DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 2 z 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28
 #951501  autor: Maciej Loret
 20 wrz 2017, 08:06
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Podsumowując, przechodzę do PnK (bo w chwili obecnej wyjścia nie mam, choć przejście będzie w październiku, więc może RBM się w tym czasie "obudzi" i da się przejść do RBM7MNP), uruchamiam bonus i przez 150 dni korzystam z niego.
Pytanie czy po przejściu do innej taryfy (w której najtaniej będzie posiadać około 1-2GB i SD - przy okazji: jaką taryfę wybrać) stracę RWK?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #952391  autor: hodowcapyziorow
 23 wrz 2017, 17:45
Witam,
mam kilka pytań odnośnie tej oferty. Mianowicie znalazłem na stronie Play następujące informacje:
1. "Pakiet 50 GB możesz wykorzystać na transmisję danych na terytorium Polski w zasięgu Sieci P4, przy wykorzystaniu ustawień APN Internet." - Czy to oznacza,że internet będzie działał jedynie w zasięgu Play?
2. "Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą 7,2 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych." - W związku z tym prędkość internetu w tym pakiecie jest jak rozumiem bardzo ograniczona? Jeśli dodatkowo możliwe będzie korzystanie tylko w zasięgu p4...
3. W regulaminie natomiast nie znalazłem żadnego zapisu o tym, że będzie on dostępny tylko w sieci p4. Widnieje zapis: "50 GB, które można wykorzystać na transmisję danych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej"
Pozdrawiam!
 #952556  autor: mskrot
 24 wrz 2017, 19:52
Nie tylko w sieci Play.
Na numerze córki, który przeniosłem do Play korzystając z promocji, o której mowa w tym wątku, spokojnie mogę wymusić przelogowanie na nadajniki Plusa i T-Mobile.
Internet w roamingu krajowym działa, ale tylko w H+ nie w LTE.
Natomiast LTE na nadajnikach Playa jest przycięte idealnie do 7,2 i 1.
Sprawdzone kilkoma testerami prędkości łącza.
 #952983  autor: zoltan666
 27 wrz 2017, 10:03
Przenosiłem numer z Plusa do Play na kartę. Numer w Plusie już nie działa, a karty z Play jeszcze nie aktywowałem. Czy jeśli ją aktywuje sprawdzając stan konta kodem to od tego momentu będę miał 30 dni na aktywację bonusu za przeniesienie, czy te 30 dni liczy się od pierwszego połączenia (rozmowy), a nie od momentu aktywacji karty (nie poprzez rozmowę)?
 #952991  autor: juhuhu
 27 wrz 2017, 10:42
zoltan666 pisze:Przenosiłem numer z Plusa do Play na kartę. Numer w Plusie już nie działa, a karty z Play jeszcze nie aktywowałem. Czy jeśli ją aktywuje sprawdzając stan konta kodem to od tego momentu będę miał 30 dni na aktywację bonusu za przeniesienie, czy te 30 dni liczy się od pierwszego połączenia (rozmowy), a nie od momentu aktywacji karty (nie poprzez rozmowę)?
aktywacja przeniesionej karty następuje po wykonaniu pierwszego połączenia
 #952995  autor: zoltan666
 27 wrz 2017, 10:54
W takim razie, jeżeli bonus chcę aktywować za 2 miesiące to z aktywacją karty wstrzymać się co najmniej miesiąc, a nawet trochę dłużej?
 #952998  autor: jarekt
 27 wrz 2017, 11:00
juhuhu pisze:aktywacja przeniesionej karty następuje po wykonaniu pierwszego połączenia
Nieprawda.

Karta zostanie też aktywowana po wpisaniu niektórych krótkich kodów (USSD) np. *101# (stan konta).

Regulamin mówi co prawda o starcie tego 30-dniowego czasu na aktywację promocji, od momentu pierwszej rozmowy ale jest to taki mały błąd, bo ten co pisał ten regulamin (i poprzednie) miał na myśli moment aktywacji startera - i tak jest zaprogramowany system: liczy się moment aktywacji startera.
Ale ten ktoś zrobił sobie skrót myślowy (błędny) i założył, że tylko rozmową można aktywować starter, a nawet jeśli można w jakiś inny niecodzienny sposób, to każdy i tak pewnie aktywuje starter wykonując rozmowę, no i tak to zapisał sobie w regulaminie (jest to furtka do reklamacji).

