DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #972818  autor: neotele
 19 sty 2018, 10:21
Wadą oferty od Netii, w porównaniu do a2mobile, jest jednorazowa opłata aktywacyjna 29zł: https://www.netia.pl/eumowa_kr,dane_kon ... ,2003.html

Poza tym, jeśli babcia rozmawia mniej niż 99 min. miesięcznie, to w a2mobile może się opłacać wyłączenie wszelkich pakietów i płacenie tylko w oparciu o faktyczne rozmowy, zgodnie z cennikiem podstawowym: 10 GR za MIN/SMS/MMS.
 #973085  autor: adrjannn
 20 sty 2018, 16:19
Ryszard Lubicz pisze:10 zl miesiecznie to mozna powiedziec , że jest " za darmo".
Tak doradzamy a coś sam zainteresowany w tym wątku milczy.
Virgin Freemium odpada, więcej niż 30 min. Telefon ma być samoobsługowy, bez aktywacji pakietów.

Babcia posiada telefon obsługujący tylko 2G, bez 3G. Tylko prepaid, żaden abonament. Babcia dzwoni w większości na numery do Play - tutaj przemawia oferta Play odNowa, bo jest stan darmowy + pakiet nie mający ważności. Odnośnie a2mobile, to za 9,90 zł jest również do rozważenia.
 #973094  autor: adacomp
 20 sty 2018, 17:27
Najlepsze a2mobile
Tylko 9,90 zł za nolimit głosowe, aktywacja raz tylko bo pakiet cykliczny jest co 31 dni.
 #973099  autor: Gregrin
 20 sty 2018, 17:41
Vieslav pisze:włączasz cykliczną usługę 120 minut do wszystkich za 9 zł/miesięcznie, odnawia się co miesiąc automatycznie.
Ale bez stacjonarnych a to u starszych osób często jest potrzebne.
adrjannn pisze:Babcia dzwoni w większości na numery do Play - tutaj przemawia oferta Play odNowa, bo jest stan darmowy + pakiet nie mający ważności.
To bierz odNowa. Doładujesz np za 30zl i kupisz 2 pakiety na łącznie 200min. Jeśli masz tel w play to babcia będzie mogla do ciebie zadzwonić nawet jak już te minuty się skończą ;) Doładowanie telefonu zdalnie czy włączenie pakietu w p24 jest szybkie i łatwe... Z tego co pamiętam to play (albo orange) daje możliwość powiadomienia osoby z którą się chcemy skontaktować nawet bez środków na koncie wiec bez możliwości kontaktu nie utknie ;)

Jeśli nie to pakiet w a2 + doładowanie cykliczne jest całkowicie bezobsługowy i pewny ale znając życie, niepotrzebny jeśli osoba dużo korzysta z SD.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 17:55 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #973101  autor: Johnny
 20 sty 2018, 17:43
adacomp pisze:Najlepsze a2mobile
Tylko 9,90 zł za nolimit głosowe, aktywacja raz tylko bo pakiet cykliczny jest co 31 dni.
Każde doładowanie ustawia rok ważności konta na wychodzące więc można załadować np 120 zł i na rok masz spokój.
 #973103  autor: iphoneski
 20 sty 2018, 18:02
Autor nie ufa A2, ja też jakoś nie potrafię zaufać takim operatorom. Ale jednak nic tańszego, jeśli ma być bezobsługowe nie znajdziesz. Ja mojej babci włączyłem w plusie rozmowy za 25 zł, jej więcej nie potrzeba i jest mega szczęśliwa. Ona sama mówiła, że chce być w porządnej, to znaczy prawdziwej sieci, żadnych wynalazków. Moim zdaniem 25 zł to znowu nie majątek, może włącz babci No limit, skoro i tak tyle zasila? Z doświadczenia wiem, że starsi ludzie zmian nie lubią, po co zmieniać babci, skoro tyle czasu już zasila?
 #973108  autor: TomekErek
 20 sty 2018, 18:21
Gregrin pisze: To bierz odNowa. Doładujesz np za 30zl i kupisz 2 pakiety na łącznie 200min. Jeśli masz tel w play to babcia będzie mogla do ciebie zadzwonić nawet jak już te minuty się skończą
hmmm... tyle, że starsza osoba by musiała pamiętać, żeby choć raz w miesiącu zadzwonić na chwilę poza Play, bo inaczej zabierze z konta 2zł :/

By trzeba faktycznie policzyć ile bedzie tych minut wydzwanianych powa Play, bo jeśli mało to można brać OdNowę no ale pamietac trzeba o tych ew. 2zł miesięcznie. Jeśli by miało być już ok 2h poza Play w skali miesiaca to juz korzystniej finansowo wychodzi a2 mobile, ktory nie ma tego ryzyka z opłatą 2zł
 #973114  autor: adacomp
 20 sty 2018, 18:26
24bis24 pisze:Ale bogate babcie macie.
Można babci podarować stare zbieraj minuty i do końca życia babcia będzie wykręcała za darmo :mrgreen:
Z tym do końca życia to nie przesadzaj ;)

Nic nie jest wieczne ani babcia ani Fresh+ZM.

