DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 #977964  autor: Gregrin
 16 lut 2018, 18:15
U znajomej w OdNowa nie widzę tego pakietu w apce. Dziwnie tez ze w apce wyświetla jej ze jest w Fakt mimo ze już od dłuższego czasu korzysta z odnowy i na p24 na stronie pokazuje "prawie dobrze" bo "Darmowy starter Play na Kartę odNOWA" a chyba przenosiła numer (albo zmieniała z faktu, już nie pamiętam :/)

Wiec pytanie: ktoś ma problem z włączeniem tego pakietu w odnowie ??
 #978005  autor: forum_tg
 16 lut 2018, 21:34
Dziś aktywowanie usługi przebiegło niesamowicie szybko, po uruchomieniu przez aplikację po kilku minutach pakiet był przyznany, smsy z potwierdzeniem otrzymałem.
 #978027  autor: GaduAirowiec
 16 lut 2018, 23:24
marcin19883 pisze:Jak zwykle jest lejek prędkości do 7.2Mbps w Play na kartę i Play na kartę RWK
A skąd!! ja w swojej Formule Play na Kartę sprawdzałem prędkość transmisji w aplikacji speedtest. W zasiegu LTE 2600MHz -prędkości były następujące w ramach pakietu 6GB: download ok 40-50 Mb/s. Upload 34 Mb/s.Sprawdzone dziś w Łodzi.
 #978031  autor: marcinek243
 16 lut 2018, 23:28
GaduAirowiec pisze:
marcin19883 pisze:Jak zwykle jest lejek prędkości do 7.2Mbps w Play na kartę i Play na kartę RWK
A skąd!! ja w swojej Formule Play na Kartę sprawdzałem prędkość transmisji w aplikacji speedtest. W zasiegu LTE 2600MHz -prędkości były następujące w ramach pakietu 6GB: download ok 40-50 Mb/s. Upload 34 Mb/s.Sprawdzone dziś w Łodzi.
Bo jest to formuła a nie wyżej wymienione taryfy. Nic dziwnego.
 #978038  autor: neotele
 16 lut 2018, 23:48
marcin19883 pisze:Jak zwykle jest lejek prędkości do 7.2Mbps w Play na kartę i Play na kartę RWK
GaduAirowiec pisze:ja w swojej Formule Play na Kartę sprawdzałem prędkość transmisji w aplikacji speedtest. W zasiegu LTE 2600MHz -prędkości były następujące w ramach pakietu 6GB: download ok 40-50 Mb/s. Upload 34 Mb/s.
Regulamin mówi:
15. Korzystanie z Internetu w ramach Pakietów odbywa się z prędkością odpowiednią dla Oferty, z której korzysta Użytkownik.
Czyli każdemu to, na co sobie zasłużył :twisted:
 #978040  autor: GaduAirowiec
 17 lut 2018, 00:01
Zastanawia mnie punkt regulaminu dotyczący roamingu:
7. W ramach niniejszej Oferty Promocyjnej, Pakiety mogą być wykorzystane na transmisję danych, na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej, przy wykorzystaniu ustawień APN Internet. Do wykorzystania pakietu, transmisja danych w roamingu
międzynarodowym w Strefie Euro rozliczana jest po stawce 0,03072 zł za 1MB (taktowanie co 1kB) i nie pomniejsza przyznanego Pakietu,
chyba, że rozliczana jest w ramach innych Usług/Ofert promocyjnych


Dziwne to sformułowanie. Czyli jeśli wydałem w miesiącu 5zł na kupno pakietu 700MB to mogę wykorzystać 323MB z pakietu 6GB ? I doliczone zostaną aż 3 grosze do każdego MB z tego pakietu? A nie 0,0123 zł za każdy MB jak w nowych regulacjach roamingowych? No bo jeśli ktoś chciałby z tych 6GB wykorzystać powiedzmy 323MB w roamingu w UE i dopłacać jeszcze ponad 3 gr/MB to lepiej nie brać darmowego pakietu 6GB tylko kupić normalnie 700MB za 5zł na 30dni i z tego mieć 323MB z dopłatą 0,0123zł za każdy MB w roamingu:) Swoja droga w wakacje schodziło normalnie z pakietu wakacyjnego w roamingu do limitu 257MB w przypadku wydatku na pakiety/usługi w wysokości 5zł/m-c, a nie z pakietów płatnych.

