DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #991828  autor: perdos1
 05 maja 2018, 11:55
@Ryszard Lubicz
W OdNova stawka za minutę do innych sieci to 29 gr.
toms pisze:hokr0011 - dla mnie Virgin to operator wysokiego ryzyka: dzisiaj jest, a jutro może się zwinąć, więc dałbym sobie z nimi spokój.
Virgin operator wysokiego ryzyka? Niby czemu? To największe MVNO w Polsce, ma najwięcej klientów. Nie ma szans na to żeby się zwinęli, co najwyżej może ich ktoś przejąć (np. Play), co będzie się wiązało jedynie ze zmianą taryfy, co każdy operator może zrobić.
toms pisze:Będąc na Twoim miejscu, rozważyłbym ofertę Fakt Mobile, po sprawdzeniu zasięgu. Nie dość, że stawka podstawowa wynosi 15 gr/ min, a więc połowę tego, co oferuje większość operatorów ( 29 gr/min)
No i nie rozumiem dlaczego radzisz rozważyć Fakt a Virgin odradzasz? Przecież zasięgowo to to samo. Ofertę też mogą wycofać, podobnie jak w Virgin.

Wszystko zależy od tego ile dana osoba dzwoni miesięcznie:
Jeżeli 30 minut lub mniej to Virgin z pakietem Freemium - koszt 0 zł
Jeżeli od 30 do 73 min to Virgin Freemium + pakiet 30 min za 5 zł - koszt od 5 do 9 zł
Jeżeli od 74 do 100 minut to Fakt mobile i pakiet za 9 zł - koszt 9 zł
Jeżeli dzwoni rzadko ale rozmawia długo to no limit za 1 zł dziennie
Jeżeli żadne z powyższych to A2mobile i pakiet za 9,90 zł.
 #991843  autor: toms
 05 maja 2018, 13:23
Ryszard Lubicz- Od Nova to konieczność zakupu chociaż jednego pakietu w miesiącu, inaczej ściąga z konta 2 zł miesięcznie. Przy całym szacunku, naprawdę uważasz, że to propozycja dla starszej osoby? Niektórzy młodzi mają problem z ogarnięciem pakietów, a co dopiero starsi... Moim zdaniem obsługa danej oferty powinna być ograniczona do niezbędnego minimum, najlepiej wyłącznie do doładowania konta, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że swojej teściowej skroiłem dwie oferty. Na swojej komórce ma odpalony Fakt Mobile w podstawowej odsłonie bez jakichkolwiek pakietów i używa tego dla krótkich połączeń. Natomiast na drugim telefonie, który kiedyś hulał w Novum jako stacjonarny, odpaliłem Jej T-Mobile z nielimitowanymi za 1 zł/ dziennie, jeśli ma ochotę na dłuższą pogawędkę. W ten sposób ma dostępny dość szeroki wachlarz możliwości bez konieczności ciągłych zmian taryf i pakietów. Wadą jest oczywiście posiadanie dwóch osobnych telefonów, bo dualsim nie wchodzi w grę, ze względu na wiek. Co do Virgin - to osobny operator wirtualny i jak pokazuje życie, różnie z nimi bywa. W Fakcie można natomiast błyskawicznie zmigrować na którąś z taryf Playa, choćby na Rok Ważności Konta, w przypadku likwidacji FM. Oczywiście, jeśli komuś Virgin odpowiada, niech sobie korzysta - nic mnie do tego. Wyrażam własną opinię na temat VM i nie musi się ktoś z nią zgadzać. Jednak jeśli mam komuś doradzać, to staram się patrzeć na daną sprawę w jak najszerszym kontekście uwzględniając, koszt, prostotę i wygodę. Staram się pomagać najlepiej jak potrafię.
 #991846  autor: kpc211
 05 maja 2018, 13:39
Nie musi kupować pakietu, może zadzwonić do kogoś spoza Playa/sieci P4.

Tylko jeśli to już robi, to pewnie Fakt będzie lepszy. Lepiej doładować się raz na rok, niż pilnować, by raz w miesiącu zadzwonić do kogoś spoza sieci.

