DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 31 z 32
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
 #1163252  autor: Masterjam77
 15 sty 2024, 18:28
zielony71 pisze:
14 sty 2024, 09:26
W umowie masz na 100% to podane, ale na ogół rabat był przyznawany na 24 miesiące, później płacisz abonament bez rabatu promocyjnego. Zostaje tylko rabat za łączenie usług.

No to zapomniałem wypowiedzieć z miesięcznym okresem heh.
No cóż trzeba szukać i mam 10 dni na wypowiedzenie. Zapewne , dla firm teraz nie bardzo jest w czym wybierać na przedłużenie abonamentu
 #1163432  autor: reggie
 18 sty 2024, 10:09
Witam.

Mam do przedłużenia 4 numery w Planie S, zleciłem przeniesienia do Vectry.
Pewne propozycje otrzymałem, ale nie do końca mnie satysfakcjonują.
Według mnie możliwe jest do uzyskania za te 4 numery w Planie S abo w kwocie 80zł/m-c (35+15+15+15) - analogiczne rabaty, jak otrzymałem 2 lata temu: -10zł/nr od konsultanta i -10zł/nr za rezygnację z przeniesienia numerów i przedłużenie umowy w Oragne).

Z tego, co widzę po niewielkiej aktywności i liczbie wpisów na forum, obecnie jest z tym coraz gorzej w Orange, pewnie nie przypadkiem operator ten stracił w ubiegłym roku najwięcej kart sim...

Jeżeli jest jakiś konsultant z Orange chętny do załatwienia tematu, to prośba o kontakt na priv.
 #1163440  autor: KC-KARLOS
 18 sty 2024, 11:17
reggie: jeśli już to Plus stracił najwięcej numerów w 2023 roku, Orange stracił tylko kilka tys. A to ogromna różnica. Nie lepszy byłby Orange Flex lub nju komórkowy w subskrypcji? Polecam sprawdzić. Z Vectry możesz nie być zadowolony, szczególnie z cenami, które mogą wzrastać w trakcie umowy (nie mówiąc o zasięgu Play, którego możesz nie być pewien).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1163443  autor: KC-KARLOS
 18 sty 2024, 11:43
spider1313: to jak wolisz, dla mnie posiadanie osobno paczki danych jest lepsze od współdzielenia (jedna osoba zużyje cały transfer, to reszta cierpi powolnym lejkiem).
Jeszcze jest Flex gdzie możesz odpalić w promocji 6x po 50 GB/mies + dawkowanie GB z głównego numeru na plany po 15 zł/mc, wedle potrzeb.
Decyduj, Orange w abo nic ciekawego nie oferuje, za wyjątkiem Love, który jest wielokrotnie droższy, ale bez limitu GB. Czas promocji z darmowymi abonamentami już minął.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1163445  autor: reggie
 18 sty 2024, 11:59
Karlos20: dzięki za odpowiedź.
Przeniesienie numerów do Vectry jest tylko standardowym "elementem negocjacji" z Orange wykorzystywanym od kilku lat do uzyskania najkorzystniejszej oferty cenowej i maksymalnych możliwych rabatów za przedłużenie umowy na kolejne 2 lata.
Orange Flex i Nju oczywiście analizowałem i do którejś z tych ofert ostatecznie trafię, chyba, że jednak dogadam się z Orange.
Wtedy na chwilę przejdę do Vectry, po czym od razu zgłaszam przeniesienie do Flex lub Nju i wtedy nie dość, że mam 3 m-ce abo gratis lub za 1zł (czego nie ma na przedłużeniu umowy w Orange), to jeszcze kwota do zapłaty sporo niższa niż w Orange (90zł we Flex, bo jeden numer mam tylko do netu i wtedy biorę dodatkową kartę sim tylko do netu lub 76zł w Nju subskrypcja 20GB mi wystarczy).
Wolałbym jednak przedłużyć umowę na 2 lata w Orange, bo nie muszę tyle kombinować i mam wtedy gwarancję ceny w całym tym okresie, a Flex i Nju może w ciągu tych 2 lat (i zapewne tak będzie choćby z uwagi na inflację) podnosić ceny.
A gdybym uzyskał 80zł za 4 numery w Planie S z 50GB netu, to uważam, że jest to dobra oferta (wychodzi 20zł/nr/m-c).
 #1163869  autor: reggie
 22 sty 2024, 14:30
Od dzisiaj Orange podwyższył opłaty abonamentowe o 5zł/m-c we wszystkich Planach, więc temat ewentualnych negocjacji na przedłużenie umowy w zasadzie uważam za zamknięty, bo przy 4 posiadanych numerach (nawet przy max rabatach od konsultanta, które w Planie S są chyba mniejsze niż 2 lata temu i wynoszą tylko -5zł/m-c zamiast -10zł/m-c) za Plan S trzeba byłoby zapłacić 120zł/m-c, a to już jest średnio korzystna oferta na kolejne 2 lata, tym bardziej, że w Nju (czyli Orange) niemal to samo (tylko przez pierwsze pół roku mniej GB, ale na tym mi nie zależy) można mieć za dużo niższą cenę około 80zł/m-c/4 numery.

