DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #989670  autor: forum_tg
 19 kwie 2018, 12:46
Witaj,
nie jest problemem cierpliwość, bo sprawa się zawsze powtarza jak ktoś chce odejść z Orange. Opisałem to w celu informacji użytkowników serwisu telepolis.pl jak postępuje orange i jak sobie radzić z utrudnieniami. Jak widzisz napisałem co nawet zrobiłem dla testów, podkreślam: testów. Następnie odpowiedź pracowników BOK jest zupełnie przeciwstawna z tym co przekazują pracownicy w salonach!
Jest sporu Klientów, którzy nie znają możliwości jak dbać o swoje prawa w starci z operatorami oraz pracownikami którzy dbają o swój interes.

Co do danych zgłoszenia napisz na PW jak mogę zweryfikować Twoją osobę i możliwość analizy zgłoszeń Klientów.
 #990023  autor: forum_tg
 21 kwie 2018, 22:13
po poproszeniu podstawy prawnej niezgodnego z przepisami działania pracowników BOK i przesłaniu sprawy jako d/w do UKE, otrzymałem email z Orange, że numer zostanie dezaktywowany we wskazanym przeze mnie terminie.

Jak ja uwielbiam Orange - najpierw "ściema", prośba o podstawę prawną z kopią do UKE i sprawa się wyjaśnia oraz przepisy na rozwiązanie problemu także. A wcześnie: to był incydentalny błąd pracownika (hahahaha... oczywiście że taki błąd się nie powtarza!)
 #991940  autor: przemo_one
 06 maja 2018, 08:22
Aby zdezaktywować nr w Orange na kartę należy wyłączyć RWK przez stronę internetową. Dezaktywacja RWK powoduje ustawienie wychodzących na 10 dni, a przychodzących na 30. Aplikacja mobilna i strona nie od razu pokażą nową ważność konta na połączenia przychodzące. Połączenie *500 --> 2 --> 1 podaje prawidłowe informacje, ale dolicza dzień obecny, czyli odpowiednio 11 i 31 dni. Numer zostanie wyłączony po północy, po upływie ostatniego dnia ważności konta.
 #992240  autor: sammael
 07 maja 2018, 13:03
wg. mnie "najszybciej" jest zdezaktywować kartę poprzez chat z konsultantem - "od ręki" mogą skrócić ważność karty do północy danego dnia (do godziny 24). W celu weryfikacji numeru podaje się PESEL lub PUK karty sim.
https://www.orange.pl/esupport_b2c_contact_client.phtml
Zazwyczaj po północy karta jest już nieaktywna - wybierając numer zwracany jest komunikat "przepraszamy, nie ma takiego numeru" ..
Numer wtedy przechodzi do tzw. puli wolnych numerów. Ja tak usunąłem dwa numery. Przy okazji wycofać wszelkie zgody na rozpowszechnianie danych (zgody marketingowe itp...)
 #992379  autor: kpc211
 08 maja 2018, 02:30
A jaki jest sens takiej dezaktywacji karty? Przecież można ją zniszczyć i wyjdzie na to samo.

Chodzi tylko o to, by pozbyli się naszych danych osobowych ze swoich baz?
 #992381  autor: forum_tg
 08 maja 2018, 07:18
Pozbycie się danych oraz żeby numer nie "wisiał" na danej osobie.
Korzystając z różnych promocji, czasami ilość kart robi się duża i niepotrzebna, więc trzeba czyścić szuflady. Ponadto Operatorzy często blokują ilość maksymalną zarejestrowanych kart na jeden PESEL.
Przy okazji można sprawdzić jak operatorzy przestrzegają praw Klienta w tym zakresie. Orange ma często problem.

