DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #993254  autor: majsel
 13 maja 2018, 21:18
cześć wszystkim. mam taki problem od kilku miesięcy z plusem.

korzystam z oferty na kartę, która się chyba nazywała prosto na kartę czy coś. rozmowy za 29gr, smsy za 29gr., bez internetu. jeśli chciałem mieć w polsce internet to go włączałem sobie kodem. 300mb za 7zł, 1gb za 13zł.
korzystam z tej karty głównie za granicą. pracuję miesiąc za granicą i jadę na tydzień do domu.
sporadycznie dzwonię, głównie potrzebuję internetu do kontaktu.
podczas przebywania za granicą włączyłem pakiet euroatlantycki 1gb za 39zł, żeby móc korzystać z internetu bez dodatkowych opłat. dla niewtajemniczonych, to taki pakiet którego mogę używać w całej europie niezależnie ile czasu nie loguję się do polskich przekaźników. 39zł za 1gb i żadnych innych kosztów.
jadąc do polski, ale będąc jeszcze za granicą, włączyłem pakiet "1gb internetu w polsce" za 13zł.
od tego momentu (przebywając ciągle za granicą) system zaczął naliczać mi opłaty za korzystanie z internetu za granicą POMIMO POSIADANIA PAKIETU EUROATLANTYCKIEGO (który włączyłem dzień wcześniej).
system plusa nie rozróżnia tych pakietów podczas korzystania za granicą, w związku z czym przez całą podróż do polski za każdy wykorzystany mb danych pobierali mi niesłusznie opłaty.
będąc już w polsce 11.05 zmieniłem taryfę w ofercie na kartę na "plush na kartę". uruchomiłem usługę za 25zł czyli bezpłatne rozmowy/smsy/10gb internetu.
jadąc dziś znów za granicę system ZNOWU BŁĘDNIE NALICZA MI OPŁATY BO NIE ROZRÓŻNIA PAKIETÓW I USŁUG.
dalej mam uruchomiony "pakiet euroatlantycki 1gb" ale zamiast niego transfer jest ściągany z "polskiego pakietu" i naliczane mi są opłaty.

czy ktoś może mi pomóc w temacie?


nie ma znaczenia w jakiej kolejności pakiety są uruchamiane. jeśli tylko uruchomię "polski internet" to będąc za granicą od razu nalicza mi opłaty.

co miesiąc zgłaszam im reklamację, co miesiąc oddają mi jakieś tam naliczone opłaty, ale to jest ciągła walka z wiatrakami.

mój telefon w większości czasu loguje się do zagranicznych przekaźników, więc w myśl nowych zasad roamingu, będą mi naliczali opłaty i do tego nie mam pretensji. no ale po to uruchamiam pakiet 1gb euroatlantycki, żeby tych opłat za internet nie było.

pomocy!
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 08:54 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: w przypadku takiego tytułu, trzeba dopisać o jakiego operatora chodzi
 #993285  autor: Remington
 14 maja 2018, 09:01
W pełni zgadzam się z Twoim oburzeniem. Rozwiązaniem jest wyłączyć pakiet przed wyjazdem z Polski (ani nie włączać go przed wjazdem tutaj), da się to zrobić przez ebok.pl.

Technicznie z użytkowników tego forum Ci nie pomoże. Jeśli szukasz wsparcia ze strony kogoś z Plusa, to warto być to samo napisał na ich oficjalnym forum, a nam daj znać co załatwiłeś.

Natomiast za ten pakiet w Polsce ostro przepłaciłeś - za 5 zł jest pakiet 3GB (w Plusie), albo 5GB (w Plushu).
 #993289  autor: rudymax
 14 maja 2018, 09:38
majsel pisze:będąc już w polsce 11.05 zmieniłem taryfę w ofercie na kartę na "plush na kartę". uruchomiłem usługę za 25zł czyli bezpłatne rozmowy/smsy/10gb internetu
Jeżeli posiadasz taryfę Nowy Plush na kartę i aktywny pakiet o którym piszesz (włączany kodem *136*11*07#), powinieneś mieć do wykorzystania w roamingu 1,7 GB. Odpowiednia informacja będzie pod *121#, lub *136#. Nawet gdyby brało z "polskiego" pakietu, transfer powinien być darmowy. Jak poprzednik, polecam forum plusa w celu rozwiązania problemu.
 #993290  autor: Remington
 14 maja 2018, 09:40
surface123 pisze:Tak, ale tylko w "starszych" taryfach-promocjach.

