DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 24 z 35
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 35
 #1011195  autor: KC-KARLOS
 05 wrz 2018, 11:35
adriand: obawiam się, że to będzie inne saldo. W SieMa PL jest saldo cykliczne, bonusowe i promocyjne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011499  autor: WellDone
 06 wrz 2018, 21:54
Cześć,

Potrzebuje przenieść jeden numer który docelowo ma chodzić na SIEMA. Niestety w salonach nie mają kart RBM. Czy po migracji z Play na karte Start do RBM bonus za mnp * *111*340*1# zadziała?
Czy można jakoś zlikwidować limit prędkości w tym pakiecie? np dodatkowym pakietem? I ewentualnie jakbym odpalil ten sam bonus w PLAY gdzie w regulaminie jest limit 7mb/s czy można jakoś zdjąć ten limit?
pzdr

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011538  autor: KC-KARLOS
 07 wrz 2018, 10:58
Bonusy po zmianie taryfy do RBM SieMa / SieMa PL znikają. Promocja w tym wypadku za przeniesienie dotyczy kart PNK Start, kod po zmianie taryfy w RBM nie zadziała.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011543  autor: sa
 07 wrz 2018, 11:47
Przenoś numer bezpośrednio do playa jak z starterami problem jest ,a stamtąd jak numer będzie aktywny kodem do do faktu(*163*12#) i tam włącz bonus a jak zużyjesz to potem kodem do pnk RWK albo PNK formuła starter i kodem do siema.pl albo jakby były opory to do odnowa i stamtąd do play siema i siema.pl musi przejść na 1000% bo z odnowy przejście jest pewne.Jak pisał wyżej Karlos20 bonusa z playa do RBM nie przeniesiesz bo przepadnie ,a przy zmianach taryf miedzy play-RBM też przepada aktywowany wcześniej tj w play.
 #1011545  autor: WellDone
 07 wrz 2018, 12:29
Panowie,

Dzięki za odpowiedź! A gdyby udało mi się jednak zdobyć kartę RBM to czy wykupienie jakiegoś pakietu wyłączy blokadę prędkości neta?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011552  autor: sa
 07 wrz 2018, 15:35
wg. regulaminu przeniesienie do RBM7 pisze coś takiego cytuję
"1.2. 20 GB, które można wykorzystać na transmisję danych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej,przy wykorzystaniu ustawień APN Internet. Po wykorzystaniu pakietu, opłata za transmisję danych jest naliczana zgodnie z Cennika Oferty Red Bull MOBILE na kartę, z której korzysta Użytkownik. Pakiet jest ważny przez 60 dni kalendarzowych od dnia jego przyznania. Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą 70 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych."
Nas interesuje najbardziej ten fragment "Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą 70 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych."
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest opcja by zdjąć ograniczenie z tej taryfy zwłaszcza że przenosząc numer przenosisz go do RBM 1 znany też przy przenoszeniu jako RBM 7 czyli pierwsza i najstarsza taryfa RBM,a tam w standardzie w cenniku jest lejek 32kb/s a kiedyś po doładowaniu czy zakupie pakietów było ograniczenie do 7,2 Mb/s potem zmieniono na 15Mb/s a teraz to po prostu....nie wiadomo.Zdecydowana większość ludzi przenosi tam numer tylko po to by włączyć bonusa czyli RWK zużyć neta i ...przejść do RBM5 by mieć DILa z RWK. Jedno jest pewne jak zużyjesz ten 20GB i gdybyś przeszedł do RBM 2 czyli taryfy znanej powszechnie jako RBM5 to mógłbyś włączyć DIL za 30zł na m-c i wtedy nie ma ograniczeń dopóki nie zużyjesz 100GB transferu,ale DIL to inna sprawa,ciebie zdaje mi się interesuje przejście do RBM siema.pl?Jak tak to moim zdanie przechodzenie do tej taryfy z RBM jest...niezbyt wygodne,bo kiedyś próbowałam i skończyłam w play odnowa i dopiero wtedy przeszłam do RBM siema.pl bez problemu.Po prostu wtedy w play 24 nie było bezpośredniej opcji przejścia (nie wiem czy coś się w tym zmieniono).Patrząc na te ograniczenia w regulaminie bardziej opłaca się wybrać pod względem prędkości fakt mobile,po zużyciu przejść do PNK LT albo PNKFormuła starter i wtedy do siema pl.,albo siema,chyba że ktoś chce RWK i RBM5 z DILem,bo innego sensu takiej trasy nie widzę.Zwłaszcza ze ze starterami ostatnio bieda
 #1011835  autor: KC-KARLOS
 08 wrz 2018, 12:22
W RBM nie ma tych durnych ograniczeń prędkości jak w PNK RWK / PNK START czyli do 7 mbps w LTE.
Zapis regulaminowy identyczny jak w Fakt Mobile, a rzeczywistość jest lepsza i niejeden raz wyciągniecie w speedtestach ponad 70 mega. :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011853  autor: WellDone
 08 wrz 2018, 13:11
Dlatego właśnie chce przeniesc numer do RBM :) Druga sprawa, bedę miał RWK i po wykorzystaniu bonusa za 30zł miesięcznie mam nolimit + 20 GB:) To chyba najlepsza na tą chwile oferta.

