DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 10 z 35
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 35
 #980474  autor: Johnny
 28 lut 2018, 16:48
Wiola_K pisze:Może mi ktoś rozjaśnić. W Siema Pl jest RWk. Tam za 20 zł.jest 20 giga i no limit. Tego pakietu 100 minut za dychę tam nie ma? A można w jednym miesiącu nie kupić pakietu no limitu? RWK zostaje?
Narazie brak odpowiedzi na podane pytania ponieważ nikt nie korzysta z tej taryfy obecnie. :D
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 19:27 przez Johnny, łącznie zmieniany 1 raz.
 #980502  autor: Durek
 28 lut 2018, 19:12
W aplikacji Play24 (oraz przez WWW) w taryfie SieMa PL pojawiły się pakiety do kupienia:
- Pakiet Internet 25GB za 20 PLN
- Pakiet Internet 50GB za 30 PLN
- Stan Nielimitowany i 1GB na 30 dni za 19 PLN
 #980508  autor: marcin19883
 28 lut 2018, 20:33
A w rbmSM są pakiety:
Stan Nielimitowany i 10 GB na 30 dni
Stan Nielimitowany i 2 GB na 10 dni
Stan Nielimitowany i 4 GB na 15 dni

brakuje opcji 5 dniowej :D
 #980553  autor: Gregrin
 01 mar 2018, 07:29
Wiola_K pisze: W Siema Pl jest RWk. Tam za 20 zł.jest 20 giga i no limit.
Jest nolimit za 20zl ale z 1GB.
darkangel pisze:A kodem *188# aktywuje się SD?
Ja wątpię żeby był SD. Zobacz sobie co oferuje ta "taryfa". Jeden pakiet nolimitu (stan nielimitowany) z 10GB i bonus za doładowanie. Jaki sens dawać tu SD ?? To taryfa dla korzystających dużo a nie dla kogoś kto zmieni na nią żeby nie kupować SN (czyli de facto nic w niej nie płacić) i korzystać z SD.
 #980564  autor: Robin560
 01 mar 2018, 08:54
W pakiecie za 19 są stacjonarne?

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #980592  autor: Gregrin
 01 mar 2018, 11:24
Dobra, trzeba by to wszystko zebrać do kupy ;) Więc, w prepaidzie są dwie oferty SieMa i SieMaPL.
Cechy wspólne: w obu są pakiety ze "Stanem Nielimitowanym" (SN) czyli nielimitowane rozmowy komórkowe, stacjonarne, sms'y i MMS'y. Obie taryfy mają lejek 32Kbps. W cennikach obu taryf wyraźnie zaznaczono ze rozmowy po 2h mogą być przerywane.

Taryfa SieMa (opis) to trochę kalka Energy (tym bardziej ze ma ten sam kod przejścia -zobaczymy co z tego wyniknie) a właściwie pakietu z Energy (bo w tej taryfie jest tylko jeden pakiet który kosztuje 30zl na 30dni z 10GB (w Energy było to tylko 3GB) + jego krótsze wersje z mniejszą ilością GB) bo są takie same bonusy za doładowanie. Będzie tu tez prawdopodobnie stan darmowy (jeśli wieżyc slajdom na prezentacji). Swoją drogą SD w taryfie w której trzeba doładowywać 30zł co miesiąc (bo RWK tu nie ma) i tyle tez kosztuje pakiet nolimitu jest raczej mało potrzebne.

Taryfa SieMa PL (opis) to taryfa jak nazwa wskazuje tylko do korzystania w PL (poza PL nie działa) a MMS i internet działają TYLKO na nadajnikach play. Nie wiadomo do końca czemu zaliczono ja do taryf internetowych skoro ma pakiet SN. SN + 1GB kosztuje tu 19zł. Taryfa ma RWK po doładowaniu od 5zł. Całość bardzo przypomina pakiet w fakt za 19,95 z ta różnicą ze nie ma tam MMS i jest tylko 100sms ale nie ma za to ograniczeń w korzystaniu z nadajników.

UZUPEŁNIENIA:
Kumulowanie pakietów (dywagacje -bo za wcześnie na potwierdzenia w praktyce): http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 14#p980614

SieMa. Całość oferty czyli pakiety:
30 dni za 30zl: SN + 10GB (3zl/GB)
15 dni za 15zl: SN + _4GB (3,75zl/GB)
10 dni za 10zl: SN + _2GB (5zl/GB)
_5 dni za _5zl: SN + _1GB (5zl/GB)
Poza pakietem lejek 32Kbps. Prawdopodobnie StanDarmowy.