W innym wypadku tylko ten pakiet 1 GB
A możesz bardziej po polsku?

@rudymax,
autor wątku przekroczył FUP-a i dlatego ma naliczane dopłaty, czego nie neguje. Problem polega na tym, że pakiet "polski" z dopłatami schodzi przed pakietem Euroatlantyckim, który jest przecież dedykowanym dla zagranicy.
 #993295  autor: rudymax
 14 maja 2018, 10:05
Remington pisze: @rudymax,
autor wątku przekroczył FUP-a i dlatego ma naliczane dopłaty, czego nie neguje. Problem polega na tym, że pakiet "polski" z dopłatami schodzi przed pakietem Euroatlantyckim, który jest przecież dedykowanym dla zagranicy.
Masz rację. Nie wziąłem tego pod uwagę, bo zasugerowałem się taryfą "prosto na kartę", która weszła niecałe 2 miesiące temu. Zapewne kolega @majsel przeszedł do niej z innej.
 #993300  autor: aster
 14 maja 2018, 10:22
surface123 pisze:Tak, ale tylko w "starszych" taryfach-promocjach.

W innym wypadku tylko ten pakiet 1 GB
W obecnej ofercie Plusa na kartę jest pakiet (krajowy) 3GB/30 dni za 5 zł.
 #993303  autor: surface123
 14 maja 2018, 10:27
Plus ma conajmiej trzy różne taryfy na kartę.

Więc Twoja informacja nie jest precyzyjna.

@Remington

Moje info było do pakietu krajowego 1 GB o którym tez pisał... autor postu

A samo zliczanie z KG przy jego pakietach to ewidentny błąd na platformie Plusa.
 #993305  autor: kpc211
 14 maja 2018, 10:30
Remington pisze:autor wątku przekroczył FUP-a i dlatego ma naliczane dopłaty, czego nie neguje. Problem polega na tym, że pakiet "polski" z dopłatami schodzi przed pakietem Euroatlantyckim, który jest przecież dedykowanym dla zagranicy.
Albo jeździ poza UE.
 #993322  autor: aster
 14 maja 2018, 11:15
surface123 pisze:Plus ma conajmiej trzy różne taryfy na kartę.

Więc Twoja informacja nie jest precyzyjna.
Akurat chodzi o aktualną taryfę prepaidową i pierwszą, która się pojawia na ich stronie: http://www.plus.pl/na-karte

Nie piszę o starszych taryfach/starterach pod linkiem "Poprzednia taryfa"...
surface123 pisze:Tak, ale tylko w "starszych" taryfach-promocjach.

W innym wypadku tylko ten pakiet 1 GB
No właśnie to jest zupełnie myląca informacja. 3GB za 5zł jest akurat dostępne właśnie w najnowszej, aktualnej taryfie.
 #993327  autor: surface123
 14 maja 2018, 11:52
Wszystkie taryfy o których pisałem czy miałem na myśli są aktualne.

I miałem na myśli starsze, nowa jest moim zdaniem do kitu.

Jedne mają opcję dodatkowego 1 GB , inne 3 GB ( w Plusie na kartę )

I co ja niby źle napisałem ?? Przeczytaj może ze zrozumieniem.

W Plushu mozna mieć natomiast pakiet 5 GB za 5 zł ( ale też nie w każdej "promocji - taryfie" )
 #993378  autor: adacomp
 14 maja 2018, 17:53
Przejdź do Plusha, włacz RWK i doładuj min. za 5zł oraz włącz pakiet no-limit za 25zł i będziesz miał 1,71GB w roamingu UE.
Korzystałem ostatnio prawie miesiąc i nic mi nie doliczyło ani dodatkowo skasowało.