DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 20 z 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77
 #956363  autor: Cobretti
 17 paź 2017, 18:03
Zerkaj tu: http://www.gsmweb.cz/ -> po lewej "networking" -> i na górze masz rozpiskę ale chyba do zaktualizowania -> "Frekvenční příděl na pásmech GSM a DCS v ČR"

Oraz tu: http://lte.ctu.cz/pokryti/pokryti/pokryti/pokryti/

Jak będę znowu to pobadam O2, nie miałem za wiele czasu na badania, ale w VF napewno widziałem LTE info band1 BW:15MHz

Tu też potwierdzają świeże 15MHz L2100 w VF CZ:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_L ... _in_Europe
 #956462  autor: krystiano46
 18 paź 2017, 14:27
mialem plusa w abonamencie w niemczech i logowal do 3 sieci, teraz w plush loguje tylko do vodafone de inne zabronione.
Pozatym najwiekszy problem to mimo aktywnego pakietu 1,3 gb w roamingu kasa znika z konta bo internet platny. Dopiero po reklamacji wraca darmowy trnasfer. Z tego co czytam to nie mnie jednem to sie zdazylo w plushu, cos kombinuja.
 #956469  autor: habish
 18 paź 2017, 14:41
Jeśli chodzi o Plusha (i inne oferty na kartę Plusa) to wpisz *121# lub *136# (nie pamiętam pod którym kodem to było) i sprawdź czy w aktywnych promocjach/pakietach masz UE Data.
UE Data domyślnie powinien być aktywny, jeśli ktoś tego nie ma, musi zgłosić to tu: [email protected]
 #956473  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:49
Patryk a czy wiesz coś na temat czy plus nie kombinuje z ograniczaniem sieci w roamingu do jednej? (przynajmniej w prepaidzie w nowym plushu), wywala mnie w Czechach z Vodafone, a nie wywalało dziwnie przed RLAH.... Tylko z O2 działa dobrze. Kolega który używa klawiszowca "only GSM" z jakimś mixem w plusie też zawsze ma O2. A pamiętam że plus preferował zawsze Vodafone.
 #956476  autor: habish
 18 paź 2017, 14:52
Niestety nic nie wiem.
Siostra jest w Niemczech i ma abo w Plusie, ostatnio chętniej jej siedzi w Vodafone, wcześniej non stop siedziala w Telekom.
Napisz reklamację na [email protected] i daj znać co odpiszą.
 #956477  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 14:56
Właśnie, w abonamencie, może tam nie, ale w prepaidzie wygląda że coś kombinują.
Orange też nie wpuszcza do Vodafone (oficjalna odp. z BOK), tylko O2 z automatu wybiera, T-m nie próbuję ale kiedyś logowało.
Z BOK plus jest tak że ja im piszę coś a oni do mnie że mam podać pesel i coś tam jeszcze. Przecież rejestrowałem nr. to dane mają... Odechciewa się kontaktu z nimi. Tylko oni stwarzają problemy.
 #956478  autor: habish
 18 paź 2017, 15:13
Tak, musisz podać imię, nazwisko, adres oraz PESEL.
Wiem że numer rejestrowałeś ale takiego mejla może napisać każdy, ale każdy nie zna twojego numeru PESEL więc jest to takie zabezpieczenie.

Co do oferty na kartę to nie mam nawet jak sprawdzić ale ostatnio ktoś pisał coś takiego: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 60#p227816
 #956512  autor: lord_kr
 18 paź 2017, 19:12
Minelo juz ponad 4 miesiace od wprowadzenia RLAH. Czy komus operator "poblogoslawil" FUPem? Moj Plus na Karte jak na razie trzyma sie niezle w UK choc jak niektore osoby tu mam ograniczenia w logowaniu sie do czegokolwiek innego niz O2-UK (tzn loguje ale z wieeeelkim trudem i po ilus probach).