Bonus za doładowanie (ważność konta przedłużana tak jak ważność doładowania):
_5-9zl_0,1GB na 5dni (strasznie mało opłacalne >=50zl/GB ; 1dzien/>=1zl)
10-24_1GB na 10dni (bardzo mało opłacalne >=10zl/GB ; 1dzien/>=1zl)
25-49_10GB na 30dni (>=2,5zl /GB ; 1dzien/>=0,83(3)zł)
50-99_20GBna 100dni (>=2,5zl /GB ; 1dzien/>=0,5zl)
100-299_40GB na 150dni (>=2,5zl /GB ; 1dzien/>=0,66zł)
*Pogrubione = najkorzystniej

SieMa PL. Całość oferty czyli pakiety: (internet i MMS tyko na nadajnikach play'a) cala taryfa ważna tylko w PL.
30dni SN + 1GB za 19zl
30dni 25GB za 20zl (0,8zl/GB)
30dni 50GB za 30zl (0,6zl/GB)
Bonusu za doładowanie brak ale doładowanie od 5zl daje RWK. Poza pakietem lejek 32Kbps.

Strony z taryfami
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/siema
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/siema-pl

Regulaminy https://www.redbullmobile.pl/regulaminy ... a-nakarte/
Pakietu w siema https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf
Pakietów w siemaPL https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf
Bonusy doladowan w siema i RBME https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf

Cenniki:
SieMa https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf
SieMa PL https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2018.pdf

Wszystkie dokumenty tez na https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/ w zakładce Red Bull MOBILE
Slajdy z prezentacji http://www.telepolis.pl/wiadomosci/red- ... 41454.html
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 13:09 przez Gregrin, łącznie zmieniany 6 razy.
 #980594  autor: jarekt
 01 mar 2018, 11:34
Gregrin pisze:Obie taryfy w cennikach nie maja opłaty za internet wiec pewnie jest lejek (niestety nie wiadomo jaki) lub brak internetu gdy nie mamy pakietu.
Gregrin pisze:Internet poza pakietem 0zl (jeszcze nie wiadomo czy/jaki lejek).
Wiadomo:
Cennik rbmSM pisze:II.5. Prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 wynosi maksymalnie szacunkowo do 32 kb/s.
Cennik rbmSMpl pisze:III.5. Szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4 wynosi 32 kb/s.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 11:35 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #980595  autor: kaspeed
 01 mar 2018, 11:34
Te taryfy to jedna wielka miszmasz innych ofert jak dla mnie i całkowicie nie czytelne.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #980601  autor: Gregrin
 01 mar 2018, 11:49
jarekt pisze:Wiadomo:
Zapomniałem o tym śmiesznym zapisie ;) Poprawione.
kaspeed pisze:Te taryfy to jedna wielka miszmasz innych ofert jak dla mnie i całkowicie nie czytelne.
Tez tak uważam. Myślę ze zebranie tego w jednym poście da teraz lepszy pogląd na całość.

Śmieszne ze dodając jeden pakiet (w paru wersjach czasowych i tym samym mniejszym netem -BTW po co ?? żeby tylko było urozmaicenie ??) stworzyli do tego osobna taryfę której podstawa jest taka sama jak energy (i sam pakiet jest jak w energy powiększony tylko o parę GB) ale wycinając resztę pakietów tak jak by w czymś przeszkadzały. Moze to ma coś wspólnego z umowa z RBM ze maja im co roku jakieś konferencje z nowościami robić żeby przypomnieć o marce ?? No i jeszcze kwestia tego ze kod do przejścia jest taki sam jak w energy a sama prezentacja mówiła o "energetyzującej" (nawiązywali do energy albo energetyka jakim jest redbull) ofercie... Moze "upraszczają" energy żeby pozbyć się mniejszych, tańszych pakietów które dla operatora są mniej opłacalne i trochę rozmywają cel tej taryfy który teraz jest jasny: nolimit i 20GB bez drobnych pakietów + opcje na mniej dni (=mniej GB) jak ktoś potrzebuje ale doładować i tak trzeba.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 12:18 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #980602  autor: TomLee
 01 mar 2018, 11:53
Powinni teraz wypuścić w Play na kartę jakąś prosto skonstruowaną taryfę z większym pakietem internetu, żeby się zrehabilitować za całe to zamieszanie. To jak namieszali w nowych taryfach RBM to mistrzostwo świata i raczej nie skłoni to użytkowników do korzystania z tej oferty.
 #980610  autor: jarekt
 01 mar 2018, 12:31
Zaktualizowałem pierwszy wpis o kilka zdań moich przemyśleń i doświadczeń teoretyczno/praktycznych w związku z SM (dodałem też link do powyższego postu @Gregrina - dzięki - aczkolwiek nie chciałem tego robić do czasu aż zacznie wszystko normalnie działać w SM).
 #980614  autor: jarekt
 01 mar 2018, 13:00
To czy w rbmSMpl net się sumuje czy nie, to za wcześnie by o tym pisać. No ale skoro zacząłem...

W regulaminie nie ma zapisu, że się kumuluje, ani nie ma zapisu wprost, że GB nie można przedłużyć (ani że można). Tyle teoria.
W praktyce pakiety/usługi cykliczne z MB/GB zawsze się w P4 (Play/RBM/Fakt) kumulowały, choć nie zawsze było to wprost zapisane w regulaminach/cennikach.

