DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #954263  autor: jarekt
 04 paź 2017, 20:58
@24bis24, od pewnego momentu zarejestrowanie numeru przez Play24 i jednocześnie zaznaczenie opcji dodania numeru do konta powoduje takie właśnie problemy - w dodatku większość konsultantów Play (specjalistów) nie daje rady tego skorygować.

Kiedyś problem się rozwiązywało w taki sposób jak opisał @rudymax ale dobre się skończyło.

Pisałem jakiś czas temu, żeby się wystrzegać dodawania numeru do konta podczas rejestracji numeru ale na bank tego nie czytałeś (a może czytałeś ale zapomniałeś).

Dodam jeszcze, że od około tygodnia, może nawet 2 tygodni, odczuwam dziwne zmiany w systemach Play/RBM/Fakt (P4).
Robię dużo różnych rzeczy z numerami i odczuwam coś takiego jakby mocno zmieniano sprzęt i oprogramowanie w systemach P4 (niekoniecznie na szybszy), migrowano bazy danych między systemami, itp.
W efekcie całkowicie zmieniły się "timingi" bardzo wielu operacji (z różnych powodów ważne dla mnie) i muszę pewne rzeczy rozgryzać czy po prostu "zliczać" na nowo.

I już zupełnie jako off-top dodam, że odkryłem jakiś czas temu nieprawdopodobny błąd w systemach jednego z opów ale o tym chyba napiszę w osobnym temacie. Spadniecie z krzeseł.
 #954329  autor: Gregrin
 04 paź 2017, 22:47
jarekt pisze:I już zupełnie jako off-top dodam, że odkryłem jakiś czas temu nieprawdopodobny błąd w systemach jednego z opów ale o tym chyba napiszę w osobnym temacie. Spadniecie z krzeseł.
Lubie takie smaczki :D Napisz przynajmniej jaki to op, niespodzianki nie zepsujesz ;)
 #954358  autor: bobiwr
 05 paź 2017, 07:31
24bis24 pisze: ...odkryłem jakiś czas temu nieprawdopodobny błąd w systemach jednego z opów ale o tym chyba napiszę w osobnym temacie. Spadniecie z krzeseł
Trzymamy za... słuchawkę. :shock:
 #954529  autor: 24bis24
 05 paź 2017, 19:42
jarekt pisze:@24bis24, od pewnego momentu zarejestrowanie numeru przez Play24 i jednocześnie zaznaczenie opcji dodania numeru do konta powoduje takie właśnie problemy - w dodatku większość konsultantów Play (specjalistów) nie daje rady tego skorygować.
Kiedyś problem się rozwiązywało w taki sposób jak opisał @rudymax ale dobre się skończyło.
ale...
przeniesienie numeru do Fakt kasuje błąd i bez problemu numer można dodać do konta lub utworzyć nowe.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956652  autor: 24bis24
 19 paź 2017, 16:04
mieliście może wczoraj problem z przedłużaniem GB pakietem 600 MB w PnkRWK?
miałem cały czas włączony aż do końca ważności pakietu do godziny 23.59.59.
musiałem skorzystać z Pakietu 2 GB aby uratować GB z nakrętek od coli.
po zakupie i aktywacji większego pakietu od razu pakiet za 5 zł zgasł i można było go aktywować.
Dodam, że nie mogłem skorzystać z mastercard i 500MB.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956807  autor: 24bis24
 20 paź 2017, 15:59
Czy da się włączyć pakiet danych kodem ussd podczas aktywnego jeszcze pakietu poprzedniego?
Chodzi konkretnie o 600MB za 5zł.
BOK poinformowało mnie, że jak najbardziej można a w przypadku niemożności aktywacji prosi o składanie reklamacji ponieważ to błąd systemu, możliwe to?

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956811  autor: ign123
 20 paź 2017, 16:10
@24bis24: Kolego, przedłużyłeś już ważność GB pakietem 2 GB, więc może pod koniec jego ważności po prostu odpal cykliczne 600MB i problem z głowy (przy założeniu, że w regulaminie pakietu cyklicznego jest kumulacja środków, a tego nie sprawdziłem).
 #956814  autor: 24bis24
 20 paź 2017, 16:39
jarekt pisze:Jednorazowych możesz włączyć ile chcesz choćby i 100 jednego dnia i tego samego rozmiaru/typu.
ale np:
we Fresh Pakiet Internet 25MB 3,00 zł (możesz jeszcze włączyć 1) i brak cyklicznego po aktywacji
(możesz jeszcze włączyć 0) i wtedy już
kod ussd nie działa.
Wychodzi na to, że są wyjątki od tej reguły i kto jak kto ale konsultanci to powinni takie przypadki znać.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956823  autor: jarekt
 20 paź 2017, 17:21
Ja oczywiście miałem na myśli pakiety 600MB/2GB/6GB i "normalne" taryfy.
Na Freshe trzeba zawsze brać dodatkową poprawkę (różne usługi/pakiety nie działają, albo działają ale inaczej itp.). Ale to powoli już problemy tylko tych którzy tam zostali.
 #956825  autor: 24bis24
 20 paź 2017, 17:25
ign123 ja tak jak piszesz nigdy nie robiłem choć mam prawie same Freshe i to w różnych odmianach :mrgreen: i wariantach. Zawsze udawało się wbijać najtańszy pakiet.
Problem napotkałem w PnkRWK i stąd moje zakłopotanie.
Ale to powoli już problemy tylko tych którzy tam zostali.
moim zdaniem to najlepsza taryfa jaka była, jest w Play a przy odrobinie wiedzy o tej taryfie można było wiele, bardzo wiele w niej zyskać. Fresh nie kosztuje nic jedynie w niektórych ``cywilnych wersjach`` trzeba płacić 3 zł za 25MB.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #956828  autor: ign123
 20 paź 2017, 17:48
24bis24 pisze:Zawsze udawało się wbijać najtańszy pakiet.
Dawniej też używałem tylko pakietu za 3zł, ale od dłuższego czasu, od kiedy Play zaczął grzebać w swoich systemach, dla bezpieczeństwa używam na zmianę 3zł/7zł.
24bis24 pisze:Problem napotkałem w PnkRWK i stąd moje zakłopotanie.
Rozwiązaniem jest - jak już napisałem wcześniej - pakiet cykliczny. Sprawdziłem, w regulaminie jest zapisana kumulacja pakietów:
10. Niewykorzystane jednostki z pakietu na transmisję danych kumulują się (...)