DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217

 #433512  autor: chowder
 04 paź 2010, 16:06
DiAbOlO pisze: Eriszkigal, jak dla mnie chyba to jakiś zonk, bo jak już było powtarzane wielokrotnie, oferty bez telefonu są tylko w wersji jaka widnieje m.in. tutaj.
Zaraz, zaraz! Jak to?! Czyli chcąc umowę bez telefonu nie dostanę tego pakietu z minutami do Play? Nawet składając wymówienie nie ma takiej mowy? :( :(

 #433543  autor: DiAbOlO
 04 paź 2010, 18:42
chowder pisze:
DiAbOlO pisze: Eriszkigal, jak dla mnie chyba to jakiś zonk, bo jak już było powtarzane wielokrotnie, oferty bez telefonu są tylko w wersji jaka widnieje m.in. tutaj.
Zaraz, zaraz! Jak to?! Czyli chcąc umowę bez telefonu nie dostanę tego pakietu z minutami do Play? Nawet składając wymówienie nie ma takiej mowy? :( :(
AD ? 1: Na 99.9% nie.
AD ? 2: Tak.

st.konsultant, potwierdzasz czy zaprzeczasz ?? 8)

...:::DiAbOlO:::...

 #433589  autor: Kostek
 04 paź 2010, 21:52
DiAbOlO,
niekoniecznie ;) Eriszkigal, przedstawił maila od konsultanta, takiego samego, jakiego i ja dostałem i faktycznie jest 200min za 30zł na 18m-cy. Może teraz jakoś się to zmieniło ? Kwestia jest - czy w Rodzina 80 i 110 - podwyższają liczbe minut i schodzą z abonamentu :>
Starszy Konsultancie, jak to jest teraz z tymi taryfami? :)

 #433594  autor: hipekgrzes
 04 paź 2010, 22:14
Witam
Przedłużałem umowę 2 września. Pani w SUK pomomo iż bardzo mi zależało na wymiennych minutach do Play, twierdziła że jest to nie możliwe bym je dostał.
Teraz czytam że od początku września mozna takie minuty dostać (wynegocjować). Szlak mnie trafia od tego nierównego traktowania poszczególnych klientów.
W Erze posiadam 2 abonamenty gdzie drugi mogę już przedłużać gdyż umowę mam do końca roku.
Czy jestem w stanie wynegocjować (przy okazji przedłużania drugiego abonamentu) zmiany w pierwszym abonamencie na możliwość wymiany minut do sieci Play w pakiecie gratisowym który to dostałem bez takiej możliwości?
Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

 #433597  autor: thonka
 04 paź 2010, 22:34
hipekgrzes, mozliwosc taka zostala wprowadzona ok. 6 wrzesnia.

a co do juz wynegocjowanych warunkow to nikt Tobie juz ich nie zmieni jezeli podpisales aneks.
gdyby ktos Tobie na to pozwolil to znalazloby wiele innych osob, ktore chcialby taka zmiane.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #433771  autor: st.konsultant
 05 paź 2010, 19:57
Kostek pisze:DiAbOlO,
niekoniecznie ;) Eriszkigal, przedstawił maila od konsultanta, takiego samego, jakiego i ja dostałem i faktycznie jest 200min za 30zł na 18m-cy. Może teraz jakoś się to zmieniło ? Kwestia jest - czy w Rodzina 80 i 110 - podwyższają liczbe minut i schodzą z abonamentu :>
Starszy Konsultancie, jak to jest teraz z tymi taryfami? :)

Z tego co się orientuje, to obecnie tylko do Rodziny 60, Rodziny 40 i Rodziny 20 można coś więcej ugrać przy opcji bez telefonu.

[ Dodano: 2010-10-05, 20:00 ]
hipekgrzes pisze:Witam
Przedłużałem umowę 2 września. Pani w SUK pomomo iż bardzo mi zależało na wymiennych minutach do Play, twierdziła że jest to nie możliwe bym je dostał.
Teraz czytam że od początku września mozna takie minuty dostać (wynegocjować). Szlak mnie trafia od tego nierównego traktowania poszczególnych klientów.
W Erze posiadam 2 abonamenty gdzie drugi mogę już przedłużać gdyż umowę mam do końca roku.
Czy jestem w stanie wynegocjować (przy okazji przedłużania drugiego abonamentu) zmiany w pierwszym abonamencie na możliwość wymiany minut do sieci Play w pakiecie gratisowym który to dostałem bez takiej możliwości?
Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.
Nie obraź się, ale troszkę śmieszne co piszesz, że Klienci traktowani są nierówno. Taka była oferta na dzień, w którym podpisałeś aneks i najwyraźniej taka Ci odpowiadała.
Równie dobrze mógłbyś dostać opcję z minutami do Playa, a w listopadzie wejdzie taryfa gdzie np wszystkie minuty będą do Play. I co wtedy? Też będzie lament, że Klienci są nierówno traktowani?
Tak wygląda rynek telekomunikacyjny, że oferty często się zmieniają i albo się trafi albo się coś przegapi.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 17:52 przez st.konsultant, łącznie zmieniany 1 raz.