Jak będzie tym razem w praktyce? Nie wiadomo. Jest za wcześnie przynajmniej o 25-30 dni (musi minąć jeden cykl aby się o tym praktycznie przekonać i muszą skończyć się problemy i ręczne codzienne korygowanie systemów P4).

A to co mówią konsultanci/pracownicy (infolinia, zgłoszenia, czat, forum) o tych kwestiach w SM, należy obecnie traktować jako 20-30% prawdy...
 #980615  autor: Gregrin
 01 mar 2018, 13:06
jarekt pisze:Jest za wcześnie przynajmniej o 25-30 dni
Wystarczy chyba 6dni przy tych pakietach 5cio dniowych ;)
Dywagując, można założyć na doświadczeniach opisywanych przez jarekt i podobieństwem do energy ze będzie się sumować zarówno pakiet jak i bonus za doładowanie tak jak w energy na dwóch osobnych kontach.
Wie ktoś czy w energy jest to ujęte regulaminem ?? Bo martwi mnie tu brak wzmianki o sumowaniu a tym samym praktycznie zerowe szanse na reklamacje gdyby przez zawiechy/prace w systemie play GB się nie zsumowały.
 #980620  autor: jarekt
 01 mar 2018, 13:20
Gregrin pisze:
jarekt pisze:Jest za wcześnie przynajmniej o 25-30 dni
Wystarczy chyba 6dni przy tych pakietach 5cio dniowych ;)
W rbmSM tak, ale w rbmSMpl są tylko 30-dniowe, a ja o tych właśnie w rbmSMpl pisałem :)
Gregrin pisze:Wie ktoś czy w energy jest to ujęte regulaminem ?? Bo martwi mnie tu brak wzmianki o sumowaniu a tym samym praktycznie zerowe szanse na reklamacje gdyby przez zawiechy/prace w systemie play GB się nie zsumowały.
Niestety w rbmE (jak i w innych taryfach) łączenie się GB z doładowań z GB z kupowanych pakietów/usług nie jest nigdzie wprost zapisane.
Jest tylko zapisana w regulaminie kumulacja GB z doładowań i osobno jest zapisana kumulacja z kupowanych pakietów/usług.
Sprawdzanie obydwu jest zawsze kodem *107# (i mają jedną pozycję w Play24) ale mogą już od jakiegoś czasu trafiać te GB na 2 różne wewnętrzne subkonta i w każdej chwili P4/RBM może zrobić w rbmE taki sam numer jak z PromoZŁ z BzR/BzP sprawdzanymi zawsze kodem *101# (i mającymi jedną pozycję w Play24).

A jak będzie praktycznie w rbmSM (klonie rbmE) i rbmSMpl, no to zobaczymy już niedługo.

A brak jednoznacznych zapisów w regulaminie co do kumulacji GB z doładowań z tymi z pakietów/usług, to oczywiście podstawa dla konsultantów aby od razu odrzucać wszelkie reklamacje związane z przepadnięciem GB (w związku z jakąś awarią czy opóźnieniem włączenia się pakietu/usługi, który miał niby przedłużyć posiadane GB z doładowań, ale tylko zgodnie z działaniem systemu, a nie zgodnie z regulaminem).

---edit---
Reasumując, są 2 całkowicie osobne kwestie:
1. Czy w rbmSMpl kumulują się pakiety cykliczne 30-dniowe? [daję 50% szans]
2. Czy w rbmSM kumulują się GB z pakietów/usług z GB z doładowań (jak w rbmE)? [daję 90% szans]


W zasadzie jest jeszcze kwestia czy gdyby cykliczne GB w rbmSMpl przepadały (system może być tak zrobiony, że kolejny pakiet będzie się przyznawał, upewniwszy się, że poprzedni już został skasowany), to czy będzie je można przedłużyć pakietami jednorazowymi wykupionymi w odpowiednim momencie (bo pakiety jednorazowe, mimo że też nie ma informacji o kumulacji, to na 90% będą się kumulować, tym samym będą przedłużać "przypadkowo" GB z pakietów cyklicznych).
 #980641  autor: Johnny
 01 mar 2018, 15:20
W taryfie SieMa na play24 pojawiły się następne pakiety:

Nielimitowane GB na jeden dzień 5,00 zł (możesz jeszcze włączyć 1)
Pakiet 1 GB na 30 dni za 3 zł 3,00 zł
Pakiet 2GB na 30 dni za 5 zł 5,00 zł
 #980657  autor: Durek
 01 mar 2018, 16:19
W SieMa PL do wcześniej podanych przeze mnie dołączyły:

- Nielimitowane GB na jeden dzień za 5 PLN (możesz jeszcze włączyć 1)
- Pakiet 1 GB na 30 dni za 3 PLN
- Pakiet 2GB na 30 dni za 5 PLN
- Pakiet Internet dodatkowe 15 GB za 10 PLN
  • Strona 10 z 35
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 35
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 35