DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #5623  autor: sky
 16 maja 2005, 18:46
Witam,
Właśnie kończy mi sie umowa z Era i w zwiazku z tym zadzwonila do mnie Pani z BOKu i poinformowala mnie ze czeka na mnie nowa umowa z taryfa Komfort 120 min za 60 zl (sekundowe naliczanie, itd) Jednakze jak wejde na ich strone to czytam tam iz taryfa Komfort jest za 30 zl + 1 zl za Nokie 6610i i w tym jest 80 min. Fakt jest to mniej niz 120 min ale za 30 zl moge wziasc pakiet kolejnych 80 min i wtedy mam 160 min za 60 zl a nie 120 jak proponowala mi ta Pani... :? Wyglada na to ze lepiej rozwiazac stara umowe i podpisac nowa. Nie widze wiec korzysci z bycia stalym abonentem. Albo ja nie umiem liczyc albo wciskaja mi jakis kit ...

Chance favours the prepared mind.

 #5625  autor: WitekT
 16 maja 2005, 19:46
W nowych promocjach jest 30 zł tylko przez 12 miesięcy - potem wraca 60 zł, czyli efektywnie za pakiet płacisz 45 zł co miesiąc w ciągu 2 lat trwania umowy. :)

 #5626  autor: sky
 16 maja 2005, 20:11
Czyli za 75 zł mam 160 min + telefon a proponuja mi 120 za 60 zl bez telefonu ...

Chance favours the prepared mind.

 #5627  autor: WitekT
 16 maja 2005, 20:59
No tak... Więc jeżeli nie żal Ci dotychczasowego numeru i punktów EraPremia, to kupuj w nowej promocji. :)

 #5634  autor: snuffi
 17 maja 2005, 08:18
Mi sie wydaje ze nie 75zł tylko na poczatku 60zł a po 12miechach 120zł.
Chyba pakiety dodatkowe sa tez tylko przez 12miesiecy za 30zł. Ale pewien nie jestem

 #5638  autor: sky
 17 maja 2005, 11:30
To kalkulacja na czas trwania umowy czyli 2 lata. Abonament 30 zł (80 minut) + pakiet 80 min za 30 zł przez pierwsze 12 miesiecy (pozniej cena wynosi 60 zł wiec w okresie 2 lat cena za pakiet 80 min wynosi 45 zł miesięcznie). W sumie cena za abonament i pakiet minut wynosi 75 zł miesięcznie przez 2 lata. Masz za to 160 minut miesięcznie i Nokie za 1 zł. A mnie proponują 60 zł za 120 min bez telefonu. Oferta dla nowych abonentów jest moim zdaniem lepsza (bo przydałb mi sie nowy telefon gdyz ten co mam delikatnie mowiac mnie smuci ...). Ale i tak kiedys w Plusie potraktowali mnie o wiele gorzej. I dziwic sie dlaczego tak wiele ludzi przechodzi na pre-paidy skoro operatorzy tak traktuja swoich abonentow.

Chance favours the prepared mind.

 #5933  autor: pigus
 25 maja 2005, 11:26
A moze masz przygotowana oferte na podobnych warunkach co nowi? Sprawdz to! Co prawda upust bedzie przez 6 miesiecy, ale pozostajesz przy tym samym numerze i nie placisz aktywacji. zadzwon i sie spytaj. Powinna byc taka propozycja przy srednich rachunkach >60zl. Naturalnie nowy telefon z promocji.

 #5934  autor: Bartosz
 25 maja 2005, 12:43
a mi zaproponowano JEDYNA (z możliwością bezpłatnej zmiany na komfort - i w związku z czym już dzwonili lecz ja tam obecnie wolę JEDYNA) oraz dodatkową zniżkę na telefon tj. upust od ceny promocyjnej oraz jeżeli załatwię to przeez osobę z BOA to jeszcze dodatkowo 60 minut do wykorzystania przez 2 miesiące .

 #5938  autor: snuffi
 25 maja 2005, 15:33
Ja przedluzylem umowe z ERĄ o to co mi zaproponowano

Przescie z taryfy Moja 25 Start na:
- Era Classic 70 i jesli wezme telefon z listy mi zaproponowanej (najlepszy tam to t630, ceny sa mniejsze niz w aktualnej promocji) to obniza mi abonament przez 24miechy do 35zł
-Era Komfort 80 i tu ceny tel jak dla nowego klijenta i obniza mi abonament do 30zł przez 6m.


Zrobilem tak: Podpisalem umowe na 1 warjant ale ze zalezalo mi na tel Motoroli E398 a nie bylo jej na tej liscie, moj ojciec podpisal druga umowe dla siebie (Era Komfort 80, 12m-30zł 12m-60zł) i wziol ta motke a ja za 19zł kupilem nokie 3120 i zamienilismy sie tel.

 #7894  autor: Polan
 03 lip 2005, 00:45
Chciałbym poczytać więcej takich właśnie opini forumowiczów.

Ja własnie teraz się zastanawiam czy brać nową umowę puki dają 9 miechów 50% upustu ( a jeśli to się już skończy ??... ) czy czekać jeszcze miesiąc aż mi coś tam zaproponują ...

Mam NowaEraMoja 40 (czy jakoś tak;) ) Ktoś z forumowiczów przedłużał umowę ostatnio właśnie z takiej opcji ? (to już na 4 i 5 rok bym przedłużał)
 #7898  autor: Remy
 03 lip 2005, 14:31
Ostatnio kupiłem sobie drugą (pierwszą mam w erze) aktywację w plusie o nazwie Superkarta II. Umowa jest na 6 miesięcy. Abonament 45zł (brutto)- wliczone 100minut. Występuje też za 25zł wtedy oferta 50minut.
Za minutę 0,72zł brutto do wszystkich sieci.
Oferta bez telefonu, ale kupując N7610 przy takim abonamencie zapłaciłbym więcej niż kupując od znajmomego czy na allegro.
Uważam że podpisywanie umowy na 2-lata w obecnych warunkach (mogą znieść oligopol trzech operatorów, tak więc ceny znacząco spadną; wejście umts też trochę obniży ceny) jest ryzykowne, szczególnie jeżeli "nabywamy prawa" do określonych cen za rozmowy, a za np. rok czy dwa lata, będzie to bardzo nieopłacalne (zarówno koszt abonamentu, liczba wliczonych minut jak i cena za jedną minutę).
Najbardziej elastyczna oferta na rynku, a za 100 min w abonamencie musiałbym zapłącić dwa razy tyle (z 90-100zł).
Różnica pomiędzy opłatami abonamentowymi (około 45-50zł) miesięcznie pomnożona przez 24miesiące (umowa na dwa lata) daje jakieś 1000zł czyli tyle ile kosztuje telefon (taki jak oferują tym z umową na dwa lata). Oferty są więc substytucyjne.
Wydaje się że to jest to samo, ale zobaczymy za rok jak zmienią się stawki na rynku. Cennik superkarty modyfikowany jest co kilka miesięcy.
Ci ci mają umowę na dwa lata, płacą dalej tyle samo, choć na pewno będzie taniej....
Zanim podpiszecie umowę na dwa lata zastatnówcie się ile za dwa lata będzie kosztował abonament, ile będzie się płaciło za minutę i popatrzcie na ten nowy telefon, czy za dwa lata będzie jeszcze atrakcyjny.

 #9090  autor: sebastr
 21 lip 2005, 14:58
też jakiś czas temu kończyła mi się umowa w Erze. Równiż odniosłem wrażenie że stali abonenci są gorzej traktowani niż nowi. Gdybynie to że zależało mi na nr tel przeszedl bym do innej sieci.moim zdaniem wynika to z tego że operatorzy liczą na przywiązanie abonentów do swoich numerów telefonów i dlatego dają gorsze oferty. W moim przypadku po skończeniu umowy byłem zmuszony do przejścia na taktak, bo to co mi zaproponowali było nie do przyjęcia. Bez problemu po 3 miesiącach bycia w taktak można za coś około 30 zzł przejść na abonament na warunkach jak owi abonenci. Chyba poczekam do października z podpisaniem nowej umowy bo słyszałem że ma się w końcu ruszyć przenoszenie numeru do innych sieci. Jeśli ma ktoś info na ten temat niech da znać. :!:

 #9116  autor: Bartosz
 22 lip 2005, 07:28
moim zdaniem na chwilę obecną nie warto wybierać oferty z telefonem gdyż lepszym rozwiązaniem jest umowa bez telefonu (większa ilość minut w abo lub brak cyrografu na 24 miesiące ) i można w każdej chwili zrezygnować a telefon kupić w salonie (np. na raty jeżeli jest za drogi itp.) i wyjdziemy dużo lepiej niż biorąc tel od opa