DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #3733  autor: xlord
 17 kwie 2005, 21:37
No chyba, ze dygresyja (jak mawiaja na wscodzie). :wink:

Pozdrawiam

 #3765  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 17:22
Jak dla większości społeczeństwa to cacko jest cały czas zbyt drogie. Z drugiej strony (może się mylę) w najbliższej przyszłości nie widzę realnego zagrożenia dla technologi ADSL itp. po przez oferte dostępu do internetu jaką oferują swoim klientom ERA. Kabel to kabel... jednak tam gdzie nie ma fizycznej możliwości skrashowania łącza, BLUE jest na prawdę idealnym rozwiązaniem.

Jednak trzeba jeszcze chyba trochę poczekać na to aby cała infrastruktura w postaci nadajników itp. została bardziej rozbudowana przez naszych operatorów. Może wtedy będziemy mogli np. mówić o konkurencji w dostępie do sieci. A na chwilę obecną mogę powiedzieć jedno zdanie: wypływamy na otwarte morskie wody ale do celu jeszcze bardzo daleka droga.

Pozdrawiam.

 #3773  autor: Dragon
 18 kwie 2005, 17:39
jesli ktos korzysta teraz z internetu przez GPRS na pewno nedzie zainteresowanu Blue, o wiele lepsze osiagi, a cena nie jest znowu az taak duza

 #3777  autor: Piotr
 18 kwie 2005, 18:47
Jeżeli ktoś korzysta z GPRSu to jak najbardziej oferta BLUE CONECT jest wręcz idealna dla takiej osoby. Z drugiej jednak strony mówmy co chcemy cena jak na nowość na naszym rynku nie jest wyśrubowana dość mocno w góre jednak też opłata za BLUE w Erze nie jest aż tak niska aby większość chętnych zaczęła w krótkim odstępie czasu z niego korzystać.

Pozdrawiam.

 #3783  autor: orzep
 18 kwie 2005, 19:24
witam!
jesetm nowy na forum , imponuje mi wasza wiedza , naprawdę warta uznania ;-)
teraz przechodzę do sprawy
mieszkam w małej wsi , nie mam szans na neostrade , az za rok niby ma sie coś ruszyć ale i tak to nic pewnego
mysle poważnie u BLUECONECT z ERY , obecnie mam pakiet 45 godzin netu w TPS-złodzieje ale co to jest........
potrzebuje stały dostęp i nit zależy mi tak bardzo na prędkości , głównie to notowania giełdowe i ogólnie strony ww , wiadomo że coś tam by się ściągnęło ale nie wiem czy na GPRS jest to realne
powiedzcie jak to jest z tym całym Conectem ?
ta karta Merlin coś tam coś tam jest na złącze PCMCI ,hmmm ja mam komp stacjonarny ale mam możliwość kupienia z allegro czytnika za 7 zł , i zastanawiam się czy to mi zadziała , w ostateczności zmeinie kompa na laptop , ale słabo z kasą stoję więc......
ma szanse to zadziałać? czytnik jest 16 mb , wczepia się go taśmą do kompa ,
2 pytanie kieruje do tych którzy korzystają z transmisji GPRS , jak wam to chodzi ? jest stała prędkość?? chyba raczej na te 56 kb/s to nie mam co liczyć ?? u mnie zasieg jest na full , ale tylko gprs bo nie mieszkam w okolicy dużych miast
3 pytanie
nie mam abonamentu w erze, co dalej....... heh , idę do ery i kupuje zestaw , ile kosztuje ? jest niby promocja za 1 zł , ale trzeba doliczyć 49 zł za aktywacje tak ? razem tak ok 60 zł i po wszystkim ? i co miesięc te ok 120 zł tak ? nie ma zadnych "haczyków" ??
a i rozumiem że ta karta Merlin to wystarczy tak ? czy potrzeba jeszcze do tego telefon ??

proszę odpowiedźcie na moje pytanka.....
pozdrawiam - Łukasz

 #3785  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 19:32
orzep pisze:potrzebuje stały dostęp i nit zależy mi tak bardzo na prędkości , głównie to notowania giełdowe i ogólnie strony ww , wiadomo że coś tam by się ściągnęło ale nie wiem czy na GPRS jest to realne
powiedzcie jak to jest z tym całym Conectem ?
Skoro potrzebujesz stałego łącza, a kablowego żadnego nie dostaniesz, prędkość to nie problem, to blue connect jest właśnie dla Ciebie. :)
orzep pisze:ta karta Merlin coś tam coś tam jest na złącze PCMCI ,hmmm ja mam komp stacjonarny ale mam możliwość kupienia z allegro czytnika za 7 zł , i zastanawiam się czy to mi zadziała , w ostateczności zmeinie kompa na laptop , ale słabo z kasą stoję więc......
ma szanse to zadziałać? czytnik jest 16 mb , wczepia się go taśmą do kompa ,
Tak, powinno chodzić bez problemów na takim czytniku.
orzep pisze: 2 pytanie kieruje do tych którzy korzystają z transmisji GPRS , jak wam to chodzi ? jest stała prędkość?? chyba raczej na te 56 kb/s to nie mam co liczyć ?? u mnie zasieg jest na full , ale tylko gprs bo nie mieszkam w okolicy dużych miast
Maksymalnie osiągniesz 40,2 kb/s, czyli 5 kB/s. W praktyce będzie to 3-4 kB/s. Nie jest źle. :)
orzep pisze: 3 pytanie nie mam abonamentu w erze, co dalej....... heh , idę do ery i kupuje zestaw , ile kosztuje ? jest niby promocja za 1 zł , ale trzeba doliczyć 49 zł za aktywacje tak ? razem tak ok 60 zł i po wszystkim ? i co miesięc te ok 120 zł tak ? nie ma zadnych "haczyków" ??
a i rozumiem że ta karta Merlin to wystarczy tak ? czy potrzeba jeszcze do tego telefon ??
To jest tak - ceny mówię z pamięci. ;)

1. Karta - 249 zł, wtedy płacisz abo 99 zł za blue connect i 30 zł za taryfę do rozmów - obowiązkowo.

2. Bez karty - wtedy płacisz abo 99 zł za blue connect i 1 zł za taryfę do rozmów - obowiązkowo.

Ceny netto.