 #433842  autor: Eriszkigal
 06 paź 2010, 07:24
A wydawało mi się, że to właśnie w przypadku przedłużania umowy bez telefonu operator będzie bardziej elastyczny.
st.konsultant pisze:Z tego co się orientuje, to obecnie tylko do Rodziny 40 i Rodziny 20 można coś więcej ugrać przy opcji bez telefonu.
Wychodzi na to, że Rodzina 60 bez tel (160 min) za 35 zł. Jest gorszym wyborem niż Rodzina 40 (200 min - w tym do Play) - dostajesz telefon i sieć rodzinną - za 40 zł po negocjacjach:/

Poczekamy, zobaczymy. Na szczęście mam jeszcze czas :)

z dużą ciekawością będę zaglądał do tego wątku.

Pzdr

 #433970  autor: Kostek
 06 paź 2010, 20:07
Eriszkigal, w taryfach Rodzina, minuty NIE są wliczane do sieci Play ;)

 #433972  autor: thonka
 06 paź 2010, 20:28
Kostek, a czytales ze zrozumieniem caly jego post?

PO NEGOCJACJACH otrzymujesz 100 minut do duzych sieci i 105 minut do wszystkich sieci za 40zl.

mam tez prosbe do innych wypowiadajacych sie w tym temacie, aby cytowac tylko niezbedne czesci postow do ktorych sie odnosimy, by nie bylo sytuacji, gdzie cytat dluzszej wymiany zdan jest dluzszy od samej odpowiedzi (a dwie takie wlasnie wymiany wlasnie skrocilem).

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #433974  autor: SACZI
 06 paź 2010, 20:51
thonka pisze:KostekPO NEGOCJACJACH otrzymujesz 100 minut do duzych sieci i 105 minut do wszystkich sieci za 40zl.
Napisz jeszcze jasno i wyraźnie w jakiej kolejności "schodzą" te minuty.

EDIT
Żadna to rewelacja!
W październiku 2009 otrzymałem ofertę przedłużenia umowy na następujacych warunkach:
- 120 minut do wszystkich, łącznie z Play, CP i innych droższych
- 120 min do ery i na stacjonarne
- 1 minuta = 4 sms'y
- cena wyjściowa 30 PLN bez telefonu i chyba 45 z telefonem.

To też nie rewelacja, bo pakiety schodzić miały w taki sposób, że najpierw schodzą minuty "do wszystkich", a potem tylko do ery i na stacjonarne.

 #433981  autor: st.konsultant
 06 paź 2010, 21:16
SACZI pisze:
thonka pisze:KostekPO NEGOCJACJACH otrzymujesz 100 minut do duzych sieci i 105 minut do wszystkich sieci za 40zl.
Napisz jeszcze jasno i wyraźnie w jakiej kolejności "schodzą" te minuty.

EDIT
Żadna to rewelacja!
W październiku 2009 otrzymałem ofertę przedłużenia umowy na następujacych warunkach:
- 120 minut do wszystkich, łącznie z Play, CP i innych droższych
- 120 min do ery i na stacjonarne
- 1 minuta = 4 sms'y
- cena wyjściowa 30 PLN bez telefonu i chyba 45 z telefonem.

To też nie rewelacja, bo pakiety schodzić miały w taki sposób, że najpierw schodzą minuty "do wszystkich", a potem tylko do ery i na stacjonarne.
Nigdy nie było takiej oferty na przedłużenie.
W taryfach Nowa Era przy ANEKSIE było 120 minut do wszystkich sieci + 70 do wszystkich z wyjątkiem Playa. Negocjowalna była ewentualnie cena abonamentu. Na pewno nie ilość minut i sposób ich wykorzystanie.
Nigdy w Nowej Erze 1 minuta nie wymieniała się na 4 smsy. Zawsze były to 3 smsy.