W stosunku do mnie się srogo pomylił, bo ostatnie 100 starterów aktywowanych w Play/RBM/Fakt aktywowałem kodem *101# :)

@zoltan666, kartę aktywuj sobie w dniu, w którym faktycznie chcesz aktywować promocję (kodem albo rozmową). Nie możesz aktywować sobie np. 20 dni przed uruchomieniem promocji bo starter po aktywacji ma tylko 10 dni ważności na wychodzące a wszelkie usługi i promocje możesz włączyć gdy ważne są wychodzące - musiałbyś wtedy ładować konto minimum 5zł w dniu w którym chciałbyś aktywować promo, a miałbyś wtedy nieważne wychodzące.

---edit---
Dodam jeszcze, że na przestrzeni ostatnich 4-5 lat zmieniało się to czy dany krótki kod powodował aktywację startera czy nie, np. kod podający nazwę taryfy *111*49*1# jeszcze rok temu powodował aktywację startera, a potem (około września 2016 roku) już tego nie robił. Przy czym tych spraw (aktywacji startera krótkim kodem) nie reguluje żaden regulamin więc jutro (a może już od wczoraj?) ten kod może aktywować starter, a z kolei *101# tego nie będzie robił (choć w stosunku do tego ostatniego jest to mało prawdopodobne) - Play ma tu zupełną swobodą i nigdy o tym i nigdzie nie informuje.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 11:33 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #953010  autor: zoltan666
 27 wrz 2017, 11:28
@jarekt - i tak pewnie zrobię, aktywacja startera, a potem bonusu. A tak z ciekawości. Co się stanie jak włożę starter do telefonu i spróbuje go dopisać do konta na Play24? Przyjdzie na niego sms z hasłem potwierdzającym? A jeśli przyjdzie i dopisze go do konta, czy będzie to miało wpływ na aktywację startera, czy też będzie dopisany jako nieaktywowany jeszcze numer? Pytam, bo przy takim dopisaniu do konta miałbym pewność, że przeniesienie nastąpiło prawidłowo.
 #953013  autor: jarekt
 27 wrz 2017, 11:37
Po pierwsze, wkładanie takiego numeru do fona jest bardzo ryzykowne bo może nastąpić jego aktywacja zanim cokolwiek zdążysz zrobić czy pomyśleć - a zakładam, że nie chcesz go aktywować akurat w tym momencie (aktywację startera powoduje również próba nawiązania połączenia internetowego i niektóre typy SMSów specjalnych wychodzących).
Najlepiej więc skorzystać z modemu.

Numer przed aktywacją będziesz mógł dodać do Play24 - hasło przyjdzie.
 #953014  autor: zoltan666
 27 wrz 2017, 11:42
W jakimś starym telefonie bez internetu chyba nic się nie powinno aktywować samoczynnie? Włożenie karty, włączenie telefonu, odczytanie smsa i nic więcej.
 #953016  autor: jarekt
 27 wrz 2017, 11:50
Taki stary fon też się nada. Po dodaniu numeru do Play24 przeloguj się i jeśli wciąż nie ma dat ważności przy środkach/koncie to znaczy, że numer się wciąż nie aktywował ale jeśli pojawiły się daty, np. robiłeś to 1 października i pojawiła się data ważności konta 11 października, to znaczy że numer Ci się aktywował w tym fonie i masz 10 dni na aktywację Promocji BzP bez potrzeby doładowywania, a potem jeszcze 20 dni ale już będziesz musiał doładować konto.
 #953024  autor: asdaf
 27 wrz 2017, 12:10
Stary tel. też wysyła smsy konfiguracyjne a to może być uznane za aktywację startera.
jarekt pisze:Dodam jeszcze, że na przestrzeni ostatnich 4-5 lat zmieniało się to czy dany krótki kod powodował aktywację startera czy nie, np. kod podający nazwę taryfy *111*49*1# jeszcze rok temu powodował aktywację startera, a potem (około września 2016 roku) już tego nie robił.
Pamiętać należy, że ten kod w międzyczasie służył do sprawdzania czy numer jest zarejestrowany. I stąd chyba wynikała ta zmiana.
  • Strona 2 z 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28