Ale jest punkt 8:
8. Jeżeli Użytkownik na podstawie innych Usług/Ofert Promocyjnych ma przyznany limit GB na transmisję danych w Strefie Euro,
to odpowiednio dla Oferty:
8.1. Play na Kartę Lubię to!, Play na Kartę Surf, Formuła Play na Kartę, RBM Energy na Kartę: korzystanie z tego limitu powoduje
w pierwszej kolejności pomniejszanie Pakietów dostępnych w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej,
8.2. Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę odNOWA, Internet na Kartę, Play Internet na Kartę: korzystanie
z tego limitu powoduje w pierwszej kolejności pomniejszanie innych Usług/Ofert Promocyjnych.


Z tego wynika że jednak te 323MB zejda z pakietu 6GB w roamingu w przypadku ofert:
-Play na Kartę Lubię to!,
-Play na Kartę Surf,
-Formuła Play na Kartę,
-RBM Energy na Kartę .
Ale jaka będzie dopłata do każdego MB?

Ale:
8. Jeżeli Użytkownik na podstawie innych Usług/Ofert Promocyjnych ma przyznany limit GB na transmisję danych w Strefie Euro,
to odpowiednio dla Oferty:
8.2. Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę odNOWA, Internet na Kartę, Play Internet na Kartę: korzystanie
z tego limitu powoduje w pierwszej kolejności pomniejszanie innych Usług/Ofert Promocyjnych

określa jakby które oferty są gorzej traktowane przez Play ? No niby włączysz sobie 6GB , kupiłeś w kraju 700MB za 5zł ,ale w roamingu nie będzie ci schodzić te 323MB z pakietu darmowego 6GB ale z pakietu płatnego internetowego. Dziwne, nie uważacie? Takie rozgraniczenie ofert? Dlaczego?
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 00:24 przez GaduAirowiec, łącznie zmieniany 4 razy.
 #978041  autor: marcin19883
 17 lut 2018, 00:12
GaduAirowiec pisze:
marcin19883 pisze:Jak zwykle jest lejek prędkości do 7.2Mbps w Play na kartę i Play na kartę RWK
A skąd!! ja w swojej Formule Play na Kartę sprawdzałem prędkość transmisji w aplikacji speedtest. W zasiegu LTE 2600MHz -prędkości były następujące w ramach pakietu 6GB: download ok 40-50 Mb/s. Upload 34 Mb/s.Sprawdzone dziś w Łodzi.
Dziwne, bo formuła na karte ma lejek do 15Mbps :(
 #978043  autor: GaduAirowiec
 17 lut 2018, 00:17
marcin19883 pisze:
GaduAirowiec pisze:
marcin19883 pisze:Jak zwykle jest lejek prędkości do 7.2Mbps w Play na kartę i Play na kartę RWK
A skąd!! ja w swojej Formule Play na Kartę sprawdzałem prędkość transmisji w aplikacji speedtest. W zasiegu LTE 2600MHz -prędkości były następujące w ramach pakietu 6GB: download ok 40-50 Mb/s. Upload 34 Mb/s.Sprawdzone dziś w Łodzi.
Dziwne, bo formuła na karte ma lejek do 15Mbps :(
A gdzie jest tak napisane??? Ja wyciągałem kiedys nawet 80Mb/s w Play Formuła na Kartę na speedteście w zasięgu LTE 2600MHz (gdzieś w 2016 roku).
 #978045  autor: marcin19883
 17 lut 2018, 00:30
GaduAirowiec pisze:
Dziwne, bo formuła na karte ma lejek do 15Mbps :(

A gdzie jest tak napisane??? Ja wyciągałem kiedys nawet 80Mb/s w Play Formuła na Kartę na speedteście w zasięgu LTE 2600MHz (gdzieś w 2016 roku).
Kiedyś o tym czytałem w regulaminie. No chyba, że od tego czasu coś się zmieniło?


