nie ponosicie z tego tytułu żadnych kosztów, a jeżeli dogadacie się z Orange i podpiszecie aneks, to karta SIM nie zostanie aktywowana przez T-Mobile.
Pablo70 pisze:U mnie data przeniesienia numeru do TM to połowa maja.Orange na razie nie zainteresowane zatrzymaniem abonenta a gdyby zaproponowali dobre warunki byłbym skłonny przenieść do nich drugi numer.
Dzwonisz do DUK i nie dają rabatów (opisanych wielokrotnie na forum), czy może czekasz na ich kontakt? Bo jeżeli to drugie, to możesz się wcale nie doczekać.
 #985492  autor: Pablo70
 25 mar 2018, 13:48
Ja już wykonałem jeden ruch.Wybrałem ofertę u innego operatora.Jeśli dotychczasowy operator ma to w nosie to ja tym bardziej.Nie zamierzam nigdzie dzwonić i ponosić dodatkowych kosztów bo zdaje się połączenia z BOK Orange są dodatkowo płatne.

Kilka razy umowę przedłużałem przez internet gdzie na dzień dobry był przyznawany rabat 20%. Teraz przez internet proponują warunki dla Łosi czyli po standardowych stawkach :D
 #985529  autor: Marcel82
 25 mar 2018, 17:06
Miesiąc temu zmarł mój tata - właściciel telefonu w Orange, chcę uporządkować sprawy z Orange poprzez cesję na mamę. Obecnie ma stacjonarny + Neo, czy mam pytać o różne szczegóły (cesja czy jednak zerwanie, Orange Love itd.) tutaj? Jeśli nie, to proszę wskazać podforum gdzie mam założyć temat.
 #985566  autor: harys
 25 mar 2018, 20:13
Czemu nie skontaktujesz się poprostu z Orange? Jakiej pomocy oczekujesz na forum?
 #985578  autor: reggie
 25 mar 2018, 21:14
Pablo70 pisze:Nie zamierzam nigdzie dzwonić i ponosić dodatkowych kosztów bo zdaje się połączenia z BOK Orange są dodatkowo płatne. (...) a gdyby zaproponowali dobre warunki byłbym skłonny przenieść do nich drugi numer.
Połączenia z BOK są rzeczywiście płatne, ale tam nie masz po co dzwonić.
Do przedłużenia tylko kontakt z DUK pod *220, które (jak już napisał rekin01) jest bezpłatne.
Skoro masz tylko jeden numer, to max co możesz dostać w Planie Standardowym to 22zł/m-c (po rabacie 2x20%) i 3 m-ce za 0zł, czyli 19,25zł/m-c przy aneksie na 24m-ce.
Nie jest to oferta powalająca, bo wielu operatorów oferuje dzisiaj no-limity w cenie +/- 20-25zł i nie musisz wiązać się 2-letnim kontraktem.
Przeniesienie drugiego numeru niewiele obniży koszty (bo wtedy nie dostaniesz na nim rabatu z DUK tylko standardowe 3 m-ce za 0zł za przeniesienie i będzie tam 5GB netu zamiast 10GB). Wtedy możesz mieć 2 x Plan Standardowy łącznie za niecałe 37zł/m-c za dwa numery.
Natomiast jeżeli będziesz czekał na kontakt z DUK i to jeszcze z max rabatami, to moim zdaniem nie doczekasz się. Jakoś nie kojarzę nawet jednego wpisu na forum od osoby, która przedłużyłaby umowę z Orange po tym jak sam DUK do niej zadzwonił. Teraz trzeba brać sprawy w swoje ręce i powalczyć o zniżki (no ale w końcu każdy wydaje swoje pieniądze, więc rób jak uważasz).
Marcel82 pisze:Miesiąc temu zmarł mój tata - właściciel telefonu w Orange, chcę uporządkować sprawy z Orange poprzez cesję na mamę.
Generalnie w przypadku śmierci abonenta umowa wygasa i powinna zostać rozliczona z dniem śmierci (oczywiście musisz okazać odpis aktu zgonu).
Jeżeli jednak chcesz pozostawić usługi, to proponuję odwiedzić salon i uzyskać informacje, jak przejąć wszystko na mamę - nie będzie to cesja, ale zapewne jest to w takiej sytuacji możliwe.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2018, 21:23 przez reggie, łącznie zmieniany 1 raz.
 #985580  autor: Marcel82
 25 mar 2018, 21:21
Ten temat ma 841 stron, poprzednie miały 277 i 175 (od 2007 r.), a Ty z poradą "zapytaj w Orange"...