W pierwszej opcji płacisz abonament 129 zł netto miesięcznie. Jeżeli to za dużo, to poszukaj na Allegro jakiejś karty (np. Nokii D211 czy SonyEricssona GD75) i weź opcję numer 2 - przy dobrych wiatrach powinno wyjść taniej.

 #3793  autor: Frasio
 18 kwie 2005, 20:22
WitekT pisze:40,2 kb/s, czyli 5 kB/s
Nie rozumiem tego czym się rózni kb od kB?

Obrazek

 #3795  autor: pmp
 18 kwie 2005, 20:32
frasio pisze:
WitekT pisze:40,2 kb/s, czyli 5 kB/s
Nie rozumiem tego czym się rózni kb od kB?

kilo BIT i kilo BAJT
1 bajt to badajze 8 bitow:)

ANIMAL!!!

 #3798  autor: Frasio
 18 kwie 2005, 20:39
Dzięki. A pamięć w telefonach liczy się w megaBAJTACH ?

Obrazek

 #3803  autor: WitekT
 18 kwie 2005, 22:21
Tak, w megaBAJTACH. :)

 #3810  autor: orzep
 19 kwie 2005, 00:01
dzięki za odpowiedź
mam jeszcze pytanko , czy za ten abonament musze zapłacić z góry przy zakupie pakietu ?
tzn chciałbym powiedzmy kupic samą kartę tzn sim bez karty (terminalu) ile wtedy zapłacę ?? 99+1+49 zł za aktywacje? czyli razem 150zł w salonie ERY ??

 #3811  autor: xlord
 19 kwie 2005, 00:01
Zrobilem sobie dzis spacerek do oklicznego salonu Ery i zaznajomilem sie z bliska z BC. Moze to sprawa malego jak na razie obciazenia sieci, ale poki co smiga jak wariat (na UMTSie). Kiedys mialem jeszcze kabelek o przepustowosci sredniej ok. 120 i dzis bawiac sie BC dochodze do wniosku, ze nie widze roznicy. A Neostrada to jakies g...no w porownaniu z tym najmlodszym dzieckiem Ery.

Pozdrawiam

 #3816  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 00:16
orzep pisze:mam jeszcze pytanko , czy za ten abonament musze zapłacić z góry przy zakupie pakietu ?
tzn chciałbym powiedzmy kupic samą kartę tzn sim bez karty (terminalu) ile wtedy zapłacę ?? 99+1+49 zł za aktywacje? czyli razem 150zł w salonie ERY ??
W momencie zakupu płacisz TYLKO za kartę. Aktywacja i abonamenty przyjdą w rachunku. :)

 #3844  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 14:57
orzep pisze:witam!
jesetm nowy na forum , imponuje mi wasza wiedza , naprawdę warta uznania ;-)
He he he he nie przymilaj się i tak cię polubimy (chyba :wink: ) :-D

Pozdrawiam i witam na forum.

 #3845  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:01
xlord pisze:A Neostrada to jakies g...no w porownaniu z tym najmlodszym dzieckiem Ery.
Neostrada była na prawdę dobrą ofertą kiedy wchodziłan rynek. Teraz nic dodać nic ując upadła. W głównej mierze przyczyniło się do tego wprowadzenie limitów oraz "wzbogacenie" wersji 512/128 (teraz 640/128) o dodatkowe przepustowości, na które ludziska się rzucili co przyczyniło się do zapchania łącz.
Kabel to kabel i ja osobiście czuje się pewniej jeżeli mój dostawca świadczy usługi dostępu do neta za pośrednictwem "miedzi" jednak oczywiście bardzo pochwalam pojawienie się na rynku oferty BC. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości podoba usługa pojawi się ofercie innych operatorów.

Pozdrawiam.

 #3902  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 22:23
Niestety nie - ta karta nie ma pakietowej transmisji danych (GPRS ani EDGE).

 #3903  autor: orzep
 19 kwie 2005, 22:38
geja a co myślicie o go internet ?? http://www.gointernet.pl/jaktodziala.html
130 zl - transfer przez satelite 256kb/s w druga strone przez gprs
fajniejsze to niz blue conect chyba ??
tylko sprzeta wiecej brak

 #3908  autor: orzep
 19 kwie 2005, 22:58
a co do tego blue conect
ide do ery ,place jakies tam smieszne pieniadze za karte sim,bo modem gprs kupie z allegro , i rozumiem ze to cale oplaty ;-)
na pierwszy rachunek dowala mi 130 zl za abo + 50zl za aktywacje,wiec tak w 200 zl sie zmieszcze ,. nio tak i jeszcze musze teraz kupic modem za 300 zl....... fajne to wszystko ale drogie - przepraszam za smialosc - jak dla mnie drogie,dla innych moze byc tanie ;-)
a czy wystepuje ten "poslizg" jeesli kupie powiedzmy jutro karte sim z ery to odapla mi lada dzien czy powiedzmy w nastepnym tyg ??
dziex za odpowiedzi ,
piomysle jeszce nad tym go internet - niech ktos cos powie o tym wiecej czy sie oplaca czy nie , sprzet dorzej wychodzi ale predkosc.....