Kolega sammael przedstawił ciekawy pomysł. Wczoraj tak postąpiłem, dziś podczas próby dodzwonienia się jest informacja że nie ma takiego numeru. Na koncie w moj orange dalej widnieje data ważności 04-2019 ;)
za jakiś czas będę musiał zwrócić się z zapytaniem jak status widzi Orange dla tego numeru i czy czasem dalej nie jest do mnie przypisany - co im się zdarzało w przeszłości.
 #992435  autor: adacomp
 08 maja 2018, 13:21
System CRM Orange jest naprawdę wiekowy.
Przenosiłem pod koniec roku kilka numerów z innych sieci do OFNK i w systemie widniały numery które miałem w śp. Idei od 1998 roku zdezaktywowane w 2000 i 2001 roku - masakra.
 #992648  autor: Robin560
 09 maja 2018, 15:10
A jak rezygnacja z pre paid wygląda u innych operatorów?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #992654  autor: forum_tg
 09 maja 2018, 15:31
Rezygnowałem z T-Mobile oraz Play - wystarczyło pismo Do Play skan, a do T-mobile nie pamiętam ale poszło łatwko. Tylko z Orange zawsze były problemy.
 #992659  autor: Robin560
 09 maja 2018, 15:54
mógłbyś podać mi wzór takiego pisma bo mam kilka numerów do likwidacji w t-m.
ps. czy mogę napisać że rezygnuję za wszystkich numerów.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #992790  autor: forum_tg
 10 maja 2018, 11:41
Jednym pismem możesz zdeaktywować ile chcesz numerów jeżeli są na ciebie zarejestrowane
Wystarczy wymienić numery telefonu

Napisz pw to ci podesłe
 #992960  autor: Robin560
 11 maja 2018, 15:28
@forum_tg nie mogę pw wysłać do ciebie. :(

Rozwiń swój problem. Do mnie też nie możesz wysłać? Przetestowałem Twoje uprawnienia i wszystko powinno być w porządku. Morvius

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #996668  autor: przemo_one
 01 cze 2018, 11:42
Mój sposób był testowany w tym roku. W pierwszej połowie czerwca wylecą mi jeszcze dwa numerki.
 #996714  autor: forum_tg
 01 cze 2018, 16:15
Poprzez chat można termin połączeń wychodzących i przychodzących skrócić do godziny 24 w tym samym dniu
Testowałem przed 10 dniami
 #997351  autor: aster
 05 cze 2018, 10:24
pipawolowa pisze:...użyj do transmisji danych maszyna-maszyna zobaczysz że piorunem ci zdeaktywują karte :lol:
Jaka to jest transmisja "maszyna-maszyna"?

Zrobienie hotspotu z telefonu aby na wakacjach cała rodzina korzystała z niego masowo byłoby problemem?
 #997355  autor: adacomp
 05 cze 2018, 10:40
aster pisze:
pipawolowa pisze:...użyj do transmisji danych maszyna-maszyna zobaczysz że piorunem ci zdeaktywują karte :lol:
Jaka to jest transmisja "maszyna-maszyna"?

Zrobienie hotspotu z telefonu aby na wakacjach cała rodzina korzystała z niego masowo byłoby problemem?
Hotspot raczej OK, ale
http://www.orange.pl/kid,4003317950,id, ... ticle.html
 #1005669  autor: przemo_one
 31 lip 2018, 17:32
Zmienili dezaktywację RWK. Teraz ustawia 30 dni na wychodzące i 180 dni na przychodzące.
 #1005688  autor: forum_tg
 31 lip 2018, 21:28
kiedy wg Ciebie nastąpiła zmiana? 3-4 dni temu deaktywowałem przez czat i skrócili mi od razu wychodzące i przychodzące do godziny 24 w danym dniu
 #1020836  autor: Robin560
 28 wrz 2018, 11:34
ostatnio miałem ciekawą sytuację z dezaktywacją z play po wysłaniu pisma mailem. dostałem odpowiedź listem w której odrzucono wniosek bo operator musi rok dane trzymać. niestety to pismo wyrzuciłem. A orange mnie dziś pozytywnie zaskoczył wczoraj wieczorem wysłałem pismo dziś o 9 dostałem maila że wyłączą numer w dacie z wniosku.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: