DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #972584  autor: adrjannn
 17 sty 2018, 22:30
Cześć! Chciałbym przenieść numer babci. Obecnie posiada Heyah i 29gr za minutę trochę drogo.. Babcia ładuje telefon z przyzwyczajenia co miesiąc za 25 zł. Chciałbym obniżyć koszty. Najważniejsze, żeby taryfa była bezobsługowa(nie trzeba klepać kodów co miesiąc).

Obecnie znalazłem:
1) Play odNowa - pakiet 100 minut za 15 zł + płatność 2z m/c

A2mobile, nielimitowane za 9,99 zł m/c odpada, zbytnio nie ufam tej sieci.
 #972588  autor: Remington
 17 sty 2018, 22:48
Zależy ile minut wydzwania miesięcznie:
- jeśli do 30 to Virgin Freemium z koniecznością odnawiania pakietu raz na pół roku
- podobnie z Play OdNowa można kupić kilka pakietów na zapas, ale OdNowa nie jest bezobsługowa, bo trzeba pilnować tych 100 minut (2 zł "kary" jest w przypadku niewykorzystania ani minuty z pakietu), potem liczą 0,29 zł/min
- za te same 15 gr/min co płacisz w pakiecie OdNowa, bez żadnych pakietów jest standardowa oferta w Play-Fakt Mobile, a za 17 gr/min w Lajt Mobile

Za 10 zł miesięcznie masz:
- a2mobile - nie ma się co bać, ten operator należy do Plusa http://www.grupapolsat.pl/pl/nas/grupa-kapitalowa jeśli mało dzwoni, to można nie kupować pakietu tylko dzwonić za cennikowe 10 gr/min
- Netia abonament - MVNO w Netii tylko z rozmowami głosowymi, obecnie działa na sieci Playa, docelowo będzie na Plusie, bo CP kupił Netię
 #972694  autor: lyncz8
 18 sty 2018, 16:05
A2mobile jest chyba najkorzystniejszy cenowo.
Bez limitu rozmowy za 19 zł są w Nju oraz Play z taryfą Fakt Mobile - tutaj jest pakiet cykliczny i można np. na rok od razu doładować.
 #972715  autor: Ryszard Lubicz
 18 sty 2018, 16:59
Podstawowe pytanie to ile babcia miesięcznie potrzebuje minut i do jakiej sieci dzwoni najwięcej?
Na to wychodzi ,że obecnie w Heyah za 25zl ma 86 minut. Bardzo drogo.

Grażynko wybacz...
 #972790  autor: Vieslav
 19 sty 2018, 08:08
W zależności od tego ile miesięcznie babcia wydzwania minut jest jeszcze jedna opcja:
- babcia przenosi numer do Orange i do końca stycznia jest promocja, że jako osoba zaproszona ma 3 miesiące za darmo nielimitowane rozmowy (mogę zaprosić)
- po tym czasie przedłużasz ważność konta smsem o rok
- włączasz cykliczną usługę 120 minut do wszystkich za 9 zł/miesięcznie, odnawia się co miesiąc automatycznie.
Jeśli babcia wykorzystuje miesięcznie +-30 minut, to Virgin Mobile z taryfą Freemium - co miesiąc za darmo 30 minut, 30 smsów i 300MB. Co pół roku trzeba włączać ponownie i wtedy ważność konta przedłuża się o rok, więc numer jest zawsze aktywny.
Jeśli do 60 minut to chyba ten Play wyjdzie najkorzystniej (pakiet nie przepadnie po miesiącu).
Większość pakietów minut jest na komórki i stacjonarne, natomiast z nolimitem trzeba uważać, bo nie każda odmiana usługi zawiera w sobie połączenia na stacjonarne i może być przykra niespodzianka...
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 08:14 przez Vieslav, łącznie zmieniany 4 razy.
 #972791  autor: pakierhakierxd
 19 sty 2018, 08:09
W każdej sieci do 30 zł miała by no limit, może pomysł o nju dla babci tam max 29 zł i jak mało wykorzysta to i mało zapłaci, sam testuje ta ofertę w ofercie na karte i chwale se

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #972797  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 19 sty 2018, 08:32
Babcia mojej narzeczonej korzysta z a2 (wzrok nie pozwala na smsy, więc tylko dzwoni) i jest bardzo zadowolona. Chwali się siostrom, że ona może z nimi długo rozmawiać, bo ma za darmo, więc dzwoni więcej i chętniej, bo nie boi się o koszty. Ustawiłem cykliczne doładowanie za dyszkę i telefon jest bezobsługowy.
 #972816  autor: antekwars
 19 sty 2018, 10:06
Remington pisze:Pisałem już o tym:
Remington pisze: - Netia abonament - MVNO w Netii tylko z rozmowami głosowymi, obecnie działa na sieci Playa, docelowo będzie na Plusie, bo CP kupił Netię
Wiem o tym ale to pewnie nie prędko nastąpi bo netia ma umowy z playem i nie wiadomo kiedy się skończą za ile lat więc długo może jeszcze na nim działać
 #972817  autor: pakierhakierxd
 19 sty 2018, 10:13
A to moze nawet lepiej jak bedzie Plus ;)
Playa roaming krajowy nie zawsze jest ok :P
Ja sie trzymam Playa bo mam najlepszy zasieg w domu ,gdyby nie to raczej przeszedlbym do Nju :) ,choc to juz co raz bardziej bedzie nie aktualne przez wifi calling ;)

Pozdrawiam :)
 #972818  autor: neotele
 19 sty 2018, 10:21
Wadą oferty od Netii, w porównaniu do a2mobile, jest jednorazowa opłata aktywacyjna 29zł: https://www.netia.pl/eumowa_kr,dane_kon ... ,2003.html

Poza tym, jeśli babcia rozmawia mniej niż 99 min. miesięcznie, to w a2mobile może się opłacać wyłączenie wszelkich pakietów i płacenie tylko w oparciu o faktyczne rozmowy, zgodnie z cennikiem podstawowym: 10 GR za MIN/SMS/MMS.
 #973085  autor: adrjannn
 20 sty 2018, 16:19
Ryszard Lubicz pisze:10 zl miesiecznie to mozna powiedziec , że jest " za darmo".
Tak doradzamy a coś sam zainteresowany w tym wątku milczy.
Virgin Freemium odpada, więcej niż 30 min. Telefon ma być samoobsługowy, bez aktywacji pakietów.

Babcia posiada telefon obsługujący tylko 2G, bez 3G. Tylko prepaid, żaden abonament. Babcia dzwoni w większości na numery do Play - tutaj przemawia oferta Play odNowa, bo jest stan darmowy + pakiet nie mający ważności. Odnośnie a2mobile, to za 9,90 zł jest również do rozważenia.
 #973094  autor: adacomp
 20 sty 2018, 17:27
Najlepsze a2mobile
Tylko 9,90 zł za nolimit głosowe, aktywacja raz tylko bo pakiet cykliczny jest co 31 dni.
 #973099  autor: Gregrin
 20 sty 2018, 17:41
Vieslav pisze:włączasz cykliczną usługę 120 minut do wszystkich za 9 zł/miesięcznie, odnawia się co miesiąc automatycznie.
Ale bez stacjonarnych a to u starszych osób często jest potrzebne.
adrjannn pisze:Babcia dzwoni w większości na numery do Play - tutaj przemawia oferta Play odNowa, bo jest stan darmowy + pakiet nie mający ważności.
To bierz odNowa. Doładujesz np za 30zl i kupisz 2 pakiety na łącznie 200min. Jeśli masz tel w play to babcia będzie mogla do ciebie zadzwonić nawet jak już te minuty się skończą ;) Doładowanie telefonu zdalnie czy włączenie pakietu w p24 jest szybkie i łatwe... Z tego co pamiętam to play (albo orange) daje możliwość powiadomienia osoby z którą się chcemy skontaktować nawet bez środków na koncie wiec bez możliwości kontaktu nie utknie ;)

Jeśli nie to pakiet w a2 + doładowanie cykliczne jest całkowicie bezobsługowy i pewny ale znając życie, niepotrzebny jeśli osoba dużo korzysta z SD.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 17:55 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #973101  autor: Johnny
 20 sty 2018, 17:43
adacomp pisze:Najlepsze a2mobile
Tylko 9,90 zł za nolimit głosowe, aktywacja raz tylko bo pakiet cykliczny jest co 31 dni.
Każde doładowanie ustawia rok ważności konta na wychodzące więc można załadować np 120 zł i na rok masz spokój.