Zapytałem o miejsce zadania pytania, bo różne usługi, ale OK, pytam tutaj:

Mama płaci 92,59 :
- Plan Na Każdy Dzień - 49 zł - do 31.07.2018
- Neostrada - 39,90 zł - do 26.10.2018
- prezentacja numeru - 3,69
Póki co chce zostawić z różnych przyczyn nr stacjonarny, więc chociaż o utrzymanie łącza vs. zawieszenie numeru nie muszę się martwić. Plus trochę dzwoni za granicę na stacjonarne.
W tej lokalizacji jest tylko Neostrada, tylko do 10 Mbps, potrzebny jest no limit (mama nie jest jedynym użytkownikiem łącza).

1).
Czy jest w Love (albo czymś innym - jest w ogóle coś innego??) coś pomiędzy ofertą za 79,99 a 99,99?
Nie potrzebuje oferty TV, mniejsza o szczegóły.
Jeśli nie bezpośrednia oferta to poprzez DUK przy wypowiedzeniu jakoś?
Idealnie by było np. 90 za Neo + stacjonarny + abonament komórkowy

2).
Niezależnie od tego czy jest czy nie ma, to czy mogę zostawić jej w Love telefon Siemens Gigaset 4000, który sprawuje się dobrze, czy trzeba te ichnie live/funboxy? Ma też swój router.
Wydaje mi się, że chcę POTS, a nie VOIP, dobrze nazywam?

3).
Czy jeśli przejmie obowiązki poprzez cesję, to i tak można np. za miesiąc wybrać Orange Love i ofertę za 99,99, czyli: skrócić tamte umowy i podpisać Love na 24 miesiące od "za miesiąc"?

Pozdrawiam
reggie pisze: Generalnie w przypadku śmierci abonenta umowa wygasa i powinna zostać rozliczona z dniem śmierci (oczywiście musisz okazać odpis aktu zgonu).
Jeżeli jednak chcesz pozostawić usługi, to proponuję odwiedzić salon i uzyskać informacje, jak przejąć wszystko na mamę - nie będzie to cesja, ale zapewne jest to w takiej sytuacji możliwe.
Wiem jak to przejąć, wyżej napisałem o co mi chodzi dokładnie.
Dzięki za zainteresowanie.