Patrząc na oferty abonamentowe pozostałych czołowych operatorów (Play, T-Mobile, Plus), sytuacja jest tam podobna, co oznacza, że dążą oni do tego, aby dobrze kalkulujący abonent zrezygnował z przedłużenia umowy na czas określony (najczęściej 2 lata) i skorzystał z dużo tańszych ofert nazwijmy to w modelu "subskrypcyjnym".
 #1165015  autor: Mario678
 01 lut 2024, 11:09
Witam wszystkich.
W maju bieżącego roku kończy mi się umowa na dwa numery w Orange. Obecnie mam je w pakiecie - dostaję jedną fakturę za te 2 numery.
Widzę, że do 4 lutego jest "oferta specjalna" i po przedłużeniu każdego z numerów (osobno) za każdy płaciłbym po 40 zł (plan S). Czyli wychodzi 80 zł za dwa numery. Trochę kiepsko, ale z tego co widzę jest to najniższa dostępna oferta na tę chwilę.
Co ciekawe, gdybym chciał przedłużyć te dwa numery w pakiecie, a nie osobno to wyszłoby 105 zł, więc już w ogóle jakiś kosmos. Zawsze myślałem, że dwa numery "w pakiecie" wychodzą taniej niż 2 osobno, ale jak widać nie w Orange.
60 zł byłbym w stanie zaakceptować, 80 to trochę za dużo. A 105 zł to już w ogóle nie biorę pod uwagę.

I tu pojawia się moje pytanie do użytkowników - jak wy to robicie, że przed końcem umowy dzwonią do was konsultanci z propozycjami przedłużenia? :D
Mam włączone wszystkie zgody marketingowe, a nigdy nikt z Orange do mnie nie dzwonił z żadną ofertą. Jak kończy mi się abonament TV w Cyfrze to zawsze wydzwaniają, a tu cisza i to nie tylko teraz.
Sam nie będę do nich dzwonił ani szedł do salonu, bo wiadomo że wtedy żadnej ciekawej oferty nie dostanę.
 #1165017  autor: KC-KARLOS
 01 lut 2024, 11:34
Mario678: zamiast czekać, pomyśl o ofercie NJU lub Orange Flex. Wyjdzie równie atrakcyjnie cenowo + bez umowy terminowej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165020  autor: KC-KARLOS
 01 lut 2024, 12:11
Mario678: to taką umowę dostaniesz w nju, tyle, że na czas nieokreślony. Nju cenowo jest naprawdę stabilny od lat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165045  autor: Masterjam77
 01 lut 2024, 13:35
Karlos20 pisze:
01 lut 2024, 11:34
Mario678: zamiast czekać, pomyśl o ofercie NJU lub Orange Flex. Wyjdzie równie atrakcyjnie cenowo + bez umowy terminowej.
Też mam podobny problem, szukam przeniesienia, lecz: w NJU nie dostanę faktury na firmę , w Orange Flex jest strasznie mało internetu w roamingu bodajże niecałe 7Gb , a kilka razy w roku jestem poza granicami kraju. W standardowej ofercie Orange jest w najniższym abo 13 GB.

Mam świadomość , ze w ofertach MNVO , raczej nie znajdę opcji minimum 10Gbw roamingu.

W najgorszym razie pozostawię to co mam na nieokreśloną umową i dalej będę płacić za 2 numery 85 zł brutto :(
 #1165050  autor: KC-KARLOS
 01 lut 2024, 14:09
Masterjam77: nie płacz, że za mało roamingu, bo jest on identyczny w każdej sieci. Każde wydane 5 zł brutto to 1,09 GB limitu w UE. We Flexie możesz zmienić plan na wyższy i mieć od razu nowy wyższy limit w UE, a za zmianę planu zapłacisz w kolejnym cyklu rozliczeniowym. Dużo neta możesz uzyskać w ofercie na kartę Orange Free, szczególnie w promocji na start (darmowy miesiąc z no-limitem to 7,62 GB w UE na dzień dobry).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165054  autor: Masterjam77
 01 lut 2024, 14:19
No toż napisałem , że w ofertach jest na podobnym poziomie , bez płaczu :).
Ale jednak 13 to nie 7 . Dużo zwiedzając podróżując przez 2 tygodnie na urlopie, 7 gigsów trochę mało . Kombinowanie z przełączaniem pakietów , i powrotem w następnym miesiącu trąci trochę myszką. Płacąc za usługę , ustawiasz i zapominasz . Ekonomicznie także , skoro teraz mam to w kwocie 85 zł brutto to FLEX na podobnych warunkach wychodzi w pakiecie za 100 zł brutto. Przyjmując , że nawet ten niższy to 70 zł. Żeby były niższe ceny dodatkowych GB w roamingu , to oferta byłaby już do ogarnięcia. Oferta na kartę mnie nie interesuje.
 #1165056  autor: KC-KARLOS
 01 lut 2024, 14:26
Masterjam77: uspokajam, Flex będzie mieć od 20 lutego niższe ceny dodatkowych paczek antyFUP w UE ważne 15 dni. Koszty możesz sobie samemu ogarnąć.
Za 80 zł brutto masz wbudowany limit 17,39 GB w UE - niezależnie czy to jest w abo czy we Flexie w Orange. Rabaty naliczone przez operatora np. w ofertach specjalnych nie zmniejszą Twojego limitu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165551  autor: cache
 06 lut 2024, 23:03
reggie pisze:
18 sty 2024, 10:09
Witam.