120 do wszystkich + 120 do Ery i na stacjonarne było tylko przy nowych aktywacjach i to bodajże w opcji bez telefonu. Tam również minuta nie wymieniała się na 4 smsy.
Taka wymienialność ostatni raz była w taryfach Era Nowy Komfort.

 #433982  autor: thonka
 06 paź 2010, 21:17
SACZI pisze:Napisz jeszcze jasno i wyraźnie w jakiej kolejności "schodzą" te minuty.
pakiet gratisowy schodzi po minutach standardowych zawartych w taryfie z tym zastrzezeniem, ze jezeli wynegocjowalo sie w pakiecie gratisowym, aby byl on rowniez do play, to przy dzwonieniu do play minuty powinny automatycznie schodzic z tego drugiego, gratisowego pakietu rownolegle do pakietu standardowego wynikajacego z planu taryfowego.

tak wiec dzwoniac tylko do play przy w/w 100 minutach + 105 minutach uszczuplamy ten drugi pakiet, dzwoniac do ery, plusa i orange uszczuplamy pakiet pierwszy, a po jego wykrozystaniu rowniez drugi (a przynajmniej ja to tak rozumiem).

oczywiscie minuty gratisowe nie przechodza na nastepny miesiac co jest napisane w warunkach promocji.

co do oferty ktora zaprezentowales to byla ona dokladnie taka, ze w ofercie bez telefonu dostawalo sie 120 minut do wszystkich za 30zl, a wiem to stad bo sam mam te taryfe.
mega meczacy dostawali jeszcze jakis pakiet minut do ery ale tylko na gora 3 miesiace.

120 + 120 do ery z pewnoscia nie byl na przedluzenie, bo z tego co pamietam dodatkowy pakiet minut do ery pokrywajacy sie z pakietem standardowym byl tylko dla nowych, a przedluzajacy dostawali o ile mnie pamiec nie myli poprzeczke nizej.

a wymiennosci 1:4 juz dawno nie bylo.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 21:25 przez thonka, łącznie zmieniany 3 razy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #433983  autor: st.konsultant
 06 paź 2010, 21:17
thonka pisze:
SACZI pisze:Napisz jeszcze jasno i wyraźnie w jakiej kolejności "schodzą" te minuty.
pakiet gratisowy schodzi po minutach standardowych zawartych w taryfie z tym zastrzezeniem, ze jezeli wynegocjowalo sie w pakiecie gratisowym, aby byl on rowniez do play, to przy dzwonieniu do play minuty powinny automatycznie schodzic z tego drugiego, gratisowego pakietu rownolegle do pakietu standardowego wynikajacego z planu taryfowego.

tak wiec dzwoniac tylko do play przy w/w 100 minutach + 105 minutach uszczuplamy ten drugi pakiet, dzwoniac do ery, plusa i orange uszczuplamy pakiet pierwszy, a po jego wykrozystaniu rowniez drugi (a przynajmniej ja to tak rozumiem).

oczywiscie minuty gratisowe nie przechodza na nastepny miesiac co jest napisane w warunkach promocji.
Jest dokładnie tak jak napisałeś.

 #433990  autor: zdrojka
 06 paź 2010, 21:39
Zawsze... no, może w większości przypadków było tak, że najpierw schodziły minuty z pakietów płatnych wymienionych w cenniku w kolejności korzystnej dla nas, a dopiero potem minuty gratisowe, dodane za darmo przy zawieraniu czy też przedłużaniu umowy.

Czyli przykładowo w Nowej Erze 60 po przedłużeniu umowy w zeszłym roku:
- np. Wieczory i Weekendy 200 (dodatkowo płatne 15 zł)
- 120 minut abonamentowych
- 70 minut promocyjnych bez Play, które nie przechodzą na kolejny miesiąc

Obecnie w Rodzina 40:
- np. Era i stacjonarne 250 (za dodatkowe 16 zł w opcji na 6 m-cy)
- 100 minut abonamentowych
- 105 minut promocyjnych, które nie przechodzą

Tak było od dawna, nawet w taryfach Era Nowy Komfort, gdzie był dodawany duży pakiet minut do Ery i na stacjonarne, np. 2000 minut na cały okres umowy, który przechodził bez ograniczeń przez 24 miesiące - on też był gratis i do wykorzystania dopiero po zużyciu minut abonamentowych.

