DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #983771  autor: PiotrG-dz
 15 mar 2018, 21:13
Sam mam stare ZM za,które zapłaciłem jednorazowo 3zł ale P4 jak zostanie ewentualnie sprzedane UPC bo takie plotki chodzą ostatnio wobec obstrukcji UOKIK dotyczącej fuzji z Multimedią to wszystko po sprzedaży może być przemeblowane w ofertach telko.
 #983813  autor: bolek2004
 16 mar 2018, 00:00
Z tym freshem zm i przymusową migracją słyszę już od kilku lat, ale tylko od takich samych użytkowników jak ja, a oni i tak nie mają na to wpływu. Jak widać wszystko działa dalej więc nie ma co gdybać i zastanawiać się co będzie bo to bez sensu.
Pewnie z roku na rok i tak liczba osób z tą usługą maleje, bo ludzie zmieniają na inne taryfy, albo przenoszą numery.
 #983854  autor: R.Mandano
 16 mar 2018, 10:15
ja też mam SZM we Freshu, ale myślę, że jak operator zechce to wypowie tą taryfę bo nikt mu nie zabroni. Jeśli abonent może wypowiedzieć umowę to w drugą stronę tak samo.
A czemu jeszcze tego nie zrobili :?: - widać nie tracą na tym zbyt wiele, lub też nie chcą paść ofiarą czarnego pijaru - ale jeśli - nie daj boże - P-4 zostanie komuś sprzedane to myślę że pożegnamy się ze ZM.
:cry:
 #983946  autor: TomekErek
 16 mar 2018, 20:18
hmmmm... ale to jak? Pewnego dnia się budze rano i mam zamiast "Play Fresh Darmowe smsy do wszystkich po doładowaniu" np. Play Rok Ważności Konta i... tyle...

I wszystkie minuty, które uzbierałem dzięki Staremu Zbieraj Minuty (zapłaciłem za nie jednorazowo 3zł) tak po prostu polecą w kosmos?!?!?!?

Moim zdaniem to by było bezprawne, bo przecież to jest już coś co uczciwie uzbierałem dzięki uruchomionej zgodnie z regulaminem usłudze!

Rozumiem, że Play zmieniło kiedyś tam regulamin i od jakiegoś tam dnia nie można było uruchomić już tej usługi, ale Ci który ją kiedyś uruchomili nie powinni mieć jej zabranej od tak, bo operator uznał, że nagle usuwa jakąś taryfę :/

Co Wy na to?
 #983948  autor: jarekt
 16 mar 2018, 20:23
@TomekErek, taryfa to nie promocja, że ją sobie może operator tak po prostu przestać świadczyć u osób, które ją mają (albo tym osobom zmienić ją na inną). No chyba, że akurat jakaś taryfa to promocja, ale nie znam takiej.
 #983951  autor: TomekErek
 16 mar 2018, 20:50
No i wlasnie dlatego moim zdaniem nie powinniśmy sie bac, ze Play nagle skasuje taryfe Fresh i na siłę zmigruje wszystkich np. do RWK. Gdyby tak było to bym był pierwszy, który napisze reklamację i bym żądał ekwiwalentu w złotówkach na konto główne (a nie promocyjne)

Np. mam w ZM uzbierane 1000 minut x regulaminowe 0.29zł za jedną minutę = 290zł zasilenia na konto główne. I bym się na to twardo upierał :D
 #983953  autor: Filip
 16 mar 2018, 21:00
Ja "wstąpiłem" do Play jak była promocja telefon na deser. Ponad 10 lat temu. Starter za 9 złotych z pierwszą taryfą, nawet mogłem wybrać numer, jak tylko wszedł Fresh to zmieniłem na nową ofertę.
Razem z Freshem pre-paid Playa doczekał się startera za 5 złotych (wczesniej minimum 9 złotych).