Inna sprawa ze praktycznie nie uzywam transmisji danych ponoc najbardziej bolesnej dla operatora.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956518  autor: Cobretti
 18 paź 2017, 19:47
Czyli jest coś na rzeczy, po RLAH kombinują z prepaidami do jednego opa za granicą, wynika że w Czechach i plus i orange preferują O2, ciekawa sprawa, o ile da się zalogować (czasami dłuuugo to trwa) do VF CZ to telefon trzyma się tej sieci do momentu inicjacji połączenia lub wysłania USSD, wtedy wywala i jest komunikat że sieć niedostępna. Mnie się udało w VF pobawić trochę netem na karcie z plusa i po rozłączeniu sesji wywalili mnie z sieci :lol:
A Vodafońskie LTE w roamingu na 15MHz L2100 szło w Czechach szybciej niż plusie w Polsce :lol:

Ogólnie też daje się zauważyć niska a napewno niższa niż przed RLAH jakość połączeń głosowych, czasem tragiczna wręcz :(
Coś kombinują....
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, 20:00 przez Cobretti, łącznie zmieniany 2 razy.
 #956519  autor: lord_kr
 18 paź 2017, 19:52
Cobretti pisze:Czyli jest coś na rzeczy, po RLAH kombinują z prepaidami do jednego opa za granicą, wynika że w Czechach i plus i orange preferują O2, ciekawa sprawa, o ile da się zalogować (czasami dłuuugo to trwa) do VF CZ to telefon trzyma się tej sieci do momentu inicjacji połączenia lub wysłania USSD, wtedy wywala i jest komunikat że sieć niedostępna. Mnie się udało w VF pobawić trochę netem na karcie z plusa i po rozłączeniu sesji wywalili mnie z sieci Obrazek
Pisalem juz o tym w innym watku w dziale "Awarie", uwazam ze Plus ma jakis "deal" z O2 w Wielkiej Brytanii. Polaczenia robia wrazenie realizowanych przez Voip, chodzi mi o dlugi czas zestawiania, inny sygnal w sluchawce i bardzo niska jakosc. U innych operatorow (EE, Vodafone, 3) zjaeisko to nie wystepuje a jakosc jest bez porownania lepsza. Tylko ze telefon usilnie wraca do O2 najczesciej po podrozy metrem gdzie nie ma zasieg.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956778  autor: lord_kr
 20 paź 2017, 12:46
No i stalo sie. Ale tez nie oczekiwalem niczego innego. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956780  autor: bobix
 20 paź 2017, 13:07
???
 #956781  autor: lord_kr
 20 paź 2017, 13:09
bobix pisze:???
Zapowiedz wlaczenia FUPa

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956790  autor: Avissa
 20 paź 2017, 14:31
Ja dziś dostałem ten sam komunikat, od wielu miesięcy używam karty Ja + Internet na kartę, którą wyciągnąłem z routera LTE w polsce, i zużywam uzbierane 700 zł na koncie, głównie na transmisję danych. Najpierw przyszedł sms o większym zużyciu smsów w roamingu, niż w Polsce. W Polsce nie wysłałem żadnego smsa w ciągu ostatniego miesiąc, a w roamingu aż 5 w ciągu 30 dni :) Potem dostałem, że połączenia odbierane w roamingu też przeważają. W Polsce było 0, tutaj max 5 min na miesiąc, w końcu to karta z routera...Numeru używam głównie w Norwegii.
 #956792  autor: piotrzet
 20 paź 2017, 14:32
lord_kr pisze:No i stalo sie. Ale tez nie oczekiwalem niczego innego. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
A jakieś dokładne dane? Ile miesięcy za granicą? Jaką sieć masz w Polsce i jaka za granicą? Jakie wykorzystanie min/sms/mms

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #956793  autor: lord_kr
 20 paź 2017, 14:41
piotrzet pisze:
lord_kr pisze:No i stalo sie. Ale tez nie oczekiwalem niczego innego. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
A jakieś dokładne dane? Ile miesięcy za granicą? Jaką sieć masz w Polsce i jaka za granicą? Jakie wykorzystanie min/sms/mms
10 lat za granica w UK z czego zwykle 1-2 miesiace na rok w Polsce. Siec Plus, taryfa Plus Na Karte pakiet za 29.99. Brak korzystania z transmisji danych kilka SMSow dziennie raz na czas rozmowa wychodzaca.

Nie mam pretensji do Plusa maja prawo nalozyc FUPa przez te kilka miesiecy i tak sporo zaoszczedzilem.

Po godzinie doszedl drugi SMS

Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 #956798  autor: piotrzet
 20 paź 2017, 15:28
Moja koleżanka jak na razie FUP-a nie ma siedzi 3 miesiące za granicą miesięcznie koło 600 min i 200 sms zobaczymy dalej

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #956821  autor: masseter
 20 paź 2017, 17:15
Czy wie ktoś, jak jest z FUP w Playu po zmianie taryfy?
Zauważyłem, że po zmianie na PnKRWK przestało pobierać opłaty. Ciekawe, na jak długo.
  • Strona 20 z 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 77