Taka zasada i już, nie do przeskoczenia.

Ale faktycznie, jeśli mamy 100 minut bez Play i wynegocjujemy 105 również do Play, to dzwoniąc na początku miesiąca do Orange zejdą nam minuty z pierwszego pakietu 100 minut bez Play. Jeśli zadzwoniy do Play, to zejdą minuty z pakietu 105 minut, bo tylko one są do Play.

 #434837  autor: b4rtosz
 11 paź 2010, 15:14
Witam przeczytałem większość postów dotyczących przedłużania umowy dla stałych abonentów. Umowa kończy mi się w 01.02.2011r. Jestem klientem ery od 4 lat. Niedawno zgubiłem telefon i z tego względu chciałem wcześniej przedłużyć umowę w opcji z nowym telefonem. W tym celu zadzwoniłem dzisiaj do BOA i niestety nie udało mi się uzyskać pożądanego efektu, a mianowicie obniżenia dotychczasowego rachunku i uzyskania większej ilości minut do wszystkich. Moja obecna taryfa to Nowa Era 45zł/mieś. + 15zł sieć rodzinna = 60zł. Zależy mi na upuście w abonamencie Rodzina 40 do 45zł/mieś.

 #434969  autor: Loczek
 12 paź 2010, 10:16
Witam. Mam pytanie do osób pracujących u opa - czy zmiana taryfy w iboa na wyższą wiąże się z przedłużeniem obowiązującej umowy?

Chodzi mi o to, ze zmienił mi się profil dzwonienia i grubo przekraczam minuty w abo, umowę mam do lutego i wiem, że mogłabym juz przedłużyć, chodzi mi jednak o to, ze obecna oferta jest dla mnie mało atrakcyjna i chcę poczekac na świateczną.

Z góry dziekuję za odpowiedź
Pozdrawiam

 #434970  autor: kuwejt
 12 paź 2010, 10:30
Z przedłużeniem - nie. Ale nowa, wyższa taryfa zostanie Ci policzona po cenie cennikowej bez żadnych upustów jakie ewentualnie teraz posiadasz na taryfę, jednak jeśli grubo przekraczasz abonament to wg. mnie będzie to oczywiście opłacalne.

Audyt UX, www i SM
Szukasz pomysłu na prezent?
Satysfakcja użytkownika na FB

 #435001  autor: DiAbOlO
 12 paź 2010, 12:17
Osobiście nie liczyłbym na coś super-ekstra z okazji świąt. Patrząc na poprzednie lata i ten okres to zazwyczaj była to oferta urodzinowa. Jedyne co zmieniało się to nazwa.

...:::DiAbOlO:::...

 #435003  autor: jowita
 12 paź 2010, 12:30
kuwejt pisze:Z przedłużeniem - nie. Ale nowa, wyższa taryfa zostanie Ci policzona po cenie cennikowej bez żadnych upustów jakie ewentualnie teraz posiadasz na taryfę, jednak jeśli grubo przekraczasz abonament to wg. mnie będzie to oczywiście opłacalne.

Właśnie. Będąc w podobnej sytuacji zdecydowałam się jednak poczekać, tym bardziej, że polityka operatora jest taka, że przy zmianie bez przedłużania nie można samemu wybrać sobie taryfy, tylko trzeba wziąć taką nominalnie "wyższą o oczko", a ja niekoniecznie aż tyle potrzebuję. Taryfy ta bardzo się zmieniły w ciągu dwóch lat, że moja NE80 NIE jest tym samym co Rodzina 80, a nawet jest mniej korzystna niż Rodzina 60 (przynajmniej dla mnie.) Liczę zatem na spokojne negocjacje z wyliczaniem kosztów w okresie kiedy będę mogła już zmienić taryfę.

 #435005  autor: smuga100
 12 paź 2010, 12:37
kuwejt pisze:Z przedłużeniem - nie. Ale nowa, wyższa taryfa zostanie Ci policzona po cenie cennikowej bez żadnych upustów jakie ewentualnie teraz posiadasz na taryfę, jednak jeśli grubo przekraczasz abonament to wg. mnie będzie to oczywiście opłacalne.
Nie koniecznie zostanie policzona po stawce cennikowej w każdej umowie jest zapis odnośnie zmiany taryfy na wyższą i jeśli zwiększamy taryfę to korzystamy z upustów które były przypisane do danej promocji na dzień zawierania aneksu lub umowy
  • Strona 2 z 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217