EDIT // f0ku5isko - proszę, jak chcecie coś dodać już po napisaniu posta to edytujcie ;)
 #985620  autor: jacek828
 26 mar 2018, 10:14
Witam. Czy ktoś na forum jest mi w stanie pomóc bo w Orange ani w salonie ani przez infolinie nie idzie się niczego dowiedzieć. Obecnie posiadam Smart Plan Główny LTE na raty do tego podpięty drugi numer plus Neostrade i telewizję wraz z pakietem nc+ choć to chyba nie ma znaczenia. Na ten moment korzystam z rabatu Orange Open Extra (-42,5). Proszę i poradę co zrobić żeby zachować rabat z OOE? Wg konsultanta nie ma już takiej możliwości.. Chciałem sobie zostawić tylko Neostrade jako usługę stacjonarną ale podobno i tak zabiorą w takim przypadku rabat za OOE.. Czy poważnie nie ma szansy na zachowanie tego rabatu?
 #985623  autor: y45y45
 26 mar 2018, 10:22
reggie pisze: Czasy się już dawno zmieniły (co najmniej dwa lata temu) i nie liczyłbym na szybki powrót (o ile w ogóle) promocji typu "Szalone Dni w Orange", kiedy można było kupić telefon nawet za połowę jego wartości rynkowej. U innych operatorów wcale nie jest lepiej pod tym względem.
Ale to nie oznacza, że masz siedzieć 2 lata w Orange i płacić po 30zł za numer, bo gdybyś rzeczywiście szczegółowo przeczytał te kilkanaście poprzednich stron, to byś wiedział, że można mieć 2 x Plan Standardowy bez telefonu przy max rabatach (2x20% i 3m-ce za 0zł) w cenie około 10,50zł/m-c za jeden numer. Znajdź mi proszę inną ofertę w abo lub na kartę w tak niskiej cenie.
A już bez większych kombinacji dostałbyś 2 x Plan Standardowy z pojedynczym rabatem 20% i bez 3m-ce za 0zł w cenie 20zł/m-c za jeden numer (przy dwóch numerach).
W tej chwili najlepszą cenę można uzyskać w przypadku posiadania co najmniej dwóch numerów.
Wlasnie jak była opcja przedłużenia (styczeń) to Orange nie był zainteresowany przedłużeniem DWÓCH numerów, tylko jednego za jakieś chore pieniądze (miałem tam rabat OOpen i 20% rabatu na każdy numer), jak został JEDEN numer to też rabaty do kitu, ja wiem, że można kombinować z przenoszeniem, dzwonieniem do DUK, no właśnie, OPERATOR ma to w D... ja mam się prosić go żeby mi dał fajne warunki? Fajnie mam w NJU, rachunki po 15 zł za miesiąc BEZ UMOWY, dla mnie to lepsze niż proszenie się o 2 LATA cyrografu u Operatora nawet z wyproszonymi 10 zł na miesiąc ze zgodą marketingowa (bez zgody to i tak 15 zł wychodzi). Dziękuję, postoję, popatrzę, jakbym teraz przeniósł numer do Orange to od ręki dostanę 3miesiące za 0 zł, w T-Mobile widziałem nawet 6 miesiący /1 zł...
 #985634  autor: reggie
 26 mar 2018, 11:38
y45y45 pisze:Fajnie mam w NJU, rachunki po 15 zł za miesiąc BEZ UMOWY, dla mnie to lepsze niż proszenie się o 2 LATA cyrografu u Operatora (...) Dziękuję, postoję, popatrzę.
Najważniejsze żebyś był zadowolony.
Ja wolałem trochę pokombinować (wnioski o przeniesienie numeru, cesja trzeciego numeru na mnie, kilka rozmów z DUK żeby dostać max rabaty, skrócenie poprzednich umów a przez to anulowanie wyższych faktur, uznane reklamacje) i dzięki temu mam przedłużone trzy numery na 24 m-ce w cenie około 3,50zł miesięcznie za jeden numer w Planie Standardowym.
W porównaniu do oferty standardowej beż żadnych rabatów (80zł za 3 x Plan Standardowy przedłużony na stronie lub w salonie), zaoszczędziłem ponad 1.600zł, które wydam np. na wycieczkę. :) A Orange i tak mi świadczy te same usługi za śmieszne pieniądze. :)
Jestem pewien, że do tak niskiego (3,50zł/m-c, tj. poniżej opłacalności) poziomu cenowego w najbliższych dwóch latach żaden operator na rynku nie zejdzie z no-limitem i 10GB internetu.
Niektórzy tak nie chcą tego "cyrografu" na kolejne 2 lata, a najczęściej kończy się to tym, że: co miesiąc doładowują "kartę" albo odnawiają abonament bez umowy i tak przesiedzą te same dwa lata u tego samego operatora, albo będą zmieniać sieć i kombinować z przenoszeniem numeru gdzie indziej żeby było trochę taniej. To już wolę pokombinować raz na dwa lata, poświęcić dosłownie kilka godzin z życia i mieć na dwa lata spokój.