Wymoderowano. Morvius
 #978068  autor: lukjac
 17 lut 2018, 08:38
to ograniczenie do 15 Mb/s jest tylko teoretyczne, bo w praktyce ograniczenie zostało zniesione, tak samo teoretycznie FPnK nie obsługuje agregacji pasm, a w praktyce przynajmniej u mnie pasma są łączone (4G+) i wyciągam spokojnie 100 Mb/s DL w FPnK
 #978081  autor: TomekErek
 17 lut 2018, 10:02
A uzywanie tego pakietu 6GB/3GB zalicza się w OdNowie jako płatna aktywność?

Wiecie, ktoś uzywa tylko stanu darmowego i tego darmowego neta? To zapłaci po miesiacu 2zł? Coś czuje, ze tak, bo to przeciez jest darmowy pakiet neta :D
 #978086  autor: neotele
 17 lut 2018, 11:07
Mam dwa pytania dotyczące aplikacji Play24 i tej promocji:

1. Czy istnieje (istniała?) aplikacja Play24 dla starszych Androidów niż 4.4? A jeśli tak, to jak ją zdobyć?
( aktualna apka jest dla Androidów 4.4 i nowszych)

2. Czy instalując aktualną apkę, można z tego samego telefonu, po zmianie karty SIM, aktywować tą promocję dla kilku numerów?
 #978088  autor: jarekt
 17 lut 2018, 11:26
Ograniczenie prędkości w poszczególnych taryfach Play jest regulaminowe i/lub cennikowe i wygląda mniej więcej tak:
13. Korzystanie z Internetu w ramach Pakietów odbywa się z prędkością w zależności od Oferty:

a. Dla Oferty Play na Kartę Lubię to!: od 32 Kb/s do 7,2 Mb/s dla pobierania danych oraz od 32 Kb/s do 1 Mb/s dla wysyłania danych.

b. Dla Ofert Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta: od 8 Kb/s do 7,2 Mb/s dla pobierania danych oraz od 8 Kb/s do 1 Mb/s dla wysyłania danych.

c. Dla Oferty Formuła Play na Kartę: od 8 Kb/s do 15 Mb/s dla pobierania danych oraz od 8 Kb/s do 5 Mb/s dla wysyłania danych.
ale:
15. Operator informuje, że ze względów technologicznych może czasowo lub na stałe znieść ograniczenie prędkości transmisji. W takim przypadku maksymalną możliwą prędkość przesyłania danych wyznacza dostępna w danej lokalizacji technologia transmisji mobilnej wykorzystywana przez Operatora, przy czym rzeczywista prędkość przesyłania danych zależy od szeregu czynników, w tym wymienionych w pkt.14 powyżej.
i obecnie w większości taryf ma zastosowanie ten zapis z p.15. o zniesieniu ograniczeń prędkości (np. w FPnK, PnKLT, RBMy).

Dodatkowo, w taryfach w których są Bonusowe MB/GB za każde doładowanie (PnKLT, PnKSurf, RBMy) zniesiono już dawno limity osobnym regulaminem tych bonusów:
7. Do wyczerpania Pakietu Użytkownik może pobierać dane z szacunkową maksymalną prędkością, która jest możliwa do osiągnięcia w optymalnych warunkach, wynoszącą obecnie nie więcej niż 262 Mb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych pobieranych oraz nie więcej niż 50 Mb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych wysyłanych. (...) Wraz z rozwojem technologicznym górna granica prędkości może zostać podwyższona. Szacunkowa maksymalna prędkość opisana powyżej może nie być osiągalna w przypadku świadczenia usług poza własną infra-strukturalnie Siecią Telekomunikacyjną Operatora.
Ale i tak jakby się ściśle trzymać regulaminów/cenników tzn. prędkości w nich podanych, to jest kilka nieścisłości, konfliktów i absurdów :) - jak to w P4.
 #978096  autor: TomekErek
 17 lut 2018, 11:44
jarekt pisze:Ale i tak jakby się ściśle trzymać regulaminów/cenników tzn. prędkości w nich podanych, to jest kilka nieścisłości, konfliktów i absurdów :) - jak to w P4.
heh, ciekawe czy w ramach tych nieścisłości używanie tego darmowego pakiet 6GB/3GB zaliczałoby się do płatnej aktywności? :D (pytałem o to chwile wcześniej)
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9