Miałem aktywowane te "jednorazowe" minuty dość długo, bo zmieniałem taryfę drugi raz dopiero jak pokazali minimaxa a to było cztery lata po premierze Fresha. Obecnie ceny za no limit są na tak niskim poziomie że zwyczajnie z lenistwa nie chciałoby mi się kombinować, nawet za 10 złotych można gadać bez limitu cały miesiąc, utrzymywanie starej taryfy Play'a tylko ze względu na Zbieraj Minuty jest w mojej opinii pozbawione sensu. Sam w ubiegłym roku przeniosłem rodziców do a2mobile (po ośmiu latach w Play). Myślę że ludzi, którzy myślą podobnie jest całkiem sporo.
 #983956  autor: mpiter
 16 mar 2018, 21:06
O fajnie, że powstał wątek, mam teraz gdzie zapytać. Swego czasu we Freshu był dostępny pakiet nielimitowanych smsów do wszystkich sieci za 10zł na miesiąc, teraz kod jakoś nie chce wejść. Macie namiar na działający pakiet w tej taryfie?
 #983993  autor: bolek2004
 17 mar 2018, 09:10
mpiter pisze:O fajnie, że powstał wątek, mam teraz gdzie zapytać. Swego czasu we Freshu był dostępny pakiet nielimitowanych smsów do wszystkich sieci za 10zł na miesiąc, teraz kod jakoś nie chce wejść. Macie namiar na działający pakiet w tej taryfie?
Kodu nie pamiętam, ale na pewno ten pakiet był dostępny w play fresh podstawowy, w pozostałych profilach nie obowiązywał.
Sprawdź pod *111# w pakietach, albo na play24. Jeśli oczywiście tą taryfę posiadasz.
Ze strony play wynika że ten pakiet to kod:
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci *111*265*1# 80802 30 dni 10 zł
 #995391  autor: zakopane
 25 maja 2018, 14:42
adacomp pisze:To już lepiej mieć Fresh gdzie RWK masz gratis raz na rok kodem/P24 lub za 5zł doładowania i też masz ZM.

Sam mam w rodzinie do dziś 2 takie karty i brak SD nie przeszkadza bo godziny nabijane od prawie 9 lat w ZM starczają do rozmów do wszystkich sieci a SMS korzystają bardzo rzadko.

Jak coś to można sobie doładować konto aby wysłać SMS i po doładowaniu jest przez jakiś czas coś podobnego do SD na telefony i SMS do P4.
a da sie jakos ZM uruchomic na akutalnych kartach?
 #995397  autor: adacomp
 25 maja 2018, 14:54
zakopane pisze:
adacomp pisze:To już lepiej mieć Fresh gdzie RWK masz gratis raz na rok kodem/P24 lub za 5zł doładowania i też masz ZM.

Sam mam w rodzinie do dziś 2 takie karty i brak SD nie przeszkadza bo godziny nabijane od prawie 9 lat w ZM starczają do rozmów do wszystkich sieci a SMS korzystają bardzo rzadko.

Jak coś to można sobie doładować konto aby wysłać SMS i po doładowaniu jest przez jakiś czas coś podobnego do SD na telefony i SMS do P4.
a da sie jakos ZM uruchomic na akutalnych kartach?
Od bardzo dawna już nie.
Jakoś tak od chyba 2012 roku nie można aktywować ZM.
 #995489  autor: adacomp
 25 maja 2018, 20:33
zakopane pisze:dziekuje za szybka i pelna odpowiedz
no problemo :)
 #1065988  autor: marokmon
 22 lut 2019, 15:30
Nie chcę zakładać nowego tematu, bo w play karta jest pewnie niewielu użytkowników. Chciałem zapytać o przedłużanie ważności połączeń wychodzących. Play na stronie na informację:

Tabela ważności połączeń wychodzących dla oferty Play na Kartę
Kwota doładowania Ważność połączeń
5 - 9 zł 5 dni
10 - 24 zł 10 dni
25 - 49 zł 30 dni
50 - 99 zł 100 dni
100 - 300 zł 150 dni

Tymczasem po doładowaniu za 5zł jest to tylko 24 godziny a nie 5 dni. Dla 50zł kiedyś wiem ze te 100 dni było faktycznie, czy dla 25zł jest teraz nadal 30 dni? Może z racji na to że oferta jest stara nie mają tego zaktualizowane.
 #1065991  autor: marokmon
 22 lut 2019, 15:52
Chciałem zapytać o przedłużanie ważności połączeń wychodzących. Play na stronie na informację:

Tabela ważności połączeń wychodzących dla oferty Play na Kartę
Kwota doładowania Ważność połączeń
5 - 9 zł 5 dni
10 - 24 zł 10 dni
25 - 49 zł 30 dni
50 - 99 zł 100 dni
100 - 300 zł 150 dni

Tymczasem po doładowaniu za 5zł jest to tylko 24 godziny a nie 5 dni. Dla 50zł kiedyś wiem ze te 100 dni było faktycznie, czy dla 25zł jest teraz nadal 30 dni? Może z racji na to że oferta jest stara nie mają tego zaktualizowane. A może Play Karta ma inne terminy ważności ale nie potrafię znaleźć tej archiwalnej oferty.