DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 55
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 55
 #1024613  autor: Gryfolud
 08 paź 2018, 20:03
Rebtel w regulaminie mówi o 10 tys. minut i 10tys. sms miesięcznie potem może uznać to za nadmierne wykorzystanie, ale kto tyle miesięcznie gada lub pisze? Inna sprawa regulamin mówi też o jakości połączeń na poziomie 3 (dostateczne) w pięciostopniowej skali. Oraz regulamin mówi o zaokrąglaniu minut i o tym, że nie ma naliczania sekundowego tylko minutowe i każda rozpoczęta minuta jest traktowana jak cała wydzwoniona, czyli jak gadamy 7 minut i 10 sekund operator nalicza to jako 8 minut.
 #1024627  autor: jutek
 08 paź 2018, 21:20
Gryfolud pisze:Oraz regulamin mówi o zaokrąglaniu minut i o tym, że nie ma naliczania sekundowego tylko minutowe i każda rozpoczęta minuta jest traktowana jak cała wydzwoniona, czyli jak gadamy 7 minut i 10 sekund operator nalicza to jako 8 minut.
W przypadku połączeń krajowych raczej nie robi to różnicy skoro są za darmo, a w przypadku połączeń międzynarodowych u opów komórkowych to raczej norma. Przy okazji, przejrzałem ich cennik połączeń międzynarodowych i na niektóre kierunki mają naprawdę dobre ceny, np. do Niemiec na komórki 0,123 zl/min, do Wielkiej Brytanii od 0,082 zl/min do 0,164 zl/min na większość numerów. Dodatkowo jak napisał @poziom jest prawidłowa prezentacja numeru. Można powiedzieć, że w tym segmencie to konkurencja dla Klucza i Lycamobile.
 #1024641  autor: Gryfolud
 08 paź 2018, 23:43
@jutek nie ma też co zapominać o tym, że połączenia do Rebtel za pomocą ich aplikacji są bezpłatne nie ważne w jakim kraju się znajdujesz pomniejsza ci tylko to twój pakiet internetu. Mnie osobiście w tym operatorze denerwuje, że musi być przypięta karta płatnicza na stałe. Wiem, że jest im to potrzebne bo to sposób doładowania (mogliby "odkryć" normalny jak u innych operatorów), ale również dzięki temu według ich regulaminowi jest ważny/aktywny numer, innymi słowy jeśli masz ważną/aktywną kartę płatniczą masz aktywna kartę SIM Rebtel. Gdyby nie przymus podpiętej karty płatniczej mój numer zasiliłby ich szeregi.
 #1024651  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 06:50
Wymóg podpięcia karty płatniczej(1 karta wystarcza do 2 numerów) jest zabezpieczeniem przed nadużyciem(zamówieniem dużej ilości numerów i handel nimi co jak wiemy w naszych warunkach byłoby czymś powiedzmy normalnym dla jednostek zwanych "byznemenamy"), który wraz z koniecznością użycia numeru minimum raz na 3msc. skutecznie odsieje leżaki. Sama karta płatnicza w zamyśle Twórców oferty ma umożliwić dokupowanie pakietów poprzez 1 kliknięcie w aplikacji Rebtel(powodem takiego zamysłu jest fakt, iż sieć skierowana jest do młodych dla, których świat wirtualny czyli bycie non stop online jest czymś naturalnym i liczą, że 1GB będzie za mało więc zarobią na dodatkowych pakietach neta, które nie są jak wiemy zbyt tanie).