Bo Play Na Kartę RWK chyba nie ma obecnie żadnej przewagi nad Faktem? (inna kwestia, że to stara oferta, i jak dla mnie, prędzej ona zniknie, niż Fakt)
 #991849  autor: toms
 05 maja 2018, 13:53
Play Rok Ważności konta ma tę przewagę, że ma w podstawowej odsłonie esemesy w cenie 9 gr/szt, a w Fakcie są w cenie 15 gr/szt. Jednak wątpliwe, żeby było to potrzebne starszej osobie. Moja siostra, która traktuje telefoniadę jako zło konieczne, korzysta właśnie z Play RWK z odpalonym cyklicznym pakietem 300 MB potrzebnym do WhatsAppa ( jako uzupełnienie Wi-Fi ). No i Play RWK to jedyna taryfa z której można zmigrować do Fakt Mobile kodem *163*12# i "połącz"....
 #991850  autor: Ryszard Lubicz
 05 maja 2018, 14:07
perdos1 pisze:@Ryszard Lubicz
W OdNova stawka za minutę do innych sieci to 29 gr.
Po wykupieniu pakietu - 15gr.
Wnusio moze np. Załadować mu raz na kiedy np. Za 100 zl i jest spokoj.
Jest to oferta idealna gdy duzo dzwoni do Play. Bo ma za darmo.
Jeśli nie to to najlepiej A2 lub Virgin. Korzystałem z obu sieci i nie zauważyłem żadnych problemów z zasiegiem ,czy jakoscia połączeń.
Jednej osobie ustawiłem A2 za 9,90 ,załadowałem za 120 zł i ma rok spokój. Bardzo zadowolona. Dzwoni wszedzie gdzie chce i ile chce.

Grażynko wybacz...
 #991856  autor: Taki_tam
 05 maja 2018, 15:26
Tak z mojego doświadczenia i telefonu dla osoby starszej wybrałbym 1zl/dzien no limit w tmobile lub 1,2zl na dzień w Nju mobile. Jak nie dzwonisz nie płacisz. Proste i do ogarnięcia. Jak chcesz bawić się w pakiety i nadzór i ta osoba sobie tego życzy abyś to sprawdzał i zarządzał to wtedy zainstaluj sobie aplikacje w telefonie dodaj ten numer i zarządzaj pakietami. Aplikację dla kart prepaid, które to robią poprawnie ma play, virgin i Orange.
 #991882  autor: zoltan666
 05 maja 2018, 18:01
toms pisze:Od Nova to konieczność zakupu chociaż jednego pakietu w miesiącu, inaczej ściąga z konta 2 zł miesięcznie. Przy całym szacunku, naprawdę uważasz, że to propozycja dla starszej osoby? Niektórzy młodzi mają problem z ogarnięciem pakietów, a co dopiero starsi...
A co tu jest do ogarniania? Raptem tylko ten jeden pakiet "100 minut za 15 zł." Osoba ładuje telefon np. za 50 zł. tak jak robiła to wcześniej. Kupuje od razu 3 pakiety minut, czyli 5 godzin rozmów i ewentualnie pakiet "100 smsów za 5 zł." i ma spokój do czasu aż minuty się nie wyczerpią. Kody do pakietów można przecież zapisać w kontaktach.
 #991891  autor: Ryszard Lubicz
 05 maja 2018, 18:47
I nie jest prawdą to co napisał kolega toms ,że w OdNova trzeba raz w miesiącu wykupić jakiś pakiet.
Raz w miesiącu trzeba wykonać choćby 1 sekundowe połączenie do innej sieci aby nie zjadło 2 zł.