Mam do przedłużenia 4 numery w Planie S, zleciłem przeniesienia do Vectry.
Pewne propozycje otrzymałem, ale nie do końca mnie satysfakcjonują.
Według mnie możliwe jest do uzyskania za te 4 numery w Planie S abo w kwocie 80zł/m-c (35+15+15+15) - analogiczne rabaty, jak otrzymałem 2 lata temu: -10zł/nr od konsultanta i -10zł/nr za rezygnację z przeniesienia numerów i przedłużenie umowy w Oragne).

Z tego, co widzę po niewielkiej aktywności i liczbie wpisów na forum, obecnie jest z tym coraz gorzej w Orange, pewnie nie przypadkiem operator ten stracił w ubiegłym roku najwięcej kart sim...

Jeżeli jest jakiś konsultant z Orange chętny do załatwienia tematu, to prośba o kontakt na priv.
Ja dzis własnie odebrałem 5 kart od Virgin. w kwietniu sie aktywują.
obecnie mialem 6 numerów 30+20+20+20+20+20-10 (za błąd konsultanta przy zawieraniu umowy) czyli bylo 6x20 zł. dzis proponują mi 40 zł za nr i ze to niby promocja. tak wiec 5 nr leci do virgin 1 idzie na karte i zostaje w orange na podtrzymanie samego numeru.

nie spodziewalem sie takiego obrotu sprawy po tylu latach, 1sza umowa to byla z idea centertel jaką podpisalem.

zastanawiam sie czy na prawde nie moga dorzucic jakiegos wiekszego rabatu.
 #1165580  autor: reggie
 07 lut 2024, 14:14
cache: Ja ostatecznie "przeniosłem" się do Nju subskrypcja, gdzie za 4 numery płacę 76zł/m-c, początkowo po 20GB netu, ale po pół roku już po 40GB netu, czyli prawie tyle, ile w Planie S w Orange, ale taniej o 44zł/m-c w stosunku do tego, co mogłem ugrać u konsultantki przy przedłużeniu umowy na 2 lata w Orange. A przecież nadal jestem w Orange. W ciągu 2 lat daje to ok. 1.000zł w kieszeni.
Więc w Nju możesz mieć te 5 numerów w subskrypcji (więcej niż 5 numerów na jednym koncie klienta nie można) za 95zł, ewentualnie możesz przejść do Nju abonament w zależności od ilości potrzebnego neta: tworzysz wtedy dwie "paczki" po 3 numery i wychodzi od 114zł/m-c do 154zł/m-c za 6 numerów. I cały czas jesteś w Orange.

Dla zainteresowanych - przeniesienie z Orange do Nju subskrypcja jest możliwe w każdym czasie i trwa około godzinę.

Mario678: w Nju na abonament też masz "tradycyjną" papierową umowę (przywiezie kurier), a za 2 numery zapłacisz (w zależności od ilości netu) od 38zł do 58zł/m-c.

Masterjam77: policz sobie jeszcze opłacalność ofert, na które dostaniesz fakturę na działalność. Ja już dawno z tego zrezygnowałem w Orange, bowiem oferta cenowa na działalność (z uwzględnieniem faktury) była sporo droższa niż dla "osoby prywatnej".
 #1167262  autor: reggie
 29 lut 2024, 12:00
Witam,

Ostatnio w Nju znacznie zwiększyli pakiety internetu.
Teraz w subskrypcji jest "na start" już 60GB (było 20GB), po roku 120GB, a po dwóch latach 180GB.
Wszystko inne no-limit i 5G bez łaski, zasięg Orange, wiec tym bardziej trzymanie się Orange na 2-letnim zobowiązaniu nie ma sensu.
Ceny w Nju przy tym nie zmieniły się, czyli za 4 numery w subskrypcji płacę 76zł/m-c za no-limit i 60GB netu (z opcją więcej za staż).
 #1168265  autor: PiotrekSk
 18 mar 2024, 21:11
Witajcie,
Właśnie skończyła mi się umowa w Orange na dwa numery. Pisali że stracę rabaty itd itp ale nie wiedziałem że są zdolni do naliczenia za dwa numery kwoty 100 zł jak dotychczas płaciłem 50 zł.
Pytanko, zrobiłem właśnie MNP do Play bez podpisywania umowy i mam nadzieję że coś mi jakiś dział utrzymania zaproponuje. Jest coś konkretnego na co mogę liczyć ? Czy tylko i wyłącznie zostało mi nju. Jeżeli nju to czy jest opcja na esim w ofercie abonamentowej czy jak narazie tylko w subskrypcji ?
Dziękuję i pozdrawiam 🙂
  • Strona 31 z 32
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32