P.S. aby ścisłość była nie ma limitu SIMek na 1 osobę pod warunkiem, że:
-masz kilka cały czas aktywnych kart bankowych(1 karta starcza do 2 numerów i można nieważną kartę odpiąć i dodać aktywną)
-użyjesz dany numer choć raz na 3msc(bez tego numer skasują bezpowrotnie)
 #1024846  autor: antekwars
 09 paź 2018, 19:28
Nie chcę pisać nazwy konkurencyjnego portalu bo jest na nim artykuł cytuję: Rebtel rozszerza swoją działalność na całą Polskę, ambasadorzy w czterech kolejnych miastach Po uruchomieniu swoich usług we Wrocławiu, szwedzki operator Rebtel poszerza obszar działania i udostępnia usługę w całej Polsce. Marka rozszerza także sieć swoich ambasadorów o cztery kolejne miasta: Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk.
 #1024847  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 19:31
Było o tym na konferencji-te 4 miasta mają być terenem na zdobycie ambasadorów, a oferta od dziś jest na cały kraj(DPD dostarczać będzie przesyłki) i od wczoraj można zamawiać nowe numery.
 #1024882  autor: WellDone
 09 paź 2018, 22:06
W jaki sposób złożyć zamówienie na MNP kolejnego numeru? Składając zamówienie wyskakuje informacja z linkiem do poprzedniego zamówienia...

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1024884  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 22:17
Jak wpiszesz dane swoje i dostaniesz komunikat, że takie dane już mają pojawia się przycisk wysłania nowego linku. Klikasz otrzymany link i sporo danych masz już wpisane(ze starego zamówienia) ale na dole strony masz wybór Chcesz zachować swój numer?. Dalej wszystko wypełniasz i podpisujesz dokument zlecający zmianę operatora lub zamawiasz nowy numer.


Przypominam, że do 1 karty płatniczej da się przypiąć 2 SIMki.

@aupol gdzieś mi się obiło o uszy 8)
 #1024885  autor: aupol
 09 paź 2018, 22:26
W Regulamini jest taki zapis
Należy mieć na uwadze fakt, że karta SIM pozostaje własnością firmy Rebtel
Ciekawe co to konkretnie oznacza :?:
 #1024985  autor: Robin560
 10 paź 2018, 12:41
w sobotę wniosek złożony i cisza

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1025000  autor: WellDone
 10 paź 2018, 13:16
U mnie od 4 pazdziernika jest cisza. Mało tego, napisałem i maila - też cisza. Dzwonię na "infolinię" nikt nie odbiera :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025002  autor: jutek
 10 paź 2018, 13:25
Nie wyrabiają się, pewnie mają z jedną czy dwie panie do pakowania simek, odpisywania na maile i odbierania telefonów, moce przerobowe ograniczone ;) Na Fb napisali: "Przyspieszamy, ale zamówień też przybywa".
 #1025003  autor: WellDone
 10 paź 2018, 13:29
Jasna sprawa, nie ma co się pienić. Ciekawe jak to będzie działało za jakiś czas i ile wytrwają na tym cholernie trudnym rynku z tak mocno kontrowersyjnym modelem biznesowym. Moim zdaniem powinni wprowadzić chociaż "opłatę aktywacyjną" rzędu 20-30zł (coś jak zrobiło Aero2). Odsieli by w ten sposób ludzi do których będą tylko dopłacać.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025013  autor: darekka1983
 10 paź 2018, 14:37
Nawet wprowadzając jakąś opłatę aktywacyjną nie odsieją osób do, których musieliby dopłacać ponieważ czym jest jednorazowe 30zł. wobec darmowego nolimitu z 1GB.
Taki zabieg jedynie co by spowodował to to, że ludzie, którzy chcą zamówić "do szuflady"(pamiętam o warunku użycia raz na 3msc) by się zastanowili czy warto utopić te pieniądze skoro nie planują używać danego numeru z Rebtel.

Możliwe, że za jakiś czas jak nałapią klientów wprowadzą niewielką opłatę miesięczną za ten obecnie darmowy pakiet i to mogłoby odsiać część klientów generujących straty.

Jak bym nie dopingował Rebtela tak na naszym rynku będzie Im bardzo ciężko się utrzymać, bo wezmą to Ci, którym starczy to co darmo dają.
 #1025019  autor: adik
 10 paź 2018, 15:35
darekka1983 pisze:Jak bym nie dopingował Rebtela tak na naszym rynku będzie Im bardzo ciężko się utrzymać, bo wezmą to Ci, którym starczy to co darmo dają.
mam dokładnie te same zdanie, ponad 90% biorących tą ofertę nigdy nie kupi tam żadnego pakietu, właśnie dlatego że to co dają jest wystarczające.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
  • Strona 5 z 55
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 55
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 55