Poza tym musiałaby zmienić numer wiec lipa na maksa.
 #973115  autor: 24bis24
 20 sty 2018, 18:28
Nic nie jest wieczne ani babcia ani Fresh+ZM.
dobrze, że babcie na pierwszym miejscu postawiłeś :D
Poza tym musiałaby zmienić numer wiec lipa na maksa.
i w tym temacie też różne mamy zdania

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #973126  autor: TomLee
 20 sty 2018, 19:33
Weź a2mobile. Przecież to praktycznie sieć Plus. Miałem kilka miesięcy i byłem bardzo zadowolony. Teraz jestem 5 miechów w Play i potem znowu wrócę raczej do a2m. za 9,90 pełen no-limit na rozmowy komórkowe i stacjonarne. taniej i w takiej jakości nie ma nigdzie.
 #973130  autor: Remington
 20 sty 2018, 19:48
iphoneski pisze:Autor nie ufa A2, ja też jakoś nie potrafię zaufać takim operatorom.
Takim co mają kapitał zakładowy prawie 92 mln zł, masę własnej infrasturktury, istnieją już 10 lat i należą do jednej z największych grup kapitałowych na rynku. To komu ufać? ;)

Ale kapitał spadnie, jak infrastrukturę wydzielą do drugiej spółki.
 #973131  autor: Sig
 20 sty 2018, 19:52
Jeżeli nie ma znaczenia dla dzwoniących DO Babci, żeby była w Play, to ja brałbym A2Mobile. Nawet nie z powodu kosztów, choć te wypadają korzystnie, a bezobsługowości. Pakiet cykliczny, do wszystkich sieci, a że nie potrzebuje no limi to bez znaczenia - i tak go dostaje.
Gdyby moim rodzicom z jakiegoś powodu padły ZM, to byliby teraz w A2M.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #973218  autor: Gregrin
 21 sty 2018, 15:35
TomekErek pisze:hmmm... tyle, że starsza osoba by musiała pamiętać, żeby choć raz w miesiącu zadzwonić na chwilę poza Play, bo inaczej zabierze z konta 2zł :/
A poważnie ma numery tylko z play ?? Chyba trochę mało prawdopodobne...
TomekErek pisze:Play, bo jeśli mało to można brać OdNowę no ale pamietac trzeba o tych ew. 2zł miesięcznie.
Jeśli ma smartfona to kup jej 1GB za 5zl i smartfon sobie sam neta pociągnie a ten 1GB starczy pewnie na ponad rok. Zawsze można tez raz w miesiącu dzwonić na jakąś infolinie przez parę sekund lub wysłać smsa... Myślę ze ten warunek (jedna czynność poza play) nie jest jakiś ciężki do spełnienia i dla osoby normalnie dzwoniącej sam się spełni.
 #973230  autor: kaspeed
 21 sty 2018, 17:53
Ja bym chyba jednak jak ma zasięg a2 mobile( plusa) to bym jednak Plusa za tą dyszke brał

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #973241  autor: TomekO
 21 sty 2018, 18:32
RBM Energy na Kartę, pakiet 44600 minut przedłużany pakietem 100 minut za 10 zł. Stan Darmowy w Play. Kontem można zarządzać zdalnie przez Play24. Czyli wszystko co się dzieje z numerem ogarniamy przez internet. Od paru lat tak pilnuje numerów seniorów w rodzinie. Ciężko to przegadać przez parę lat.
 #973248  autor: Andrzej24
 21 sty 2018, 19:32
nie czarujmy się ale w play odnowa jest najprościej. Do Play za darmo a do obcych pakietu 100 min po 15 zł. Różnica taka, że konto i pakiety są bezterminowe a 2 zł to tylko w tedy gdy w ciągu miesiąca nie wykonasz połączenia płatnego. Wystarczy 1s do obcej sieci i już. Wystarczy babci kupić doładowanie np za 100 zł, za to wykupić pakiety 100 min do obcych sieci (są bezterminowe) i dzwonisz aż do wyczerpania (do Play, Virgin, Redbulmobile za darmo) A a2mobile? tam jest to promocja. W tej chwili wygląda ciekawie a co potem?

jeżeli babcia jak piszesz większość dzwoni do Play to czysta oszczędność a przez play24 możesz babci kontrolować konto.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 19:37 przez Andrzej24, łącznie zmieniany 1 raz.