Grażynko wybacz...
 #991953  autor: toms
 06 maja 2018, 11:10
W moich propozycjach nie trzeba niczego pilnować, za wyjątkiem doładowania konta raz do roku. Zoltan - bujasz w obłokach, nie wiesz nawet jak bardzo. Nie piszę tego złośliwie - sprawdziłem w realnym życiu na sporej grupie osób, zwłaszcza starszych... Nie ogarniają pakietów, uwierz.
 #991979  autor: marcin19883
 06 maja 2018, 12:29
Potwierdzam źle opinie o T-MOBILE. Mi też co chwilę źle nalicza system billingowy. Mam uruchomione promocje za 1zł dziennie. Trochę to trwało, ok 6dni, zanim uruchomili. Potem 3dni dodatkowe na poprawienie błędu braku Rok Ważności Konta. Ciągle coś się psuje. Mam dość ciągłego reklamowania. Jak skończy mi się kasa, to wyrzucam numer. I to ma być Jakość? Najlepsza sieć?
 #991985  autor: adacomp
 06 maja 2018, 12:55
Ja tam mam 3 typy:

Do 30 minut/miesiąc Freemium VM za 0zł
Dzwoni rzadko ale jak dzwoni to długo rozmawia - T-M nolimt za 1zł/dzień
Dzwoni powyżej 30 minut/miesiąc - A2mobile nolimit za 9,90zł a jak coś to normalna stawka za minutę tylko 10gr.
 #991988  autor: Pabloeq
 06 maja 2018, 12:57
W T mobile jest kompletnie zj.....ny system billingowy, mnie osobiście nic nie zginęło z konta ale np. musiałem do nich pisać bo nie ustawiało RWK po doładowaniu jak miałem opcję "dniówka za 1zł".
Napisałem, poprawili i działało ale zmieniłem na opcję "nolimit+10GB/25zł" i jak narazie wszystko działa, RWK po doładowaniu się ustawia prawidłowo również jak opcja się odświeża co miesiąc to jest nowy RWK, jak narazie działa, wielki sukces platformy billingowej T mobile :lol:
Nie rozumiem tylko tego naliczania, raz dodawali mi jeden grosz przy pobieraniu opłaty a teraz mi go zabrali... i pobrali 25,01. Nie rozumiem o co tam chodzi...
Wynika z tego że jednak oni tych klientów prepaid nie chcą....
 #991994  autor: adacomp
 06 maja 2018, 13:07
System billingowy T-M to jest dobry temat na pracę dyplomową a nawet na przewód doktorski ;)
Znajomi też mieli dziwne przybycia i ubycia groszy w taryfie Fii.
Ja na szczęście uniknąłem niespodzianek z wyjątkiem problemami z aktywacją promocji 90dnizadarmo.pl oraz odnawianiem się pakietów nolimit ww. promocji.
 #992120  autor: toms
 06 maja 2018, 21:05
Potwierdzam, T-Mobile straszy utratą środków, pomimo ważności konta na wychodzące. Dzieje się tak zazwyczaj po odpaleniu RWK. Kasa nie znika jeśli karta sim jest w starym telefonie 2G. W smartfonach bywa różnie i trzeba domagać się rekompensat. Szybko i darmowo można zadzwonić pod nr 606 606 606 z telefonu w T-Mobile. Tę sieć da się okiełznać, ale wymaga to sporo cierpliwości i nerwów.
 #992151  autor: Taki_tam
 06 maja 2018, 22:40
Zaokrąglone o 1gr wynika z tego, że system liczy w cenach netto, a komunikacja do klienta jest w brutto, czyli koszt razy 1,23. Dlatego czasem widzicie cenę jako 25zl lub 24,99 lub 25,01. Zależy ile mieliście kasy na koncie i jak wyszło zaokrąglanie.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 09:16 przez Taki_tam, łącznie zmieniany 1 raz.
 #992193  autor: Pabloeq
 07 maja 2018, 09:41
Taki_tam pisze:Zaokrąglone o 1gr wynika z tego, że system liczy w cenach netto, a komunikacja do klienta jest w brutto, czyli koszt razy 1,23. Dlatego czasem widzicie cenę jako 25zl lub 24,99 lub 25,01. Zależy ile mieliście kasy na koncie i jak wyszło zaokrąglanie.
Trochę mało przekonujące bo tak jest tylko w T mobile? Jak inni rozliczają? Mam numery w Orange i tyle ile podają tyle zawsze pobiera, nie ma takiej magii jak w Tm.