 #985654  autor: zielony71
 26 mar 2018, 13:24
jacek828 pisze:Witam. Czy ktoś na forum jest mi w stanie pomóc bo w Orange ani w salonie ani przez infolinie nie idzie się niczego dowiedzieć. Obecnie posiadam Smart Plan Główny LTE na raty do tego podpięty drugi numer plus Neostrade i telewizję wraz z pakietem nc+ choć to chyba nie ma znaczenia. Na ten moment korzystam z rabatu Orange Open Extra (-42,5). Proszę i poradę co zrobić żeby zachować rabat z OOE? Wg konsultanta nie ma już takiej możliwości.. Chciałem sobie zostawić tylko Neostrade jako usługę stacjonarną ale podobno i tak zabiorą w takim przypadku rabat za OOE.. Czy poważnie nie ma szansy na zachowanie tego rabatu?
Kiedy kończy Ci się umowa na Smart Plan Główny? Do jej zakończenia nie mają podstaw do skasowania rabatu. Natomiast w przypadku jej aneksowania faktycznie nie ma już sposobu na zachowanie rabatu.
 #985665  autor: jacek828
 26 mar 2018, 13:44
Telewizja i Neostrada kończy się za miesiąc a Smart Plan Główny LTE w lutym 2019. Rozmawiałem jeszcze raz z infolinią i trafiłem na innego konsultanta który twierdził że rabat stracę tylko w przypadku skorzystania z Orange Love. Gdybym wziął samą Neostrade lub funpacka to rabat by został. Przeraża mnie wiedza pracowników.. Nie wiadomo komu wierzyć.
 #985681  autor: Marcel82
 26 mar 2018, 15:24
Proszę niewłaściwe skreślić:
a). nie znacie odpowiedzi na moje pytania
b). nie odpowiadacie, bo nie przeczytałem ostatnich 20 stron (a tam było to napisane)
c). mam zadać pytanie jednak na innym podforum
Nie obrażam się, chcę wiedzieć na czym stoję...
 #985735  autor: Pablo70
 26 mar 2018, 18:41
reggie pisze: Skoro masz tylko jeden numer, to max co możesz dostać w Planie Standardowym to 22zł/m-c (po rabacie 2x20%) i 3 m-ce za 0zł, czyli 19,25zł/m-c przy aneksie na 24m-ce.
Nie jest to oferta powalająca, bo wielu operatorów oferuje dzisiaj no-limity w cenie +/- 20-25zł i nie musisz wiązać się 2-letnim kontraktem.
Przeniesienie drugiego numeru niewiele obniży koszty (bo wtedy nie dostaniesz na nim rabatu z DUK tylko standardowe 3 m-ce za 0zł za przeniesienie i będzie tam 5GB netu zamiast 10GB). Wtedy możesz mieć 2 x Plan Standardowy łącznie za niecałe 37zł/m-c za dwa numery.
Natomiast jeżeli będziesz czekał na kontakt z DUK i to jeszcze z max rabatami, to moim zdaniem nie doczekasz się. Jakoś nie kojarzę nawet jednego wpisu na forum od osoby, która przedłużyłaby umowę z Orange po tym jak sam DUK do niej zadzwonił. Teraz trzeba brać sprawy w swoje ręce i powalczyć o zniżki (no ale w końcu każdy wydaje swoje pieniądze, więc rób jak uważasz).
Rok temu kiedy miałem jeszcze dwa numery w Orange i złożyłem wniosek na przeniesienie do T-mobile konsultant zadzwonił i tylko zapytał gdzie przenoszę po czym stwierdził, że on tej oferty nie przebije i oferty bez telefonu nie opłaca się brać a ja innej nie chciałem.Wobec tego numer wylądował w T-mobile a w maju widać wyląduje drugi.
Za ewentualne przeniesienie otrzymałbym 3 miesiące gratis + zwrot z mokazji w mBanku 200 zł - aktywacja 50 zł czyli zysk 150 zł ale czy te kombinacje są warte oszczędności na poziomie złotówki czy dwóch w sytuacji gdzie operator ma w nosie klienta szczerze wątpię.
 #985750  autor: kwiatek
 26 mar 2018, 19:38
Mam pytanko, może już było, może przeoczyłem mimo, że starałem się wszystko najpierw przeczytać... To wybaczcie!:) W końcu udało mi się zrobić cesję, po wielu przygodach i teraz mam dwa numery na siebie. Na jeden wypowiedziana umowa do 9 kwietnia. Mam zamiar zgłosić przeniesienie do t-mobile na kartę. Czy na dugi numer muszę wypowiadać umowę czy od razu przeniesienie? Dzięki!
 #985751  autor: f0ku5
 26 mar 2018, 19:40
Przy przeniesieniu numeru wszystkim zajmuje się nowy operator, wiec jedynie składasz u niego wniosek o przeniesienie :)
 #985814  autor: kwiatek
 27 mar 2018, 08:24
Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pomyliłem:
- przedłużenie dwóch numerów z Planem Standardowym za 39,99 zł (kwota ze strony przy przedłużaniu):

