DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 217 z 217
  • 1
  • 213
  • 214
  • 215
  • 216
  • 217

 #594001  autor: arasel
 08 lis 2012, 17:53
krzyszsz pisze:Moje pytanie jest następujące: jeżeli mam 10 dni na wypowiedzenie umowy i w tym oknie pojawią się nowe oferty świąteczne to czy będę mógł zrezygnować z przedłużenia i poprosić o nowe warunki? Ewentualnie zrezygnować i pozostać na starych? Umowy kończą się dopiero na początku przyszłego roku.
Drugie pytanie: czy po wprowadzeniu nowych promocji SUK ma od razy nowe warunki?
Z góry dziękuję Wam za pomoc.
Ten temat ma 3 strony, na 1 stronie wyjaśniałem tę kwestię. Masz 10 dni na odstąpienie od umowy, pod warunkiem, że nie korzystałeś z telefonu (abonament będzie podlegał korekcie po przywróceniu poprzedniej taryfy i na jej warunkach rozmowy i smsy wykonane w tym czasie zostaną rozliczone). To, czy oferta faktycznie pojawi się akurat 15 listopada jest niemożliwe do stwierdzenia, dowiemy się o tym najwcześniej na 1-2 dni przed ich wprowadzeniem o ile pojawi się jakiś wyciek. Może się pojawi, a może nie. Jeśli zrezygnujesz to wystarczy poczekać aż zmienią się również warunki SUK, które w związku z ewentualnym wprowadzeniem zupełnie nowych taryf powinny pojawić się równocześnie lub dosłownie kilka dni po pojawieniu się nowych taryf. Czy warto tak zrobić, czy będzie lepiej - o tym już musisz zadecydować sam.
maciek90 pisze:Co do samej ofery abonamentowej to trochę martwi mnie to, że nie da się ugrać lepszych warunów. Już dwa lata temu przedłużałem umowę na takich warunkach czyli abonamen R60 tańszy o 20 zł więc logiczne jest dla mnie, że przedłużając umowę kolejny raz chciałbym otrzymać lepszą propozycję.
Oczywiście, że warunki są lepsze. Jest więcej minut i dodatkowe usługi, ponadto w pakiecie można uzyskać 500MB zamiast 100MB jako gratis. Trzeba być zdroworozsądkowym jeśli chodzi o oferty - czego się spodziewałeś? Że operator teraz da Ci 40PLN zniżki? To mrzonki. Dla przykładu podam papierosy - 2 lata temu kosztowały ok. 9PLN a teraz kosztują 11PLN - nikt Ci ich nie sprzeda za 5PLN, bo Ty je wiernie palisz już od X lat... Nie tędy droga. Wszystko staje się droższe, wynagrodzenia są coraz większe, etc. Idąc tym tokiem myślenia za 6 lat powinieneś dostać abonament za darmo, czy tak? Warunki są jakie są, na szczęście nikt nikogo nie zmusza do ich zaakceptowania. Aktualnie przeniesienie numeru do innego operatora nie nastręcza żadnych kłopotów, więc jeśli ta oferta Ci nie odpowiada to warto rozejrzeć się za innym operatorem.

 #594003  autor: krzyszsz
 08 lis 2012, 18:00
Porównując oferty sprzed 2 lat do aktualnych- jest o 40 minut więcej, paczka danych jest równa 500MB (kiedyś 100MB). Więcej usług dodatkowych (1GB za 10PLN, Rozmowy ze wszystkimi w sieci za 10PLN etc.) Fakt, że T-Mobile mogłoby się bardziej postarać :) Dlatego jeszcze nie rozpakowałem telefonów i czekam te 10 dni. Z drugiej strony: minuta po niecałe 15 groszy, przyzwoita paczka danych "gratis" i telefon w dobrej cenie:)

Co do ceny Desire X w iBOA. iBOA nie da Ci zniżki na abonament. SUK bierze ceny telefonów ze standardowego cennika. Ponieważ przedłużałem przez SUK, to dla mnie ceny wynoszą odpowiednio: Abonament 59 PLN. Lumia:249PLN, Desire X:139PLN.

 #594006  autor: maciek90
 08 lis 2012, 18:11
Ok. Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Jak teraz jest z rozmowami z Play. W taryfie, którą mam aktualnie chyba każde połączenie z Play dolicza dodatkowo do abonamentu. Czy teraz połączenia z Play wchodzą w darmowe minuty?

 #594008  autor: krzyszsz
 08 lis 2012, 18:16
maciek90: aktualnie minuty w abonamencie są do wszystkich sieci, w tym również do Play.

 #594092  autor: thonka
 08 lis 2012, 23:37
Po konsultacjach z SirmarKiem zamykam ten malutki temat i wcielam go do starego. Nowy znajduje się TUTAJ

Niedogodność ta wynika z faktu, iż nie miałem możliwości napisania posta na pierwszej stronie, a nie chce w kolo edytować cudzego postu ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
  • Strona 217 z 217
  • 1
  • 213
  • 214
  • 215
  • 216
  • 217
  • 1
  • 213
  • 214
  • 215
  • 216
  • 217