Z chęcią przeszedłym na Postpaid w tym RBM bo umowa na czas nieokreslony, ale nie rozumiem dlaczego każą sobie płacić 49zł za aktywacje, trzeba wydawać zgodę na informacje marketingowe i do tego tylk 10 GB? Jaki tu sens?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011915  autor: KC-KARLOS
 08 wrz 2018, 13:57
WellDone: jeśli chcesz przenieść się do RBM, otrzymasz kartę ze starą taryfą RBM7MNP, gdzie pakiety bez limitu nie są dostępne, wykorzystasz tylko 20 GB + 200 zł na koncie promo na standardowe połączenia kom+stacj+SMS i MMSy i RWK - jeśli włączysz bonus. Wówczas warto bonusy zużyć i przejść do RBM SieMa albo do taryfy RBM SieMa PL na kartę - żeby mieć RWK po każdym zasileniu i samemu decydować ile chcesz neta na smartfona.
WellDone pisze:Z chęcią przeszedłym na Postpaid w tym RBM bo umowa na czas nieokreslony, ale nie rozumiem dlaczego każą sobie płacić 49zł za aktywacje, trzeba wydawać zgodę na informacje marketingowe i do tego tylk 10 GB? Jaki tu sens?
Aktywacja 49 zł, bo umowa na ile chcesz + niewykorzystane GB przechodzą na kolejne 2 okresy rozliczeniowe (do zużycia tylko w Polsce). A po wyczerpaniu GB zamiast lejka - brak neta, tylko pakiet za 20 zł to 20 GB łącznie z lejkiem. Więc lipa, drogo i niekorzystnie. Takie miłe rzeczy (no-limit + 10 GB z lejkiem 1 mega) to ja mam w abo dla stałych klientów :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011950  autor: WellDone
 08 wrz 2018, 14:25
Karlos, a mogę z tej taryfy RBM7MNP zmienić od razu na RBM SIEMA i wtedy odpalić bonus? Chciałem od razu doładować konto to wpadnie pare GB dodatkowo :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011953  autor: KC-KARLOS
 08 wrz 2018, 14:31
WellDone pisze:a mogę z tej taryfy RBM7MNP zmienić od razu na RBM SIEMA i wtedy odpalić bonus?
Nie odpalisz bonusu w RBM SieMa. Promocja nie obejmuje tej taryfy. Tylko w RBM7MNP.
Poza tym możesz przenieść się do zwykłego Playa na kartę i wbić kod zmiany taryfy do RBM SieMa i zyskasz to samo.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1012015  autor: WellDone
 08 wrz 2018, 15:06
No nic, trudno. W takim razie zgodnie z Twoimi radami przenoszę do RBM7 wykorzystam w miesiąc ten pakiet i przechodzę na RBM Siema. I tak doładowuje za 100 raz na 3 miesiące, więc w sumie mi ten RWK nie jest aż tak potrzebny :)
Pozdrowionka

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1012034  autor: KC-KARLOS
 08 wrz 2018, 15:25
Wtedy zwykła SieMa jest lepsza, bo za 100 zł jest 40 GB na 150 dni + dodatkowe 10 GB w pakiecie no-limit za 30 zł (również w wersji cyklicznej). Wystarczy na 3 miesiące :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013325  autor: WellDone
 12 wrz 2018, 10:09
Hejka!

Czy ktoś wie czy w tych nowych taryfach RBM działa promo za cykliczne doładowania MasterCard?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1013327  autor: KC-KARLOS
 12 wrz 2018, 10:20
WellDone: niestety RBM jest wyłączone z promocji. Poza tym tam masz bez zbędnych zabiegów darmowe GB za każde dowolne doładowanie każdym kanałem (wyjątek to RBM SieMa PL, gdzie masz RWK, a paczki danych samodzielnie dokupujesz).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013414  autor: niumen
 12 wrz 2018, 16:46
Taryfa SiemaPl, pakiet jednorazowy 50gb sumuje się z kolejnym, powiedzcie proszę czy w pakiecie cyklicznym jest tak samo jeżeli chodzi o sumowanie nie wykorzystanych danych ?
 #1013417  autor: KC-KARLOS
 12 wrz 2018, 16:59
W cyklicznym pakiecie niewykorzystane dane się sumują, pod warunkiem posiadania kasy na koncie, aby odnowić pakiet.
Pamiętaj, że pakiet cykliczny ma swoje saldo, a jednorazowy i bonusowy również mają swoje salda.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013437  autor: WellDone
 12 wrz 2018, 19:03
Mały proTIP ;)

Przeniosłem numer z Orange do RBM 7MNP. Odpaliłem bonus za MNP i zmieniłem kodem taryfę na RBM Siema. (ponieważ w tej starej nie działa wifi calling i volte). Oczywiście bonus zlotówkowy i gigabajtowy zniknął, ale RWK został :D Odpaliłem od razu 10GB na lato i 100zł za rejestracje :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1024130  autor: Spacedust
 05 paź 2018, 18:57
U mnie jeszcze lepiej, przeniosłem się dzisiaj z Odnowy do RBM Siema PL na kartę wykupiłem pakiet 2 GB i normalnie działa mi to w roamingu krajowym Orange ;-) Pakietu wakacyjnego przecież już nie ma.

Czy to oznacza, że te dodatkowe pakiety działają w roamingu, a tylko te wielkie pakiety 25 i 50 GB działają na sieci macierzystej?
  • Strona 24 z 35
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 35
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 35