39,99 zł - 20% (pierwszy rabat -20%) = 32 zł
32 zł - 20% (drugi rabat -20%) = 26 zł
26 zł - 10 zł (e-faktura + zgoda marketingowa) = 16 zł
16 zł (pierwszy nr) + 16 zł (drugi numer) = 32 zł - 20 zł (łączenie usług) = 12 zł/msc...
I jeszcze 3 msc za 0 zł?

Czy to tak wygląda?
Czy takie same rabaty można dostać wybierając Plan Optymalny za 49,99 zł?
(Konsultant twierdził, ze rabat -20 zł na łączenie usług jest tylko na Plan Standardowy)
Dzięki.
 #985823  autor: Marcel82
 27 mar 2018, 09:29
Marcel82 pisze: 1).
Czy jest w Love (albo czymś innym - jest w ogóle coś innego??) coś pomiędzy ofertą za 79,99 a 99,99?
Nie potrzebuje oferty TV, mniejsza o szczegóły.
Jeśli nie bezpośrednia oferta to poprzez DUK przy wypowiedzeniu jakoś?

2).
Niezależnie od tego czy jest czy nie ma, to czy mogę zostawić jej w Love telefon Siemens Gigaset 4000, który sprawuje się dobrze, czy trzeba te ichnie live/funboxy? Ma też swój router.
Wydaje mi się, że chcę POTS, a nie VOIP, dobrze nazywam?

3).
Czy jeśli przejmie obowiązki poprzez cesję, to i tak można np. za miesiąc wybrać Orange Love i ofertę za 99,99, czyli: skrócić tamte umowy i podpisać Love na 24 miesiące od "za miesiąc"?
Zadzwoniłem na infolinię i podobno można w każdej chwili przejść na Love, podobno nie ma nic między 79,99 a 99,99, podobno można na niższy abonament tzn. z naszego 49 + 39,90 na 79,99, podobno trzeba mieć VOIP i prawdopodobnie dadzą livebox'a.
Nie do końca w to wierzę, bo chłopczyk był dziwny + powiedział, że przy 79,99 nie ma Neostrady, a na stronie widzę, że nie ma numeru stacjonarnego. Na pytanie czy mogę z livebox'em sobie zrobić sieć lokalną odpowiedział "chyba tak", jak doprecyzowałem czy ma porty LAN, odpowiedział "tak, oczywiście". Więcej nie chciało mi się gadać...
  • Strona 631 z 675
  • 1
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 633
  • 675
  • 1
  • 629
  • 630
  • 631
  • 632
  • 633
  • 675